Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Sayin yetkili
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
cCcBilgecCc
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 326

İletiTarih: Pzr Mar 09, 2008 10:33 pm    ileti konusu: Sayin yetkili Alıntıyla Cevap Gönder

Sayin yetkili

Ben 24 yaşında AÖF İşletme mezunu bir gencim.Başım açık ama tüm Türkiyenin ölüm kalım meselesi haline getirdiği türban meselesini hayretle izliyorum.
Büyük ninelerimizin, annannelerimizin, annelerimizin dini inancı için taktıkları türbanın bugün nasıl siyasi simge olarak adlandırıldığını anlayamıyor ve hayretler
içinde olup bitenleri izliyorum.Ben artık bu ayrımcı milletin evladı olmaktan mutsuzum, nasıl ki açıkların hakları varsa kapalılarda bu haklara elbette sahip olmalı.
Bunu ayrım meselesi yapanlar utanmalı.Bunu büyük bi sorunmuş gibi gösterenler utanmalı.Herkezin söylediği birşey var, 'Türban üniversiteye girerse,ayrımcılık
oluşucak,ikiye bölünülecek'. Bugün başını kapatım üniversiteye giren bir genç, zaten dünde o üniversitenin öğrencisiydi, sadece tek fark dün okula girerken başını
açıyordu bugün kapatıpta giriyor,bu kişi dün neyse bugünde o, sadece başına geçirdiği bir türbanla bu kişi farklı bir kişiliğe bürünmemiştir.Başı açıkken nasılsa
kapalıykende öyledir.Bunu farklı bir şekilde yansıtmak öyle olduğuna inanmak isteyenlerin kendi yarattıkları bir görüş sadece.Nasıl ki başı açık olunduğunda kapa-
lılar için bir sorun teşkil etmiyorsa, başı kapalı olanlarda açıklar için sorun teşkil etmemeli.
Aslında söylenecek çok söz var ama ben fazla uzatmadan dün başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum.Başlarkende söylemiştim 4 yıllık AÖF öğrencisiyim,4 yıl
boyunca bütün sınavlara annemle gittim.Annem okulun kapısına kadar beni yolcular, sınav bitincede haberi o alırdı.Okulum bitti ama dün bi sınavım daha vardı.SMMM
sıtaja başlatma sınavına katıldım.Her zaman ki gibi annemde bana eşlik etti.Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü'ne gittik, üniversitenin çok büyük bahçesi vardı
bölüm bölüm ayrılmıştı zor zahmet gireceğim binayı bulmuştuk.Binaya girerken anneme bahçede beklemesini söylemiştim çünkü çok karışık ve büyük bi yerdi. Zaten
annem beni hep çıkışta ilk bakışta görebileceğim bi yerde beklerdi.Sınav bitti ve ben çıkışta annemi bulamadım,aradım ve nerde olduğunu sordum. Okulun çıkışında
olduğunu söyledi.Başta biraz kızdım neden beklemedi anlam verememiştim. Sonunda çıkışa geldim, annem ellerinde benim kitaplarım çıkışta öylece ayakta beni bekli-
yordu. Annem bahçede otururken 2 tane güvenlik görevlisi gelmiş, 'sen buraya nasıl geldin, ya başını aç yada okul sınırlarının dışına çık' demişler. Annem hayretler içinde
kalmış ve onlara 'ben sınıfa girmedim, binaya girmedim, bahçede oturmuş kızımın sınavdan çıkmasını bekliyorum bunda ne sakınca var demiş'. Güvenlik elemanlarıda yasak
olduğunu ve başını açmadan bahçede dahi oturamıcanı söylemişler. Annemde kalkmış, herkezin gözü annemle güvenlik elemanlarına çevrilmiş. Üniversitenin çıkışına kadar
annemin yanında gitmişler çıkıp çıkmadığını kontrol etmek için. Hiç kimse kovulduğu yerde kalmaz zaten.
Ben şunu merak ediyorum benim annemin orda oturup bekleyen insanlardan ne farkı var. Orda bulunamaması için ne suç yapmış olabilir, bütün sorun başını bağlamasımı.
Üniversitelere kapalı girinmesini istemeyen geçlere söylemek istiyorum bu ayrımcılık değilmi, bu nasıl bi eşitlik. Bir Türk evladının, Türkiye içinde gireceği yerleri sınırlandı-
rılıyorsa lanet olsun.
Ben artık Türk olmaktan, Türk vatandaşı olmaktan, bu topraklarda ayrımcılık yapanlarla aynı havayı solumaktan utanç duyuyorum. Annemin bahçesine sokulmadığı bir
Üniversitenin ne öğrencisi olmak nede sınırları içine girmek isterim. Müslüman bir ülkeysek, müslümanlığın şartlarını yapmıyor olabiliriz. Zatende yapmıyoruz ama yapanlara
saygı duymak zorundayız. Biz kendi ülkemiz içinde bölünürsek, bizi bölemeye çalışanlara iyilik yapmış oluruz. Türkün Türkten başka dostu yok. Biz kendi insanlarımıza
sırt dönmeyelim, kardeşlik içinde yaşayalım ki çocuklarımıza bırakacağımız temiz bi dünya kalabilsin. Onlarda bizim gibi utanç duymasın, annelerinin, sevdiklerinin
dışlandıklarına şahit olmasınlar.

Saygilarimla

A.S
......................

Bu olayi yasayan kizimiz benim yakin akrabam oluyor, sizlerle paylasmak istedim..... :cry:

En son cCcBilgecCc tarafından Sal Mar 11, 2008 11:13 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Pts Mar 10, 2008 3:29 am    ileti konusu: Re: Sayin yetkili Alıntıyla Cevap Gönder

cCcBilgecCc demiş ki:

Bu olayi yasayan kizimiz benim yakin akrabam oluyor, sizlerle paylasmak istedigim.....

Akrabanizin magduriyetini anliyor, insallah Hakk ölcülerinde cözüme kavusmasini diliyoruz...

Lakin, Türk olmaktan ve Türk Vatandasi olmaktan utanc duymasini hic birsekilde KABUL ETMIYORUZ...

NE MUTLU TÜRK´ÜM DIYENE...

Bir tarafi düzeltecegiz derken diger yani yikmamali...

Üniversite düzeyinde ilim sahibi bir Türk´ten imla hatalarina dikkat edilmis bir yazi bekliyoruz. Kendisine lütfen selamlarimizi iletin.

Tanri Türk´ü korusun ve yüceltsin
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Pts Mar 10, 2008 7:47 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben bu ''Türban'' denilen şeyi siyasi simge.. üniforma gibi giyenlerin..

zaten ''Türklük'' ile bir ilgilerinin olduğunu hiç sanmıyorum...

sanırım.. Türk milliyetçileri ile Ümmetçi yobazların ayrıldıkları nokta bu!...

Ne Mutlu Türk'üm Diyene....
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Pts Mar 10, 2008 8:32 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kaganos demiş ki:
Ben bu ''Türban'' denilen şeyi siyasi simge.. üniforma gibi giyenlerin..

zaten ''Türklük'' ile bir ilgilerinin olduğunu hiç sanmıyorum...

sanırım.. Türk milliyetçileri ile Ümmetçi yobazların ayrıldıkları nokta bu!...

Ne Mutlu Türk'üm Diyene....

Kimlik meselesi agabeyim...

Müslümanlik sifattir. Sifati kimlik ile karistirma hadisesi. Bunun dogrusunu ögretmek te biz Ülkücülere düser.

Türklük kimligimiz, Müslümanlik ta sifatimizdir...

Kimlik;Türk...
Hangi Türk; MÜSLÜMAN TÜRK

Kaldi ki yazi "Türk, Türklüge yakisir sekilde yasayabilmeli" yada "Türk böyle olmamali" manalarini tasisa da "Türklük" ile "utanci" yan yana düsünemeyiz...
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız