Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - 2009 YILI YEREL SEÇİM SONUÇLARI
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 3 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Delikanli66
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1042

İletiTarih: Pts Mar 30, 2009 11:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Vuslatim demiş ki:
Delikanli66 demiş ki:

Yalniz sunu diyeyim söyle bir durum'da var simdi.

Simdi bir çok çevre baslayacak'tir gerçi baslamistir lider'imiz sayin Dr.Devlet Bahçeli'yi suçlamaya.Bunu yapmasinlar bu bence kolay'a kaçmak'tir.

Tamam elestiri yapilir buna birsey demiyorum.

Ama birileri'de lider'imiz sayin Dr.Devlet Bahçeli'yi agir elestirirerek Millet'in kafalarini karistirdilar yâni bunu'da unutmayalim.

Eger o birileri köstek olmayi yerine destek olsalar'di belki bir kaç puan daha kazanabilir'dik.

Forum kurallarimiz Ülkücülügün Temel Esaslarina göre düzenlenmistir. Bu yüzden yapici olmayan elestiriler simdiye kadar oldugu gibi bundan sonra da forum kurallari uyarinca cevap bulacaktir. Bundan kimsenin süphesi olmamalidir. Ki zaten Otagimiz bu konuda güzide siteler arasinda yerini korumustur.

Hz. Ömer´in (ra) adaleti, Hz. Ebu Bekir´in (ra) sadakati, Hz. Ali´nin (ra) bilegi ve Hz. Osman´in (ra) ahlaki Ülkücülerde toplanmistir, toplanmalidir.

Bu sebeple "sunlar yanlis ve dogrusu da sudur" demeyi etik kurallari dahilinde kabul ediyoruz.

Koyun da degiliz güdülecek. Bozkurtuz... Bozkurt da bozkir töresince yasar.

Kadere Iman ettigimiz gibi calisip tevekkülü de tavsiye etmeyi, kadercilikte uyusup yok olmamayi "varolus" sebebimizle alakalandiriyoruz.

TANRI TÜRK´Ü KORUSUN VE YÜCELTSIN

Eyvallah Ülküdas'im Allah râzi olsun.

Tabii'ki bu site'deki hiç kimseden süphe'miz yok.

Ama öyle birileri var'ki hemen firsat bu firsat deyip hemen yorum yapmaya,yazmaya baslamislar'dir.

Yâni bildigimiz kisiler'den bahsediyorum.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Sal Mar 31, 2009 10:01 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Delikanlı66 Ülkaşımız demiş ki;
Alıntı:
Yalniz sunu diyeyim söyle bir durum'da var simdi.

Simdi bir çok çevre baslayacak'tir gerçi baslamistir lider'imiz sayin Dr.Devlet Bahçeli'yi suçlamaya.Bunu yapmasinlar bu bence kolay'a kaçmak'tir.

Tamam elestiri yapilir buna birsey demiyorum.

Ama birileri'de lider'imiz sayin Dr.Devlet Bahçeli'yi agir elestirirerek Millet'in kafalarini karistirdilar yâni bunu'da unutmayalim.

Değerli ülküdaşım.Endişe etmeyin.Bu otak da;hiç kimse bunu yapamaz,izin vermedik,vermeyiz.
Bu otak;kim olursa olsun;kurultay da seçilmiş genel başkana sonuna kadar bağlı ve saygılıdır ve arkasındadır.Çünkü,kurultay ın iradesini hiçe saymak kabul edilemez bir durum olduğu gibi,ülkücü töre ile de bağdaşmaz.
Yeniçağ gazetesinde,seçimden bir gün önce bir yazarın;daha seçim bile yapılmadan"sonuçlar ne olursa olsun Devlet Bahçeli istifa etmelidir"
başlığı ile yazdığı yazıyı;nefretle kınıyorum.Bu yüzsden yeniçağ a hep şüphe ile yaklaştık.
Şimdi burası çok önemli.
Bu seçimin başarısı ya da başarısızlığı üzerine konuşurken;lideri eleştirmek ve tüm faturayı ona çıkarmak;ne akıl ne de insaf ölçüleri ile bağdaşır.Biz barajın altında da kaldık.Hem de Başbuğumuz zamanında bile.Ama itiraz etmek,aklımızın köşesinden dahi geçmedi.
Ortadaki başarı ya da başarısızlık ın sorumluluğu tüm camia ya aitdir.
Hiç kimse,ben ne yapabilirdim ki demek hakkına sahip değildir.
Çünkü en yeteneksizimizin,1 kişiyi ikna etmek kabiliyeti yoksa;bıraksın bu davanın peşini!
Biz burada,kendi aklımızca;deneyimlerimiz doğrultusunda başarılı olmanın
yollarını arıyoruz.Ülkücü,dava adamı olduğuna göre;küçük sonuçlarla yetinmenin doğru olmadığını,hedefin büyük tutulması gerektiğini söylüyoruz.Vatanı kurtarmak,öyle küçük bir iş değildir.Bedeli de çok ağırdır.Bu bedeli ödemeye hazır olmalıyız.
rte;organize yolsuzluk ve yandaşlarını kalkındırma davası için;çıkıp da bedel ödemeyi göze alıyoruz diye konuşabiliyorsa;bu kutlu davanın erleri;
bunu kat ve kat misli ile bunu söyleyebilmelidir.
Üzüntümüz ve acımız;iktidar meselesi değildir.Biz biliyoruz ki;iktidar bizim için bir amaç değil,kutlu davamız için bir araçtır.Akepe gibi bir çıkar yığınına dönüşmek den Allaha sığınırız.O zaman varsın muhalefet de kalalım sittin sene!
Ben şunu söylüyorum.
Biz 9 ışık dan giderek uzaklaşıyoruz.Ben 9 ışık a iman etmiş bir adamım.
Bu beni çok rahatsız ediyor.Partiyi ele geçirmeye kalkanları gördükçe;bu endişem daha da artıyor.Çünkü onlar gelirse büsbütün bu davayı sulandırcaklar.
Madem ki bu milleti sadece ekonomi ilgilendiriyor;o zaman biz neden başarısız olmuş bu serbest piyasa modeli ile seçmenin karşısına çıkıyoruz?
Neden 9 ışık da ,yola çıkarken ortaya koyduğumuz ekonomik modele sahip çıkmıyoruz?
Ben 9 ışık daki ekonomik modelin;Türk milletinin ,dokusuna en uygun model olduguna inanıyorum.Türk milleti; devleti devre dışı bırakarak,hiçbir iş yapmamıştır tarih de.Özal ın getirdiği bu lanet sistem;
bizim binlerce yıllık devlet geleneğimizin ayaklar altına alınmasıdır,inkar edilmesidir.5000 seneden fazla;daha Nuh doğmadan;ordularının atlarını kişnettiği bir milleti bu kadar YIL yönetenler bilmiyor da Özal,çilller,rte mi biliyor bu işi?
Bu bakımdan ben bu uygulanan ekonomik modele isyan ediyorum.bunun ülkeyi batırdığını acı ile görüyorum.
Söylediğim bu.Mhp özüne dönmeli diyorum.ab cilik le,serbest ekonomi ile bu iş olmaz diyorum.Bir siyasi partinin,plan ve programı;taktik gereği değişebilir.Ama kuruluş esasları ve nedenleri değişemez diyorum.Değişirse,o parti,eski parti olmak tan çıkar diyorum.
Bir kere denesinler bunu.Millet yeni bir ekonomik model istiyor.
Tekrar ediyorum;bizim devletçilik esasımız;başka ülkelere benzemez.
Özel sektörü de inkar etmiyoruz.Ama ,devlet tüm varlığı ile;ekonominin içinde olmalı,igilenmeli ve yönlendirmeli diyoruz.Bizim bir ilkemiz de ahlakçılık dır.
Çeşitli ve bilinen nedenlerle;ahlaki bakımdan ciddi olarak zaafiyete uğramış bir ülkede;siz serbest olarak ,doğru bir arz talep ikilisinin oluşmasını bekleyemezsiniz.Buna kargalar bile güler.Söylediğimz bu.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Sal Mar 31, 2009 9:17 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yorumu size birakiyoruz...

TRT Şeş'e gönderme: "Halkımız düşeş attı"

Seçimleri değerlendiren DTP'nin İstanbul adayı Akın Birdal, "Bu sonuçla DTP kapatılamaz" dedi

DTP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Akın Birdal, ''halkın bu seçimde Kürt sorununun çözümünü ve küresel mali krize katlanmayacağı mesajını verdiğini'' savundu.

Birdal, partisinin İstanbul İl Merkezi'nde DTP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel ve ÖDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras'la birlikte düzenlediği basın toplantısında, 29 Mart yerel seçiminin sonuçlarını değerlendirdi.

''Halk bu seçimde Kürt sorununun çözümünü ve küresel mali krize katlanmayacağı mesajı vermiştir'' diyen Birdal, ''Halk demokrasi talebini ortaya koymuştur. DTP, daha önce 5 ildeki belediye başkanlığı sayısını bu seçimde 8'e çıkardı. Oy yüzdesi de fevkalade arttı. Emanet oylar geri döndü. Kürtler'in kendi dili ve kimliğiyle var olduğunu gösterdi'' şeklinde konuştu.

Seçimlerin demokratik eşitlik ilkelerine bağlı yürütülmediğini, AK Parti, CHP ve MHP'nin devlet hazinesinden 200 milyon TL yardım almasına karşın, 22 milletvekiliyle grubu bulunan partilerinin bu haktan yoksun bırakıldığını öne süren Birdal, demokratik ülkelerde oy oranına göre değil, eşitlik ilkesine göre yardım yapıldığını savundu.

ANAYASANIN DEĞİŞTİRİLMESİ İSTEĞİ

''Derhal Kürt sorununun çözümünün önü açılmalıdır'' diyen Birdal, ''Şeş beş değil, halkımız düşeş atmıştır. Halk Kürt sorununun çözümüne, Kürtler'e ve onların iradesine dikkat çekmiştir. Derhal Anayasa, Siyasi Partiler Yasası ve Seçim Yasası değiştirilmelidir. Yüzde 10 barajı kaldırılmalıdır. Kürt halkının ortak iradesi meclise yansıtılmalıdır'' dedi.

Toplantıda soruları da yanıtlayan Birdal, bu sonuçların 4. parti olan DTP'nin kapatılamayacağını da ortaya koyduğunu, kapatmayla ilgili dava dosyasının rafa kaldırılması, milletvekilleriyle ilgili fezlekelerin de derhal durdurulması gerektiğini savundu.

Sebahat Tuncel de seçimlerde halkın demokrasi ve özgürlük talebini dile getirdiğini, Türkiye'de Kürt sorunu çözülmeden siyaset yapılamayacağının görüldüğünü ileri sürdü.

Habertürk
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Sal Mar 31, 2009 10:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İşte dakika 1 işe koyuldular.
Pis bir oyun dönüyor.Akepe ile dtp anlaştılar.Doğu ve Güneydoğu Anadoluyu dtp aldı,batıda ise akepeye yüklenildi.Batıda akepe nin aldığı oyların çok büyük bir kısmı kürt oylarıdır.
Bu şekilde bu hileli seçimde akepe bir kaç puan düşürüldü,dtp tırmandırıldı.Şimdi bunlar böyle konuşacak ki;akepe de"eh çocuklar haklı,bu iş silahla çözülmüyor,bunu masada halledelim"demeye başlayacak.Akepe bunu yapmaya cüret edemezse,erken seçim ile tehdit edilecek.Peki erken seçime nasıl zorlanacak?Akepe içindeki kürt milletvekilleri partiden ayrılmakla tehdit ederek.Yani akepe ye sopa gösterilmiştir.Akepe dersini hala almamışsa,ilk seçimde kürt desteği çekilerek ipi de çekilecektir.Bu senaryoyu yazan abd,oynayan da akepe ile dtp dir.
Obama,bugün büyük bir küstahlık göstererek,muhalefetle toplu görüşme dileğinde bulundu.Bu oyuna muhalefetin de katılımı sağlanacak.Devlet Bahçeli bu tuzağı sezdi ve anında reddetti haklı olarak.
Abd nin amacı,ne yapıp edip Türkiye yi parçalamak.Bunun için de akepe ile dtp yi kullanıyor.
İlerideki günlerde,artık kürtlerle federasyon için masaya oturmak amacıyla akepe kırk takla atmaya başlayacak.Ve federasyon hazırlıkları hızlandırılacak.Bunun için de anayasa değişiklikleri ile işe başlanacak.
Bu seçimim tek amacı,Türkiye de bir kürt sorunu olduğunu ilan etmek,ve kürtlerin bir başkaldırı içerisinde olduğunu ispatlamaktı.
Bunu da yaptılar,başardılar.
Akepe nin oyları,dtp ye değil de mhp ve chp ye kaysaydı bir diyeceğim yoktu.İşte bunun için Milliyetçilik kaybetti dedim.
Kimin nereye belediye başkanı olacağı,kimsenin umurunda değildi.
Bu iş sonunda bir kürt referandumuna dönüştürüldü ve bunu da milletimiz yedi.Yani biz bu bu seçimde yerel yönetici falan seçmedik.Bize kürt referandumunu onaylattılar.Dolayısıyla;bu seçimin muhalefet olarak bir kazananı yoktur,sayılar,yeni kazanılan il ve ilçeler sizi aldatmasın.
Şu yukarıda konuşma yapan herife zemin hazırlamak idi tüm amaç.
Kürtleri bence artı kaybettik.Ama asıl kaybedenin;bu şekilde oy vermekle
kendileri olduklarını uzun vadede anlayacaklar,ama iş iş den geçecektir.
İstenilen olmuş ve Türkiye kutuplaşmıştır.Bundan sonrası bir kıvılcıma bakacak;ve o çok korkulan Türk-Kürt savaşı gerçekleşecektir.İşte o zaman kardeşlik masalları söyleyenler ne hale gelecek ve Türklerin yüzüne nasıl bakacaklar çok merak ediyorum.Kürtleri bir kez daha söylüyorum ki kaybettik!Türk milleti bundan sonra hesap kitabını ona göre yapsın!
mtn963
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 91

İletiTarih: Çar Nis 01, 2009 12:22 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Oli Rehn´in (Genislemeden sorumlu AB komiseri) rte´nin gazeteci sanarak azarladigi! Kibris rum kesimi milletvekilinin AB komisyonnda verdigi soru önergesine karsilik cevabi aslinda okuyabilen icin AB´nin gelecege yönelik Türkiye icin neyi amacladigininda apacik belgesidir!

AB´nin tavrindan süphenelerek sorulan soru önergesine oli rehn su karsiligi vermistir

KIBRISTAKI TÜRKLERDE AB VATANDASIDIRLAR!!!!!!

Bu nedemek oluyor? iste aciklamadan sonra bu soru benim kafami epey kurcaladi.
Aslinda adam cok acik konusmustur! Vede kafayi kurcalayacakta bir sey yoktur!
Bu aciklama ile niyetlerini apacik ortaya koymuslardir!
Güney kibris AB´ye alinmamistir tüm kibris AB´ye alinmistir! Ama yalnizca güneye sorulmustur. Yani yalnizca güney kibris AB tarafindan muhattap alinmistir.
Peki kuzey kiris burda ne anlama geliyor? Elbette verilen böyle bir cevap karsisinda tümü ile koca bir HIC!!

Tam burda sunu unutmayalimki kuzey kibris yavru vatandir! ve bu deneme basari! ile yavru vatanda uygulanmis olup sira ANA VATAN´A gelmistir!
Suan bu sürec yürürlüktedir! Önce Türkiye icerisinde bir kürdistan yaratmak sonrada kürdistani ayni kibris gibi ab´ye almak!

ISTE GELECEKTE OLI REHN VEDE ONUN GIBILERININ KÜRT AB VEKILLERI! TARAFINDAN SORULACAK BÖYLE SORU ÖNERGELERI KARSISINDA GELECEGIN TÜRKLERI!! HAKKINDA VERECEKLERI CEVAPLARI DUYAR GIBIYIM!!

Suana kadar hala uyuyan kitle acaba böyle aciklamalar karsisinda o zaman uyanirmi? Iste asil bundan benim hic umudum yok! Bu uyuyan kitle bunu blie hazm eder düsüncesinde olmak beni cok korkutuyor daha dogrusu endiselendiriyor!
Sanirim yukarida elestiri olarak anlasildigina inandigim yorumum bu vede buna benzer düsünceleri paylastigim icin kaleme alinmistir. Asla kendilerine cok deger verdigim vede aklini Türk´ün vede Türkiye´nin gelecegi icin kullandigindan asla süphe etmedigim sayin genelbaskanim dr. Devlet Bahceli icin degil. Delikanli66 rumuzlu ülküdasimin yorumlari cok genel bir ifade ile kaleme alindigindan dolayi böyle bir aciklamayi yapmayi istemiyerekte olsa buraya düsmek zorunluluguna ihtiyac duydum.

Saygilarimla

En son mtn963 tarafından Çar Nis 01, 2009 2:31 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Çar Nis 01, 2009 12:43 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mtn963 demiş ki:

Tam burda sunu unutmayalimki kuzey kibris yavru vatandir! ve bu deneme basari! ile yavru vatanda uygulanmis olup sira ANA VATAN´A gelmistir!
Suan bu sürec yürürlüktedir! Önce Türkiye icerisinde bir kürdistan yaratmak sonrada kürdistani ayni kibris gibi ab´ye almak!

ISTE GELECEKTE OLI REHN VEDE ONUN GIBILERININ KÜRT AB VEKILLERI! TARAFINDAN SORULACAK BÖYLE SORU ÖNERGELERI KARSISINDA GELECEGIN TÜRKLERI!! HAKKINDA VERECEKLERI CEVAPLARI DUYAR GIBIYIM!!

Saygilarimla

Ülküdasim,

ab´nin kürtleri sizin düsündügünüz kadar sevdigine inanmiyoruz. Zira Köln yakinlarindaki otobanda polise saldiriyi beyinlerine kaziyan almanlar bunlari baslarina bela etmek istemezler.

Kaldi ki kürtlerle ilgilenmeleri sadece Türkiye´nin bölünmesine yöneliktir. ab icinde böylesi bir bela kimsenin isine gelmez.

SPD uzun soluklu bir hükümet kurabilirse ve iktidar süresi 20 sene olursa ki cok zor belki böyle bir olasilik gündeme gelebilir. Bulundugumuz sehirde SPD kürtlerle ilgilenmelerinin cezasini aldi. Favori girdikleri secimi kaybettiler. CDU ve bagimsiz aday yarista. Büyük bir sürpriz olmazsa bagimsiz aday kazanacak. Göründügü kadariyla önümüzdeki dönem alman secmenin SPD ve CDU politikalarindan biktigi icin bagimsizlara yönelecegi ve bunun da düzen partileri icin ikaz oldugu daha asikar olacaktir. SPD ve CDU ciddi acilimlar yapmak zorunda kalacak diye inaniyoruz. Bu acilimlarin basinda Türk kökenli secmenleri artik dikkate almak zorunda kalmalaridir.

mtn963
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Nis 01, 2009 2:13 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Vuslatim demiş ki:
mtn963 demiş ki:

Saygilarimla

Ülküdasim,

ab´nin kürtleri sizin düsündügünüz kadar sevdigine inanmiyoruz. Zira Köln yakinlarindaki otobanda polise saldiriyi beyinlerine kaziyan almanlar bunlari baslarina bela etmek istemezler.

Kaldi ki kürtlerle ilgilenmeleri sadece Türkiye´nin bölünmesine yöneliktir. ab icinde böylesi bir bela kimsenin isine gelmez.

SPD uzun soluklu bir hükümet kurabilirse ve iktidar süresi 20 sene olursa ki cok zor belki böyle bir olasilik gündeme gelebilir. Bulundugumuz sehirde SPD kürtlerle ilgilenmelerinin cezasini aldi. Favori girdikleri secimi kaybettiler. CDU ve bagimsiz aday yarista. Büyük bir sürpriz olmazsa bagimsiz aday kazanacak. Göründügü kadariyla önümüzdeki dönem alman secmenin SPD ve CDU politikalarindan biktigi icin bagimsizlara yönelecegi ve bunun da düzen partileri icin ikaz oldugu daha asikar olacaktir. SPD ve CDU ciddi acilimlar yapmak zorunda kalacak diye inaniyoruz. Bu acilimlarin basinda Türk kökenli secmenleri artik dikkate almak zorunda kalmalaridir.

Ülküdasim

Yapmis oldugunuz yoruma itiraz edemiyorum. Bilassa kürtlerin Türkiye´yi bölme araci olarak kullanilmalarina elbette tamamen katiliyorum.
Ama dünyaya sirin görünmek ugruna sartlar gerektirir ise ab´ye bile alinabileceklerini düsünüyorum. Bunu neden düsünebiliyorum

Sebep 1: Bu gün ab´den aldiklari dersler neticesinde alenen tehditler savurarak konusturulan dtp millet vekilleri acaba kapali kapilar ardinda bu konusmalari yapabilmek icin neleri kabüllendiler?

Sebep 2: abd baskanindan gelen teklife dtp genelbaskaninin kayitsiz sartsiz evet demesi bu kabüllenmenin derecesini gösteren acik bir neden degilmidir?

Bu derece sartlandirilabilinen bir kitle kayitsiz sartsiz her istenileni yerine getiri ise ab´nin böyle bir kitleye sartlar geregi hayir diyecegini düsünmüyorum. Burada güzel bir örnegi aslinda bulgaristanin durumu gösterir düsüncesindeyim.

Burda bu kitleye cok uzakta degil cumhuruyet tarihinde bakacak olur isek iki kalkismayi masaya yatirmayi nelere kadir olabilecekleri acisindan belirtmek isterim.

1. seyh sait isyani cumhuriyete karsi bir kürt kalkismasidir ideolojisi ise din elden gidiyor eksenlidir!

2. pkk kalkismasi ise tamamen sosyalist eksenli olup dinsiz vede allahsiz bir milliyetcilik ideolojisi eksenlidir!

Bu kadar kisa bir sürecte bu kadar inancsal ideolojik kavramlar aciliminda kullanilabilinen bir kitle ileride her türlü kullanimada müsaittir, yatkindir düsüncesindeyim. Buna sartlar geregi sindirilmede dahil ebette.
Eger BOP! tam manasi ile gerceklstirilebilinir ise elbette benim belirttigim görüsün bir anlamida kalmaz. Elbette o zaman ab´nin muhattabi BOP´un gercek sahibi olan israil olacaktir!
Netice itibari ile ancak iceriden yikimi basarilabilinmis olan osmanlinin yikiminda ermeni kitle nasil kullanildiysa bu günde kürt kitlesi ayni düsünce ile kullanilmaktadir.
Burada unutulmamasi gereken en önemli detay ise ermeniler hiristiyandir!
Kürtler ise müslümandir!
Ab vede abd gelecek acisindan bu detayida cok iyi bilir! Basari saglanir ise ödüllendirmeyi ona göre yapar!

Saygilarimla
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Çar Nis 01, 2009 2:42 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Sebep 1: Bu gün ab´den aldiklari dersler neticesinde alenen tehditler savurarak konusturulan dtp millet vekilleri acaba kapali kapilar ardinda bu konusmalari yapabilmek icin neleri kabüllendiler?

Sebep 2: abd baskanindan gelen teklife dtp genelbaskaninin kayitsiz sartsiz evet demesi bu kabüllenmenin derecesini gösteren acik bir neden degilmidir?

Ülküdasim

seyh sait isyani dincilik adi altinda kürtcülük isyanidir da. Sadece dinci bir isyan olarak göremeyiz. Saidi kürdi de dincilik adi altinda kürtcülük yapmis daha sonra ihanetini büyüterek "Ibrahimi dinlerin seytan karsisinda birlesmesi" basliginda Ortadogunun ve Asya´nin Türkiye öncülügünde hristiyanlasmasini amaclamistir.

En son Yunanistan´daki pkk kamplarinda cikan isyanlar Almanya basta olmak üzere ab ülkelerini korkutmustur. Kaldi ki kamuoyu sizin de iyi bildiginiz gibi "gidin Türkiye´de kavga edin" türünden haykirmistir. Devlet politikasi olmasa hicbir parti secmenini üzmeyi göze alamaz.

Avrupa´da kürtlere kürsüler verilmesi siyasallasmasi calismalari icindir. Ya degilse kendilerinden görmezler. Hele ab icinde cibanbasi istemezler. ab´ye alma yerine abd´nin yaptigi gibi sömürmeyi daha uygun görürler.

Rusya Federasyonu´nu iyi inceleyiniz. Sahis olarak Rusya Federasyonu´nun kücülerek büyüdügünü düsünüyoruz. ab de bunu görecektir. ab dolar karsisinda euro ile basa cikabilmek, sömürülmemek icin kurulmustur. ab ülkelerinin birbirlerini zaten sevmedigini siz de biliyorsunuz. Böylesi cürük birliktelikte bir de cibanbasina katlanamazlar.

Bir nevi isgal gibi yeralti kaynaklarini sömürmek ve akabinde kime lazimsa ona teslim ederek kurtulmak isteyen ab, abd karsisinda erimemek icin cirpinmaktadir.

Özellikle Almanya´da SPD kürtcüleri destekleyerek sosyal demokratlik taslamaktadir. Ama kamuoyu gittikce rahatsiz olmaktadir. Hele kriz yasadigimiz bugünlerde...

Kurulmasi istenen sözde kürdistan uzun ömürlü olmayacaktir. Vaadedilmis topraklarin sözde sahiplerini biliyorsunuz.

Saygilarimla

mtn963
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Nis 01, 2009 3:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu vede bunun gibi konulari tartisirken hep düsünmüsümdür acaba:

MHP tek basina iktidara gelse acaba biz neleri tartisir olurduk? diye.

Ama cehaletin girdabinda oldugumuz su sürecte ne yazikki bu vede buna benzer konulara yogunlasmak zorunda kaliyoruz. Enerjimizi ancak bu sekilde kullanabiliyoruz. Bu benim icin kabüllenmesi cok zor bir durum. Ama ne yazikki Türk milletinin yüzde 60´i böyle istiyor.

AB´nin vede ABD´nin ne oldugunu en cabuk vede net anlayabilmenin yegane yolu MHP´nin tek basina iktidara gelmesi ile mümkündür.

Cünkü o zaman ortada tartisilacak ne kürt meselesi kalir!
Nede BOP meselesi!

Saygilarimla
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Çar Nis 01, 2009 4:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Haram tersine ücgendir. Yukaridan büyük gibi, yikilmaz gibi görünse de sonu yoktur, yikilmaya mahkumdur...

Bu yüzden biz Ülkücüler varolus sebebimizi unutmadan mücadelemize devam etmek zorundayiz. Bize rahat yok.

Büyük derdi olanlar büyük yasamalidir.

Herkesin gülüp oynadigi yerde bizler Türk´e sevdamizla yildizlari hedefleyecegiz. Cünkü derdimiz büyük.

Hz. Fatih´in gül resmi tasvirindeki hüznü, Kür Sad yüreginde isyanla yasayan Ülkücüler hakikatte büyük insanlardir.

GECIMI SECIM YAPANLARDAN OLMAYACAGIZ.

Bogaz tokluguna davayi öteleyenler gecimi secim yaparken, Sehitler mirasinda zina yaptiklarinin farkinda olmayacaklardir. Halbuki Türk bunlara itibar etmez.

Yarin Hz. Peygamber (SAV) Efendimizin Sancagi altinda, Basbug huzurunda toplananlar GEREGINDEN TEREDDÜT ETMEYENLER olacaktir.

Yilmayacagiz, yikilmayacagiz
Iman ettik... Basaracagiz

kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Çar Nis 01, 2009 4:31 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şu Fazıl Say alem çocuk valla.
Ben sanatından anlamam,kendisini de pek tanımam.Ama çok doğru bir laf etmiş Baykal a yazdığı mektup da;
Alıntı:
Mustafa Kemal Ataturk,bugün ,bu saat de yaşasaydı;Akdenizdeki ordular !İlk hedefiniz anadolu"derdi

Evet Anadolu kurtarılmayı bekliyor.Bu kez kurtarılması gereken Anadolu.
Eğer bunca rezalete rağmen,Isparta gibi bir şehir de dahi belediyeyi mhp almasına rağmen,il genel meclisinde oyların büyük bir kısmını akepe alıp gidiyorsa;Bırak Anadoluyu,önce batının iç kesimleri kurtarılmalı.
Bunun nedeni ne?Cemaatler.Cemaatler gene blok halinde oy verdiler.
Ben seçimi Isparta da yaşadım.Din sömürüsü hala daha başarı ile devam ediyor.
Gelelim cemil çiçek e:
Alıntı:
Cemil Çiçek'in DTP için “Iğdır’ı da aldılar, yani Ermenistan sınırına dayandılar. Tamam, Ankara’yı aldık diye sevinebiliriz. CHP de İzmir’i aldık diye övünebilir. Ama bu kutlamanın Türkiye’nin güvenlik açısından sorunlu bölgesine yardımı olmaz. Oraya ayrıca dikkatle bir bakmak gerekir” açıklamasına partisinden sert tepki geldi.

Aklın başına yeni mi geldi cemil bey?Hayatında belki ilk kez doğru bir laf etmiş.Demek o da;bu gidişle Türkiye nin kimyasının bozulacağını,anlamış.
Evet bu seçimler bizi parçalanmaya götürme noktasında artık bir milat dır.
Şimdi akepeye oy verenler ya bu gerçeği görüp durumlarını düzeltirler;
ya da bu ülke bölünmeye gider.Cemil çiçeğin bu sözleri,her ne kadar oy kaybı için bir teessür ifadesi gibi görünse bile;aslında çiçekçi;ileride bu tarihi sorumluluktan paçasını kurtarabilmek için bu çıkışı yaptı.
Ama partisinin diğer salakları,hala daha işin farkında değiller.
Bakın ben size çok açık söyleyeyim.
1-Bu hükümet abd ye verdiği sözün altında ezilir,çekilir kaçar!
2-Ya da;dtp ve akepe,bu dün yazdığım etnik tartışmaları tırmandırırsa;federasyon yolunda adım atmaya kalkışırsa,birileri sahaya iner;eşşek sudan gelinceye kadar,bunların burnundan fitil fitil getirip,sopayı atar!
Bu işin inanın şakaya gelir tarafı yok.
Onun için sevinmeyi bırakalım düşünelim.Bu gün Isparta semalarına 3 hilali çektik ve kaleyi tekrar teslim aldık.Ama sevinme günü değil,ne yapacağımızı düşünme günüdür.
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Çar Nis 01, 2009 8:17 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gitti zil takıp oynadılar

Ispart'da AKP'li başkan kaybedince bir grup esnaf resmen zil takıp oynadı. Hatta bununla da kalmadı helva bile dağıttı!

Isparta'da bir grup işadamı, eski Belediye Başkanı AKP'li Hasan Balaman'ın seçimi kaybetmesini deve keserek kutladı. 6 bin TL'ye satın alınan ve kesilmeden önce şehir turu attırılan deve, Isparta Belediyesi Et Entegre Tesisi'nde 7 kasap tarafından kesildikten sonra, eti bir et galerisinde halka ücretsiz dağıtıldı.

Isparta'da seçim kaybeden AKP'li Hasan Balaman'dan baskı ve zulüm gördüklerini iddia eden bir grup esnaf 2 gündür helva dağıtırken, bugün de adlarının açıklanmasını istemeyen bir grup işadamı 6 bin TL'ye deve satın alıp Isparta Belediyesi Et Entegre Tesisi'nde kestirdi.

Antalya'dan getirilen deveye önce arkası açık kamyonetle Isparta mahallelerinde ve çarşı merkezinde şehir turu attırıldı. Çevredekilerin şaşkın bakışları arasında dolaştırılan deve, daha sonra Isparta Belediye Başkanlığı binası önüne getirildi. Burada birçok vatandaş deveyi cep telefonlarıyla görüntülerken, kimisi de deveyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra deve Yazısöğüt Köyü'ndeki et entegre tesisine getirildi.

KAPIDAN SIĞMADI

İşadamlarının satın aldığı deve 2 giriş kapısı bulunan et entegre tesisine güçlükle sokuldu. İlk kapıdan tüm uğraşlara rağmen sığmayan deve, daha sonra ikinci kapıdan içeri alındı. Kasaplar önce deveyi halatlarla ayaklarından bağladı. Üzerlerinde Isparta Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yazılı önlükleri bulunan kasaplar, aynı anda bıçaklarını sürüp deveyi kesti.

ÜCRETSİZ DAĞITILDI

Adını açıklamayan işadamı, "Hasan Balaman döneminde çok baskı gördük. İşadamlarına belediye için zorla bağış yaptırdı. Kendisinden yana olmadığımız için işyerlerimizin önünü kazdı. Ufak tefek şeyleri bahane edip cezalar kesti. ‘Balaman seçilmesin deve keseceğiz' demiştik. Seçilmedi, seçilmeyişini deve keserek kutluyoruz" dedi. Kesilen devenin eti, Saray Et Galerisi'nde halka ücretsiz dağıtıldı.

Etikhaber
hilalugruna1
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 178

İletiTarih: Per Nis 02, 2009 8:50 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kadir21 demiş ki:
İşte dakika 1 işe koyuldular.
Pis bir oyun dönüyor.Akepe ile dtp anlaştılar.Doğu ve Güneydoğu Anadoluyu dtp aldı,batıda ise akepeye yüklenildi.Batıda akepe nin aldığı oyların çok büyük bir kısmı kürt oylarıdır.
Bu şekilde bu hileli seçimde akepe bir kaç puan düşürüldü,dtp tırmandırıldı.Şimdi bunlar böyle konuşacak ki;akepe de"eh çocuklar haklı,bu iş silahla çözülmüyor,bunu masada halledelim"demeye başlayacak.Akepe bunu yapmaya cüret edemezse,erken seçim ile tehdit edilecek.Peki erken seçime nasıl zorlanacak?Akepe içindeki kürt milletvekilleri partiden ayrılmakla tehdit ederek.Yani akepe ye sopa gösterilmiştir.Akepe dersini hala almamışsa,ilk seçimde kürt desteği çekilerek ipi de çekilecektir.Bu senaryoyu yazan abd,oynayan da akepe ile dtp dir.
Obama,bugün büyük bir küstahlık göstererek,muhalefetle toplu görüşme dileğinde bulundu.Bu oyuna muhalefetin de katılımı sağlanacak.Devlet Bahçeli bu tuzağı sezdi ve anında reddetti haklı olarak.
Abd nin amacı,ne yapıp edip Türkiye yi parçalamak.Bunun için de akepe ile dtp yi kullanıyor.
İlerideki günlerde,artık kürtlerle federasyon için masaya oturmak amacıyla akepe kırk takla atmaya başlayacak.Ve federasyon hazırlıkları hızlandırılacak.Bunun için de anayasa değişiklikleri ile işe başlanacak.
Bu seçimim tek amacı,Türkiye de bir kürt sorunu olduğunu ilan etmek,ve kürtlerin bir başkaldırı içerisinde olduğunu ispatlamaktı.
Bunu da yaptılar,başardılar.
Akepe nin oyları,dtp ye değil de mhp ve chp ye kaysaydı bir diyeceğim yoktu.İşte bunun için Milliyetçilik kaybetti dedim.
Kimin nereye belediye başkanı olacağı,kimsenin umurunda değildi.
Bu iş sonunda bir kürt referandumuna dönüştürüldü ve bunu da milletimiz yedi.Yani biz bu bu seçimde yerel yönetici falan seçmedik.Bize kürt referandumunu onaylattılar.Dolayısıyla;bu seçimin muhalefet olarak bir kazananı yoktur,sayılar,yeni kazanılan il ve ilçeler sizi aldatmasın.
Şu yukarıda konuşma yapan herife zemin hazırlamak idi tüm amaç.
Kürtleri bence artı kaybettik.Ama asıl kaybedenin;bu şekilde oy vermekle
kendileri olduklarını uzun vadede anlayacaklar,ama iş iş den geçecektir.
İstenilen olmuş ve Türkiye kutuplaşmıştır.Bundan sonrası bir kıvılcıma bakacak;ve o çok korkulan Türk-Kürt savaşı gerçekleşecektir.İşte o zaman kardeşlik masalları söyleyenler ne hale gelecek ve Türklerin yüzüne nasıl bakacaklar çok merak ediyorum.Kürtleri bir kez daha söylüyorum ki kaybettik!Türk milleti bundan sonra hesap kitabını ona göre yapsın!

Eyvallah kadir abi bu iktidarin yillardir Türkiyeyi ve Türk milletini getirmek istedikleri hain hedeflerini aci gerceklerde olsa cok isabetli ifade etmissiniz,iste yavas ,yavas milleti alistirarak bizi böyle bölme ve parcalamayi akp isbirlikcileri ile hedeflerinie ulasiyor,Iste bu noktada kadir abiye yazdiklarindan,da esinlenerek sorularimolucak :
Peki Ülkücüler MHP daha dogrusu vatanin bölünmez bütünlügünden yana olan her Türkiye sevdalisi Türkiyenin asil getirilmek istendigi hain hedefleri biliyor ve saglam cok kaliteli kadrolari ve beyin takimi olan hareketimiz madem is basa düsmüs neden biseyler yapilamiyor?,diyiceksinizki biz yanliziz gerekli kamuoyu medya,basin destegimiz yok, bunlar biryere kadar tabiki gerekli ancak sorunlarin üstelesinden gelmek icin veya halka kendimizi ifade edip anlatmak icin bizi anlamayan( yada bilincli olarak her atilan adimimiza barikatlar diziliyor) Bizi marjinal olarak beyinlerine kazimis kafalara kendimizi ifade etmekteki eksikligimIz nedir?
Tabiki Türkiye,nin gelmis oldugu bu vahim duruma sebep en basta siyasilerdir ,en basida akp dir, r,t,e secim gecesi konusmasinda ,akp nin aldigi oylara bakacak olursak söyle haritada bir bakin biz Türkyenin her yerindeyiz diye konustu ancak haritaya baktigimizda dogu ve güneydoguda dtp renkleri agirlikta o zaman basbakan ayni zihniyeti tasidigi dtp ile ne kadar ortak hareket ettiginide gözler önüne seriyor ha akp ha dtp r,t,e icin hic farketmiyor.
Ve biz dogu ve güneydoguda neden yetersiz kaliyoruz oradaki teskilatlarimiz ne yapmakta?? bu secimde diyarbakiri hedef alsaydik orasi bizim olmali diye sartlandirsaydik kendimizi .
Ayrica partimizi elestirmek acisindan demiyorum kesinlikle,ancak su ülkemizin icinde oldugu vahim olaylar Türkiyenin acil hemde cok acil MILLIYETCI HAREKET PARTISINE ne kadar ihtiyac duyuldugunu göstermiyormu?
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Per Nis 02, 2009 1:04 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hilalugruna1 demiş ki:

Ve biz dogu ve güneydoguda neden yetersiz kaliyoruz oradaki teskilatlarimiz ne yapmakta?? bu secimde diyarbakiri hedef alsaydik orasi bizim olmali diye sartlandirsaydik kendimizi .
Ayrica partimizi elestirmek acisindan demiyorum kesinlikle,ancak su ülkemizin icinde oldugu vahim olaylar Türkiyenin acil hemde cok acil MILLIYETCI HAREKET PARTISINE ne kadar ihtiyac duyuldugunu göstermiyormu?

Güneydogu`daki teskilatlarimiz Kardelen cicekleri gibidir. Devlet otoritesinin sorgulandigi yerde Türk´e hizmet icin varolmus o kahramanlara sükran duygularimizla ve imrenerek bakiyoruz. Kendilerini yürekten kutluyoruz.

Secimde bir basari olmamis olabilir? Ama neticede Ülkü Bayragini dalgalandirmalari bizler icin büyük nimettir.

Insallah orda secim kazanacagimiz günler de gelecek.

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız