Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Nurcular, Ülkücülerden Ne istiyor?
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 13 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Cum Tem 09, 2004 8:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu cemaatler meselesi çok karışık bir konu.Bir kısmı faizi güncelleyip yasallaştırmış.Bir kısmı hatmül evliya bizden diyor.Bir kısmı ben islamı yayıyorum diyor,bir kısmı mehdi bizden diyor.Bir kısmı peygamber bizim liderimiz diyor.Bir kısmı vahiy geldiğini söylüyor.Hepsine güler geçersin de bir taife de diyor ki;iyi okuyun"şu anda harp hali vardır.Devlet bir ganimettir.Malını yemek helaldir" evet yanlış duymadınız aynen ifade bu.Arkadaşlar durum sandığınızdan da vahim.Ben bu forumlardan haykırıyorum.Bu devlete en az dışarı kadar içeriden de vuruyorlar.Allahtan korkun.Şu memleket giderse,şu ülke batarsa hepimiz mahvoluruz.Nasıl eliniz varıp da bu ülkeye o kırılası ellerinizi uzatıyorsunuz ey din baronları.Şimdi ben artık başka bir yorumyapmadan şu ayet meallerini yazıyorum.Kendini bir akıntıya kaptırmış ,boğulmak üzere olan kardeşlerim iyi okusunlar.Boğulmak istiyorlarsa yine de kendi bilecekleri iş.
"Her bölük,her parti tuttuğu yoldan memnundur.Yanında bulunan din ve kitapla sevinmektedir"-Mü'minun suresi 52.ayet
"Şimdi sen onlarıbir süre kendi sapıklıkları ile başbaşa bırak.Kendilerine verdiğimiz servet ve oğullar ile,onların iyiliklerine koştuğumuzu mu sanıyorlar.Hayır,onlar işin farkında değiller."Mü'minun 54-56 ayetler.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
mertnusret
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Cum Tem 09, 2004 8:13 pm    ileti konusu: NURCUYMUŞ SÜLAYMANCIYMIŞ TOPUNUN KÖKÜNE KİRPİT SUYU Alıntıyla Cevap Gönder

SELAMUN ALRYKÜM DEĞERLİ ÜLKÜDAŞLARIM ÜLKÜCÜLER DÜNDE BÖYLE SUCLANDILAR BÜGÜND YARINDA SUCLANACAKLARINA EMİNİM O CEKİRDEK KAFALI NURCU HAZRETLERİ ŞUNU SÖYLESİN KURANI KERİM NURCU YADA SÜLAYMANCI GİBİ AYRIMLARA YER VARMI SALAK SALAK KONUŞUPTA KENDİNİ BİRŞEY SANMASIN ZAMAN GAZETESİNE AİT OLAN AVRUPA DAHITIMDA MİLLİYET GAZETESİ DAHITILDIĞINI BİLİYORMUSUN VE MİLLİYET GAZETESİNİN MASONLARA HİZMET EDTİĞİNİ YANİ MÜSLÜMAN TÜRK COCUĞUNU HİRİSTİYAN YAPMAK İSTİYOLAR .BENDE AVRUPA DAHITIMDA ZAMAN GAZETESİ DAHITIMINDA CALIŞTIM VE SONRA MİLLİYET GAZETESİ DAĞITMA ŞARTI GETİRDİLER VE BEN KABUL ETMEDİĞİM ZAMAN KOVDULAR ŞİMDİ SÖYLE NURCU HAZRETLERİ BU NE BİÇİM MÜSLÜMANLIK HEM ARAŞTIR ZAMAN GAZTESİNDE İKİ TANE MASON YAZRA VAR .Bİ DAHA BENİM DAVAM HAKKINDA BOŞ LAH EDERSEN OLACAKLARA KATLANIRSIN

NE DİNSİZ TÜRKÜZ NE SOYSUZ MÜSLÜMAN

TANRI DAHI KAADAR TÜRK HİRA DAĞI KADAR MÜSLÜMANIZ :evil: :evil:
delikurt_emre
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 23

İletiTarih: Pts Haz 05, 2006 4:22 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bence de halid gardas sen haklısn liselerde üniversitelerde hep nurcu gencler davranıslarıyla örnek oluyorlar namzımı abdestimi bu vatanı sevmeyi ben nurculardan ögrendim anamdan yada babamdan degil bu yüzden onlar vatan haini denmesi beni üzdü bide nurcuların actıkları olkullarda yabancılara türkce ögretiliyor bayragımız dalgalanıyor istiklal marsımız okunuyor hatta bir afrikalı gen istiklal marsımızı ezbere okuyordu bu ülkede bu ülke için calısanı ii iş yapanı kötülüyotar basbug alpaslan türkesede aynısı yapılmıyormuydu...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Pts Haz 05, 2006 4:40 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

halidbin demiş ki:
kadir21 kardeşim sen mü'minun suresi nin 52 . ayetini daha okumamış kafandan ayet yazıyorsun git oku ve kelime-i şehadet getirerek müslümanlığını tazele çünkü milleti yanlış ayet yazarak kandırmaya çalışıyorsun doğrusu şudur "şüphesiz sizin bu ümmetiniz tek bir ümmettir. bende Rabbinizim.öyleyse Benden sakının." (mü'minun 52)

Benim çok bilmiş alim kardeşim;yazımı dikkatli okursan,tek bir meal vermiyorum hemen altında 54 ile başlayıp 56 ile biten ayetler var.Dediğin doğru benim yazdığım ayet 53 .Daktilo hatası olmuş olsa gerek.Neden tevbe edeyim be adam!Olmayan bir ayeti getirip de ortaya mı koydum sanki!Ne yapmışım da kandırmışım milleti?Kafamdan olmayan bir ayet mi yazmışım?Orada başta senin gibi adamlara olmak üzere anlatılmak istenilen 53 ile başlayıp 56 ile biten ayetler zinciridir.Dialog ile insanları kandırıp saptırıp,yanlış yönlendirdiğiniz,papanın ayağına gidip ...ıçını yalamanız,onursuzluk ve sapıklık olarak yetmedi mi de geldi burada laf salatası yapıyorsun.Ben senin gibi allame değilim.Yanlış yazmışım numarasını kabul ediyorum.Ama olmayan bir şeyi yazmadım.Sen belki numaralarını doğru bilyorsun ama,içeriğinden zerre kadar haberin yok ki,gelmiş burada dialogu savunuyorsun.Bu konu burada defalarca tartışıldı fazla kafa ütüleme.
dilsad66
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 44

İletiTarih: Pts Haz 05, 2006 5:12 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

halidbin kardeşim.
dininin gereklerini yerine getiriyo olman çok güzel ancak insanları senin gibi olmamaları yüzünden yargılayamazsın ve aşağılayamazsın...
eğer gençler bir bataklığın içerisindeyse bunun en büyük sorumlusu bizleriz.
sizinde dediğiniz gibi irşad yerine getirmemiz gereken önemli bir görev ve biz Türk milleti olarak yıllarca islamın sancaktarlığını yapmış ve elhamdülillah çok sayıda insana temsili örnek teşkil etmiş bulunuyoruz. halende bunun devamını getirme gayesi içinde bulunan arkadaşların var olduğuna eminim.
ancak dediğim gibi önce birlik ve bütünlüğü sağlamak ve insanları bazı şeyleri bilmemesinden dolayı suçlamadan milletçe mücadele yoluna gitmek gerektiğini düşünüyorum.
Peygamber efendimizinde Uhud Harbinden sponra dediği gibi "Asıl harb şimdi başlıyor."
ULUBATLICATLI
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 3

İletiTarih: Pts Haz 05, 2006 5:34 pm    ileti konusu: cemaat??? Alıntıyla Cevap Gönder

DEĞERLİ TÜRK MİLLİYETÇİLERİ...
ÖNYARGI İLE HİÇBİR YERE VARILMAZ...
DİYELİM Kİ M.F.GÜLEN KÖTÜ BİRİSİ VE KÖTÜ FAALİYETLER İCİNDE...
CEZASINI BU DÜNYADA YADA AHİRETTE CEKECEKTİR!!!
Bizler mi cezasını vereceğiz???

AMA BİZE VATAN MİLLET DİYEN HAYDAR BAŞI NEDEN GÖRMEZDEN GELİYORSUNUZ!!!
1 EŞİ VAR RESMİ NİKAHLI...
AMA 18 COCUGU VAR!!!! EEE BUNLARDA GAYRİ RESMİDİR HERHALDE:) BUNLARI EŞİNİN ÜSTÜNDE GÖSTERMEKTEN DOLAYI HAKKINDA İSTANBUL CUMHURİYET SAVCILIGI DAVA ACTI!!!

M.F.GÜLEN BÖYLE TERBİYESİZLİKLER YAPMADI!!!
DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA TÜRK BAYRAĞI DALGALANIYOR...
İSTİKLAL MARŞI SÖYLENİYOR...
BUNLARI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN...

--- VARLIGIM TÜRK IRKINA ARĞAMAN OLSUN---
---TÜRK IRKI SAĞOLSUN---
---YAŞASIN IRKÇI TÜRKİYE---
mus25
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 473

İletiTarih: Pts Haz 05, 2006 5:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Halidbin kardeşim
İslama sarılmak onunla hayatının her anını düşlemek ve ona riayet ederek yaşamak elbetteki her inanan insanın görevi borcu.Ama bununla yaşamıyor diyede insanları yargılamak ve alaycı tavırlarla imalı konuşmak Müslümana yakışmayan bir tavır ve usluptur.Okullarda ki geçnçlikten bahsetmiş bazı cemaatlere mensup olanların bu gençlerden ayrıldığına dikkate çekmişsin.Sana gülmek geldi içimden İslam riyayı ve kibiri ve gösterişi men eder.Bak kardeşim sana bir hikaye anlatayım.
''Hz.Musa her zaman ki gibi gene bizleri yaratan o yüce varlıkla konuşmaya giderken yolda yaşlı bir adama rastlar selamlaşır.Yaşlı adam Hz.Musaya nereye gittiğini sorar oda Allahla konuşmaya der.Yaşlı adam ben bu yaşıma kadar şu mağarada gece gündüz ibadet eder rabbime kulluk görevimi yerine getiririm der.Benim Allah katında yerim nedir onu sorarmısın der.Hz.Musa kafasını sallayarak yoluna devam eder.Biraz yürüdükten sonra karşına heybetli kılıcından kan damlayan biri çıkar.Selamlaşır ve adam ya Musa nereye diye sorar.Hz.Musa yaşlı adama verdiği cevabı verir.Adam ya Musa benim Allah katında yerimi sorarmısın der.Hz.Musa gene kafasını sallar yoluna devam eder.Nihayet gelir ve yüce yaradanla konuşmaya başlar yaşlı adamla diğerinin yerini sorar.Yüce Yaradan karıncanın bağırsaklarından ikisininde hayatını ve yerini film şeridi gibi gösterir.Hz Musaya ''GİT GÖRDÜKLERİNİ ANLAT KİM İNANIRSA O CENNETLİK KİM İNANMAZSA ONUN YERİ CEHENNEMDİR!!buyurur.Hz Musa yola koyulur.Yaşlı adamın yanına gelir olanları anlatır yaşlı adam musaya gülerek ''hiç küçücük karıncanın bağırsağı olurmu der'' güler daha sonra gence rastlar ve anlatır anlattıktan sonra gence dönerek''HİÇ KARINCANIN BAĞIRSAĞI OLURMU ''der genç hiddetlenerek kılıcını kaldırır ve hz.Musaya !!EĞER PEYGAMBER OLMASAYDIN ÖLDÜRDÜĞÜM 100.KİŞİDE SEN OLURDUN.BİZLERİ YARADAN ÖYLE YÜCE BİR VARLIK Kİ ONUN HER ŞEYE GÜCÜ YETER!!der ve çeker gider.Yaşlı adam cehenneme genç cennet gider.
İmanın kimde nederece ne kadar olduğunu kimse bilemez.Başı sıkıştığında Yüce Yaradanda değilde şeyhin den himmet bekleyenlerin ne kadar sağlıklı düşündüğündende şüpem vardır.Şunun cevabını da alamamış değilim beni aydınlatırsan çok sevinirim.Neden hep üstaddan örnek verirsinizde Peygamber Efendimizn Hadislerinden Sünnetlerin bahsetmezsiniz.Üstad böyle der,şöyle der falan..
Kardeş İnanç öyle bir tutku ki bazan çağlayan bir nehre,bazen patlamaya hazır bir volkana benzer.Ama Yunusça,ama Mevlanaca ama Veysel Karanice.Bunu yaşayan ve kendince yaşatandadır.Küçük görmek kibirlenmek şeytan işidir.Hata dahi olsa karşında kinde incitmeden düzeltebiliyorsan ne mutlu sana.....................
-ULKUCU-GARDAS-
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 395

İletiTarih: Pts Haz 05, 2006 6:30 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

"halidbin" sizleri cennetin kapısına bekçi yapsalar ANA'nızı bile içeri almazsınız sanane onun bunun NAMAZ'ından sen mi hesap vereceksin
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Pts Haz 05, 2006 6:33 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

fincancı katırları ürkmüş belli.Siteye gelip,konuları saptırmaya başladılar.Şunu bir kere daha tekrarlıyoruz.Burası hiçbir cemaatin tekkesi değildir.Burada mhp nin resmi ideoldjisinden başka bir ideolojinin propagandası yapılamaz.Bugün; tek tek yazmıyorum,forumları sulandırmaya gelen 3 yeni üye forumlardan atılmıştır.
Bozkurt_net
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 166

İletiTarih: Pts Haz 05, 2006 6:43 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
ALLAH Türkü korusun ve yüceltsin demek istedin herhalde nazlı kardeşim nazlanmayı bırakta sende gözünü aç ülkenin haline bak bu ülke ancak irşan ve tebliğ ile düzelir kaç kişiye dinini irşad ettin belki evde anan baban bile namaz kılmıyor

Sanane!!!Sen kilise misin de milletin ibadetiyle ilgileniyorsun.
Alıntı:
liselerin önünede o gençlere bir bak birde 6 sene kaldığım dediğin eve giden gençlere bak hepsi abdestli namazlı

Haklısın bi çoğu boş kafalı ve düşünmekten aciz.Lisede böyle birçok arkadaşım vardı.Onun hiçin böyle uğraşlara girme...

delikurt_emre demiş ki;
Alıntı:
bence de halid gardas sen haklısn liselerde üniversitelerde hep nurcu gencler davranıslarıyla örnek oluyorlar namzımı abdestimi bu vatanı sevmeyi ben nurculardan ögrendim anamdan yada babamdan degil bu yüzden onlar vatan haini denmesi beni üzdü bide nurcuların actıkları olkullarda yabancılara türkce ögretiliyor bayragımız dalgalanıyor istiklal marsımız okunuyor hatta bir afrikalı gen istiklal marsımızı ezbere okuyordu bu ülkede bu ülke için calısanı ii iş yapanı kötülüyotar basbug alpaslan türkesede aynısı yapılmıyormuydu...

Şimdi elin Afrikalısının benim marşımı okumasının ne önemi var yani işin esprisi ne ben onu anlamadım.Neymiş efendim başka ülkelerde Bayrağımızı dalgalandırıyolarmış.Ya kardeşim kendi vatanımızda bayrak asmak suç duruma düşmüş siz hala daha neyin mücadelesini veriyorsunuz?Tutup atıyorum nikaragua da bayrağımızı asıyor en önce bi o cemaate gelen çocuklara Türklük bilinci aşılasınlar da bi işe yarasınlar.Dershanelerinde Cumhuriyet dönemi inkılapları anlatırken her kelimesiyle yeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Atatürk'e kinayeyle yaklaşan adam her kim olursa olsubenim gözümde şerefsizin önde gidenidir ve köpek kadar değeri yoktur!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 361

İletiTarih: Pts Haz 05, 2006 7:14 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

safahat demiş ki:
Üstelik cahil diye nitelendirdiğin zat yüzlerce kitap ezberlemiştir Her çeşit ilim öğrenmiştir ve ozamanın hocaları ondan ders almıştır

MaşaAllah ne sayıklama yahu...
Kimden ders almışta öğrenmiş her türlü ilmi.Trihçe-i hayatta kndini methettiği kitabta bakın bakalım kimden der almış.
Bakma frısatınız yoksa ben söyleyeyim.Hiç kimseden...
Hatta megaloman bir şekilde kendini övdüğü bir hakikattir. Ona göre hiç bir hoca kendine ders verecek seviyede değildir.
Yahu ilim helede dini ilim hocasız olur mu, ilimden anladığınız bu mu sizin.
Hangi kitabı ezberlemiş bir de onu söyleyin bakalım, onuda çok merak ettim.
Güzelim Türkçeyi alt üst eden okuyanın hiç bir şeyi anlamadığı yazıları ne kadar ilmidir.Eğer Fen ilmi var diyorsanız nerde, din İlmi ise nakle dayanır nakiller nerde kendi farazi düşünceleri dışında nelerden bahsediyor, anlatında öğrenelim.
Bir kelimenin Türkçe, Arabca, Farsça karşılıklarının ardarda yazıldığı cümleler kurmaktan gayrı ne özelliği var bu kitapların.
Bu gün ne yazık ki bir hastalığa yakalanmışız, birileri anlaşılmaz cümleler kuruyorsa ve bu cümleleri din adına kuruyorsa cahili olduğumuz bu konuda bu kişiyi hemen alim diye piyasaya sürüyoruz.
Allah aşkına Said Nursi Efendiye hangi alim icazet vermiştir?
İcazetin bu gün kü karşılığınıda yazayımda bir düşünün zannederim, ondanda haberiniz yoktur.İcazet= Diploma, yani sen bu işi öğrendin belgesi...
Dikat muhteremler dikkat...
Aklı Selim olmanın zamanıdır.
Selametle...
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Pts Haz 05, 2006 7:44 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

turhanbey demiş ki:
sen en önce Allah korkusu nedir onu öğren tamam mı hayatında kuran-ıkerim e bakmadığın anlaşılıyor

Muhterem bu gün yaşadığımız problemlerin başında neye neden inandığımızın farkında olmamız vardır.
Evet Hazreti İsa Aleyhisselam gelecek, buna itiraz İslam dinine itiraz olur. Ancak bunu Kuran-ı Kerimden öğrendiğinizi söylemeniz ise cehalettir.
Kıyametin büyük alametlerinden olan Hazreti İsanın tekrar dünyaya geleceği ve Mehdi Aleyhisselam ile beraber küfre karşı savaşacağı, İslam dinine tabi olacağı Hadis-i Şeriflerle sabittir.Haddizatında Hazreti İsa Aleyhisselamın ben tüm kainatı hürmetine yarattığın Peygamberin Ümmeti olmak için ettiği duanın kabul olduğunun sonucudur bu.
Ancak Kuran-ı Kerimden öğrendim demek yanlıştır.

Muhterem kardeşim;
İslam dini hakiki alimlerin kaynağı taaa Peygamber Efendimiz Aleyhisselama ulaşan bildirdikleri vasıtasıyla öğrenilir. İslam dini aklın ışığında nakli esas alır.
Hakiki alim bulmanın zor olduğu bugünlerde hakiki alim bulamayan müslümanların bugüne kadar gelmiş ve tüm İslam aleminin icması ile kabul ettiği Alimlerin eserlerinden faydalanmaları faydalarına olacaktır.
Kuran-ı Kerimi hakkıyla anlayan ve onu Eshabına anlatan onlardan tabiin ve tebe-i tabiin vasıtasıyla bizlere kadar ulaştıran İslam Alimlerinin kitapları o kadar çoktur ki, helede ulaşımın iletişimin çok kolay olduğu günümüzde o bilgilere ulaşmak kolaydır.
Selametle kalınız...
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Pts Haz 05, 2006 7:52 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Vay halidbin efendi vay;
Siz imanmetre icad ettinizde haberimiz olmadı, doğru Resulullah efendimiz aleyhisselamın bildirdikleri ortadayken, onlar yerine kendi kafasına göre imanmetre icad edenlere yakışır bir adamsınız.
Gidin efendi gidin...
Gidind hristiyan kardeşlerinizle yaşayın, onların gittiği yere gideceksiniz nasıl olmassa.
İnneddine indallahil İslam
Ayet açık Allah indinde tek din islamdır.
Hudeybiye ile bugünkü diyaloğu bir tuttuğunuza göre tövbe haşa fg ilede Resulullah Aleyhisselamı bir tutuyorsunuz.
Yahu haddinizi bilin, bu nedemektir.
Masum bir kelime olan diyaloğun ardına gizlendiğiniz için, kendinizi devekuşu misali görünmezmi zannediyorsunuz.Aklınızı başınıza devşirin.
Bu Milletin temiz evladları Ehli Sünnet Akaidi ölçülerinde İslamı doğru yaşıyor. Belki eksik yaşıyor ancak asla katkı bulamazsınız, katkısız yaşıyor ,BİD'AT siz yaşıyor.
Gazi Sultan Alparslanın Dediği gibi BİZ BİD'AT nedir bilmeyiz efendi.
Gitte kendi samanlığında kendin gibilere anlat bu masalları.
Selametle...
thegreen_wolf
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 466

İletiTarih: Sal Haz 06, 2006 10:20 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

P.K.K., Türkiye’nin toprak bütünlüğüne yönelmiş en büyük iç ve dış tehdit organizasyonudur. Fethullahçılar da, Türkiye’nin laik hukuk sistemine, Türklük bilincinin kökleşmesine, Cumhuriyet bireyi oluşumuna, tam bağımsızlığımıza yönelmiş en büyük iç ve dış tehdit organizasyonudur. P.K.K.’lılar açıktan açığa silahlı ve politik kavga yolunu seçerken; fethullahçılar sessizce ve sinsice devleti içten ele geçirme yolunu yeğlemiştir. P.K.K.’lılar insanımıza sadece kan ve gözyaşı verirken; fethullahçılar, eğitime yaptıkları akılalmaz yatırımlarla ve propaganda teknikleriyle körpe beyinleri yıkamakta, kendi sistemine ve hatta ailelerine yabancılaştırmakta, militanlaştırmaktadır. P.K.K. yalnızca yoketmektedir. Fethullahçılar ise, devletin ve rejimin varlığına kasteden kadrolaşma ihanetinin yanısıra, Türkiye’de, kısmen eğitim ve sağlık alanında; Rusya’da, Balkanlarda ve özellikle Irak’daki Türk azınlıkların eğitimi alanında somut, bazı önemli hizmetler gerçekleştirmektedir, ama sadece kısa vadede. A.B.D. ile Türkiye’nin çıkarlarının örtüştüğü sürece. Uzun vadede siyasal ümmetçiliği öngören, ipleri dışarıda bir şeriatçı organizasyonun, Türkiye ve Türk Dünyasına kısaca her an ihanet beklentisinden başka ne faydası olabilir ki?!.

Fethullahçılar, kendi organizasyonlarını ifade için hukuk sistemimizde ve de literatürde yeri olmayan bir sıfatı önesürmektedirler: “Sivil Toplum Cemaati”... Bir grubun N.G.O yani Sivil Toplum Örgütü olabilmesi için evrensel nitelikte kabul edilen birtakım asgari koşullara sahip olması gerekir: Önce legal yani yasalara uygun olarak tüzel kişiliğinin bulunması; sonra örgüt içi demokrasinin tam işlerlik halinde bulunması (kaydı hayat koşuluyla yönetimin sözkonusu olmadığı bu yapılanmada seçim esastır) bir zorunluluktur. Fethullahçı organizasyonun kendine yakıştırdığı bu sıfat, en cahil, IQ’su en düşük insanları bile güldürecek bir saçmalığı ifade etmektedir. Fethullahçılar, A.B.D.’de görmeyi alıştığımız en ileri reklam ve propaganda yöntemlerini kullanırken, diğer yandan da Türkiye içinde klasik “şark kurnazlığı” içinde hareket etmekte; kâğıt üzerinde ispatlanamayacağını düşündükleri suç niteliğindeki eylemlerini birbiri ardına işleyebilmektedirler.

O halde, bugüne kadar Türkiye’de politikacıların, adli kurumların ve hatta Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesinin telaffuz bile etmediği gerçek sıfatı açık açık ifade etmek gerekirse, fethullahçılık cürüm işlemek için oluşturulan bir teşekküldür. Anayasal düzeni değiştirmek için Devleti elegeçirmeyi amaçlamak, cürümlerin yani suçların en ağırıdır. Ayrıca, yandaşlarını koruyup kolladığı için de mafya türü çıkar ağırlıklı bir organizasyondur. Fethullahçılık, hem laikliğe karşı işlenen suçlar, hem de organize suçlar kapsamında değerlendirmeye alınması acilen gerekli bir oluşumdur. Nasıl mı?!. Fethullahçılık, olumlu-olumsuz her türlü propagandayı reklam unsuru kabul edip geometrik biçimde büyüyen, devletin bünyesini elegeçirmeye çalışan -tabiri caizse- habis bir urdur. Bu habis urun kesilip atılması için önce “dokunmak” gerekir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, dokunulmazlığı olan Hadep’li milletvekillerine haklı olarak ve kararlı biçimde “dokunmuştur”. Yurt dışına kaçanların söylemleri, bu dokunmanın haklılığının somut kanıtlarıdır. Sıra, kaçınılmaz bir biçimde fethullahçılara gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, fethullahçı organizasyonla ilgili savunma mekanizmasını bir an önce harekete geçirmek zorundadır. Bu organizasyon, kabul edilebilir inanç ve fikir özgürlüğü sınırlarını çoktan aşmış; laik hukuk sistemimizi ve de Anayasal düzenimizi yıkma noktasına gelmiştir. Özetle kaydetmek gerekirse, eğitim ve teknolojiye yatırım yaparak adım adım devleti elegeçirmeye çalışan fethullahçı organizasyon, mevcut kadrosu ve ekonomik-siyasal ve de dış destek-propaganda gücüyle Cumhuriyet Tarihimizin gelmiş-geçmiş en tehlikeli örgütüdür. İşte başlangıç için, devletin yetkili makamlarına bu cürüm teşekkülünün dağıtılması için bazı somut öneriler:

Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM ICQ
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 13 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız