Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Özel Harekat Komutanlığının amblemi BOZKURT oldu
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
aksu61
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 228

İletiTarih: Cmt Nis 29, 2006 1:16 am    ileti konusu: Özel Harekat Komutanlığının amblemi BOZKURT oldu Alıntıyla Cevap Gönder

Bu gece izlediğim haberlere göre Özel Harekat Komutanlığının simgesiBordo berelilerin isteği üzerine "Bozkurt" olarak değiştirilmiş.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Cmt Nis 29, 2006 2:28 am    ileti konusu: Re: Özel Harekat Komutanlığının amblemi BOZKURT oldu Alıntıyla Cevap Gönder

aksu61 demiş ki:
Bu gece izlediğim haberlere göre Özel Harekat Komutanlığının simgesiBordo berelilerin isteği üzerine "Bozkurt" olarak değiştirilmiş.

Sevindirici bir haber.

Hangi haber ve tv kanali oldugunu da yazarsaniz konu hakkindaki arastirmamizda yardimci olur. Zira bütün ugraslarima ragmen bu habere ulasamadim...

Saygilarimla...
Delikanli66
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1042

İletiTarih: Cmt Nis 29, 2006 2:36 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

GERCEKTENDE GUZEL VE SEVINDIRICI HABER.
CECENYA-ccc
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 57

İletiTarih: Cmt Nis 29, 2006 3:21 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu karari kim aldiysa helal olsun.TÜRKÜN MILLI SEMBOLÜ BOZKURTDUR.Bütün silahli kuvvetlerinin amblemi BOZKURT olmali diye düsünüyorum.

Ben bu haberi star gazetesinde gördüm
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Cmt Nis 29, 2006 4:38 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bordo Bereliler'e Bozkurt amblemi

TSK’nın en seçkin birliği sayılan Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın şimşek şeklindeki kama amblemi değiştirildi. Değiştirilen amblem yerine yeni tasarlanan ay-yıldız içindeki ‘bozkurt’ amblemi kullanılacak.
TSK’nın en seçkin birliği sayılan ve dünyada da bir numara sayılan Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın şimşek şeklindeki kama amblemi değiştirildi. Yeni tasarlanan Ay-yıldız içindeki ‘bozkurt’ amblemi, Genelkurmay’ın onayı üzerine ilk olarak MAK (Muharebe-Arama-Kurtarma) Alay Komutanlığı’nda görevli subay, astsubay ve uzman çavuşların üniformalarında kullanılmaya başlandı.

Değişikliğe, Bordo Bereliler’den gelen yoğun istek üzerine gidildiği öğrenildi.

Göktürkler’e kadar uzanıyor

Atatürk’ün Türk Ocakları’na verdiği ve Türkçülüğün simgesi sayılan ‘bozkurt’ figürü tarihte ilk kez Göktürkler’in bayrağında kullanıldı. Atatürk, ‘Bozkurt’u Türk Ocakları’nın amblemi yaptı. Başbakanlığa bağlı TİKA (Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı) da yıllarca ‘bozkurt’ amblem olarak kullandı. Ulu Önder’in öldüğü 1938 yılına kadar Ankara Üniversitesi diplomalarının alt köşesinde ‘bozkurt’ amblemi yeralmıştı.

Atatürk'ün çalışma masasında çağırma zili olarak kullandığı küçük bir bozkurt heykeli vardır.

Atatürk döneminde 1927 yılında basılan kağıt 5 ve 10 liralarda Bozkurt resmi kullanılmıştır. Burada Bozkurt, ay-yıldızın içinde koşar durumda tasvir edilmiştir.

Daha Cumhuriyet dahi ilan edilmeden 1922 yılında TBMM tarafından Bozkurt'lu pul çıkarılmıştır.

Bozkurt amblemi Türk Milliyetçiliği'nin eğitim yuvası olan Ülkü Ocakları'nın da amblemi olarak kullanılmaktadır. Ayıca ülkücüler el işareti kendilerini ifade etmek için de kendilerine özgü bozkurt işaretini kullanmaktadırlar.

Kaynak; Etikhaber.com
thegreen_wolf
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 466

İletiTarih: Cmt Nis 29, 2006 8:31 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

31.08.2005 tarihli bir olay
Başbakan'ın korumaları bozkurt işareti yaptığım için beni dövdü!
İstanbul'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın korumaları tarafından dövüldüğü öne sürülen Ayhan Özgür, olayın şerit değiştirme yüzünden değil, bozkurt işareti yapmasından kaynaklandığını söyledi

İstanbul'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın korumaları tarafından dövüldüğü öne sürülen Ayhan Özgür, olayın şerit değiştirme yüzünden değil, bozkurt işareti yapmasından kaynaklandığını söyledi.

Güneşli'de özel bir şirkette çaycı ve şoför olarak çalışan Ayhan Özgür, yanındaki bir arkadaşıyla birlikte şirkete ait 34 ZR 1663 plakalı minibüsle seyir halinde olduğunu belirterek başından geçenleri şöyle anlattı:

Kafamı korumaya çalıştım
* E-5 Karayolu üzerinde Ömür rampasına gelmiştim. Rampayı çıkarken sol şeritten orta şeride geçtim. Tam Başbakan'ın arabasıyla aynı hizaya geldiğimizde kolumu dışarı çıkartarak bozkurt işareti yaptım. Olay bundan kaynaklandı. Başka herhangi bir neden yok. Renault Megane'dan dört koruma indi. Bana vurmaya başladılar. Şoför tarafından bir iki kişi yumrukla kafama, vücuduma vurdular. Ben kafamı korumaya çalıştım. Vücuduma, kafama gözüme nereye gelirse vurdular.

Herkes korktu
* Olaydan sonra Bayrampaşa Devlet Hastanesi'ne gittim. Karakoldan yazı getirmem gerektiğini söylediler. Karakola gittim, 'Savcılığa gitmen gerekiyor' dediler. 'Başbakan korumaları beni dövdü' dediğim zaman herkes korktu. Bahçelievler Karakolu 'Şikayetçi olman gerekiyor' dedi. Ben kaburgamda kırık ya da çatlak var mı diye öğrenmek istedim ama yaptıramadım. Röntgenim de çekilmedi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM ICQ
thegreen_wolf
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cmt Nis 29, 2006 8:37 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgili ülküdaslarım

bence 31.08.2005 tekı olayın cevapını

TSKnın bordo bereleri vermiş oldu

cok sevındırıcı bır olaydır bu.

TSK ŞANLI TÜRK MİLLETİNİNDİR.
rte ye duyrulur.............

ALLAH(cc) TÜRK'ü KORUSUN ve YÜCELTSİN
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM ICQ
kocakurt_adil
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 104

İletiTarih: Cmt Nis 29, 2006 9:26 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

EY TÜRK MİLLETİ TİTRE VE KENDİNE DÖN
BU DÖNÜŞÜN BAŞLANGICI OLUR İNŞALLAH.ULUS ATATÜRK HEYKELİNİN
ÖNÜNDE İKİ BOZKURT BÜSTÜ VAR.DİĞER MİLLİ KURULUŞLARDA EN KI-
SA ZAMANDA TÜRK CUMHURİYETİNİN İLK KURULUŞU TÜRK MİLLİYETCİLİ
Ğİ DÜŞÜNCESİNE DÖNMELİDİR,MİLLETİMİZİN KURTULUŞU BUNDADIR
BAŞKA DÜŞÜNCELER ZARARDIR.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
aksu61
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cmt Nis 29, 2006 9:35 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben bu haberi ilk defa ULUSAL KANAL da izlemiştim ve ifade yaklaşık olarak şöyleydi: "BU DEĞİŞİKLİĞİN NİYE YAPILDIĞINI ANLAMADIK.BİR SİYASİ İDEOLOJİNİN SİMGESİ OLAN BOZKURT İŞARETİNİN BU ŞEKİLDE AMBLEME TAŞINMASI ASKERİYEDEKİ SİYASALLAŞMA İDDİALARINI GÜNDEME GETİRECEK..." gibi zırvalarla doluydu.

Evet bozkurt ülkücü hareketin sembolüdür ve bozkurt geline akla ülkücüler, Türk Milliyetçileri gelir. Bu da bizim gururumuzdur böyle bir kutlu sembole sahip çıkanlardan birisi olmak bizim şerefimizdir.
hasan1299
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 806

İletiTarih: Cmt Nis 29, 2006 10:11 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

türk milleti tekrar şahlanmaya başlayacak.bordoberelilerin bozkurt ablemini kullanması bunun başlangıcı olacaktır.satılmış hükümete karşın böyle bir karar alınması çok büyük cesaret timsalidir.atatürk zamanında herşeyde bozkurt simgesini kullanmuştı.ama atatürkten sonra devlet yönetimini ellerine alan satılmışlar atatürkten kalma ne varsa silip attılar.bordoberelileri tekrardan cani gönülden kutluyorum .gelecek türkün olacaktır.ALLAH TÜRK ü korusun ve yüceltsin
thegreen_wolf
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cmt Nis 29, 2006 10:14 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aksu61 demiş ki:
Ben bu haberi ilk defa ULUSAL KANAL da izlemiştim ve ifade yaklaşık olarak şöyleydi: "BU DEĞİŞİKLİĞİN NİYE YAPILDIĞINI ANLAMADIK.BİR SİYASİ İDEOLOJİNİN SİMGESİ OLAN BOZKURT İŞARETİNİN BU ŞEKİLDE AMBLEME TAŞINMASI ASKERİYEDEKİ SİYASALLAŞMA İDDİALARINI GÜNDEME GETİRECEK..." gibi zırvalarla doluydu.

Evet bozkurt ülkücü hareketin sembolüdür ve bozkurt geline akla ülkücüler, Türk Milliyetçileri gelir. Bu da bizim gururumuzdur böyle bir kutlu sembole sahip çıkanlardan birisi olmak bizim şerefimizdir.

sevgılı kardesım

TSK leri TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİN önderi dir ve hep böyle olacaktır
TSK leri TÜRK milletinin şanlı şereefini koruyan bir ulusal güç ve kuvvettir
aksu61
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cmt Nis 29, 2006 10:42 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgili üllküdaşlarım bu haber vuslatım kardeşimin mesajında olduğu gibi yayınlandı ama bugün internette gördüğüm bi haberi paylaşmak istiyorum.

Askerden bozkurt yasağı

Özel Kuvvetler Komutanlığı Muharebe Arama Kurtarma (MAK) birliği personelinin koluna taktığı "peç" adı verilen yamadaki "şimşek biçiminde kılıç" figürü, pars figürüyle değiştirildi. Ancak, pars kamuoyunda "kurt" olarak algılanınca, Genelkurmay Başkanlığı, MAK personelinin sözkonusu peçleri kullanmasını yasakladı.

Savaş ortamında veya verilen özel görevlerde, cephe gerisine sızma, esir-yaralı kurtarmak gibi görevler icra eden MAK birliği, kuruluş yıllarında "pars" hayvanını simge olarak belirlemişti.

İlerleyen yıllarda ise "şimşek biçiminde kılıç" figürünü peç olarak kullanılmaya başlanmıştı. Kısa bir süre önce eski figüre dönülmesi kararı alındı. Bunun üzerine kulislerde Özel Kuvvetler'in "bozkurt" amblemini kullanmaya başlayacağı kulaktan kulağa yayıldı.

Kurt figürünün "ülkücü" akımı çağrıştırdığı yönündeki yorumlar artmaya başlayınca Genelkurmay Başkanlığı MAK komutanlığına "peç takmayın" emri verdi. Özel kuruluş amacı olan birlikler, motivasyonun artması için kendilerine çeşitli figürleri simge olarak benimseyebiliyor. Bu figürler "peç" olarak adlandırılan yama üzerine işleniyor ve personelin koluna takılıyor.
http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=16156
polat_38
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 641

İletiTarih: Cmt Nis 29, 2006 10:42 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

TÜRKLÜGÜN simgesi BOZKURTDUR doru yolu bulduklari icin onlari tebrik ediyorum
gelecekde bizi MILLIYETCI dolu günler bekliyor

sagilarimla

NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE CcC
cebeka
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 76

İletiTarih: Cmt Nis 29, 2006 1:30 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sadece bordo berelilerde değilde diğer askeri birliklerimizde de kullanılması ilerdeki tek temennimiz.
İktidar partisinin bu konuya çok üzüldüğünün farkındayız ama ne yaparlarsa yapsınlar bu milletin içindeki değiştirilemeyecek düşüncelerin önüne geçemeyeceklerdir.
Bu bile bordo berelilerden düşmanlarımızın daha fazla korkmalarına neden olacaktır.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız