Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - TÜRKLÜK EN YÜCE DEĞERDİR
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 4 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
polat_38
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 641

İletiTarih: Cum Oca 27, 2006 2:07 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

TÜRKLER dünyanin en yüce en namuslu MILLETDIR
cok kahraman cikaran bu büyük ulusa dünyanin ihdiyaci vardir
unutmayinki büyük uluslar büyük kahramanlar cikarir

NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE CcC
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
cafer-su
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Cum Oca 27, 2006 2:48 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

selamün aleküm kardeşler benim duymaktan çok rahatsız olduğum bir şey var onu sizinle paylaşmak istedim.TÜRK olan kazak,azeri....vb neden ben TÜRK'üm demiyor da ben kazak'ım azeri'yim diyorlar nerde senin Türklüğün neden TÜRKLÜĞÜNÜ ön planda tutmuyorlar neden ruslara karşı bir hayranlık var onlar bizim düşmanımız gerçekten buna çok şaşıyor ve üzülüyorum. saygılar ülküdaşlarım.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Bozkurt_1453_
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 100

İletiTarih: Cum Oca 27, 2006 3:40 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aleyküm selam kardeşim hoşgeldin.
Biz komünizme niye karşı çıktık,Ruslaşmamak için.Eğer biz komünizme bir savaş vermeseydik bugün Kazakistandan farkımız olmazdı,Ruslaşırdık.Türklüğümüzü unuturduk.Yani kazakistan,kırgızistan ve diğer Türki devletler komünizmi seçti diye bu haldeler.

Solcular bu komünizme proleterya der,biz Rus ırkçılığı deriz.Gerçeği de budur.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
konyali_turk
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Cum Oca 27, 2006 5:18 pm    ileti konusu: CAFER KARDEŞİM. Alıntıyla Cevap Gönder

SELAM CAFER KARDEŞİM BU YÜZDEN AZERİ,ÖZBEK,KAZAK KARDEŞLERİMİZİ SUÇLAYAMAYİZ.ÇÜNKÜ; ONLAR ÇOK EZİYET ÇEKTİ.DİNLERİ YASAKLANDİ,KÜÇÜK AĞIZ FARKİLİKLARİNDA YENİ BİR DİL YARATİLDİ.ONLARA SİZ AZERİ,SİZ KIRGIZ'SİNİZ DİYEREK ÖZLERİ UNUTTURULDU.SANA BİR ÖRNEK VEREYİM.BEN AVŞAR YÖRÜK TÜRK'ÜYÜM.DEDELERİM YİLLAR ÖNCE SİLİFKE'DEN OSMANLİ TARAFİNDAN İÇ ANADOLU'YA SÜRGÜN EDİLMİŞLER.EĞER BİZDE TÜRKİYE SİNİRLARİ DİŞİNDA KALSAYDİK O ZAMAN BİZDE AYRİ BİR MİLLET OLURDUK VE AVŞARİSTAN DİYE BİR DEVLET KURULURDU VE AĞIZ ÖZELLİKLERİMİZDEN YENİ BİR AVŞARCA DİYE YENİ BİR YAPAY LİSAN YARATİLİRDİ.UMARİM ANLADİN BENİ.
ŞİMDİ BİZE ÇOK BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR.O KARDEŞLERİMİZE SAHİP ÇİKARAK YENİDEN ÖZLERİNE DÖNMELERİNİ SAĞLAMAK.BAK BENİM KIRGIZ TÜRKÜ BİR ARKADAŞİM VAR.ÇOCUK BEN KIRGIZIM DİYOR AMA TÜRKÜLĞÜ UNUTMUYOR.VE BANA DİYOR Kİ; "BİZİM KÖKÜMÜZ BİR HEPİMİZ AYNİYİZ.ANCAK SİZ BİZİ BIRAKİP GİTTİNİZ BİZ İSE BURDA KALDIK.SİZ GİTTİKTEN SONRA BİZ ÇOK CAMAN(KIRGIZ TÜRKÇESİNDE KÖTÜ DEMEK) OLDUK BURALARDA.RUSYA BİZE ÇOK EZİYET ÇEKTİRDİ".DİYOR.ADAM BİZE BİRAZ KIRGIN.BİZİ UNUTTUNUZ DİYOR.YANİ TÜRKİYE OLARAK ONLARA SAHİP ÇİKMALİYİZ.
Bozkurt_1453_
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 100

İletiTarih: Cum Oca 27, 2006 10:30 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ziya Gökalp hocamızın bir iddiası var hem Türkçülüğün Esasları hem de Türkleşmek,İslamlaşmak,Muasırlaşmak kitabında.Tam olarak şu şekilde:

"Oysa "Tatar" sözcüğü,eski Türk tarihinde bu günkü Kuzey Türkleri'yle hiç bir ilişkisi olmayan yabancı bir kavme verilmiş aşağılayıcı bir addır.Ne Cengiz,ne de Timur,Tatarları sevmezdi.Demek ki Tatarlar,Türk olmadıkları gibi Moğol da değildirler.Öyleyse,Rusların hem aşağılamak,hem de Türkleri birbirinden ayrılmasını sağlamak amacıyla kullandıkları bu adı,Kuzey Türkleri kabul etmemelidirler.Kuzey Türkleri çoğunlukla Kıpçak Türklerindendir."

Kitabının bu bölümünde de Kazan gençleriyle arasında olan konuşmaları,hepsinin kendilerini "Tatar Milletinden" gördüklerini,Türklüğe soğuk olduklarını hatta çoğunun Türkleri sevmediğinden bahsediyor.

Şimdi çoğu arkadaşım diyor ki "Tatarlar Türk değildir",nedenleri şu şekilde açıklıyorlar:

"Timur,Beyazıd'ın karısını oynatmış"
"Rusların ordusunda bir bölümmüş"
"Tatar,Moğolların bir boyudur"

Evet ortaya atılan iddiaların bazıları ciddi düşünülmesi ve cevaplanması gerekse de iki padişah arasında espri niyetinde uydurulan bir münasebete istinaden Tatarların Türk olmadığını iddia etmek komik.Nedense insanlarımızın çoğu Tatarları Türklükten ayrı bir parça olarak görüyor peki Tatarlar kendini nasıl görüyor.

Kırım'a,Kazan'a gitme fırsatım olmadı ama Türkiye'deki Tatar kardeşlerimle konuştuğumda "Tatarca","Tatar Milleti" gibi ucube fikirler duydum.Kimileri "ne Moğoluz ne Rusuz ne Türküz" gibisinden şeyler söyleyip ayrı bir ırktan oldurduklarını anlattı.

Oysa Tatarlar,Bilge Kağan'ın Türklüğe Seslenişinde bile bir boy olarak(Tokuz Tatarlar) geçmektedir.Köken olarak Gökalp hocamızın dediği gibi Kuman(Kıpçak) olabilir.

Ben de bir Tatar'ım ve her zaman kendimi Kazak,Kırgız,Özbek gibi bir Türk boyundan olarak bildim.Kırım'da verilen "Tataristan" mücadelesine hep gönül verdim hatta avatarım da Tataristan Bayrağıdır,o ülküyü de diğer Türk Devlet ülküleri arasında göstererek bu bayrağı yayınlayan bozkurt.net e teşekkür ediyorum.

Deyinmek istediğim konu(lafı çok uzattım farkındayım) Ruslar da bu ülküden haberdar ve bizi Ruslaştırmak istiyor,Ama amaçları çok açık olduğundan düzgün bir kılıf uyduramayıp bizi Moğollara sevkediyorlar.Çoğumuz bunlara kanıyoruz.Kanmayalım.

Rus'un oyununa aldanıp birbirimizi Türklük kümesinden atmayalım.TURAN için her Türk boyunu kabullenip davalarına destek verelim.

İnadına Türk'üz
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
polat_38
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 641

İletiTarih: Cum Oca 27, 2006 11:20 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE
kalpmen
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 17

İletiTarih: Cum Şub 10, 2006 2:16 pm    ileti konusu: Re: CEVAP Alıntıyla Cevap Gönder

oflu_reis61 demiş ki:
cengizhan_333 demiş ki:
[quote
sen gelipte müslüman kuzey ıraklı kürtleri ,ıraklı arapları müslüman türklerle aynı tutamazsın işte üstünlük buradadır ikiside müslüman ama TÜRK daha üstündür...

Allah Resulü s.a.v.Buyuruyur´ki"Siz birbirinizi sevmedikce iman etmis olmazsiniz ve iman etmedikcede cennete giremezsiniz" Eger Hadis-i serifi yanlais veya eksik yazdi isem bütün inananlardan özür dilerim.İslam, her hususta olduğu gibi, ırklar ve topluluklar arasında da eşitlik ilkesine bağlı bir dindir;şimdi sen ülküdaşım türkler bütün medeniyetlerden üstündür demekle neyi kastediyorsun onuda anlamış değilim insanlar eşit yaratılmışdır kimse kimseden üstün değildir kimseyede öldüğünde sen türksün sen kürtsün sen arabsın diyede sınıflandırılmayacakdır yazmış olduğunuz yazılara dikkat edelim cok büyük günaha giriyorsunuz ALLAHA EMANET OLUN ALLAH MÜSLÜMANLARI KORUSUN

OFLUM REISLIK RUTBEDE DEGIL TAKVADA GIZLIDIR BU SOZ SANA BIR SEY ANLATIYORMU ANLATMIYORSA

Hucet suresi 13 ac oku yokarda saydiklarini soylerken altinda ustunluk takvadadir der.
Allah yolunda hizmettedir der turk mileltinin ustunlugu takvasindadir
yok dersen ac islamtarihini dort halifeden sonra emeviler abbasiler devrini incele ve girdikleri sapikliklara bak gene muhammet suresi 37 ye bak ne diyor
Siz islami hakkiyla temsil edemezseniz sizin yerinize öyle bir millet getirimki size benzemez dedi koduyapanin dedikodusundan kinayanin kinamasindan korkmaz der.

BILIYORSAN KONUS ALIM SANSINLAR BILMIYORSAN SUS YALANCI REISLIGIN BARI GIZLI KALSIN

TURK MILELTI USTUN BIR IRKDIR VESSELAM CUNKU BIN YILDIR ISLAMIN BAYRAKTARLIGINI YAPMIS BIR MILETTIR

once muslumanmisin turkmusun soruya bak yumurta tavukdanmi tavuk yumurtadanmi cikar

alin plomik yapacaksak allah insan oglunu akil barik olana kadar islamdan sorumlu tutmamistir ama akil barig olmadan ben turklugumu biliyordum once turkum o zaman ama gene kalu belada ruhum sen bizim rabbimizsin demistir o zamanda muslumanim musadenizle verdigim cevaba bende gulebilirmiyim cunku en az sizin sorunuz kadar gulunc oldu

HEM MUSLUMANIM HEM TURKUM ELHAMDULLAH BIRI RUHUM BIRI BEDENIM RUHUMU BEDENDEN AYIRAKLARIN KOKUNE KIBRIT SUYU

m:SABAH
kalpmen
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cum Şub 10, 2006 2:20 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cafer-su demiş ki:
selamün aleküm kardeşler benim duymaktan çok rahatsız olduğum bir şey var onu sizinle paylaşmak istedim.TÜRK olan kazak,azeri....vb neden ben TÜRK'üm demiyor da ben kazak'ım azeri'yim diyorlar nerde senin Türklüğün neden TÜRKLÜĞÜNÜ ön planda tutmuyorlar neden ruslara karşı bir hayranlık var onlar bizim düşmanımız gerçekten buna çok şaşıyor ve üzülüyorum. saygılar ülküdaşlarım.

CAFER KARDASIM O INSANLAR ESARET ALTINDA YASADILAR DEVAMLI ASIMILE ILE KARSILASTILAR

SEN TR DE BAGIMSIZ YASADIGIN HALDE BUGUN MILLETIMILLET YAPAN DEGERLERIN BIR COGUNDAN MAHRUMSUN

BENCE SEN ONLAR AZDA OLSA TURKUZ DIYE BILIYORLARSA ELLERINI
ÖP AYAKLARINA TURAP OL
kalpmen
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cum Şub 10, 2006 2:29 pm    ileti konusu: Re: .. Alıntıyla Cevap Gönder

ekremhakan demiş ki:
kuzey ıraklı araplar felan gibi laflar bize yakışmaz.müslüman müslümanın kardeşidir bir kere.bence türklük konusunda çok aşırıya kaçanlar var.herkes milletini çok seviyor ama diğer milletleri küçümseyerek olmaz bu.bu menfi milliyetçiliktir.ama bizim yolumuz müsbet milliyetçiliktir.yani kökümüz hoşgörüye dayanır.buhara ve semerkandda atılmıştır bunun tohumları ahmet yesevi hazretleri üstadımızdır.bu ocak onun ocağıdır.biz millet olarak ne zaman kendimizi düzeltirsek elbet bu ülke o zaman düzelecektir.bu islam bayrağının bayraktarı yine biz olacağız zaten bunu peygamber efendimizde müjdelemiş.yani türk milletinin ne kadar cengacer ne kadar can siperhane islama hizmet ettiğini daha istanbul fethedilmeden önce söylemiş.kendimizi gereğinden fazla övmekle kendimize dost edinemeyiz.ancak dostları kaçırırız.kendimize düşman ederiz.örneğin kürtlerde olduğu gibi.adamlar bin yıl bizimle beraber yaşamışlar.ne olduda birden bize düşman oldular hiç düşünen oldumu.kürtler saf insanlar sırtına vur ekmeğini elinden al.onlara ancak kardeşlik elimizi uzatırsak kazanırız onları ve eminimki onlarda biz demeden ben türküm derlerdi.ama şimdi demezler.nie demezler çünkü hor gördük yıllarca onları.binlerce ülkücü kürt kardeşimiz yokmu peki var tabiki.peki diğerleri neden bizim saflarımızda olmasın.düşünelim lütfennn

KARDASLIK HANKI KARDASLIKDAN BAHSEDIYORSUN SEN KAPITALIST BIR CAGDA SEN HIC MILLETIN BASKA BIR MILLETE MENFATSIZ KARDASLIK YAPTIGINI GORDUNDE BIZMI DUYMADIK
SUAN NIMETLENDIGIN TURKIYE CUMHURIYETI 17 CI VE OSMANLININ ÖLUM SANCISIYLA BIRLIKDE SANA LUTFETTIGI BIR VATANDIR:

OSMANLIYI TURKLER KURDU BASINDAKILER TURKDU SENIN KARDASLIK FESFESEN YERINE GELSIN DIYE TURK KELIMESININ HAKARET OLDUGU DONEMLERI YASADI

SONUC SENIN O KARDASIZ DEDIGIN ARAPLAR BIRAZ TOKEZLEYINCE BIR BAYRAK BIR TOPRK SEVDASINA DUSTULER EEEEEEE

BENIMMILLETIM SOYSUZMU KALACAKTI YANI VATANSIZ EN SON TURK MILLETI MILLEYETCILIK YAPTI

UMMETCILIK FES FESESESI YAPARAK ARAP MILLIYETCILIGI YAPMAYI BURAKIN

MUSLUMANLIGI ARAPCILIK GOSTERMEKDEN VAZ GECIN

SUNUDA UNUTMA GUCLU BIR TURKIYE OLMADIKCA O SENIN KARDASIZ DEDIGIN ARAP ALEMININ KURTULUSUDA OLMAYACAKDIR

ASLINDA BU KONULAR AYLARCA YAZILSA BITMEZ AMA YAZMA OZURLUYUM ERINIYORUM SENDE BIRAZ YAZDIKLARIMDAN YOLA CIK ARASTIR

m:SABAH
MeRsİnLi
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 186

İletiTarih: Cum Şub 10, 2006 3:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Türklük benim en derin güven kaynağım en engin övünc dayanağımdır.

doğuşumdaki tek olağanüstülük türk olarak dünyaya gelmemdir.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
kalpmen
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cum Şub 10, 2006 6:42 pm    ileti konusu: yeni bir konu Alıntıyla Cevap Gönder

üniversitelerdeki milliyetci gencler arasında türkcü-ülkücü ayrımı basgösterdigini ve bu grupların birbirleriyle iyice sürtüsmeye basladıklarını duyuyorum. genel sebep, rahmetli türkes beyin türk ile kürt kardestir sözünün ülkücü genclerin hayat felsefesi haline gelmis olması ve türkcülerin de bu yüzden ülkücüleri kürt asıgı olarak görüp tepki vermeleri. yani türkcü-ülkücü kutuplasmasının baslıca sebebi kürt konusu. bunun sonu ne olur. siz bu konuda ne düsünüyorsunuz

M.sabah
aksu61
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 228

İletiTarih: Cum Şub 10, 2006 7:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

KARDEŞİM BENİM BİR ARKADAŞIM VAR O DA TÜRKÇÜ VE KÜRTLERDEN NEFRET EDEN BİR İNSANDI İLK BAŞTA. AMA DAHA SONRA BENİM DE TELKİNLERİMLE ANLATIMLARIMLA Kİ O İNSANLAR ATATÜRKE HAYRAN İNSANLARDIR ATAMIZIN SÖZLERİYLE ONU AYDINLATMAYA ÇALIŞTIM VE ARTIK BİZİM GİBİ DÜŞÜNÜYOR.

O YÜZDEN BENCE O ARKADAŞLARIMIZA YAKLAŞMALI ÖNCE İŞİN ASLINI ANLATMALI DAHA SONRA DA DAVAMIZI ANLATARAK ONLARI BU KUTLU DAVAYA KAZANDIRMALIYIZ BENCE....

SAYGILARIMLA

KANIMIZ AKSA DA ZAFER İSLAMIN
eksioglu
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 50

İletiTarih: Cmt Şub 11, 2006 12:25 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

TÜRK OLDUGUNLA ÖVÜN DEGILSEN ITAAT ET.eksioglu
eksioglu
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 50

İletiTarih: Cmt Şub 11, 2006 12:50 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

TÜRK OLDUGUNLA ÖVÜN EGER TÜRK DEGILSEN ITAAT ET.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız