Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Lütfen Okuyunuz.. (Uyarıyoruz)
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Ancestor
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 26

İletiTarih: Per Şub 10, 2005 10:06 pm    ileti konusu: Lütfen Okuyunuz.. (Uyarıyoruz) Alıntıyla Cevap Gönder

UYARIYORUZ!

ALLAH'IN AZABINI HATIRLATIYORUZ!
ÜZERİMİZDE KARA BULUTLAR DOLAŞIYOR...
BÜYÜK FELAKETLER KAPIMIZIN ÖNÜNDE SIRASINI BEKLİYOR...
GÖK...HOMURDANIYOR!
YER... AYAĞIMIZIN ALTINDAN KAYIYOR!
BİZLER İSE HALA GAFLET İÇERİSİNDEYİZ, UYKUDAYIZ... BOŞ ŞEYLERLE UĞRAŞIYORUZ.
İNSANLARIN SURATI ASIK... ÇEVRENİZE BİR BAKINIZ, HERKES BİRER BUNALIM, BİRER
STRES YUVASI OLMUŞ... HUZURU KAYBETMİŞ.
MÜSLÜMANLAR! KENDİNİZE GELİNİZ...
ZAMAN; AHİR ZAMAN'DIR...
ZAMAN; ALLAH'A DÖNÜŞ ZAMANI'DIR...
ZAMAN; TEVBE VE İSTİĞFAR ZAMANI'DIR...
KENDİNİZİ VE AİLENİZİ, YAKITI İNSANLAR VE TAŞLAR OLAN CEHENNEM ATEŞİNDEN
KORUYUNUZ!! (TAHRİM, 6)
İYİLİĞİ EMREDİP, KÖTÜLÜKLERDEN SAKINDIRMAK İÇİN GAYRET EDİNİZ!
ALLAH'I ve UYKULARI KAÇIRAN ÖLÜMÜ AKLINIZDAN ÇIKARMAYINIZ!
ETRAFINIZA MERHAMET EDİNİZ Kİ; ALLAH'TA SİZE MERHAMET ETSİN...
HELALLERE ve HARAMLARA DİKKAT EDİNİZ!
SADAKALAR; BELÂ VE MUSİBETLERİ YOK EDER... SADAKALARI ÇOĞALTINIZ!
EVLERİNİZİ, ALLAH'IN ÂYETLERİNE UYARAK NÛRLANDIRINIZ.
HAYATINIZI, PEYGAMBERİMİZ EFENDİMİZ (s.a.v)'in GÖSTERDİĞİ YOLDA GİDEREK
GÜZELLEŞTİRİNİZ, GERÇEK HUZURA VE KURTULUŞA;
ANCAK İSLAMI, HAYATIMIZIN HER SAFHASINDA YAŞAYARAK ULAŞACAĞIMIZI
UNUTMAYINIZ.
EVLERİNİZE VE AİLENİZE SAHİP ÇIKINIZ!
EN BÜYÜK SERMÂYENİZ OLAN ÖMRÜNÜZÜ TELEVİZYON KARŞISINDA TÜKETMEYİNİZ! HER AN
ZEHİR AKITAN TELEVİZYON PROGRAMLARI SİZİ CEHENNEME SÜRÜKLEMESİN!
DİKKAT EDİNİZ! YARIN HESABINI VEREMEZSİNİZ...
FELÂKETLER TEPEMİZDE KOL GEZİYOR...
UNUTMAYINIZ Kİ;
ALLAH'IN AZABI PEK ŞİDDETLİDİR!!!
VAKİT GEÇ OLMADAN KENDİNİZE GELİNİZ, SAMİMİ OLARAK ALLAH (c.c)'tan
BAĞIŞLANMAYI DİLEYİNİZ! BAŞKA KAPI YOK...
AÇIN ELLERİNİZİ MEVLÂ'YA...
AÇIN ELLERİNİZİ DUA'YA...
AÇIN ELLERİNİZİ RAHMETE...
AÇIN... AÇIN...

Kaynak: www.ravda.net

En son Ancestor tarafından Çar Şub 16, 2005 9:46 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Cum Şub 11, 2005 7:32 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Güzel yazmışsın ama sana bazı sorularım var.Şimdi sen güzel güzel bunları yazdın.Uyarı görevini yaptın.İnsanların Allah'ın yolundan saparlarsa,mutsuz olacaklarını,başlarına türlü belalar geleceğini,hesaba çekileceklerini,ayetlere dayanarak söyledin.Bunlara hiçbir itirazım yok.Peki görevin bitti mi?Artık sıcak sobanın etratrafında,ya da kaloriferli odanda oturup,sohbetine devam edebilirsin.Zikrini de yaparsın.Kazanlar kaynar geleni gideni de doyurur ağırlarsın.Allah'ı,Allah Rasulunü anlatırsın gelen gidene.Kendince görevini yaptın.Cennet de size vacip oldu öyle mi?
Peki şu sorularıma cevap ver.Ben senin vereceğin cevapları baştan biliyorum ama,bilmeyenler de dinlesin.
1-Geçen seçim hangi partiye oy verdin?
2-Oy vermediysen;ki vermediğini biliyorum,bu kimlerin,hangi partinin işine yaradı.
3-Baştaki hükümet,kefere ile işbirliği içinde.Bak onlara benzemek,onlar gibi olmak amacıyla,Allah katında suç olan bir fiili mesela zinayı suç olmaktan çıkardı.Buna ne diyorsun,nasıl bir tavır koydun?Allahın bir ayeti çiğnendi,senin tepkin ne oldu buna karşı,nerede gösterdin?
4-Ortalıkta misyonerler dolaşıyor.Senden iyi de çalışıyorlar.Bu hükümet buna da ses çıkarmıyor.Peki sen ne yapıyorsun?Bunlarla mücadele ediyormusun?
5-Ülke topraklarını,Allah'ın kabul etmediği bir birlik için utanmadan vermeye kalkışan,fitne yuvası ruhban okullarını açmaya kalkışan,ülke çıkarlarını korumayan,hükümranlık hakkından vazgeçen,islam ülkesinin tepelenmesi için üslerini,limanlarını bu keferelere açan bu hükümete tepkini nerede nasıl gösterdin?Nasıl bir mücadele içindesin?
6-Yolsuzluklar,kadrolalaşmalar azgınca devam ediyor.Emanetler ehline değil,yandaşlara veriliyor.Buna tepki koyuyormusun?
Bak güzel kardeşim.Sana buna benzer yüzlerce soru sorabilirim.Ama bunlar da yeter.Dua edelim güzel.Ediyoruz da zaten.Peki sen tebligati yaptın.Adam dinlemiyor.İyiliği emredip,kötülükten sakındırma ayetinin gereğini nasıl yapacaksın?Adam dinlemiyor.İşbirliğine devam.Hergün yeni bir ihanet yeni bir melanet.Mehdi Azam'ı mı bekleyeceğiz.Ya da gökten 5000 nişanlı melek'in inmesini mi?Rasulullah böyle mi yaptı?Her şeyini örnek alın diyorsunuz Rasulullahımızın da,onun harp peygamberi olduğunu niye gözardı ediyorsunuz.Hiç bir ücret istemeden canını ortaya koyan,kanını döken,bu soysuzlarla savaşan ülkücü harekete gelip neden katılmıyorsunuz?Gelin katılın kardeşim.İnançlarınız buna aykırı değil.Şu yazdıklarınızı biz de biliyoruz.Tasdik ediyoruz.Sizden az müslüman da değiliz.Gelin birlik olalım.Birlikte mücadele edelim.Sen bu bildirileri git akp sitelerine at.Sapan da azan da onlar.Sen gel bize katıl.İmanlı adam cesaretli olur.Güçlü olur.3 tane müslüman bir araya gelirse 111 kişi olur.Uyarı yapmakla bu işler olmuyor.Bak yahudi ve uşakları bize mermi yağdırıyor.Oyun üstüne oyun hazırlıyor.Gel katıl,saf ta yerini al.Bunları yazmakla olmuyor.Tavır koyun.Siz koyun gibi kafanızı uzattığınız için 28 şubatta kafanızı kestiler.Gıkınız çıkmadı.Ama ülkücü hareket taş gibi yerinde.Sıkıyorsa kaldırsınlar.Sözlerimi iyi düşün.Allah kanunları,Allah nizamı savaşarak sağlanır.Bildiri dağıtarak değil.Artık matbaaları değil,yüreklerinizi çalıştırın ve tavır koyun.Hangi grubun elemanısın biliyorum.Siz farklı olduğunuz için bu kadar yumuşak yazdım.Ama artık akıllı olun gelin safta yerinizi alın.Ben de bu uyarıyı senin cemaatine yapıyorum.Saygılarımla.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 566

İletiTarih: Cum Şub 11, 2005 6:43 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

.......

En son ozbeken tarafından Cum Şub 01, 2008 2:52 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Ancestor
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cum Şub 11, 2005 10:50 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam müsadenizle

1) Geçen seçim oy veremezdim yaşım tutmuyordu...
2) Güzel, oy vermediğimi biliyorsunuz ama nedenini bilmiyorsunuz bu yüzden kendiniz yanılgıya uğradınız..
3) Takdir edersiniz ki yaşım itibariyle yapabileceğim şeyler kısıtlı.Sadece Rabbim ıslah etsin demekle yetindim. Ama bu sanmayın ki benim içimde kanayan bir yara değildir..
4) Peki ya, benim de onlar gibi ortalıkta dolaşmadığımı, emr-i bil maruf nehyi anil münker de bulunma olasılığını hiç düşündünüz mü ? el-cevap: hayır düşünmediniz düşünseniz bu soruyu sormazdınız...
5) Bu sorunuz için size pek bişey diyemiyecem.. Muhatabınızın kim olduğunu bilmeden damdan düşer gibi sorulara dalmışsınız.. Oysa ki kim olduğum (aslında hiç önemli değil) en azından yaşımı - işimi araştırmalıydınız ve sorularınızı bu doğrultuda sormalıydınız..
Cevaba gelince: Fakir, ozbeken hocamın dediği gibi haddimiz olmadan onun talebesiyim ve onun olduğu her yerde ben varım. Varın gerisini siz düşünün....
6) Bu sorunuza diyecek bişeyim yok. Takdir edersiniz ki hayata daha yeni atılıyorum ve haddim olmayarak ozbeken hocamın bulunduğu her yerde bende varım....

Alıntı:
Sizden az müslüman da değiliz

Ben hiçbir zaman bunu iddia etmedim etmemde.Nereden çıkardınız bunu çok merak ediyorum ???

Alıntı:
Gelin birlik olalım.Birlikte mücadele edelim

Amenna, benim buna karşı olduğum düşüncesini nereden kapıldınız hâlâ anlamış değilim ???

Alıntı:
Sen bu bildirileri git akp sitelerine at.Sapan da azan da onlar

Bakın güzide abicim, benim gruplarla yada ne bileyim seçilmiş şahıslarla vs vs işim yok. İşim yok derken iyiliği sadece belirli bir kısma değil tüm insanlara yapmak amacım. Efendimiz s.a.v. bütün alemlere rahmet olması için gönderilmiş dimi bunu hepimiz biliyoruz. O halde ne diye lafı uzatıp duruyoruz?? Tamam biz asla ve asla Efedimiz s.a.v. gibi olamayız ama onun yaptıklarını elimizden geldiğince yapmalıyız dimi ?? İşte bu yüzden benimde; bütün dünyaya (gücüm yettiğince - dilim döndüğünce - aklım erdiğince) emr-i bil maruf etmekdir amacım......

Alıntı:
Siz koyun gibi kafanızı uzattığınız için 28 şubatta kafanızı kestiler

Bi dakka bi dakka bunun sorumlusu kimler acaba ???? Direkt bu suçu bana yada bize kimi kastediyorsanız atamazsınız.. Bu suç hepimizin suçu. Bizler sunnet-i seniyye yi terk etmeseydik. Kur'an-ı Kerim azimüşşan ın emir ve yasaklarına uysaydık olurmuydu bunlar ? sorarım size olurmuydu ???
Siz kendi rahatınıza bakın birkaç eylem yapın sonra elhamdülillah müslümanım diyin. İlim yok , irfan yok , düşünce yok (yanlış anlamayın lütfen, bu sözlerim şahsınıza değil) sonra din-i mübin islam ı anlatmaya çıkın. Sonra da bir sürü bid'at çıksın ortaya. Unutmayalııııımmm Külli bid'at-in dalaleh ve külli dalaletin finnâr (Her bid'at dalalettir ve her dalalet ateştedir.... Yani cehennem de)

Alıntı:
Ama ülkücü hareket taş gibi yerinde.Sıkıyorsa kaldırsınlar

Evet ülkücü hareket eski ülkücülerin içinde hâlâ yaşamakta.. Ama bakın bi çevrenizdeki gençlere.. Bakın bakalım onlar nasıllar. Ülkücülük bu mu ? Eğer buysa pardon ben yanlış yere gelmişim...

Alıntı:
Allah kanunları,Allah nizamı savaşarak sağlanır.Bildiri dağıtarak değil

Olduu tamaaaamm.. Bir bu kaldıydı duymadık. Ben gidecem birisine emr-i bil maruf edecem sonra adam kalkacan inanmayacak - ikna olmayacak yada ne biliyim karşı çıkacak; sonra ben adamı çekip vurayım öyle mi ??? Ohh ne âlâ memleket..

Alıntı:
Ben de bu uyarıyı senin cemaatine yapıyorum

Buna verilecek cevabı ozbeken hocama bırakıyorum.Burada o varken bana laf düşmez.Çok bile konuştum.....

Saygılarımla
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
leyliguzel
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 75

İletiTarih: Cmt Şub 12, 2005 12:58 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allahin selami uzerinize olsun arkadaslar...

uzun bi aradan sonra bi goz atayim dedim , ve kusura bakmayin ama cidden guldum,, bi yaziyi bukadar yanlis ve degisik olarak algilamak sadece kadir beyin isi dir dedim, ve dedigim gibide ayni oyle oldugunu hemen fark ettim.,,, kadir kardes siz cidden bi goz ve akil doktoruna gidin.. siz herseyi bukadar ters mi anlarsiniz,, valla cok merak ettim,, 8O

Ancestor kardesim ellerinize saglik, allah razi olsun,, yaziniz cok guzel, ve faydali , tabii :roll: :roll: anlayana... eh anlayamayan da cikior iste maalesef :P .. bunlarada siz gulup gecin ,.. laf anlatmaya calismayin.. cunku biraz akil fukarasi burdaki bi kac kisi, anlamak istemezler. allah dersin , onlar akp cisin der . sen peygamber dersin , onlar nurcusun der.. yani bu bi kac insan a, hasa allah ve peygamber sozcugunu soylediginde bu tepkiyi alacaksin.. bence sen bunlara aldirmadan , yazilarini yaz.. cok faydali olacaksin bundan emin ol,,,,

allah yar ve yardimcimiz olsun,..
herkesi Allaha emanet ediyorum..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Ancestor
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cmt Şub 12, 2005 1:07 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[leyliguzel] Teşekkürler
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cmt Şub 12, 2005 6:14 am    ileti konusu: leyli güzele Alıntıyla Cevap Gönder

Leyli,sen cıyaklamasaydın şaşardım.Havanı, konunu bulduğun zaman nedense ortaya anında çıkıveriyorsun.Başka zaman işin gücün oluyor nedense.Senden bir şey olmayacağı için sana bu kadarla yetiniyorum.Sen işine bak,senin ne olduğunu biliyoruz.Ayrıca beni hiç sinirlendirmiyor,tam tersine epeyi güldürüyorsun.Devam edersen sevinirim selamlar.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cmt Şub 12, 2005 6:17 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Özbeken üstad,talebene kefil olmuşsun eyvallah.Ama izninle bir kaç tarafı eksik kalmış onu hatırlatacağım.selamlar ve saygılar.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cmt Şub 12, 2005 7:15 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ancestor'a
Bak genç arkadaşım.Sen bir çağrı yapmışsın.Buna mukabil ben de sana bir çağrı yaptım.Gayet nazik bir üslup kullandım.Yazdıklarına da itiraz etmedim.Ayetlerle konuştuğunu söyledim.Orada hepsi duruyor.Sen karşılaştığın ilk muhalefette,senin deyiminle bu işi bu kadar uzatırsan;yolun çok uzun buna nefesin yetmez.Özbeken üstad da durumu açıkladıktan sonra senin bu kadar yazman gerekmezdi.Ama yazmışssın.Burada seni kimse seni anlama özürlü Leylinin dediği gibi akepe likle falan suçlamadı.Senin şu yazdıklarını bu millet 52 gün cuma vaazlarında,30 gün teravih namazı öncesi derslerinde,hergün malum basının köşelerinde,aklına gelen her yerde dinliyor.Bir ilaç ;dozunda verilmelidir.Doz'una yüklenirsen;insanı zehirlemeye başlarsın.Bu fikirler için de böyledir.Kuranı_Kerim 23 yılda inmiştir.Sindire sindire.Herhalde 1 gecede tamamlanmış bir kitap olarak da inebilirdi.Herhalde buna bir itirazın yok.Benim vurguladığım konu,fikirlerinin yanlışlığı değildir.Bu şekilde bir yere varamıyacağındır.Bir tebligat yapan insan,hitap ettiği kitlenin kimliğini bilecek,neleri bilip neleri bilmediğini bilecek,fikirlerinin geçmişini geçmişte yapılan işleri bilecek,bir de ne tepki alacağını bilecek.Peygamberimiz sa. yaptığı çağrılarda karşılaştığı hakaret,ve fiili müdahalelerde senin gibi hemen zıplamamıştır.Bir insanın yolundan gidiyorsan,onu herşeyiyle örnek almak zorundasın.Ben insanların laflarını alıp belirli yerlerini kesip tek tek cevap vermem.İşin anlamı bozulur.Onun için sana genel cevap vereceğim.Yazdıkların düşüncelerimi doğrular nitelikte.Sen ülkücü hareketi tam özümseyememişsin,kendine göre de,ülkücüleri fikirlerin doğrultusunda eğitim de; uyarı de bir çizgiye getirme misyonuna kilitlenmişsin.Bir defa ülkücülükte eski yeni gibi tanımlamalar,kıyaslamalar fevkalede yanlıştır.Sen eskiyi bilmezsin ki bu kıyaslamayı duyduklarınla yapacaksın.Bunu yaparsan eski kuşakla yeni kuşağın arasını açarsın.Bu da fitne olur.Ben senden çok eskiyim.Ama zorda kalmadıkça bu kıyaslamayı ben hiç yapmadım.Sorduklarında söyledim.İkincisi,yazdıklarından anlaşılıyor ki sen bu günün ülkücülerini beğenmiyorsun.Kafanda başka bir model var.Etrafındaki ülkücülere bakmış ve bunu görmüşsün.Bu da yanlış.Ben iki dönemi de yaşamış bir insan olarak diyorum ki,ülkücülerde hiç değişiklik yok.Ha ,eskilerin fedakarlıklarını anlatacaksan bana,onun cevabını hocan verdi geçenlerde ve benim takdirlerimi kazandı.Zamanı geldiğinde bu çocuklar da aynısını yapar ve yapacaktır.Bir başka konu,senin ülkücülere bakış açın,fikirlerini beğenmediği adamı tabancalarına sarılıp imha etmesi.Sen benden bu konuda en küçük bir ima,açıklama,teşvik mi duydun;yoksa bu senin ülkücülere bakış açın mı?Önce şunu bil.Ülkücüler silahlarına nefsi müdafa halinde sarılırlar.Bu geçmişte böyle oldu.Bu gün de böyle olacak.Buna sen değil biz tanıkız.Savaş sadece silahla yapılmaz.Ama sırf senin gibi tebligatla da yapılmaz.Bir savaşın eğitimden,ekonomiye kadar,hayatın her gerçeğiyle alakası vardır.İyiliği emredip kötülüğü men etmek senin anladığın gibi sırf silahla yapılmaz.Somut,gizli bir olayı ortaya çıkarıp halkı bilgilendirmek bir savaştır.Bir yolsuzluğu ortaya çıkarıp ihbar etmek bir savaştır.Düşmanın bir hareketini engelleyip geciktirmek bir savaştır.Zarar verecek bir hareketi önlemek savaştır.Bunlar;dikkat edersen birer eylemdir.Tebligat değil.Nasihat değil.Benim senden beklentim de budur.
Konuya giriş tarzın bana bir gurubun hareketini anımsattığı için senin iletine bu şekilde cevap verdim.Ayrıca seni tanımak zorunda değilim.Ben yazılanlara bakarım.Ayrıca o gruba bir karşıtlığım da yok.Severim hatta.Ama pasif buluyorum.Konuyu fazla uzatmayayım senin dediğin şekilde.Fikri gelişimini tamamlaman için sana çok okumayı öneririm.Ama belirli yayınları değil.Zaman zaman kötüleri de oku.Kötülük bilinmezse iyiliğin değeri anlaşılmaz.Kötüleri ve kötülüğü de yaratan Allah dır.Bu yaratılmasaydı,iyiliğin bir anlamı kalmazdı.Bir de şunu söyleyeyim.Leyliden takdir alman senin için hiç iyi bir puan değil.Leylinin ülkücüden başka herşey olduğunu bu sitede herkes biliyor.Onun görüşünü,akepeye nasıl destek verdiğini,rte yi nasıl methettiğini herkes biliyor.Ülkücüleri nasıl çıldırttığını(kendi aklınca ve deyimiyle tabii) herkes biliyor.Bence yanlış insana teşekkür ettin.Selam ve saygılarımla.
Ancestor
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cmt Şub 12, 2005 2:39 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Sen benden bu konuda en küçük bir ima,açıklama,teşvik mi duydun;yoksa bu senin ülkücülere bakış açın mı?

Elbette değil. Ben orada çekip vuracakmıyız derken silahı yada ne biliyim benzeri bir aletle saldırıyı kastetmedim. Orada mecazi anlam vardı, çekip vurmak derken bunu içine azarlamak , dışlamak , sert - kaba davranmak vs ler vardı.
Bir ikincisi ben sadece haddim olmayarak sorduğunuz sorulara cevap verdim. Bu yüzden beni hor görmeyiniz, soru soran sizsiniz.
Evet bugün foruma yeni gelmiş olabilirim, ama bu demek değilki yazılarınızı okumuyorum. Birçok arkadaşımın abilerimin yazılarını okuyorum. Sizinde yazılarınızı okudum.
Benden beklentilerinizi sunmuşsunuz inşallah onları yerine getirebilirim, zaten asıl amacımız nedir ki ??

leyliguzel arkadaşı daha tanımıyorum ve buradaki hemen hemen herkesi tanımıyorum. Bu yüzden görüş - düşünce ve fikirleri hakkında pek bi bilgim yok. Ama bir insan hoş olmayan davranışlarda bulunuyorsa ve bu insan (enaniyet babında söylemiyorum) güzel bir işi - hareketi kabullendiyse onu eski hatalarıyla itelemek yanlış olur gibime geliyor. Bu şekilde onu daha da kışkırtırız.

Son olarak yazdıklarımı herkes biliyor olsada, içimizden bir kişi dahi olsa bilmiyordur ki o da öğrensin diye yazdım. Lakin siz (tabir-i caizse) tuttunuz yere çaldınız.

Saygılarımla
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cmt Şub 12, 2005 3:03 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli kardeşim;
bu kadar alıngan olduğunu bilseydim yazmazdım.Seni yere falan çalmadım.Sadece yol gösterdim.Bak en iyisi bunu burada bırakalım.Senin şevkini kırmayayım.Sen yazmaya devam et.Hocan sevdiğim bir arkadaşımdır.Fikir ayrılıklarına düşsek de birbirimizi biliriz.Niyetlerimizi biliriz.Sadece,bunu bilmeyen,müslümanlıktan anlamayan insanlar gibi direkt bu uyarının yapılması,beni rahatsız etti.Yoksa burası serbest kürsü yazacaksın.Ben kim olduğunu ne bileyim?bu bahsettiklerin çok kuvvetli sözlerdir.Bunların genellikle hak yolunda olmayan insanlara söylenildiğini düşündüğüm için rahatsız oldum.Yoksa dini konuları burada herzaman konuşuyoruz.Bildiğim kadarıyla bir kaç şey ben de yazdım zaman zaman.İşi bilgiye geldimi büyük küçük tanımam.Yazın,eksiklerimizi bilelim.Tamamlıyalım.Bu bizi rahatsız etmez.Gururumuzu da kırmaz.Ama çok keskin yazmayın.İstediğim bu.Korkmasın insanlar.Kolaylaştırın,sevdirin.Sivri sözlerden kaçının .Demek istediğim bu.Taviz verin demiyorum.Ama üsluba biraz dikkat.Kusura bakma gene ağabeyliğimiz tuttu ölçüyü fazla kaçırdık.Sen devam et.Yazılarını okuyacağım.Şevkin de asla kırılmasın.Selam ve saygılar.
Ancestor
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cmt Şub 12, 2005 3:08 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Teşekkürler abicim, uzlaştığımıza sevidim :)
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cmt Şub 12, 2005 3:16 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah'ın selamı üzerine olsun.Tanışıtığımıza memnun oldumAramıza hoş geldin.Allah muvaffak eylesin.
Ancestor
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cmt Şub 12, 2005 4:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ecmain inşallah
Bende memnun oldum
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız