Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - nedir bu ya bozkurt ocağımı yoksa çakalların yuvasımı...?
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 7 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
yorukhasan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 438

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 3:45 pm    ileti konusu: nedir bu ya bozkurt ocağımı yoksa çakalların yuvasımı...? Alıntıyla Cevap Gönder

saygı değer gönüldaşlarım. artık bu belli başlı tartışmalar bizleri ve forum sakinlerini üzdüğünü biliyorum ve ben kendi şahsım adına özür diliyorum. gönüldaşlarım sevgili kardaşlarım 5 veya 6 isim geliyor bir konuya ipsiz sapsız saldırı yapıyor ve kendi yargılarını savunmaya çalışıyor düşünün kardeşlkerim onlar gelmeden önce bu şekilde sert tartışma sadece ve sadece alp_tur ile yapıldı ve biliyorsunuz forum sakinlerinin %80 i aynı fikirde idi ve ben şunu tahmin ediyorum 4 kişi taş çatlasın dört kişidir bunlar ve tekrar tekrar ülelik alıyorlar ve aynı ikri savunarak kendilerini çok kişi olarak gösteriyorlar sayın site yöneticileri yaptıklarımdan ötürü özür diliyorum ama şunuda eklemek istiyorum ben şu yaşıma kadar Hacı Mahmud Efendi Hzleri hakkında tek suçlama duymadım ve duyacağımıda zannetmiyordum ama bu çakallar geldiler ve benim duymak bilmek istemediğim suçlamaları yani iftiraları Efendi Hzlerine sölediler ve şu bilinsinki canım feda olsun onun yoluna ve tekrar sölüyorum bilinmelidir ki Efendi Hzleri bizim olmak istediğimiz aklımızda hayalini kurduğumuz tek Osmanlı usulü giyinen kuşanan ve düşünen insan ve biz ona karşıyapılan saldırılara kulak asmayarak kendimizi kandırdığımızı zannediyorum kusura bakmayın vaktinizi aldım hakkınızı helal erdin inşallah Allah ( azze ve celle ) yar ve yardımcımız olur Allah ( azze ve celleye ) emanet olun inş. s.a
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
hilal_asena
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 199

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 3:58 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Haklısın sevgili kardeşim. Ama ben onların 4 kişi olduğuna bile inanmıyorum ya tek kişi yada iki kişi taş çatlasa oda... Bence artık bu işe bir dur demeliyiz en azından bunlara ve benzerlerine cevap yazmamalıyız. Yoksa mantar gibi çoğalacaklar...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
dagdeviren
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 61

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 7:59 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Milletin gözünün içine bakarak gerçekleri saptırmak , hakikatı değiştirmez.

Ben önceden de dedim polemiği sevmem , delillerle konuşurum diye , Mahmut Efendi Refahı desteklemek için adamlarını gönderiyor dedim. Burada ülkücü arkadaşlardan ona gönül vermiş olanlar olabilir , birşey demem. Lakin en tepedeki Refah için çalışıyorsa , onu da eleştirmekten geri durmam , duramam.

İşte delil :

Erbakan, 11 Ocak 1997 Cumartesi günü Basbakanlik Konutu'nda tarikat liderleri ve dini cemaat önderlerine iftar yemegi verdi. Kamuoyunda yemek tarikat iftari diye takdim edilmisti.

Erbakan o gün partinin asil sahibi dedigi ve kamuoyuna sivil toplum örgütü olarak takdim edilen kabul ettirdigi dini cemaat önderlerinin karsisinda önü ilikli, dokunsan aglayacak bir üslûpla konusmaya basladi. Erbakan agliyordu. Aglarken de söylediklerinin de ileride Basbakanligi kaybetmesine kadar gidecegini kimse hesaba katmamisti.

"Bediüzzaman Said-i Nursi, Süleyman Hilmi Tunahan, Mehmet Zahid Kotku, Mahmut Sami Ramazanoglu, Muhammet Rasit Erol gibi birçok Islam büyügü ve sizin çalismalarinizla bugünlere geldik. Allah-u Tealâ'nin yardimi, sizlerin himmetiyle Basbakanlik'ta size hizmet vermek mümkün oldu."

Erbakan'in bu sözlerinden sonra kürsüye gelen Ismail Aga Cemaatinin Seyhi Mahmut Ustaosmanoglu, "Allah'a sükreden topluluklara Allah tesekkür eder. Sayin Erbakan'in Basbakanliga gelmesi bu sükrümüzün bir sonucudur" diyordu.

Cumhuriyetin ilk dönemlerinde kapatilan tekke ve zaviyelere karsi Erbakan 70 yillik rejimin sinirlarini zorlayarak Basbakanlik makamina tasimasi, bir bakima cemaatlere iade-i itibar verilmesi anlami tasiyordu. Erbakan'in vefa borcunu ödemesi, Türkiye'nin birinci partisi olmasina ragmen RP 8217;nin Anayasa Mahkemesi'nin hismina ugramasina engel olamayacakti. Erbakan'in siyasi yasakli olmasinin birinci nedeni tarikatlara verilen yemekti.

Fehmi ÇALMUK, Halka ve Olaylara TERCÜMAN

Bir tarikatın başı böyle diyor , sonundaki tersini söylüyor , hangisini baz alalım.

Nereye ışık yakıyorsunuz karar verin Refahamı , ülkücülere mi ?

...
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 566

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 8:01 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

...

En son ozbeken tarafından Cum Şub 01, 2008 8:39 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
dagdeviren
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 8:18 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sen çaktırmadan ülkücü olabilirsin , ancak birisi bunu zaten açıkça söylüyor :

Allah'a sükreden topluluklara Allah tesekkür eder. Sayin Erbakan'in Basbakanliga gelmesi bu sükrümüzün bir sonucudur

not: merak ediyorum sadece yorukhasan nickide size mi ait , yani üçüncü nickiniz mi diye ?

...
Sabur
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 2

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 8:21 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Belkide kaç nicki olduğunu o bile unutmuştur.
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 8:21 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

.......

En son ozbeken tarafından Cum Şub 01, 2008 1:52 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Sabur
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 2

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 8:22 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ozbeken demiş ki:
Dağdeviren ;

Ülkücüyüm diyorum inanmıyosun. Refahçıyım diyorum inanmıyosun. Bir de sahtekarlık ile suçluyosun. Mahşer günü iki elim iki yakanda.

hem ülkücü hem refahçı.... seçim zamanı hangisini destekliyorsun...?
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 8:23 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

...

En son ozbeken tarafından Cum Şub 01, 2008 8:35 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
dagdeviren
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 8:37 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaş neden kızıyorsun , sormak tamı suç , biz herzaman tek nick ve dimdik olduğumuzdan , önce bize 2 tuhaf gelmişti , sonra üçüncü varmı diye sorduk , kusur mu ettik , etti isek affola ...

Bu arada hoşunuza gidecek bir yazıyı aktarmayı uygun bulduk zatınıza ve forumdaşlara ...

Okurken çok duygulandım,tüylerim diken diken oldu..Mahmut Ustaosmanoglu kudduse sırruhu (aynı zamanda mürsidimdir bu babta kendisinden birseyler aktarmak istiyorum) buyurdular ki :

Biz edebi ErbakanEfendiden ögrendik..Burda bir tevazu olmakla birlikte hocamızın edebi dillere destan olmuştur,Elhamdülillah..Erbakan Hocamız istişareye çok önem veren ve hiç bir zaman ihmal etmeyen bir önderdir..İstişare dünya işlerinde sünnet,dini işlerde ise vaciptir..İste Hocamız bu vacibi hiç bir zaman terk etmemiş her hususta Efendi Hazretlerine danısmış ve sıksık ismailagaya ziyarete gelmiştir.

Bir vcd'de görmüştüm Erbakan hocamız ismailaga camiisine giriyor ve oradaki bütün büyük hocalar yollara dökülüyor ve ilginç olan sudur ki Efendi Hazreltlerinin ruhum dedigi beş büyük hocadan biri olan bir hocaefendimiz eline egiliyor..Bu manzara hiç bir zaman gözümden gitmemiştir ve hocamızında burada ki manevi büyüklüğünü iyice anlamışımdır..

Bir İhvan kardeşim rüyasında görmüştü Hocamızı ona söyle söylendi hoca fenafillah bekabillahtır..Ve bundan zerre kadar şüphem varsa bu can bu tenden ayrılsın..seni seviyoruz savunan adam seni çok seviyoruz ve izindeyiz takipteyiz zaferimizi bekliyoruz önde sen ve ardında bizler seni sevenler terk etmeyenler ve terk etmeyecekler..Davamız seninle çok daha güzelleşti ve çok daha çok büyüdü ve her gecen gün hızla büyümekte..Seni anlamak seni sevmek yürek ister ve sonra secilmiş olmayı gerektirir..Allah Teala Hazretlerine çok hamd olsun Seni sevdirdi Elhamdülillah..

http://caregenclik.com/forum/thread.php?threadid=1610&hilight=%E7almuk

Delil var laf yok..
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 8:58 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

...

En son ozbeken tarafından Cum Şub 01, 2008 8:34 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 8:59 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

....

En son ozbeken tarafından Cum Şub 01, 2008 8:40 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
dagdeviren
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 9:28 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Orada bahsedilen davet Fethullah Hocanın da kibarca reddettiği ikinci iftar davetidir.

Benim anlatmak istediğim şu , bu cemaat az yada çok siyasetin içinde , bundan dolayı da , duruma göre yeşil ışık yakıyor partilere , Şimdi seçim olsa belki BBP yi destekler , bu onların tercihi.

Ancak bir tarikat hiç bir zaman siyasete alet olamaz , olmamalı , Bireyler kendi tercihlerini yapmalılar. Eğer bir partiyi o dönemde seçer ve müridana da işaret edersen reyleri buraya verin diye , işte ispatı

http://caregenclik.com/forum/thread.php?threadid=1610&threadview=0&hilight=%E7almuk&hilightuser=0&page=3

Alıntı:
umutmgv kardeşim haklısın mehmet talu hocamız bu yazıyı yazmasına rağmen seçim öncesi ve sohbetlerinde açıktan oy istemesine rağmen yinede cemaat içerisinde akp ye kaymalar oldu mehmet talu hoca mahmut efendinin yetiştirdiği
değerli alimlerdendir adeta yalvardık saadet partisine oy diye ama fayda vermedi
şu aşağıdaki yazıda mehmet talu hocamız yalvarıyor saadet partisine oy verin diye

İşte o zaman Ömer Öngüt çıkar bunların iç yüzünü açıklar ve kitap bastırır. Bundan sonra öyle değil böyle demekte fayda vermez.

İstersen sana Erbakan ile Hocaefendinin kasetlerinden birer tane göndereyim de gözünle gör , gerçi sende vardır zaten onlar ama neyse..

Son sözüm şu ya ülkücü olun ya refahçı , hem kiliseye hem camiye mum yakmakla bir yere varılmaz..

....
dagdeviren
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 9:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mahmut efendi cemaatinden esas beklediğim şu idi. Madem bu Fethullah hocanın iç yüzünü farkettiniz , çıkarın bir kitap , herkesi haberdar edin biz de para verip alalım , tüm anadoluya avrupaya dağıtalım.

Neden çekiniyorsunuz , Hem tenkid ederken , hemde sizi çok seviyoruz niye diyorsunuz. Cemaatten bunlara sevgisi olanların kaçmasından mı çekiniyorsunuz.

Mesele sırf Fethullah Gülen meslesi de değil, admaın biri (Evrenesoğlu) çıkıp ben resulum vahiu alıyorum diyor , kaplancılar sahte devlet kuruyor, Erbakan bana oy vermeyen müslüman değildir diyor , Siz susuyorsunuz...

Bunları tek tek açıklamak iman görevi değilmi ? Huzur-u mahşerde bunu hesabı sorulmayacak mı ? Tertemiz insanlar bu saptırıcı imamlara uyup dinden çıkmıyorlar mı ? Bunların ecrini hiç düşündünüz mü ?

....
Selam yazmaya utanır oldum bu forumda birileri sayesinde...

...
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız