Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Muhsin Yazıcıoğlu da "Mozaik" Dedi
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Sal Mar 14, 2006 11:40 pm    ileti konusu: Muhsin Yazıcıoğlu da "Mozaik" Dedi Alıntıyla Cevap Gönder

Muhsin Yazıcıoğlu da "Mozaik" Dedi

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu da Türkiye'yi anlatırken genelde bölücü kesimlerin söylediği "mozaik" tabirini kullandı. Partisinin Keçiören İlçe Teşkilatı'nca organize edilen şölene katılan Yazıcıoğlu, ''Türkiye'nin içeriden ve dışarıdan bir kuşatma altında olduğunu, büyük bir yozlaşma ve kültürel erozyonla karşı karşıya bulunulduğunu'' söyledi.

Türkiye'nin izlediği dış politikayı yanlış bulduğunu ifade eden Yazıcıoğlu, ''Kıbrıs davasının sıradan bir olay haline getirildiği'' görüşünü dile getirerek, ''KKTC'nin Girit yapılmak istendiğini'' savundu.

Kuzey Irak'taki gelişmelere dikkati çeken Yazıcıoğlu şunları kaydetti: ''Kırmızı çizgilerimiz, gözümüzün içine baka baka siliniyor. AB'ye uyum adı altında çıkartılan yasalarla ekonomimiz ve vatan topraklarımız yabancı sermayenin ağına düşürülüyor. Türk milletini 'alt kimlik üst kimlik' diye birbirine düşman etmeye çalışıyorlar. Türkiye mozaiğini bozmak, Türkiye'yi azınlıklar ülkesi haline getirmek ve Lozan'ı delmek istiyorlar.

Ülkeyi idare edenler gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içerisinde olabilirler. Kendi varlıklarını yabancıların himayesi ile garanti altına almak isteyebilirler. Vatandaşlarımızın emperyalizmin baskıları altında diz çökertildiği zannedilse de biz küçük kıvılcımlardan ateş yakmayı bilen bir milletiz ve istiklal mücadelemizi her zaman kazanacak güçteyiz.''

Yazıcıoğlu, ''Türkiye'de kurumlar arasında kavga çıkartılmaya çalışıldığını ve Türkiye aleyhine çalışanların içerde ve dışarıda itibar gördüğünü'' söyledi. Yürütülen ekonomi politikalarını da eleştiren Yazıcıoğlu, partisinin iktidara gelmesiyle, ''borç-faiz sarmalına son vereceklerini, IMF'nin geldiği yere gideceğini ve AB'ye 'hayır' diyeceklerini'' kaydetti. Yazıcıoğlu, konuşmasının ardından şölene katılanların sorunlarını dinledi ve sorularını yanıtladı.

Kaynak: Etikhaber.com
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
turker35
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 34

İletiTarih: Çar Mar 15, 2006 3:50 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selamun aleyküm

Sn.Devlet Bahçeli de,Türk milletini GÜL BAHÇESİNE benzetmişti.....Ne farki var?

Herkesten Başbuğ gibi ne mozaiği ulan Beton Beton demeyi bekleyemezsin..Çünkü O BAŞBUĞ..eşsiz devlet adami..

Sn.Yazicioğlunu eleştirmek için gereksiz ve zorlama bir yazi olmuş...AMA Ne zamanki ülkücüler tek çati altinda birleşir,ne zamanki ülkücülerin çoğunluğu kalburüstü okumuş,bir yerlere gelmiş insanlar olur,ne zamanki ülkücüler silkinip NUR CEMAATİNİN diğer TÜRK DEVLETLERİNDEKİ etkinliğine benzer etkinlik yapar İŞTE O ZAMAN BETON diyen yeni biri veya birileri çıkar...Ne zamanki Amerikalardan bazı mevkilere gelmiş sol güruhtan insan kurtarıcı olarak değil de vatansever bir ülkücü çağrılır,ne zamanki Cumhurbaşkanlığına dışarıdan bir aday sol güruhtan değil de ,kendi içimizden biri ortak aday çıkar,ne zamanki kendi içimizdeki bir aday hor görülmezse o zaman birileri çıkar derki ne mozaği ulan BETON BETON der..Zaten hala aklım ermez hangi mantıkla Sn.Somuncuoğluna o tarihlerdeki o davranışlar uygun! görüldü...

Sağı solu ampulu ampülcüyü eleştriene kadar önce kendimize bakalim..Unutmayinki yarim yamalakta olsa bizde iktidar olduk..3.5 yillik sürecte APO yu asamadik,doğru dürüst bakanliğimiz olmadi..Kadrolaşmak elbetteki önemli ama 99 da hükümet olma hevesiyle iktidar değilde bizden başka hiç kimsenin apoyu asmaya cesaret edemeyeceğini kestirebilseydi büyüklerimiz,iktidar olma yerine muhalefette kalsaydik,şuanda AKP yerinde tek başına iktidarın adı MHP olurdu...

MHPnin ,ülkü ocaklarinin kısa vadede yapacak olduğu 2 şeyi var..
1.si davamızı milletimize birkezdaha haykırmak..Bunu en güzel şekilde AHMET YILMAZ ağabeyimiz FLASH TV deki "DÜŞÜNCE KAMPI"nda yerine getirmişti..yeniden tekrari uygun olur,güzel olur..

2.si Ülkü ocaklari artik bir şekilde BİLİM KOLU,TEKNOLOJİ KOLU OLUŞTURARAK yarışmalar kurslar düzenleyerek gençleri ocaklara çekmenin yolu aranmalidir.. Çünkü ocaklara giden insanların eğitim seviyeleri herseferinde olumsuz olarak satılmış medyada yansıtılmaya çalışıyor..

Seçim yaklaşsın birşeyler yaparız dersek,mümkün değil doğru dürüst oy alamayız..

Son sınıf Mühendislik okuyan bir insan olarak belki haddimi aşan şeyler yazmış olabilirim,hakkınızı helal edin ama "biryerlere geldikten" sonra inşallah bizde "birşeyler!" yapacağız...

Fazla da sözü uzatmadan şunu söylemek istiyorum bu forumlarda AKPye şuna buna saldırmakla egomuzu tatmin etmekten başka elimize hiçbirşey geçmez..Forumlardaki yazıların %90ı sadece slogan...içi boş..kendinden yorum bile yok...Artık buna bir dur densin..

Son sözümde Her kürt kökenli insanımızı PKK lı görüp,zannedenlere...

Kürdü. Lazi, Çerkezi, bir ağacın dallari,
Bu ağacin adı Türk, daha çoktur kolları.
Ağaca balta vuran Ermeni'nin dölleri.
Kürt ARIF'in gardaşı, bu gardaşlık duracak.
Ya bu kanı durdurun, ya millet durduracak

OZAN ARİF
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
sinan37
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 558

İletiTarih: Çar Mar 15, 2006 8:10 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

akp iktidarı işbaşına geleli üç yılı geçmişken VATAN toprakları satılırken patriğe ekümenik vermeye çalışırken.pkk ağzıyla konuşurken ve devletin fabrikaları yahudi işadamlarına peşkeş çekilirken hala MHP'yi eleştirenlere yazıklar olsun.
Ne yaptı MHP vatanımı sattı kıbrısımı verdi,fabrikamı peşkeş çekti,yandaşlarına devlet mallarınımı yağmalattı,ne yaptı olumsuz söylermisiniz lütfen biraz araştırıp öyle konuşalım.
KARABÜK MHP Milletvekili İlhami YILMAZ istanbulda işadamları yemeğinde masasındaki bir yahudi işadamının söylediklerini kulakları ile duyuyor bu yahudi şöyle diyor""biz MHP nin hükümetten ayrılması için her şeyi denedik ve bundan sonrada iktidar olmaması için her şeyi deneyeceğiz.Çapulçu barzani bir konuşmasında önceki hükümet döneminde TÜRKİYEDE 3.sınıf bürokratlarla görüşebiliyorduk şimdi başbakanla görüşüyoruz demiştir.
Almanyada mesut yılmaz ,aydın doğan ve bilumum MHP düşmanları MHPyi yıpratmak ve siyaset arenasından silmek için anlaşma yaptıklarında bu genel merkez tarafından haber alınmış ve oyunları bozulmuştur.eğer DEVLET bey seçime gitmeyip iktidarı devam ettirseydi bu medyanın tamamını elinde bulunduran ecnebi uşağı doğan türlü karalama kampanyaları MHPye daha fazla zarar verecekti.Ama MHP seçime gitmiş ve halkımız bu akpnin nasıl bir parti olduğunu gözleri ile görmüştür.Ne demişler bir musibet bin nasihattan iyidir.
ayrıca bu piç aponun idam cezasının kaldırılmasına mecliste 126 milletvekili itiraz etmiştir bu vekiller MHP vekilleri idi.
Hiçbir insan dört dörtlük olamaz,geçmişi hatırlayalım bu pkklı vekiller zana ve diğerleri shp çatısı altında meclise girdiklerinde BAŞBUĞ dönemin shp-dyp hükümetine güvenoyu verilmesini istemiş ve muhsin partiden ayrılmıştı.Daha sonra Başbuğ bunu şöyle açıkladı """"TÜRKİYE ÇOK ZOR BİR DÖNEME GİRİYOR,ARTIK SAĞ,SOL BİRLEŞİP MEMELEKETİ DÜZLÜĞE ÇIKARMAmız gerekiyor demişti ve şu anada memleketin durumunu görüyoruz.
artık küskünlük ve dargınlık bir kenara bırakılmalı ve Başbuğun emaneti MHP'YE sahip çıkmalıyız.
"DEVLETİN BAŞINA DEVLET GELECEK AMA TEK BAŞINA"""""
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
1453_fatih
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 147

İletiTarih: Per Mar 16, 2006 9:47 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bölücülerin kullandığı mozaik tabiri ile aynı anlamda kullanmak istediğini zanletmiyorum...

Her ne kadar onu bizden kabul etmesekde bu konuda duyarlı olduğuna inanıyorum..

Yada herkesin ülkeyi sattığı bir ortamda buna inanmak istiyorum...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
gelibolulu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 750

İletiTarih: Per Mar 16, 2006 1:05 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

"NE MOZAİĞİ ULAN BETON BETON"

Mozaik küçük parçalardan oluşur. Bu parçaların birbirinden ayrılması kolaydır. Bir yada birkaç parça ayrıldığında mozaiğin şekli, ifadesi bozulur...

Beton; aslında farklı malzemelerden oluşmuş, ancak yeni bir üründür. Artık ayrıştırılamaz. Birilerinin zoruyla parçalanmaya çalışılsa da o yine betondur. İşim gereği çok uğraştığım için iyi biliyorum, parçalanması da kolay değildir...

Sayın Genel Başkan'ın Türkiye'yi "GÜL BAHÇESİ" ne benzettiği söylenmiş... İyi ya gül bahçesi işte... Farklı renklerde, farklı kokularda olsada sonuçta gül... GÜL İŞTE...
BasbugAtilla
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 447

İletiTarih: Per Mar 16, 2006 3:58 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bencede başka şeyden bahsetmek istemiştir.Onun da bölücülerden olduğunu zannetmiyorum...
Finikelikurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 12

İletiTarih: Per Mar 16, 2006 6:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sayın Muhsin Yazıcıoğlu'nun söylediği iddia edilen mozaik kelimesini kesinlikle bölücü soysuzların aklında ki anlamıyla söylediğine inanmıyorum.O ki Ülkü Ocakları başkanlığı yapmış ve Büyük Reis Abdullah Çatlı'nın dava arkadaşıdır.Ülkü ve vatan sevgisi doğrultusunda geçen bir ömrü sürdüren bir kişinin o sözü bölücü odaklı söylemeyeceği açıkve ortadadır.
Maurad
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 71

İletiTarih: Per Mar 16, 2006 8:16 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben böyle düşünmüyorum.Böyle bir anlamda kullanmamıştır.Onun gibi biri yapmaz...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
Ogul50
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 211

İletiTarih: Per Mar 16, 2006 10:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bizi musin ilgilendirmez. Ben davanin adamiyim adamin adami degil. Bundan dolayi muhsini kayirmaniza anlam veremiyorum. Cünkü dediyse demistir demediyse dememis. O satmis bizi bir kere ne fayda ha mozaik demis ha baska birsey demek istemis. O bir kere MHP´yi bölmek istemis.

Milliyetci Hareket önderliginde ideolojimiz 9ISIK bu cihana dagilacak. BBP Genelbaskaninin burda konusulmasi bence yersizdir. Evet olabilir o da eski koca kurtlardan DI. Üstüne basa basa diyorum DI. Cünkü o BASBUGUMUZU engel olarak gördü ve koltuk sevdasi yüzünden MHP´yi terk etti. Eger bizim davamizin temel diregi ve davamizi filizlendiren BASBUGUMUZSA bu muhsin kisiliginin bizimle alakadari kalmadi. O bize kan kaybettirdi. O bize destek degil köstek cikti.

KIMIN NE OLDUGU BELLI........ söze gerekmez
Ogul50
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 211

İletiTarih: Per Mar 16, 2006 10:46 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bizi muhsin ilgilendirmez. Ben davanin adamiyim adamin adami degil. Bundan dolayi muhsini kayirmaniza anlam veremiyorum. Cünkü dediyse demistir demediyse dememis. O satmis bizi bir kere ne fayda ha mozaik demis ha baska birsey demek istemis. O bir kere MHP´yi bölmek istemis.

Milliyetci Hareket önderliginde ideolojimiz 9ISIK bu cihana dagilacak. BBP Genelbaskaninin burda konusulmasi bence yersizdir. Evet olabilir o da eski koca kurtlardan DI. Üstüne basa basa diyorum DI. Cünkü o BASBUGUMUZU engel olarak gördü ve koltuk sevdasi yüzünden MHP´yi terk etti. Eger bizim davamizin temel diregi ve davamizi filizlendiren BASBUGUMUZSA bu muhsin kisiliginin bizimle alakadari kalmadi. O bize kan kaybettirdi. O bize destek degil köstek cikti.

DeliMavi69
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 18

İletiTarih: Per Mar 16, 2006 11:47 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Türker35 ülküdasimin görüslerine bende katiliyorum.
Biz ülkücülerin arzulari DEVLET beyin yüregini acarak baba ocagini terk etmis olan evlatlari baba ocagina davet etmesidir. Basta MUHSIN bey olmak üzere baba ocagini terk etmis ülküdaslarimizin bu davete uyup baba ocagina dönmeleri ve omuz omuza verip kaldiklari yerden devam etmeleridir.
Sevgili Ülküdaslarim inanin sunu anlamakta zorluk cekiyorum.Neden bazilarimiz DEVLET beyi, bazilarimizda Muhsin beyi karaliyoruz. Bu degerli insanlar gecmiste ayni ülküleri savunan insanlardi.Bu degerli büyüklerimiz hakikaten söylediklerinde samimi iseler herseyi bir kenara birakirlar ÜLKÜCÜLERIN BIRLESMELERINE ZEMIN HAZIRLARLAR. Biz ülkücülerde onlara mütesekkür oluruz.
ALLAH in selami ÜLKÜCÜLERIN birlesmesi icin mücadele verenlerin üzerine olsun.
ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSIN. AMIN.
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Cum Mar 17, 2006 12:22 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cok merak ediyorum;

Basbug Alparslan Türkes beyi terkeden ve hatta ileri ithamlarda bulunan biri MHP´ye katilip bize TÜRKESCILIGI MI SAVUNACAK?..

Veya ne yapacak?

Yapacakti niye gitti?

Gitti niye yapamadi?

Yapamadi niye geri dönmek istiyor?

Oyuncak mi bu?

Hani liderlik?

Hani vizyon?

Bu mu ileriyi görmek?

Madem vizyonu yok, cekilsin kösesine... Biz de gecmisine saygimizi devam ettirelim.

Liderin elestirilemeyecegi kuralini tekrar hatirlatirim...

Saygilarimla....
turker35
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 34

İletiTarih: Cum Mar 17, 2006 2:33 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ogul50 demiş ki:
Bizi musin ilgilendirmez. Ben davanin adamiyim adamin adami degil. Bundan dolayi muhsini kayirmaniza anlam veremiyorum. Cünkü dediyse demistir demediyse dememis. O satmis bizi bir kere ne fayda ha mozaik demis ha baska birsey demek istemis. O bir kere MHP´yi bölmek istemis.

cevabimi sildim..Hakkinizi helal edin..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
gokburu
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 12

İletiTarih: Cum Mar 17, 2006 12:28 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bence syn MUHSİN YAZICIOGLU ONU KASTETMEMİŞTR. kndisi bence büyük bir devlet adamıdr. herkezin kendi düsünceleri vardr bi gün aynı bayrak attın da toplanmak ümidiyle.aeo atky
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız