Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - çeçenistan...
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 5 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
GENC-ULKUCU
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 14

İletiTarih: Per Şub 16, 2006 8:49 pm    ileti konusu: slm ayri devlet tek millet Alıntıyla Cevap Gönder

cecenistanin vermis oldugu dava tum islam ulkelerine birer ders amacli olmasi gereken bir konudur her turk milleti cecenistan gibi haklarini korur topraklarina uzanan pis elleri ve kin kusan gozleri bir daha bu dunyada yasatmak azmile allah askina cihata sahlanan din kardeslerim vurun SAYGILAR
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
CECENYA-ccc
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 57

İletiTarih: Per Şub 16, 2006 11:20 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kafkasya Turana acilan kapidir.
Cecenistan bu kapinin anahtaridir..

ALLAH TÜRKÜ KORUSUN...ALLAHU EKBER
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
mustafayaman
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 315

İletiTarih: Cum Şub 17, 2006 12:19 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli Ülküdaşlarım
Bende tüm Çeçen soydaşlarımızın acılarını yürekten paylaşıyor ve enkısa zamanda son bulmasını YÜCE ALLAHTAN niyaz ediyorum .
Bu vesle ilede Çeçenlerin efsane lideri CAHAR DUDAYEVin TÜRK'LER hakkında söylediği sözleri ve daha sonrada hayat hikayesini kısaca yazıp
siz değerli ülküdaşlarımla paylaşmak istiyorum

Öncelikle BİZ TÜRK'LERhakkındaki düşnceleri:

''Türkiye hem Türk dünyasının, hem de İslâm aleminin ümit ışığıdır. Bu ışığın sönmesi hem İslâm aleminin, hem de Türk dünyasının karanlığa gömülmesi demektir." ''

Türkleri çok seviyorum. Tarih boyunca kahramanlıklarıyla, cesaret ve atılganlıklarıyla kendilerini kabul ettirmişlerdir. Milli ve manevi değerlerine bağlıdırlar. Dostluklarına güvenilir, düşmanlıklarından korkulur...

Tarih boyunca İslâm alemi Türklerden faydalanmıştır. Türkler güçlü oldukça İslâm alemi rahat ve huzur içinde olmuştur; zayıfladıkça, İslâm alemi ezilmiş ve horlanmıştır. Türkler İslâm'ın koruyucu gücü olmuşlardır.

Ancak ne yazık ki, bazı İslâm ülkeleri, emperyalist güçlerin oyununa gelerek Türklere ihanet etmişlerdir. Türklere ihanet ederek arkadan vuranlar belasını bulmuştur. Bugün bazı İslâm ülkelerindeki çıkmazlar ve sıkıntılar, bu tarihi hatanın bedelidir.

Şimdi gururla söylemek istiyorum ki, Çeçenler tarih boyunca Türklere bağlı kalmışlar ve tarihin hiçbir döneminde ihanet etmemişlerdir.

Bugün ise, Türkiye'yi yönetenler o yüce değerlerden çok uzaklar. Halbuki Türk milleti, maddi ve manevi değerlerine bağlı olduğu sürece yücelmiş ve yükselmiştir. Ve dünya tarihinin akışına yön vermişlerdir.O yüce değerlerden ayrıldıkça küçülmüşler ve sıkıntılara düşmüşlerdir.Unutulmasın ki, Türkiye hem Türk dünyasının, hem de İslâm aleminin ümit ışığıdır. Bu ışığın sönmesi hem İslâm aleminin, hem de Türk dünyasının karanlığa gömülmesi demektir"

Cahar Dudayev (1944 - 1996)
Şimdide bu büyük liderin kısaca hayat hikayesine bir göz atalım.

İşte efsane lider CAHAR DUDAYEV:

Çeçenistan'ı özgürlüğü kavuşturan Cahar Dudayev, 1944 yılının Şubat ayında Çeçenistan'ın Yalho köyünde doğdu. Hayata gözlerini açar açmaz Rus baskısı ile tanıştı. 23 Şubat 1944'te Sibirya'ya sürgün edilenlerin arasına katıldığında daha annesinin kucağında 15 günlük bir bebekti.

Çocukluk yılları Sibirya bozkırlarında çok güç şartlar altında geçti. Orta öğrenimini burada tamamladı. 1962 yılında Tambov Askeri Pilot Yüksek Okulu'ndan, 1966 yılında da Uzak Mesafe Uçakları Pilot ve Mühendis Yetiştirme Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. 1974 yılında Gagarin Hava Harp Akademisi'ni de bitiren Dudayev, 1. Sınıf pilot ve mühendis ünvanını kazandı. S.S.C.B. hükümeti tarafından kendisine 12 madalya verildi. Tümgeneralliğe yükseldi.

Sovyet tarihinde Stratejik Hava Kuvvetleri'nde Tümen Komutanı olmayı başaran ilk Müslüman olarak adından bahsettirdi.

Çeçenistan Devlet Başkanı olmadan önce Baltık Cumhuriyetlerinde yaşanan bağımsızlık hareketlerini bastırmadığı için adı isyancı generale çıktı. 1989'da Estonya'da Stratejik Hava Kuvvetleri Filoları Komutanlığı'nda görev yaparken Baltık ülkelerinde başlayan bağımsızlık hareketlerinin kuvvet kullanılarak bastırılması için Moskova'dan emir aldı. Ancak bu emri "yurdunun bağımsızlığı için mücadele eden bir halkın üstüne bomba atmam" diyerek yerine getirmedi. Moskova bu itaatsizliği hazmedemedi ve Dudayev'e ceza olarak askeri birliği ile birlikte Grozni'ye sürgüne gönderildi. 1990 yılının Mayıs ayında görevinden istifa etti. Rusya bu "isyancı" komutanın önderlik edeceği birçok olaya gebeydi.

Kasım 1990'da toplanan Çeçen Halkının Kurultayı'na davet edildi ve sonradan "Çeçen Milli Kongresi" adını alan bu halk meclisinin icra kurulu başkanlığına seçildi.

19-21 Ağustos 1991'de Gorbaçov'a karşı girişilen başarısız darbe teşebbüsü sırasında darbecilerin karşısında yer aldı. Akabinde, darbecilerle işbirliği yapan Çeçen-İnguş Cumhuriyeti Hükümeti'ni düşürmek için başlatılan halk hareketinin başına geçti. Demokratik güçler, aydınlar ve tüm Çeçen halkı kendisini destekledi. 27 Ekim 1991'de yapılan seçimlerde %85 oranında aldığı oyla Çeçenistan Cumhurbaşkanlığı'na seçildi.

Rusya'nın 11 Aralık 1994 tarihinde Çeçenistan'a karşı başlattığı işgal ve soykırım hareketine karşı Cahar Dudayev, "Son Çeçen canını vermeden Ruslar ülkemize hakim olamaz" diyerek, halkına "Cihad" emrini verdi.

Dudayev'in önderliğindeki Çeçen halkı, iki yıla yakın bir süre devam eden şanlı bir istiklal mücadelesi verdi. Sonunda Mayıs 1996'da Çeçenistan Ruslardan temizlenerek, Kafkas tarihine yeni bir altın sayfa eklendi.

Bu özgürlük lideri, 21 Nisan 1996'da bir suikast sonucu şehid edildi...

Ruhu Şad olsun.
Sebas
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 510

İletiTarih: Cum Şub 17, 2006 1:57 am    ileti konusu: Re: çeçenistan... Alıntıyla Cevap Gönder

Selamunaleyküm Irkdasim,

öncelikle açtigin konu çok güzel ve isabetli bir karar !

Türk Milleti olarak bizler her zaman çeçen halkina ve savascilarina gereken destegi verdik ve vermeye devam edecegiz bir aralar basin yayin organlarida bu yardimlara katilmistir ( kanal 7 eger yanilmiyorsam ) ve bir çok üst Rütbeli askerlerimizde destek vermislerdir ( ben bunlari çok saglam kaynaklara dayanarak söylüyorum ... ) silah, cephanelik, ve para yardimlari hiç göz kirpmadan yapilmistir ve yapiliyor Insallah devam eder ! Biz Türk milleti olarak her zaman Ceçen halkini yanindayiz hakli olduklari davanin yanindayiz ve onlarile birlikteyiz onlar bizim soydaslarimizdir, kardeslerimizdir !

Bütün savasanlardan Allah Razi olsun, Sehit olanlarin Ruhlari Sad, Mekanlari Cennet olsun

TÜRK IRKI SAGOLSUN VAROLSUN DAIMA HÜKÜM SÜRSÜN
AMIN

argunterek demiş ki:
s.aleykum
arkadaşlar; sitenize yeni üye oldum hepinize selam ve saygılarımı gönderiyorum. "türk devletleri ve türk toplulukları" başlıklı forumda,
ÇEÇENİSTAN bir türk devleti olarak adlandırılıyor. lakin ne çeçenistan ile ilgili nede mülteciler ile ilgili hiç bir haber yada görüş yok.
bunun nedenini öğrenmek isterim.
ben bir çeçenim arkadaşlar ve sizleri destekliyorum. sizden de bizleri desteklemenizi istiyorum.

selam ve saygılar...
cecenlider
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 8

İletiTarih: Cum Şub 17, 2006 9:14 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

CECENYA-ccc demiş ki:
BASBUG TÜRKES LIDERLIGINDEKI ÜLKÜCÜ HAREKETIN CECENISTAN CIHADINA YAPTIGI YARDIMLAR UNUTULMAZ....

KATILIYORUM... BENDE ÇEÇNİM AYRICA.. ÇEÇENLERE DAHA FAZLA ÖNEM VERİLMELİ...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
takoo
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Cum Şub 17, 2006 11:57 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

selamün aleyküm ! ülküdaşlarım rahmetli dedemin bir öğüdü vardı hiç unutmadım. bunu yaşamımın her alanında kendime şiar edindim. derdiki oğul rus mezaliminden kurtulmuş ve bu ülkeye göç ettikten sonra ekonomisini biraz düzeltmiş olanlara dikkat et bunların çoğu kominist olur derdi belki şu dönemde yanlış! ama ben 46 yaşındayım ve bu şiar'la bu yaşıma kadar geldim. her ne kadar 12 eylül öncesi biraz hırpalanmış olsamda şükür allahıma bugünlere geldik! yani bunu niye yazdım. ben kafkasım, ben dağıstanım,ben karaçayım ,ben kafkasyayım ,çünkü biliyorumki her kafkas genci her kafkasyalı bir DUDAYEV'DİR gardaşlarım cümleniz allaha emanet olun
CECENYA-ccc
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cmt Şub 18, 2006 1:55 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

SELAMUNALEYKUM Kardeslerim..bu siiri bir yerde okudum sizinle paylasmak istedim..Düsüncelerimizi nede güzel anlatiyor....ALLAHA emanet olun..

Ah! Ettikçe yüregim Kafkaslara yürüyor
Kafkaslarda feryat var kan daglara yürüyor.

Kafkaslarin özgürlük türküsünü söylemek
Bize düsmez bilirim bizimkisi gaz vermek
Bu türküyü yazmaya kalem degil kan gerek
Okumaya duymaya insanda vicdan gerek
Azadlik yokusunda çatala düser yürek
Can verir binlerce can hürlügü düsleyerek...

Sökülünce yürekler damar damar bedenden
Azadligin diyeti yürekse alin...Benden...

Bu savasin bir ucu Kars, Igdir, Ardahan’dir
Düsün titre ve ürper uyan uyar uyandi
Ugrunda verecegin eni sonu bir candir
simdi yasatmak için ölünecek zamandir
Kalbimi yirta yirta haykirisim isyandir
Onlar öldügü yerde yasadigim hüsrandir.

Yüregin çatalina gül atmak bize yetmez
Kursun yoksa güllerin bini bir para etmez

Ölümden korkulur mu korkmali yasamaktan
Vataninda vatansiz yersiz yurtsuz kalmaktan
Azadligin bedeli para degil kandir kan!...
Bedeli ödenmeli vatan olmali vatan
Uyan artik milletim bu ölüm uykusundan
Önceden anlamali, sonra aglatilmadan
Kafkaslarin kan baski ey Avrupa nerdesin
Sen hâlâ Endülüste biraktigim yerdesin

Yürek yoksa ölmeye, yürek nasil dayansin
Biz ayakta ölürüz sürünenler utansin

Agladigim aglamak sustugum susmak degil
Ugrunda kan döktügün vatandir toprak degil
Vataninda onursuz yasamak yasak degil
Onuruyla ölenin ülkesi tutsak degil
Ölmeyi biliyorsak zulüm bize hak degil
Gelecek özgür günler o günler uzak degil

Yüregim insan yüklü sanmayin ki durgunum
Ben isyana yürüyen DUDAYEV’e vurgunum

Unutma gülüm;
Ölmesini bilene ölüm yasamak olur
Öldürülen her Çeçen bin kez ölüm dogurur.

YASASIN BÜYÜK TURAN ÜLKÜMÜZ...
BOZKURT_POMAK
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 111

İletiTarih: Cmt Şub 18, 2006 11:25 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çeçenistan gönlümüzde kanayan bir yaradır.Bağımsılıkları için var güçleriyle Moskofa karşı şavaşıp şehit düşüyorlar.Allah yardımcıları olsun.
Ayriyetten Ocaktan bir arkadaşımız Çeçenistana gitmek istedi.Gönüllü olarak savaşmak için.Fakat edindiğimiz bilgilere göre şuan Çeçenistana girmek olanaksızmış,ondan dolayı gönderemedik.

Allaha emanet olun.
cengizhan_333
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 472

İletiTarih: Cmt Şub 18, 2006 12:28 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bazen televizyonda ırakta şöyle yapılıyor böyle yapılıyor deniliyor. bunları görünce yazık diyemiyorum evet müslüman bir ülke ama diger taraftanda kendi özgürlükleri için savaşmadıkları için içim onlara acımaya elvermiyor işte.
çeçenistan kadar olamadılar. çeçen kardeşlerimiz çok az olmalarına ragmen dünyanın en güçlü ülkeleri arasında yer alan rusya ya direniyorlar kendi özgürlükleri kendi bagımsızlıkları için .

KENDİ BAGIMSIZLIGI İÇİN SAVAŞANA CANIMIZ FEDA AMA HİÇ KİMSE KENDİ ELİYLE YABANCI ÜLKENİN ASKERİNİ ÜLKESİNE SOKANA YARDIM ETMEZ. EDEMEZ.

ÇEÇENİSTAN ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN.
BasbugAtilla
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 447

İletiTarih: Cmt Şub 18, 2006 1:50 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Komünist köpekler hergün sokakta bas bas bağırıyorlar kahrolsun amerika diye.Biz de sevmiyoruz ama onlar gibi çelişkili bir şekilde tepkimizi belli etmioruz.komünistler bugüne kadar nie Rusyayı protesto etmediler çeçn halkını eziyor diye çünkü Rusya komünist.Niye Çin'i protesto etmiyorlar müslüman uygur Türklrini eziyor diye çünkü Çin komünist.Onların Amrikayı protesto etmeleri de emperyalizm falan değil Amerikanın tamamen komünizm karşıtı olması.
Ogul50
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 211

İletiTarih: Cmt Şub 18, 2006 2:15 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cecen kardeslerimiz toprraklarina uzanan elleri kirma ve vatanina ve milletine kefen bicmek isteyen komunist serefsizlerine karsi mücedele etmektedirler. türk milletinin de cecen mücehitlerinin gibi böyle azimli, vatansever ve her ne pahasina olursa olsun ülküsüne bagli olmalalarini allahtan bütün ciddiyetimle dilerim. oradaki kardeslerimiz laftan anlamazlara karsi ne yapilamsi gereken adi köpeklere karsi nasil savasilmasi gerektigini göstermektedirler. genci, yaslisi, kadini, cocugu yani hepsi canlarini vatan uguruna feda etme asilliktedirler. tabi yaniyor benim bu gönlüm türkiyenin bugün yüce ve asil halinde olmasini isterdim ve onlara yardim etmemizi bütün yüregimle isterdim. ama malesef bütün müslüman ve türk kardeslerimiz bu devranda ezilmektedirler ve milletimize ve kardeslerimize tek yardim edecek vatan türkiyedir. ama nerdeeeeee malesef vatanimiz denize düsmüs yilana sariliyor. allahtan tek dilegim BÜYÜK TÜRK-ISLAM ÜLKÜSÜNÜN gerceklesmesi. tek cagre artik uyanmaktir... tek cagre milliyetci türkiye.......... allah cecenistandaki kardeslerimizin yar ve yardimcisi olsun. allah onlara o gücü asilligi vermis. savasinlar zafere ve allaha inancini kaybetmeden adaletsiz, allahsizlara karsi. SON NEFES SON NEFER SON DAMLA KANA KADAR OLSADA!!! .......Saygilarimla
Maurad
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 71

İletiTarih: Sal Şub 21, 2006 8:52 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben Çeçenleri Sonuna Kadar Desteklerim Her Gerçek Türk Gibi Esaretten Kurtulmak İçin gözleri kara alınları açık Allah yolunda yürürler.Var olsunlar!

Fakat en son gerçekleşen Beslan rehin alımını hiç yakıştıramadım.Küçük çocuklara karşı degil rus köpeklerinin kalplerine saldırmak daha yakışırdı.
Ne kadar rus piçleri Çeçenleri kadın çocuk demeden öldürsede bir Türk Boyuna Çocukların bulundugu bir mekana saldırmalarını yakıştıramadım.
Orada Çeçenistan adlı Bağımsız bir Türk devleti görme umutları ile hoşçakalın!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
CECENYA-ccc
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Çar Şub 22, 2006 1:23 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Asalamunaleykum
Kardesim Maurad elestirinde hakli olabilirsin.

Çeçenistan

Çeçenistan konusunda herkes bişeyler söylüyor, ardına Çeçenler şu eylemi bu eylemi yapmasalardı üzelerindeki Terörist imajı olmazdı deniliyor, biz aslında Çeçenlerin nekadar haklı olduklarını biliyoruz ama işte şu Beslan olayı Çeçenistanın Bağımsızlığına büyük bir darbe. deniliyor .ANLAYAMADIĞIM ŞU NOKTA ÇEÇENLERİN EYLEM YAPMADIĞI ZAMANLARDA YANİ rUSLARIN ÇEÇENİSTANDA KIYIM YAPTIĞI ZAMANLARDA (hala da yapılıyor )KİMSEDEN GIK ÇIKMIYOR ; AMA ÇEÇENLER EYLEM YAPTIĞINDA ÇOK ETKİLİ TEPKİLER VERİLİYOR. bu eylemleri yapanlar ellerine geçen parayı zevk içinmi baskınlarda kullanıyorlar? peki anlkadıkta sizce ne yapılmalı ? bana burda ''artık savaş bitmeli '' demeyin bizde biliyoruz savaşın bitmesi gerektiğini ...

Konu biraz siyasete kayacak ama ..
tayyip rusyaya gidiyor ..gittiği ülke yani rusya Çeçenistanla savaşıyor ..tayyip putinle filistin-israil meselesine çözüm bulmaya çalışıyor...(tayyip galiba Çeçenistan'ı rusyaya gidince unutuyor)
gürcistan-rusya arasında kriz yaşanıyor . tayyip ''biz arabuluculuk yapmaya şartsız hazırız ''diyor daha sonra muhabir soruyor-'' Çeçenistan rus ya arasında da arabuluculuk yapacakmısınız denilince. tayyip '' şu an gündemimizde böyle birşey yok diyor''
putin türkiyeye geliyor Çeçenler herhangi bir eylem yapmasın diye ankarada üst düzey güvenlik önlemleri alınıyor, ama şu başbakan türkiyede dahi Çeçen meselesini gündeme getirmekten çekiniyor ..aslında çekinmiyor KORKUYOR ... kısaca ÇEÇENLER bu durumda ne yapmalı ? kimden medet ummalı ? işte görüyorsunuz

TEKRAR BELIRTMEK ISTIYORUM.
BASBUG TÜRKES LIDERLIGINDEKI YARDIMLAR ASLA UNUTULMAZ.
ALLAH BASBUG TÜRKESTEN RAZI OLSUN.MEKANI CENNET OLSUN.
GERCEK LIDER YÜZ SENEDE BIR CIKAR HELE HELE TÜRKES GIBI ZOR CIKAR..

ALLAHA emanet olun kardeslerim.
bulbozo
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Per Şub 23, 2006 2:29 am    ileti konusu: bulgaristandaki türkler... Alıntıyla Cevap Gönder

s.aleykum
arkadaşlar; sitenize yeni üye oldum hepinize selam ve saygılarımı gönderiyorum. "türk devletleri ve türk toplulukları" başlıklı forumda,
bulgaristandaki türklerden bir türk olarak sesleniyorum. lakin bulgaristandaki yaşayan "türk halkindan kimse basetmiyor .bizim tarihimizle ilgili hiç bir haber yada görüş yok.
bunun nedenini öğrenmek isterim.
ben bir Türküm arkadaşlar ve sizleri destekliyorum. sizden de bizleri desteklemenizi istiyorum. sizin gibi arkadaşlardan yardim beklerim.

selam ve saygılar...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder ICQ
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız