Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Fetullah'ın Resmi Mirkoviç'in Cebinde
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 8 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 361

İletiTarih: Per Eyl 22, 2005 11:57 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cwdestroyer demiş ki:
HS MUSA ZAMANINDA HZ.MUSA ALLAH'A
"ALLAH'IM SENİN KATINDA ŞU ANDA DÜNYANIN EN ÖNEMLİ(SENİN EN SEVDİĞİN) KULUN KİMDİR DİYE SORAR.ALLAH (CC) İSE BİR ÇOBANDIR DER.VE ŞURADA OTURUR DER....

HZ MUSA İSE O ADAMI BULUR VE ADAMIN YERDE KENDİ KENDİNE HOPLAYIP ZIPLADIĞINI GÖRÜR VE "NE YAPIYORSUN"
CEVABI İSE" BEN BİLİYORUM BİZİ YARATAN BİR YARATICI VAR.BEN ONU GÖREMİYORUM AMA ONA KARŞI ŞÜKRAN EDİYORUM.ŞÜKÜR EDİYORUM"
VE YAPTIĞI HAREKETLER ANLAMSIZ OLMASINA RAĞMEN O İNSAN ALLAH KATINDA ÇOK YÜCE BİRİSİDİR...
ÇÜNKÜ İNSANLAR KALPLERİ İLE DORGULANIRLAR...AKSİNİ DÜŞÜNENİN AKLINDAN ŞÜPHE EDERİM

Vehhabi meşreplilerin verdiği en baba örnek...
Helal yahu;Din kitapları boşa yazılmış,fıkh ilmi boşuna bir ilimmiş meğer, ne mükemmel bir din anlayışı...
Abdestin bir edebini sonradan öğrendiği için 40 yıllık namazını kaza eden İmam-ı Azam Hazretleri nerde siz nerdesiniz.Kendine gel efendi, yeni bir din mi oluşturma çabasındasınız?

İçtenlik değil İhlas muhterem,ihlas...
Yani samimiyet, ki buda ibadetin(hangisi olursa olsun) şartlarına uyulduktan sonra aranır.Temel din bilgilerinden dahi yoksunsun. Din şahsi fikirlerin havada uçuştuğu bir kavram değildir.
Yazdıklarından bir fg çırağı olduğun anlaşılmakta, yalnız tavsiyem temel kaideleri öğren ondan sonra yaz.
Hakan_kurt Bey en azından donanımlı siz ise boşsunuz.
Selametle...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Per Eyl 22, 2005 11:59 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Belirtmeden geçemeyeceğim;dinde yorum olmaz,din selim akıllara uygundur ancak nakli esas alır.Yani dinin nakil yoluyla gelen bilgilerini ancak selim akıllılar anlar...
Selametle...
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cum Eyl 23, 2005 12:29 am    ileti konusu: Re: F.G. ile Alıntıyla Cevap Gönder

cwdestroyer demiş ki:
BEDÜZZAMAN SAİD NURSİ:KENDİSİ HİÇBİR ZAMAN SİYASET E GİRMEMİŞ YALNIZ CA HALKIN AKLINI KARIŞTIRARAK DİNİNİ ELDEN ALMAYA ÇALIŞAN YABANCI DEVLETLERE KARŞI;MİLLETİMİZİN O ZAMAN KONUŞTUĞU DİLLE ALLAH (C.C.) YARDIMI İLE KUR-AN-I YORUMLAYAN BİR ZATDIR.

Sultan 2.Abdulhamid Hanı ittihat ve terakkiyle tahttan indiren bendim heralde(?)
Muhterem savunmak için dahi olsa asla bilmediğiniz şeyleri söylemeyin.Said Nursi Hazretleri dahi bu olay nedeniyle kendi hayatını eski ve yeni said diye ayırır.Tekrar ediyorum Kur'an yorumlanmaz,Tefsir edilir.Tefsir edilir demek ise anlaşılır demektir.Hakkıyle anlayan ise Resulullah Efendimizdir.(Aleyhisselam)Ondan sonra ise Ashab-ı Kiram Efendilerimiz,onlardan sonra Tabiin Efendilerimiz,...şeklinde gider.
Kullandığınız kelimeleri seçerseniz daha doğru hareket edersiniz.
Selametle...
Kibris74
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 150

İletiTarih: Cum Eyl 23, 2005 2:50 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aralarimizda cok Münafiklerde vardir tabi ki

Fakat Fetullahlan urascamiza pkk veya pesmergeler var daha.
hepsi siraylan ilk basda büyük baliklar ondan sonra kücük baliklar fetullah gibiler.
benim istedim bir pkkci veya yandaslari türkiyede rahatca sokaklarda dolasmamali.
Bu teröristlerin kökeni kurutdukdan sonra kücük baliklara gecelim onlar kolay.
onlarin pesinden gidenler savali iyi niyetli türk müsluman kardeslerimizdir.
Elbet bir zaman Hak kazancak.

ALLAH TÜRKU KORUSUN
mmt42
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Cum Eyl 23, 2005 6:10 am    ileti konusu: hepimiz bir koluz... Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar türk için çalışan herkes bir ırmaktır ve hepimiz aynı denize dokuluyoruz bunu kimse unutmasın.bu haberdeki bazı yorumlar gerçekten üzücü bende gülen cemaati hakkında bazı şeyler duydum tabiiki ama bunların bilinçli yapılmadıgını ve bazen kullanıldıklarını düşünüyorum.
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 940

İletiTarih: Çar Eyl 28, 2005 8:03 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ŞOK.. ŞOK.. MEHMET ALİ ERBİL'İN DEDESİ MENEMEN OLAYLARINDA İDAM EDİLMİŞ...
VATAN Gazetesi, ESMER Dergisi’nin eylül sayısının arka kapağında yer alan Şêx Es’edê Erbîlî’nin, ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil’in dedesi olduğunu haber yaptı. Gazetenin Cumartesi Eki olan ÇİKOLATA’nın 24 Eylül tarihli sayısında sür manşetten duyurduğu haberi, Kaynama Noktası isimli köşenin yazarı Ahmet Salih kaleme almış. Habere şaşıran Mehmet Ali Erbil ise dedesinin bir polis olduğunu zannettiğini belirtiyor.

İşte VATAN’ın Mehmet Ali Erbil haberi:

DEDESİ, MENEMEN’DE İDAM EDİLEN KÜRT ŞAİRİYDİ

Erbil soyadı Mehmet Ali Erbil’e dedesi Şeyh Es’edê Erbîlî’den miras. 23 yaşında Nakşibendi tarikatına katılan ve müridi olduğu Şeyh Tahaye Heriri Nakşibendi’den “mevlana” unvanı alan dede Erbil, Kürtçe gazeller yazan dini, siyasi bir kişilikmiş. Şeyh Erbil, Menemen olaylarında müritleriyle birlikte idam edilmiş.

MEHMET ALİ ERBİL’İ ŞAŞIRTAN SIR

Hep modern kent hayatını, kentteki gündelik yaşamı anlatıyor bu köşede diye, sanmayın ki özel hayatımda, entelektüel dünyamda da ilgi alanlarım senkroniktir, bu denli günceldir. Tam tersine özellikle de edebiyat söz konusuyla 20. yüzyıldan, hatta 20. yüzyılın ilk yarısından öteye pek geçemiyorum, geçmiyorum. Daha çok oralarda sevdiğim yazarlar, filozoflar. Postmodern dejenerasyon beni entelektüel açıdan rahatsız ediyor. Önceki jenerasyonların yaşantıları daha heroyik, daha heyecan verici, daha umut verici geliyor bana.
Önceki jenerasyonlar deyince; bizimki gibi geçmişiyle pek yüzleşmemiş, yüzleşmeye de pek niyetli görünmeyen bir ülkede hiç ummadık anda öyle şaşırtıcı tarih, yakın tarih bilgileriyle karşılaşıyor ki insan.
Mesela geçenlerde öyle ilginç bir bilgiye ulaştım, öyle bir iddiayla karşılaştım ki, bir ailenin hayatının jenerasyondan jenerasyona nasıl farklılaştığına, nasıl ideolojik bir peçe ile örtüldüğüne iyi bir işaretti. Yakın tarihin içinde nasıl gizler barındırdığına.

Daha önce Mehmet Ali Erbil’in soyadına dikkat etmiş miydiniz? Şimdi mi ettiniz? Evet, haklısınız. Erbil şehrinden geliyor bu soyadı. Kuzey Irak’taki Erbil.

Peki sizce ünlü şovmenin dedesi kimmiş?

Kürt tarihi araştırmacılarının elde ettiği bulgulara göre, Mehmet Ali Erbil’in dedesi Şeyh Es’edê Erbîlî imiş. 96 yaşında idam edilmiş bir şair. Kürtçe gazeller de yazmış, dini-siyasi bir kişilik.

Şimdi Şeyh Es’edê’nin hayat hikayesine bakalım önce: “1835 yılında Erbil’de doğdu. Medresede eğitim gören Erbîlî, 23 yaşındayken Nakşibendi tarikatına katıldı ve müridi olduğu Şeyh Tahaye Heriri e Nakşibendi’den ‘mevlana’ ünvanını aldı. İstanbul’a göç eden şair, Kalemi Dergahı’nın şeyhi oldu. Sultan Abdülhamit tarafından tekrar Erbil’e sürgün edilen şair, 10 yıllık mecburi iskandan sonra affedilince İstanbul’a döndü. 1930’daki Menemen Olayları sırasında tutuklandı. Oğlu Şeyh Ali ve bazı müritleriyle birlikte idam cezasına çarptırıldı. Ocak 1931’de, vücuduna şırınga ile zehir enjekte edilerek öldürüldü.”

DEDESİNİN ŞİİRİ

Yazar Selim Temo’nun, araştırmacı Müfit Yüksel’den aktardığı bu hayat hikayesi bu ay ki ESMER dergisinde yer aldı.

Ama Şeyh Es’ede’nin Mehmet Ali Erbil’in dedesi olduğu bilgisi, aynı çevrelerden başka bir kaynaktan geldi bana. Mehmet Ali’yi aradım hemen. Sağolsun, onca işinin arasında zaman ayırdı ve cevapladı sorumu.

Bu bilgiyi, kendisi için de birçok giz taşıyan ailevi geçmişlerine ilişkin bu iddiayı yayımlamamda bir beis görmediğini söyledi.

“Doğum tarihi, yeri, ölüm tarihi, hepsi doğru ama bize dedemin polis olduğu söylenirdi” dedi.

Sonra da şaşkınlıkla sordu: “Yani dedem Menemen olaylarına mı karışmış benim?”

Ve benden dedesinin bir şiirini okumamı istedi. Ben de ona “Kürtçe Gazel” başlıklı şiirinin Türkçe çevirisini okudum. Duygulandı. Teşekkür etti.

Bu tarihi bilgi beni şu açıdan ferahlattı: “Kim ne derse desin bu ülkedeki toplumsal bütünlüğün, kardeşliğin bozulması mümkün değildir.”

Haber Girişi: 26.09.2005 - 08:56 Arkadaşına Gönder Haberi Yazdır

kaynak.http://www.haberturk.com/habermetni.haberturk?@=199282&c_id=120
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
kumruli
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 20

İletiTarih: Çar Eyl 28, 2005 10:37 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

selamın aleyküm cemaat

Fethullah gülen hoca ile ilgili iddiaları okuyunca hayrete düştüm. İster kabul edin ister etmeyin şu an milletin sevgisini kazanmış,hali hazırda milyonlar ca genç ve çocugun bir şekilde irtibatlı olmuş oldugu bir cemaat hakkında yazılanlar bana ilginç geldi.Dahada önemlisi aynı islam ülküsüsünü paylaştıgımı düşündügüm arkadaların bulunacagı bir siteye sanki birileri sırf inanmasada ortalıga vesvese vermek için türk islam fikrini savunmadan, camia nın insanlarını bir ayrılıga düşürmeye calışıyor.
neymiş hoca efendi ajanmış falan filan
eger biz bu kadar numara yapabilen bir amerikan ajanına sahip isek ve yine anadolunun her tarafından yanında dava arkadaşı bulunan bu müthiş plan ne içindir.kendisinin bu ülkedeki yaşamı boyunca yaşadıkları hep adım adım ilerlenmiş bir kurgumuydu ?
necip fazılın sezemedigi sohbet ettigi ajanı biz bulduk ne necip millet!

eger zatın fikirlerinde ve ülküsünde vatan aleyhine bir durum varsa neden bunu milliyetcilik denince akla geln veya sıralanabilecek 100-200 isim dile getirmiyor. onun ülküsüne olan inaçsızlıgınız aksi iddianız bizim davamıza çok zarar verir.

İçimizde bizi ayrılıga düşürten kişilerin beslendigi kaynagın,kasıtlı oldugunu düşünüyorum.
selametle
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 940

İletiTarih: Çar Eyl 28, 2005 10:59 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadas kumruli

kim dedi FG.hoca nin AJAN OLDUGUNU ???

SAYGILAR SEVGILER
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Çar Eyl 28, 2005 11:25 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kumruli demiş ki:
selamın aleyküm cemaat

Fethullah gülen hoca ile ilgili iddiaları okuyunca hayrete düştüm. İster kabul edin ister etmeyin şu an milletin sevgisini kazanmış,hali hazırda milyonlar ca genç ve çocugun bir şekilde irtibatlı olmuş oldugu bir cemaat hakkında yazılanlar bana ilginç geldi.Dahada önemlisi aynı islam ülküsüsünü paylaştıgımı düşündügüm arkadaların bulunacagı bir siteye sanki birileri sırf inanmasada ortalıga vesvese vermek için türk islam fikrini savunmadan, camia nın insanlarını bir ayrılıga düşürmeye calışıyor.
neymiş hoca efendi ajanmış falan filan
eger biz bu kadar numara yapabilen bir amerikan ajanına sahip isek ve yine anadolunun her tarafından yanında dava arkadaşı bulunan bu müthiş plan ne içindir.kendisinin bu ülkedeki yaşamı boyunca yaşadıkları hep adım adım ilerlenmiş bir kurgumuydu ?
necip fazılın sezemedigi sohbet ettigi ajanı biz bulduk ne necip millet!

eger zatın fikirlerinde ve ülküsünde vatan aleyhine bir durum varsa neden bunu milliyetcilik denince akla geln veya sıralanabilecek 100-200 isim dile getirmiyor. onun ülküsüne olan inaçsızlıgınız aksi iddianız bizim davamıza çok zarar verir.

İçimizde bizi ayrılıga düşürten kişilerin beslendigi kaynagın,kasıtlı oldugunu düşünüyorum.
selametle

Hoş geldin,hoşgeldinde yanlış yere geldin birader...!Bahsi geçen meseleler kaygı değildir.
Doğru bildiğimiz ve ispat ettiğimiz gerçeklerdir.Ülkücü kaygılarla tasalarla değil süregelen ve devam eden durumlarla ilgilenir.
Defalaca değişik başlıklar altında bir çok Ülküdaşımız ispatlarıyla beraber durumun vehametini anlatmıştır.Eğer bir fg çırağı değilseniz ve polemik için gelmediyseniz lütfedip önceki başlıklardaki ve bu başlık altındaki tesbitleri incelerseniz, farkına varacaksınızdır.Burada yazılanlar davaya değil fg çıraklarına zarar verir bu ise dava adamı için bir yükümlülüktür. Malumunuz savaşımız Din-i İslam ve Necip Milletimiz içindir.
Şu Necip Fazıl meseleside enteresandır.Şaşırdım doğrusu bu iddiayı hiç duymamıştım.104 cildlik Necip Fazıl serisinde, nerede fg den bahsettiğini gösterirseniz memnun olurum.
Kafanızı karıştıran veya yanlış gördüğünüz tesbitler olursa sorun izah edelim.
Yok eğer bir fg çırağıysanız veya polemik için geldiyseniz bizi boşa uğraştırmayın.Zira sizle uğraşmak niyetinde değiliz.Gidin sizi barındıranların yanına.Hatırlatırım burası Ülkü Otağıdır.
yorukhasan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 438

İletiTarih: Per Eyl 29, 2005 9:49 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

_cCc_ kardeşim bence cemaateleri savunma konusunda yannış düşünüyorsun her kes bağlı oplduğu cemaati muhakkak savunacaktır ama savunduğu konu ile ilgili bilgisi olması lazım ve dayana bileceği bir kaynak olması lazım hakkınızı helal edin s.a
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
kumruli
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 20

İletiTarih: Per Eyl 29, 2005 7:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

necip fazıl ile fethullh gülen hocanın münasebeti için bakınız. eger büyük dogunu o sayılarını bulursanız benide haberdar edin.

http://www.zaman.com.tr/?bl=roportaj&hn=31636

cemeat kavarmı dediginiz
hizmet babında ayrılıga düşmüş,küçük farklarla farklı yorumlamış insanlar degilmidir.bin maddelik bir hizmet cetveli
ve hizmet adabı hazırlanda kaçında cemaatler ve hatta biz yani ülkü ocakları ile aklperen ocakları ayrılıga düşer.

fethullah gülen hakkındaki bu siteyi incelememe devam edip bitirecegim inşallah.
ama bir arkadaş bu konuda hazırlıklı ise bir 15 / 20 madde ile onun hakkındaki millet menfaatine ters düşen tesbitleri akli,mantiki ve kıyasa dayanarak yazarsa/yazabilirse ve bu konuda-ki ben büyük vebal altında oldugunu düşünüyorum--sasmimiyse lğütfen yazsın. bu yazdıkları kaynak gösterilsin bakalım aydınlatıcı bir tez veya antitez gelecek mi.

bu arada hoca hakkında ikisi arasında gönül dagladıgım mhp ve bbp yetkilileri korkak mı ki vatana ve millete zararlı oldugunu, hizmetinin yanlış oldugunu söyleyemiyorlar. yoksa bu biz veya bize ait oldugunu düşündügüm bir sitede 10/15 kişi ile milletin müstesna kişiler arasına koydugu bir zatı incitmekle on a gönül bağlamış kişilerin de hakkına giriyor olmayalım.

allah bizi zere kadar daha olsa bu günde kendine yaklaştırsın
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Per Eyl 29, 2005 7:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kumruli hoşgeldin, sefa getirdin ve bir sen eksiktin diyorum.
Şu adreslere bir bak;
http://www.bozkurt.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3483
http://www.bozkurt.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=786
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Per Eyl 29, 2005 9:54 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kumruli;
Delile bak yahu, fg'nin kendi ağzından görüştük ifadesi.
Muhterem, N.Fazıl'ın r.nurları sadeleştirmek istemesinin bahsedildiği fg ifadeleri nasıl delil oluyor anlayamadık.Biz 104 cildlik N.Fazıl külliyatında nerede fg'ye tazim vardır, saygı vardır halen daha merak etmekteyiz.
Üstad Necip Fazıl ki;
Seyyid Abdulhakim Arvasi Hazretlerinin dergahında yetişmiş kemale ermiştir,onun fg ve çıraklarına hüsnü niyetli bir grupmuş gibi baktığını düşünmek üstada hakarettir.

Bir arkadaş değil onlarca kardeşim fg hakkında gayet açık delillerle Alper_Tunga72 kardeşimin verdiği linklerdeki konu başlıklarında vede daha başka konu başlıklarında konuyu iyice ıspatlamıştır,tabii anlayana, kalp gözü açık olana...
Bak muhterem bir görüşün takipçilerinin çok olması doğru olduğu manasına gelmez.Bunu iddia abesle iştigal olur.Ölçü Milli ve Dini hasselere bağlılıkla değerlendirmektir.Bu gün hrıstiyan nüfus çok diye hrıstiyanlık hak olacak değildir.(hoş fg ve çıraklarına göre öyledir ya!)

Selametle...
kafkasyali
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Cum Eyl 30, 2005 7:29 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben olaya başka yönüyle bakacağım.
FG cematinde çok sayıda eski ülküdaşlarımız mevcut. Ve bunların çoğusu iş yapan adamlar (davasına sahip çıkanlar)
ve gülen cematinin gerçek gücünü bunlar oluşturuyor. Tabi bunu daha önce bir yerde okumadınız. Cemaat içine girip çıkan varsa bunu bilir. Bu sadece izlediğim bir olay.
Bende fg hakkında karar vermiş değilim ama Amerikada yaşamasına karşıyım bende şüpheler uyandırıyor ama yazılıp çizilenlerle ve yorumlarlada bir insanı değerlendirmem. Kesin delillere önem veririm.

Allah emanet olun
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız