Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Son dakika...Turkmeneli'nden haberler!!
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       


Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası
 

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 28. sayfa (Toplam 30 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Turkmeneli
Deneyimli Üye
Deneyimli ÜyeKayıt: Aug 22, 2004
İletiler: 459
Şehir: Nijmegen

İletiTarih: Sal Oca 05, 2010 1:54 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kerkük'te 2009'da düzenlenen saldırıların bilançosu: 226 ölü, 675 yaralı

Irak'ın, zengin petrol kaynaklarına sahip Kerkük kentinde 2009 yılında düzenlenen saldırılarda toplam 226 kişi öldü, 675 kişi yaralandı.

Esvat El Irak haber ajansı, yerel bir polis müdürüne dayanarak verdiği haberde, geçen yıl düzenlenen saldırılar sonucu hayatını kaybedenlerden 165'inin sivil olduğunu belirtti.

Yerel polis müdürü Tuğbay Serhad Kadir, saldırılar sonucu ölen 226 kişiden 165'inin sivil, 27'sinin polis, 20'sinin asker, 14'ünün, kısaca Sahva adı verilen Irak Uyanış Konseyi savaşçısı olduğunu söyledi.

Saldırılarda yaralanan 675 kişiden 508'inin sivil, 129'unun polis, 13'ünün asker ve 25'inin Sahva savaşçısı olduğunu belirten Kadir, 2009 yılında düzenlenen saldırılardan 13 kadarının araç içine yerleştirilmiş bombalar, 207'sinin de patlayıcı düzeneği bulunan cihazlarla yapıldığını kaydetti.

Kadir, Irak güçlerinin 2009 yılında, aranan 35 militanı öldürdüğünü, 344 kişiyi tutukladığını ve 35 ceset bulduğunu, ayrıca yapılan baskınlarda, iki gizli silah deposunda toplam 560 kilogram öldürücü radyoaktif kimyasal madde, 2 ton TNT yüksek güçte patlayıcı, 28 RPG mermisi, 130 RPG7, 791 havan topu, 641 patlayıcı fitili, 19 el bombası, 209 el yapımı patlayıcı, 139 silah, 18 motosiklet ve 24 çalıntı araç ele geçirildiğini sözlerine ekledi.

aa
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Turkmeneli
Deneyimli Üye
Deneyimli ÜyeKayıt: Aug 22, 2004
İletiler: 459
Şehir: Nijmegen

İletiTarih: Cum Oca 15, 2010 1:27 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

16 Ocak 1980 Türkmen Şehit Liderlerimizi Rahmetle Anıyoruz4 Ocak 1980 Cuma idi.. dış haberler sayfasında Irak’taki Türk Cemaati’nin önde gelenlerinden 5 kişi idama mahkum edildi başlıklı haberin yanında Irak’ta neler oluyor? Başlıklı bir de yorum yer almıştı. Özetle şunlar anlatılıyordu: Irak’ta 1979′da tutuklanan Türkmen Kardeşlik Cemiyeti(Ocağı) Başkanı Emekli Albay Abdullah Abdurrahman ve Türk Cemaati’nin önderlerinden doçent, tüccar, doktor ve öğretmen 4 arkadaşı, Irak Devrim Komuta Konseyi Mahkemesi’nce idama mahkum edildi. Ayrıca Musul, Kerkük ve Erbil’ de yüzlerce üniversite ve lise öğrencisi Türk tevkif edilerek Bağdat’a gönderildi.

6 Ocak 1980′de Rahmetli Ahmet Kabaklı Hoca, Gün Işığında köşesinde Türk Irak dostluğuna suikast mi? başlıklı yazısıyla bu zulmün durması için adeta yalvarıyordu. Basının da yardımıyla, bu katliam ve soykırım teşebbüsü kamuoyuna mal edilmiş, bu arada devrin Enerji Bakanı Esat Kıratlıoğlu Bağdat Gezisi’ni iptal etmiş, ama karar değişmemişti. İdama mahkum edilen 5 kişiden 3′ü, Irak Ordusu Albaylarından, Türkmen Kardeşlik Cemiyeti(Ocağı) Başkanı Abdullah Abdurrahman (1913‐1980), cemiyet üyelerinden Doç. Dr. Necdet Koçak (1939‐1980) ve Tüccar Adil Şerif (1928‐1980) hakkında verilen idam cezaları, 16 Ocak 1980 de başlanılarak, sırayla infaz edilmişti. Ancak Dr.Rıza Demirci(1928‐ ) ise bugüne kadar ne cenazesi teslim edilmiş, ne de idamı doğrulanmıştır.

IRAK TÜRKMEN ŞEHİTLERİ

Rahmetli Doç. Dr. Ekrem Pamukçu’nun yıllar önce hazırlayıp o zamanki Kerkük Dergisinde yayınladığı
“Irak Türklerinin Büyük Şehidi Necdet Koçak” adlı yazısında şöyle diyordu: Necdet Koçak’ın eşi Ayten Koçak hanımefendinin belirttikleri gibi, Saddam’ın adamları 15 Ocak 1980 tarihinde gece geç vakit eve geliyorlar. Yarın gelip eşleri Necdet Koçak’ı hapishanede görebileceklerini haber veriyorlar. Ertesi gün hapishanenin bulunduğu “Ebu Garib” denilen Bağdat yakınlarındaki hapishaneye gidiliyor. İçeri girdiklerinde, bir insanın çok zor sığabileceği yan yana üç demir hücre içerisinde Necdet Koçak, Albay Abdullah Abdurrahman ve Adil Şerif’in kendilerine aylardır uygulanan insanlık dışı işkence sonucu son derece bitkin ve yorgun oldukları görülüyor. Albay Abdullah Abdurrahman şeker hastasıydı, ilaçları verilmediği için gözlerini kaybetmiş acılar içinde kıvranıyordu. Her üçünün de vücutları yara bere içindeydi.
Bir kaç saat sonra asılacak olan Necdet Koçak ailesine ve kendisini son saatlerinde onu yalnız bırakmayan dava arkadaşlarına hitaben şöyle diyordu:

“Arkadaşlar, ağaç budandıkça yeşerir. Sizden ricam davayı bırakmayın ve sürdürmeye devam edin. Ben şu anda her zamankinden daha huzurluyum. Allah’ımın huzuruna gönül rahatlığıyla çıkıyorum. Bayrağı size teslim ediyorum. Bu bayrağı şerefle taşıyacağınızdan eminim. DOĞRULUKTAN VE ALLAH’IN YOLUNDAN ASLA ŞAŞMAYIN. ALLAH’A EMANET OLUNUZ.”

Bu son derece kısa konuşmasından bir kaç saat sonra diğer dava arkadaşlarıyla birlikte idam edilerek
şehit edilmiştir.

Necmettin Erbakan’ın Sözleri…

DİKTATÖR Saddam’ın emriyle işlenen bu cinayetler yüreğimizi kavuran ne ilk, ne de son olay olacaktı (Saddam’ın idamını hepimiz gördük, zulmün sonu yoktur ve insanlar ektiklerini biçerler, Saddam on binlerce suçsuz Irak’lının idam fermanını imzalamıştı. Boynuna ip geçirildiğinde bu sahnenin bir tiyatro oyunu olduğunu zannediyordu ama değildi). 1980 Yılı Ağustos Ayı başlarında, üstelik de Ramazan Ayı içinde, Irak ve Kuveyt’e bir seyahat yapan o zamanki MSP Genel Başkanı Necmettin Erbakan, Irak ve Kuveyt seyahatlerimin intibalarıdır diyerek, TRT mikrofonlarının karşısına geçmiş, akıllara sığmayan şu korkunç sözleri söylemiş ve yaralı gönüllerimizi kavrulmuş vaziyete düşürmüştü… “Irak’ta Türklere yapılan bir zulüm söz konusu değil “(10 Ağustos 1980 Tercüman ve Cumhuriyet) ile “Irak’ta öldürülenler suçlu idi” (Hürriyet 10 Ağustos 1980)

Necmettin Erbakan Irak’tan döndükten sonra medya karşısında şöyle diyordu ; “Irak yetkilileri, istismar edilen(!) olayların mahiyetini izah ettiler. Kerkük’te cereyan eden olayların, ırk farkı gözetmekten dolayı olmayıp, terörizme karşı her ülkede tatbik edilen umum mahiyette muameleler olduğunu belirttiler. Münhasıran Türk oldukları için yapılan bir zulüm söz konusu değildir. Irak’ta idam edilen Türkler’in bomba atmak, cinayet işlemek ve camilerde namaz kılanların yüzlerine kezzap atmak gibi suçlar işledikleri bana bildirilmiştir” (Kim bildirmiştir? Cihaz El‐Muhabarat (Irak İstihbaratı) mı?

Irak’da idam edilen Türkmen liderler yüksek tahsilli (Albay, doçent, doktor, iş adamı, öğretmen..) ve dinine bağlı insanlardı. Irak Türk’leri hangi tarihte terörü mücadele yöntemi olarak benimsemişlerdir? Hiç bir zaman. Hangi Müslümanlara bomba ve kezzap atılmış? Eğitimli, kültürlü ve yüksek tahsili Türkmen liderler mi yaptı?Bu iftiraya kim inanır? Allah o kadar büyüktür ki 29 sene sonra gerçekler ortaya çıkmıştır.)

Rahmetli Ahmet Kabaklı Hoca, 15 Ağustos 1980 günü “Vicdanınıza sığdırabilir misiniz” başlıklı yazısında, bu beyanı korkunç laflar ve bardağı taşıran damlalar diye tarif ederek. Erbakan’ın yaptığını da cani BAAS ırkçılığı’na sözcülük ve propagandacılık olarak niteliyordu. Ağustos 1980 de Necmettin Erbakan medya karşısında Irak Türkmenleri Şehitlerine iftira atmıştır. Bu olay Irak Türklerinin içlerini sızlatmış ve incitmiştir. Bu iftiranın arkasındaki neden ne olabilirdi ? Irak Türkleri Necmettin Erbakan’a bir kötülük mü yapmışlardı ki bu ağır iftiraya maruz kalsınlar. O gün bu iftiralara karşı yaramızı sarmaktan başka çaremiz yoktu. Ama bu gün elimizde bulunan belgeler ışığında Irak Türklerine ve şehitlerimize atılan iftiranın nedenini öğrenmiş bulunuyoruz. Kimseye iftira veya haksızca suçlamada bulunmak istemiyoruz, isterseniz elimizde bulunan belgelere dayanarak konuşalım.

Irak istihbaratının (Cihaz EL‐Muhabarat) arşivlerinden ele geçirdiğimiz Arapça Yazılı belgelerin Necmettin Erbakan hakkında tutulan bilgileri aktaralım; 23 Mayıs 1991 tarihli ve 140/2D/3/846 sayılı Irak İstihbaratına ait çok gizli ve şahsi olan belgelerde 9 maddeden oluşmaktadır. 1‐4. maddelerinde Necmettin Erbakan’ın özgeçmişi ile ilgili bilgiler içermektedir. “ Türk uyruklu,1926 doğumlu,Makine Mühendisi ve 1974 ‐1978 tarihleri arasında Başbakan yardımcısı olduğunu yazıyor. 5. madde de (ÇOK ÖNEMLİ) 1978 – 1980 yılları arasında Cihaz EL‐Muhabarat (Irak istihbaratı) ile ilişkisi bulunduğu. Ve 1980 yılında ülkeyi (Irak) ziyaret ettiği ve liderimizle (Saddam Hüseyin) buluşma şerefine nail olduğu “ALLAH ESİRGESİN” ayrıca kendisine (Necmettin Erbakana) İKİ (2) MİLYON DOLAR yardımında bulunuldu (Neyin karşılığında, bu DOLARLAR Irak Türkmenlerine iftira atmak için olmasın sakın?!!!) . Eylül 1980 darbesinden sonra ilişkiler kesildiğini yazıyor.

IRAK İSTİHBARATININ ARŞİV BELGELERİ

6. Maddede ise (ÇOK ÖNEMLİ) 1987 senesinde politikacıların siyasi faaliyete dönmesiyle kendisiyle tekrar ilişkiler kuruldu ve halen cihazımızla (Cihaz EL‐Muhabarat) ilişkileri devam etmektedir. 7‐9. maddeleri ise Necmettin Erbakan’ın Türkiye’de parti, din hareketi, gençler ve üniversite öğrencileri üzerinde etkili olduğu yazmaktadır.Milli gazete ise Refah Partisinin görüşlerini yansıtır, 1989 seçiminde
% 9.8 ve şehirlerde 4 belediye başkanlığı kazandığını. Erbakan’ın İslami Arap ve Uluslararası Federasyonlar, örgütler ve dernekleriyle ve eskiden beride Suudi Arabistan ile de ilişkileri bulunmaktadır. Körfez olaylarından sonra ülkeyi(Irak) iki defa ziyaret etmiştir yazıyor. (kaynak : yusufiye.net)

Şehit Abdullah Abdurrahman

1913 tarihinde Kerkük’te doğmuştur. Öğrenimini burada tamamladıktan sonra Bağdat’a gitmiştir. Burada Bağdat Harp Okulu’na girdi. Harp Okulu’nu başarı ile tamamladıktan sonra 1941 yılında İngilizlere karşı olan milli harekette yer aldı. 1948 yılında büyük Türk Generali Mustafa Ragıp ve Ömer Ali Paşalarla birlikte başarılı bir şekilde Filistin’i kurtarma harekâtına katılır. 1958 yılında Irak’ta Krallığa karşı yapılan ihtilalden sonra Kerkük İkinci Tümen Komutan Yardımcılığı görevinde bulunur.

19 Temmuz 1959 yılında Kerkük Katliamı’ndan kurtulmuş ve Bağdat’a giderek, burada Irak’ın o zamanki devrimi yapan Devrim Komuta Konseyi Başkanı General Abdulkerim Kasım ile görüşerek, kendilerine Kerkük’teki olayları haber verir. Bunun üzerine General Kasım Kerkük’e bir ordu gönderir. Böylece Kerkük’ü daha büyük bir katliamdan ve felaketten kurtarmış olur. Emekli olan Albay Abdullah Abdurrahman, 1960 yılında kurulan Türkmen Kardaşlık Ocağı’nın 1964-73, 1973-76 tarihleri arasında başkanlığını yürütmüştür. Başkanlık yaptığı zaman zarfı içerisinde diğer arkadaşları ile birlikte Türkmen köy, kasaba ve şehirleri dolaşmış, buralardaki Türkmenlerin meseleleri ile yakından ilgilenmiş. İnsanları için elinden gelen her türlü çalışmayı yapmıştır.
Albay Abdullah Abdurrahman milliyetçi, mert, cesur ve vatanını seven birisiydi. Baas Partisi’nin Irak Türklerine karşı güttüğü yok etme politikası sebebiyle Albay, 1976 yılında, Kardaşlık Ocağı başkanı iken, rejim tarafından Ocak’tan uzaklaştırılmış. 1979 yılında tutuklanmış. “Bu bayrağı şerefle taşıyacağınızdan eminim. Doğruluktan ve Allah’ın yolunda asla şaşmayın. Allah’a emanet olunuz.” Bu son derece kısa konuşmasından birkaç saat sonra, diğer dava arkadaşlarıyla birlikte asılarak şehit edilmiştir.
16 Ocak 1980 tarihinde, 65 yaşını geçmiş olmasına rağmen idam edilerek şahadet mertebesine ulaşır.

Şehit Necdet Koçak
Necdet Koçak, 07.04.1939 tarihinde Kerkük’te doğmuştur. Babası Nurettin Ali Tevfik’tir. N. Ali Tevfik, bir Türkmen öğretmeniydi. Necdet, ilk, orta ve lise tahsilini Kerkük’te tamamladı. 1958 yılında Türkiye’ye gelerek Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bölümüne girdi. 1962 yılında bu fakülteden yüksek ziraat mühendisi olarak mezun olmuştur. Kerkük’e dönmüş ve 1962-64 yılları arasında Tarım Bakanlığı’na bağlı Zirai Donatım Müdürlüğü’nde çalışmıştır. 1964 yılında Türkiye’ye tekrar gelmiştir ve 1966 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde Master öğrenimini tamamlamıştır.1969 yılında da aynı üniversitede doktorasını tamamlamıştır. Daha sonra Irak’a dönerek 1970 tarihinden itibaren Bağdat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak göreve başlamıştır. 1976 yılında Doçent olmuştur. Daha sonra da profesörlük tezini takdim etmiştir.
22.03.1979 tarihinde kendisine Türkçülük suçu isnat edilerek tutuklanmış ve 16 Ocak 1980 tarihinde Bağdat’ta Saddam rejimi tarafından idam edilerek şehit olmuştur.

Necdet Koçak, milli dava uğruna daha orta okul ve lise dönemlerinde çalışmıştır. Nitekim, 1959 yıllında Kerkük Katliamı’nda şehit edilen Türkmen lideri Ata Hayrullah’ın gizli olarak kurduğu gençlik teşkilatında çalışmış ve başkanlık yapmıştır.
Necdet Koçak tam manasıyla bir lider ve dava adamıydı. İnsani değerlerin en üst kademesine ulaşan, milletine ve dinine sımsıkı bağlı olan bir insandı. Hayatını Irak Türkleri’nin milli kimliklerinin korunması ve Irak Türklerinin meşru siyasi, kültürel haklarının elde edilmesi uğruna hiç çekinmeden harcadı. İleri sürdüğü fikirleri bizzat yaşayan ve yaşamında uygulayan gerçek bir fikir adamıydı.
Doç. Dr. Ekrem Pamukçu’nun yıllar önce hazırlayıp o zamanki Kerkük Dergisinde yayınladığı “Irak Türklerinin Büyük Şehidi Necdet Koçak” adlı yazısında şöyle diyordu;

Değerli eşleri Ayten Koçak hanımefendinin belirttikleri gibi, Saddam’ın adamları 15 Ocak 1980 tarihinde gece geç vakit eve geliyorlar. Yarın gelip eşleri Necdet Koçak’ı hapishanede görebileceklerini haber veriyorlar. Ertesi gün hapishanenin bulunduğu “Ebu Grep”denilen Bağdat yakınlarındaki hapishaneye gidiliyor. İçeri girdiklerinde, bir insanın çok zor sığabileceği yan yana üç demir hücre içerisinde Necdet Koçak, Albay Abdullah Abdurrahman ve Adil Şerif’in kendilerine aylardır uygulanan insanlık dışı işkence sonucu son derece bitkin ve yorgun oldukları görülüyor. Albay Abdullah Abdurrahman şeker hastasıydı, ilaçları verilmediği için gözlerini kaybetmiş acılar içinde kıvranıyordu. Her üçünün de vücutları yara bere içindeydi.

Bir kaç saat sonra asılacak olan Necdet Koçak ailesine ve kendisini son saatlerinde onu yalnız bırakmayan kalabalık dava arkadaşlarına hitaben şöyle diyordu;

“Arkadaşlar, ağaç budandıkça yeşerir. Sizden ricam davayı bırakmayın ve sürdürmeye devam edin. Ben şu anda her zamankinden daha huzurluyum. Allah’ımın huzuruna gönül rahatlığıyla çıkıyorum. Bayrağı size teslim ediyorum. Bu bayrağı şerefle taşıyacağınızdan eminim. Doğruluktan ve Allah’ın yolunda asla şaşmayın. Allah’a emanet olunuz.”

Bu son derece kısa konuşmasından bir kaç saat sonra diğer dava arkadaşlarıyla birlikte idam edilerek şehit edilmiştir.

Şehit Adil Şerif

1928 yılında Kerkük’te doğmuştur. İlkokul tahsilini burada tamamlamış. İlkokul tahsilinden sonra iş hayatına atılır. İş hayatında yaptıklarıyla çok başarılı olur. İş hayatındaki başarıların yanında, milli davada büyük özveriler gösterir. Milli dava uğruna her türlü çalışmayı, gerek maddi gerekse manevi her türlü fedakârlığı yapar. Kerkük’ün yetiştirdiği önemli şahsiyetlerden birisidir. Tüm maddi ve manevi imkânlarını milleti uğruna sarf etmekten çekinmemiştir. Sevilen ve sayılan ve sözü dinlenen birisiydi. Halk içinde yetiştiği için halkın büyük sevgisini ve saygısını kazanmış.

1959 yılında yapılan katliamın intikamını almak için kurulan mücadele timlerinin başına geçip, milletine her şeyini vererek hizmette bulunmuş. Bir süre sonra Bağdat’a yerleşir. Burada milli davaya elinden gelen her türlü yardımı yapmaya devam eder. Mart 1979 yılında tutuklanır ve 16 Ocak 1980 günü diğer dava arkadaşları ile birlikte idam edilerek diğer arkadaşları gibi şahadet mertebesine ulaşır.

Şehit Rıza Demirci
Rıza Demirci, 1928 yılında Kerkük’te doğmuştur. İlk,orta ve lise öğrenimini burada tamamlamıştır. Liseyi Kerkük Lisesinde bitirdi. Liseden mezun olduktan sonra yüksek tahsilini yapmak üzere Türkiye’ye gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’ne girdi. Orman Fakültesi’ni 1951 yılında bitirdi. Buradan mezun olduktan sonra aynı yıldan itibaren Irak’a dönmüştür. Aynı yıl içerisinde Erbil ve Kerkük Orman Bölge Müdürlüklerini kurmıştur. Bundan sonra Türkiye’ye dönmüş ve 1959 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Ambalaj Bölümü’nden doktorasını almıştır. Daha sonra Bağdat Orman Genel Müdürlüğü Teknik İşleri Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

Dr. Rıza Demirci, 07.05.1960 yılında Bağdat’ta kurulan Türkmen Kardaşlık Ocağı’nın kurucularındandır. Türkmen Kardeşlik Ocağı en aktif üyelerinden birisiydi. Ocak bünyesi içerisinde çok başarılı işler yapmıştır. Bunların en önemlilerinden birisi, Kardeşlik Ocağı içerisinde bir Öğrenci yurdu açıp,burayı yönetmesidir. Bu vesile ile yüzlerce Türk öğrencisinin en iyi şekilde tahsillerini yapmalarını sağlamıştır. Ayrıca, Kardaşlık Dergisi’nin çıkarılmasında, Irak Türkleri hakkında gerek coğrafik gerekse tarihi araştırmalar yapmasında, Irak’ta bulunan Türk nüfusunun yerleşim sahalarının tespitinde büyük çabalar harcamıştır.
Dr. Rıza Demirci, Irak Ormancılık ihtisasındaki gelişmelere büyük katkılar sağlayıp, başarılı bir bilim adamı olduğunu da ispatlamıştır. Bununla birlikte milli şuuru yüksek, mütevazı, yardım sever, milli davasını her şeyin üstünde tutan, görevine bağlı ve cesur bir kişiliğe sahipti.

Mart 1979 tarihinde diğer dava arkadaşları ile birlikte tutuklanıp 16 Ocak 1980′de idam edilmiştir. Ancak bugüne kadar ne cenazesi teslim edilmiş, ne de idamı doğrulanmıştır. (kaynak : kerkuk.net)

———————–

Albay, doktor, kuşlarla, söylenir şan adınız

Kımızla, kanımızdan, gelmektedir tadınız

Küçük, büyük, unutmaz, her an anar yadınız

Siz oğlusuz, Oğuzla, Cengiz, Fatih, İlhan’ın

Kan yazdınız onurla, tarihini Türkmen’inDuygu, töre, doğruluk, Türkmen’cedir, dil bizim

İnan ki, her çalışkan,her yorulan,el bizim

Toprak bizim, yurt bizim, bayrak bizim, il bizim

Türk”ü, düşünen varsa , düz doğruluk, yol bizde

Yorgunluk hiç bilmeyiz, demir polat kol bizdeMert Adil, ağa Adil, Bey Adil, paşa Adil

Canda, tende, yıllarca var ol, sen yaşa Adil

Adın şanın Türkmenle yazdık dağ ,taşa Adil

Milletini düşünen yiğit atılgan ersin

Türkmençin şehit diye alana gençler varsınNecdet Koçak şehitçin, millet ağlar, il ağlar

Kerkük ağlar, coşuru Köprü ağlar , yol ağlar

Toprak ağlar kucaklar, Horyat diyen dil ağlar

Tarihte ad kazanmış, can vermiş Türkmen kardeş

Gittiğiniz bu yolda bizlerde kurban kardeşZindanlara düştük biz, özgürlük yoldaşımız

Dünya olanı varız, belli değil yaşımız

Necdet, Abdullah ,Adil, Demirci kardeşimiz

Türkmeniz yan durmayız, Türkmeniz hiç korkmayız

Ne kadar şehit versek yolumuzdan bıkmayız

Şiir: Sadun Köprülü- Ankara

www.kerkukfeneri.com
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Turkmeneli
Deneyimli Üye
Deneyimli ÜyeKayıt: Aug 22, 2004
İletiler: 459
Şehir: Nijmegen

İletiTarih: Çar Oca 20, 2010 4:03 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Musul’da kışlaya saldırı: 33 yaralı, Kerkük’te 1 ölüIrak’ın Musul kentindeki bir kışlaya düzenlenen saldırıda, ilk belirlemelere göre 33 kişi yaralandı. Kerkük’te düzenlenen bombalı saldırıda da 1 kişi hayatını kaybetti.

Polis, bir karakol yakınındaki kışlaya bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda yaralananların 18 asker, 5 polis ve 10 sivil olduğunu belirtti.

Amerikalı ve Iraklı yetkililer, 7 Martta yapılması planlanan genel seçimlerden önce bu türden saldırıların artacağının sanıldığını söylüyor.

KERKÜK’TE BOMBALI SALDIRI: 1 ÖLÜ

Kerkük’te bugün düzenlenen bombalı saldırıda da, ilk bilgilere göre 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Esvat El Irak haber ajansının Kerkük polisine dayanarak verdiği haberde, yol kenarına yerleştirilen bir bombayla düzenlenen saldırıda 1 kişinin öldüğü, 2 kişinin yaralandığı belirtildi.

Haber ajansına açıklamada bulunan Kerkük polisinden Serhad Kadir, mali işler kurumuna ait bir araca, Kerkük’ün iç kesimindeki El Kudüs caddesinde hareket halindeyken saldırı düzenlendiğini anlattı.

Kadir, saldırıda ölen kişinin işine gittiği sırada olayın meydana geldiğini kaydetti.

Hurriyet
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Turkmeneli
Deneyimli Üye
Deneyimli ÜyeKayıt: Aug 22, 2004
İletiler: 459
Şehir: Nijmegen

İletiTarih: Pts Oca 25, 2010 8:41 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Erşat Salihi, Türkmenlere Yapılan Saldırıları KınadıIrak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu Üyesi ve Kerkük İl Başkanı Erşet Salihi, Kerkük’te Ahmet İbrahim’in suikastıyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda yaptığı bir açıklamada Türkmenlere yapılan saldırıları şiddetle kınadı. Salihi, saldırıyı kınarken Cumhurbaşkanı’na ve Başbakan’a seslenerek Türkmenlerin korunmasını istedi.
Bu konuyla ilgili Türkmenleri hedef alan saldırıların önlenmesi için, özelliklede seçimlerden önce, İçişleri bakanlığından acil olarak, Kerkük’e bir komisyon göndermesini istedi.

Salihi, Bu gibi saldırıların önlenmesi için Kerkük polis müdürlüğüne defalarca şikâyette bulunduklarını, ancak şimdiye kadar her hangi bir somut adım atılmadığını belirtti.

Irak Türkmen Cephesi olarak, Kerkük’e gelecek olan üçlü karma gücün içinde peşmergelerinde bulunduğunu, bu şekliyle Kerkük’ün ve Türkmenlerin güvenliğini tehlikeye sokacağı için bu güce karşı olduklarını bir kez daha belirtti. Türkmeneli bölgelerindeki Türkmenlerin bu gibi saldırılardan korumak için savunma bakanlığına bağlı bir Türkmen gücünün oluşturulması isteğini yineledi. kerkuk netDevamı: http://www.kerkukfeneri.com/ersat-salihi-turkmenlere-yapilan-saldirilari-kinadi/#ixzz0deWqfMXi
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Turkmeneli
Deneyimli Üye
Deneyimli ÜyeKayıt: Aug 22, 2004
İletiler: 459
Şehir: Nijmegen

İletiTarih: Cum Oca 29, 2010 9:24 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Muhtaroğlu: Kerkük Sorunun Siyasi Malzeme Haline Getirilmesinden EndişeliyizIrak Türkmen Cephesi sözcüsü Ali Haşim Muhtaroğlu, ITC, Kerkük Sorunun Siyasi Malzeme Haline Getirilmesinden Endişeli.
7 Mart’ta yapılacak olan parlamento seçimleri öncesi ülke siyasetinde koalisyonlar kurma görüşmeleri tüm hızıyla sürüyor Irak Türkmen Cephesi Kerkük sorunun koalisyon kurmaya çalışan siyasi partiler arasında malzeme haline getirilmesinden dolayı duyduğu endişeyi dile getirdi. Konuya ilişkin açıklama Irak Türkmen Cephesi sözcüsü Ali Haşim Muhtaroğlu’ndan geldi. Muhtaroğlu, Irak Türkmen Cephesi Kerkük sorunun koalisyon kurmaya çalışan siyasi partiler arasında malzeme haline getirilmesinden dolayı duyduğu endişeyi dile getirdi. Ali Haşim Muhtaroğlu’nun Türkmeneli TV’ye yaptığı açıklamada koalisyon kurmasının yasal bir hak olduğunu ancak Kerkük sorunun İslami Yüksek Konsey’le Kürt koalisyonu arasında malzeme konusu olmasından dolayı Irak Türkmen Cephesi’nin kaygı duyduğunu söyledi.

Irak Türkmen Cephesi sözcüsü, konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin son olarak Kerkük’ün Kürt bölgesinin bir parçası olduğu yönündeki açıklamasını şiddetle eleştirdi. Muhtaroğlu, Kerkük’ün bir Irak şehri olduğunu ve tüm Iraklılara ait olduğunu belirtti. Ali Haşim Muhtaroğlu, Kerkük gibi hayati önem taşıyan konularda dar görüşlü olunmaması gerektiğini söyledi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Turkmeneli
Deneyimli Üye
Deneyimli ÜyeKayıt: Aug 22, 2004
İletiler: 459
Şehir: Nijmegen

İletiTarih: Pzr Şub 14, 2010 1:27 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Irak’ta Türkçe seçim afişleriIrak’ta Türkçe Seçim Afişleri Kerkük bölgesinde Türkçe seçim afişleri sokaklarda boy göstermeye başladı.


Irak’ta 7 Mart`ta yapılacak genel seçimler için ülke genelinde hazırlıklar devam ederken, Türkmenlerin yaşadığı Kerkük bölgesinde Türkçe seçim afişleri sokaklarda boy göstermeye başladı. Kerkük sokaklarını süslen ve seçime katılımı artırmak için asılan afişlerde Türkçe Irak seçiyor... Aydın bir gelecek için Irak parlamento seçiminde oy ver' ifadesi yer alıyor.

Milliyet
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Turkmeneli
Deneyimli Üye
Deneyimli ÜyeKayıt: Aug 22, 2004
İletiler: 459
Şehir: Nijmegen

İletiTarih: Pzr Şub 14, 2010 1:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Irak Milli Türkmen Partisi’ne Silahlı SaldırıYaklaşan 7 Mart Seçimleri ve Irak Yüksek Seçim Komisyonu kararı ile bugün başlayan Seçim propagandasının ilk saatlerinde, Kerkük şehrinin Musalla semtine akım eden silahlı Kürt grupları ve acil Kürt acil polis birlikleri Kürdistan bayraklarını semtin her tarafına monte etmeye başladı ve Musalla semtinin sakinlerine yönelik kötü sloganlar ve küfürlü sözler yöneltmeye başladı.
Daha sonra Musalla semtinde bulunan Irak Milli Türkmen Partisi IMTP bürosuna ateş açmaya başladılar. Büroda bulunan korumalar karşılık verince silahlar sustu. Daha sonra olay yerine gelen polisler (Kürt birlikleri) IMTP bürosunda korumalık yapan bir kişiyi ateş açması nedeniyle göz altına aldı.

Bu gibi davranışlar çok büyük etnik çatışmalara neden olabileceğini vurgular Kürt gruplarını demokrasi ve barışı bozmaya yönelik olan çabalarını şiddetle kınıyoruz. Eminye birimlerini ve ABD makamlarını bu gibi olayların bir an önce dikkate almasını diliyoruz.

Irak Milli Türkmen Partisi

Basın Bürosu /Kerkük

Kerkük Feneri Özel (Ömer Beyoğlu/Kerkük)
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Turkmeneli
Deneyimli Üye
Deneyimli ÜyeKayıt: Aug 22, 2004
İletiler: 459
Şehir: Nijmegen

İletiTarih: Cum Şub 19, 2010 12:42 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İşte Milletvekili Adayının basılan evi! Kürtler Kerkük’teki Türkmenlere Saldırmaya Başladı.!

Irak Ulusal Koalisyonu adayı ve üyesi ve Milletekili adayı Ammar Hidayet Kahya’nın evi ve Kerkükteki ofisi bu sabah Peşmerge güçleri ve ve Kürdistan İttfakına üye oldukları söylenen bir gurup tarafından basılarak Evinin çatısına Sözde Kürdistan bayrağı ve Kapısına Kürt partilerinin propagandası bulunan afişler yapıştırıldı.Saldırganlar Ammar Hidayet kayanın yatak odasına kadar girerek ev ve ofisindeki eşyalarını kullanılmaz hale getirdiler.

Olay sırasında evde bulunan ve Kürtlere cesurca direnmeye çalışan Kahyanın küçük kardeşinide darp ederek silah zoruyla kaçıran peşmerge ve kürtlerin yaptığı alçaklık Türkmenlerin seçimler öncesinde ne kadar taciz ve haksızlığa uğradığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaçırılan Milletvekili adayının kardeşinden hala haber alınamadı.
Kerkukfeneri.com
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Turkmeneli
Deneyimli Üye
Deneyimli ÜyeKayıt: Aug 22, 2004
İletiler: 459
Şehir: Nijmegen

İletiTarih: Per Şub 25, 2010 12:05 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tazehurmatu’da Türkmenleri Katleden 3 Cani İdam edilecek!Irak’taki Türkmen kenti Tazehurmatu’da geçen haziran ayında 80′den fazla kişinin ölümüne yol açan bombalı saldırıdan sorumlu tutulan 3 kişi idama mahkum edildi.

Irak Yüksek Yargı Konseyi sözcüsü Abdülsettar El Birkdar, yaptığı açıklamada, Rusafa ceza mahkemesinin, geçen haziran ayında Tazehurmatu’da bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıdan sorumlu tutulan 3 kişinin asılarak idam edilmesine hükmettiğini söyledi.

Birkdar, mahkumların mahkeme kararını temyize götürebileceklerini belirterek, söz konusu saldırıda 88 kişinin yaşamını yitirdiğini kaydetti.

Ulusal Medya Merkezi’nden yapılan açıklamada da sanıkların, saldırıyı düzenlediklerini itiraf ettikleri bildirildi.

Kerkük yakınında bulunan Tazehurmatu’daki saldırı, 20 Haziran”da Şiilerin ibadet ettiği bir camiden çıktıkları sırada bomba yüklü araçla düzenlenmişti. Saldırıda ölenler arasında kadınlar ve çocuklar da bulunuyordu.

ırakhaber
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Turkmeneli
Deneyimli Üye
Deneyimli ÜyeKayıt: Aug 22, 2004
İletiler: 459
Şehir: Nijmegen

İletiTarih: Pts Mar 01, 2010 3:38 pm    ileti konusu: DOĞRAMACI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI! Alıntıyla Cevap Gönder

DOĞRAMACI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI!


YÖK’ün Kurucu Başkanı ve Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İhsan Doğramacı için Kocatepe Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.
Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı törende, Doğramacı’nın eşi Ayser
Doğramacı oğulları Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Doğramacı ve Osman
Doğramacı, kızı Şermin Savaşçı taziye dileklerini kabul etti. Aileye taziye
dileğinde bulunmak isteyenlerin oluşturduğu sıra, Kocatepe Camisi’nin dışına
kadar taştı.

Törene, Cumhurbaşkanı Gül, TBMM Başkanı Şahin, Başbakan Erdoğan, 9.
Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Ürdün Prensi El Hasan, CHP Genel Başkanı Deniz
Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker
Başbuğ, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, bazı bakanlar, ABD’nin Ankara
Büyükelçisi James Jeffrey, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, Merkez Bankası Başkanı
Durmuş Yılmaz, bazı siyasi parti liderleri, iş adamı Rahmi Koç ve akademisyenler
katıldı.

Prof. Dr. Doğramacı için Kocatepe Camisi’nde öğle ezanının ardından
cenaze namazı kılındı.

Ankara Müftüsü Hakkı Özer yaptığı konuşmada, dünya hayatının fani, ahiret
hayatının ise baki olduğunu ifade ederek, Doğramacı için başsağlığı dileklerini
iletti. Her canlının bir gün ölümü tadacağını belirten Özer, ömrünü ilime adayan
Prof. Dr. Doğramacı’nın ebediyete intikal ettiğini söyledi.

Cenaze namazının kılınmasının ardından, Doğramacı’nın Türk Bayrağı’na
sarılı tabutu askerlerin omuzunda, Doğramacı’nın aldığı nişan ve madalyalar ile
fotoğrafı eşliğinde top arabasına taşındı.

İhsan Doğramacı’nın ailesi ve törene katılan protokol, top arabası
eşliğinde bir süre yürüdü.

Daha sonra, Doğramacı’nın naaşı cenaze aracına alınarak buradan
Bilkent’te babası adına yaptırdığı Doğramacızade Ali Paşa Camisi’ne götürüldü.

Bu arada, cenaze törenine Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de
dahil çok sayıda kişi çelenk gönderdi.


kerkukfeneri.com
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Turkmeneli
Deneyimli Üye
Deneyimli ÜyeKayıt: Aug 22, 2004
İletiler: 459
Şehir: Nijmegen

İletiTarih: Sal Mar 02, 2010 2:37 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

PKK'dan seçim sahteciliği


Irak'ın kuzeyindeki kamplarda barınan terör örgütü PKK'nın, 7 Mart 2010 tarihinde yapılacak genel seçimlerde özellikle hassas bölgelerde ''sahtecilik yapılacağı'' yönündeki ihbarlarda da artış yaşandığı bildirildi.Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, genel seçimlere katılmayan, terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'taki siyasi uzantısı Kürdistan Demokratik Çözüm Partisi'nin (PÇDK) seçimlerde ''sahtecilik'' yapmayı planladığı belirlendi.

Bir ihbar üzerine harekete geçen yerel güvenlik güçleri, Kerkük kalesi civarındaki bir hücre evine baskın düzenledi. Yapılan operasyonda, Suriye uyruklu PKK yandaşları adına düzenlenmiş 500 sahte kimlik ele geçirildi. Aramalarda 250 bin sahte ABD Doları da bulundu.

Operasyonda, sahte kimlik düzenlediği ve ülkeye sahte dolar getirdiği öne sürülen O.H. ve N.A. isimli örgüt sorumlularının yakalandı.

Irak'ın kuzeyinde bulunan ABD Silahlı Kuvvetleri Komutanı Peter Noel, geçen ay yaptığı açıklamada, ''Elde ettiğimiz bilgilere göre Irak Parlamento seçimleri öncesinde propaganda çalışmalarında kullanılmak üzere 4 milyon sahte dolar getirildiğini öğrendik. Bu konuda Irak polis yetkilileri gerekli çalışmaları başlattı'' demişti.

ZAMAN
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Turkmeneli
Deneyimli Üye
Deneyimli ÜyeKayıt: Aug 22, 2004
İletiler: 459
Şehir: Nijmegen

İletiTarih: Çar Mar 03, 2010 9:40 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ali Mehdi’nin seçim hazirliklari (resimler)

Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Turkmeneli
Deneyimli Üye
Deneyimli ÜyeKayıt: Aug 22, 2004
İletiler: 459
Şehir: Nijmegen

İletiTarih: Çar Mar 03, 2010 10:19 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kerkük’te 20 Bin İşaretlenmiş Seçim Pusulası Ele Geçirildi

Kerkük Feneri Haber Merkezine gelen son bilgilere göre, Kerkük’ün Rahimava (رحيماوه ) Semtindeki bir iş yerinde yaklaşık 20 bin (20.000) işaretlenmiş seçim pusulası ele geçirildi. Pusulaların Kürt itilaf listesi hanesinin işaretli olması 7 Mart 2010 da yapılması beklenen Irak Seçimleri hakkında büyük kuşkular uyandırdı.
Kerkük Feneri/Haber Merkezi

Duruma müdahale eden Yüksek Seçim Komisyonu üyeleri bu pusulaları derhal imha ederken konu hakkında soruşturma başlattı. Haneleri işaretli olan pusulalarda birden fazla kürt milletvekili adayı isminin mevcut olduğu belirtildi. Konu ile ilgili ayrıntıları aktarmaya devam edeceğiz. (kf32-kerkuk) Kerkük Feneri/Özel

Yeni ———> TSİ 14:30 03 Mart 2010

Haneleri işaretli olan sahte seçim pusulalardaki kürt milletvekili adaylarının isimleri belli oldu. Kürdistan İtilaf Listesinden 1. sırada gelen (Nejmeddin Omar Karim Fatah - نجم الدين عمر كريم فتاح) ve 12. sırada gelen (Reyaz Mohammad Danok Ali- رياض محمد دانوك علي).

Kerkukfeneri.com
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Turkmeneli
Deneyimli Üye
Deneyimli ÜyeKayıt: Aug 22, 2004
İletiler: 459
Şehir: Nijmegen

İletiTarih: Sal Nis 13, 2010 7:41 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ITC Selahattin İl Başkanlığı Saldırıya Uğradı
Musti Gisteren om 9:22 pm

.+
----
-

Başkent Bağdat'ın 180km kuzeyine düşen Tuzhurmatu ilçesinde terör Türkmenlerle yüz yüze.

Geçtiğimiz Cumartesi akşamı saat 9.00'da ITC Selahattin İl Başkanlığı teröristlerin son hedefi oldu.Tuzhurmatu ilçesinde ITC'nin imar ve proje uygulamalar ile Türkmen halkına insancıl yardımlar sunma alanlarında, kaydettikleri başarıları kıskanan gözü dönmüş teröristler, 10 Nisan Cumartesi akşamı saat tam 9.00'da roket atıcı silahları ile Tuzhurmatu ITC binasına saldırı düzenlediler. Can kaybının olmadığı saldırıda, ciddi maddi zarar meydana geldi.Aynı saatte olay yerinde hazır bulunan ITC Y.K.üyesi ve Selahettin il başkanı Ali Haşim Muhtaroğlu, "Milletimiz için üstlendiğimiz sorumluluktan her hangi bir güç alıkoyamaz. Bunun gibi hain saldırılar irade ve gücümüzü bir kat daha arttıracaktır." şeklinde konuştu. Olaydan sonra Tuz polis güçleri şehirde yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Tuz halkı 7 senedir teröristler tarafından buna benzer saldırılara maruz kalmaktadır.

http://turkmenelitv.com/tv/haberler/669-itc-selahattin-il-baskanligi-saldiriya-ugradi-.html
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 28. sayfa (Toplam 30 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30  Sonraki »  


 
Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB

alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1