Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - BİDON KAFALI SEÇMENLER
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
orhan3307
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 241

İletiTarih: Pts Ağu 13, 2007 10:29 am    ileti konusu: BİDON KAFALI SEÇMENLER Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:

Bidon kafa...

ŞARIL şarıl bedava su varken, baraj yapacağına, dünyanın en uzun borusunu döşeyip, taaa Rusyalardan en pahalı gazı getiriyor...

Depo yok.

Depo var...

Su yok.

Suyu bulsa...

Boru yok.

Boru döşese, o döşeyene kadar zaten su kuruyor.

*

Yani darılmayın ama, hakikaten Allah cezanızı versin be kardeşim.

*

Bakıyorum televizyonlara...

Şöhret olmuşsun yahu!

BBC, CNN hep seni gösteriyor.

Akmayan çeşme başında, elindeki boş bidonu kameraya sallayarak, "elim kırılsaydı" diye bağırıyorsun.

*

Hiç bağırma.

Senin paranla sana köfte ekmek ısmarladılar, hizmet sandın... Sudan ucuz senin oyun.

Hiç bağırma.

*

Düşün şöyle bir...

Maazallah CHP-MHP iktidar olsaydı, ne diyeceklerdi?

"Uğursuz bunlar..."

"Bereketsizler..."

"Geldiler, kuruttular..."

Demeyecekler miydi?

Diyeceklerdi.

Sen de kafanı emme basma tulumba gibi sallayarak, "he valla" demeyecek miydin?

Diyecektin.

Hatta, şu anda tek satır bile susuzluktan bahsetmeyen liboşları, satılık kalemleri okuyup okuyup, "şerefsiz bu laikler" demeyecek miydin öfkeyle?

Diyecektin.

Hiç bağırma.

*

Bak şimdi sen, çoluk çocuk kokarcaya döndün, Afrikalılar gibi fellik fellik yıkanacak dere arıyorsun...

Senin sırtından koltuk sahibi olanlar, borsa vurgunu yapanlar, ihale kapanlar, dolar-faiz volisi vuranlar ise, Perrier'le San Pellegrino'yla jakuzide banyo yapıyor, köpük köpük.

*

Reina'da sular kesik mi sanıyorsun, a benim bidon kafalım?

*

Şimdi iyi dinle...

Yap elini yumruk.

Şeytan kulağına kurşun der gibi vur bakayım kafana iki defa...

Ne duydun?

"Donk donk" di mi?

*

Sen önce onu doldur.

Su kolay.

Yılmaz Özdil / Hürriyet

Bu millete verilecek en etkili cevap açık hakaret içermelidir.Kibarca söylenen, ima edilen uyarılardan anlamıyorlar.İlla hakaret olacak.Küfür ederseniz daha etkili.O zaman %47 ye kadar destekte alabilirsiniz.Bir kaç örnekle açıklayalım bu hakaret işini.
Ananı da al git.
Gözünü toprak doyursun.
Askerlik yan gelip yatma yeri değildir.
Babalar gibi satarım.
Çağır şu sahtekarı bakalım derdi neymiş.(Parasını din tüccarlarına kaptıran gurbetçi bir vatandaşa)
Bu ve buna benzer hakaretler daima prim yapıyor.Deveye diken bizim millete küfreden yaranıyor.
Siz de bu millet üzerinde etkili olan küfür ve hakaret örneklerini gönderirseniz bir dahaki seçimlerde vaat yerine bunları söyleriz aziz milletimize.Belki o zaman bizi daha iyi anlarlar...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
hasan1299
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 806

İletiTarih: Pts Ağu 13, 2007 7:11 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yılmaz özdil muhteşem yazmış.güzelde benzetme yapmış.bidon kafalı seçmenler.eğer bu susuzluk dediği gibi mhp hükümetinde olsaydı TÜRKİYEYİ ayağa kaldırırlardı.ama kendilerine toz kondurmuyorlar.her 2 kişiden 1 i oy verdiğine göre diyecek çok bşley yok bu bidon kafalı seçmenlere
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Pts Ağu 13, 2007 9:31 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Helal Olsun yazara...

Kalemine ...Yüreğine sağlık...

Seçim bürosuna sadece moralimizi bozmak için gelen ...

Bir ''Badem Bıyıklı'' yı... buna benze sözler ile kovmuştum..

Terbiyesiz herif.. aslında yıllardır MHP'li imişmiş de...

Akp'nin de yaptıklarını görmek lazımmış.. falan gibi zırvalıyordu...

daha ilk cümlesinde ... ne mal olduğunu anladıkta ..ağzının payını vermiştik..

Önümüzdeki dönem bu tür yazarlar.. çok dikkat etsin...

Hapis yatabilirler...

Bugünden itibaren ... Bizleri Faşistlikle suçlayan.. Liboşlar.. Tatlı su solcuları.. Soros solcuları... Özgürlükçü bilmem neler!...

Faşizmin dik alasını görecekler...

onlar bile nerede bu Ülkücüler ...diye ağlaşacaklar...

Hadi bakalım şimdi biz sizleri büyük bir keyifle izleyeceğiz...

Emperyalizm geldi kapıya dayandı...

Faşizmin Ağası geldi kapıya dayandı...

Bakalım ne yapacaksınız..

Hodri meydan.. Göreceğiz bakalım ne yapabileceksiniz...

Mama'ları ABD'den ,AB'den gelen.. Soros Çocukları....

saygılar.
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 361

İletiTarih: Pts Ağu 13, 2007 11:47 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Bu millete verilecek en etkili cevap açık hakaret içermelidir.Kibarca söylenen, ima edilen uyarılardan anlamıyorlar.İlla hakaret olacak.

Yazılan yazıyı şiddetle kınadığım gibi yazıyı buraya aktaran kardeşimizi de şiddettle kınıyorum. Şu alıntıyı dikkatlice okuyun arkadaşlar. Milletibu şekilde nitelendirmek (velevki gaflette olduklarını hepimiz biliyoruz) çok akıllı bir tutum mudur?

Evvela Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey'in seçim sonrası açıklamasını ve vakur duruşunu göz önünde bulundurun sonrada hem yazarın hemde nakleden arkadaşımızın meseleye bakışını...

Üzüldüm açıkçası çok üzüldüm hem de!!
Arkadaşlar; Bizler Türk'ü sevdiğimizi söylüyoruz, hemde her ne şart olursa olsun sevdiğimizi. Bunu da inanarak söylüyoruz elhamdulillah. Seviyoruzda... Peki buna rağmen Necip Milletin evladlarını (gaflet uykusunda olsalar dahi) bidon kafalı diye nitelemek ne kadar doğru olur. Zamanında Aziz Nesin Türk Milletine hakaret etti diye onu eleştirmedik mi? Bu nasıl bir mantıktır. Yapmayın Allah aşkına yapmayın. Başkası yaparken eleştirdiğimiz şeyi ne olur biz yapmayalım.

Necip Milletimiz bizlere Muktedir olan bir iktidar görevi vermemiştir. Bunda ne kadar oy veren seçmeni suçluyorsak okadarda kendimizi suçlamalıyız. Ne anlattık bizler insanlara ne dedik. Hangimiz ev ev gezdik, akepe ev ev dolaştı arkadaşlar anlattı, biz ne yaptık sadece ve sadece Genel Başkanımız ve Genel Merkezin çabaları sonrası iktidara gelmeyi hedefledik. Nereye kadar koşacaktı bu çaba sahipleri, zaten ellerinden geleni yaptılar. Akepe ise ev ev dolaştı çalmadık kapı bırakmadı, bizler uyurken onlar insanlarla diyalog halinde idiler ve sarfettikleri çabanın karşılığını aldılar. Yani seçmen kadart bizde suçluyuz, hatta onlarda suç yok biz suçluyuz. Azıcık öz eleştiri,azıcık objektif değerlendirme yapalım arkadaşlar.

Kaganos Abim diyor ki;
Alıntı:
Önümüzdeki dönem bu tür yazarlar.. çok dikkat etsin...

Hapis yatabilirler...

Abi elbette cezalandırılmalılar. Basın özgürlüğü adı altında Milletimize hakaret etmek kimsenin haddi değildir. Hata eden zaten cezasını çekiyor. Su bidonlarıyla bekleyerek, kötü ekonomi ile mucadele ederek, doğan çocukları dahi borçlu doğarak... Bir şekilde ödüyor velhasıl. Hakarette neyin nesi, kimin haddidir.
Olmamalı bunlar olmamalı..!
Bizler Ülkücüler buna musaade etmemeliyiz.

Selametle kalınız...
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Sal Ağu 14, 2007 8:02 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli ülküdaşımız drmfk nın her zaman bildiğimiz son derece kibar tarzı ile böyle bir sitem yazısının elbette haklı görülecek tarafı vardır.
Bununla birlikte;kendisinin de haklı göreceği bazı düşüncelerimiz vardır.
Millete karşı gösterilen tepkiye,akepeye karşı olan kıskançlık ve hazımsızlık olarak bakmıyorum.Ne yazık ki içimizdeki bazı arkadaşlarımız mesela dün telefonla beni arayan bir ocak başkanı arkadaşımız;"bazı şeyleri hazmetmeyi öğreneceğiz"türünden çok garip laflar etti.6 yaşından beri ocaklarda büyüdüğünü bildiğimiz bu arkadaşımın bu son derece yanlış tesbiti beni son derece üzdü ve kendisine hayli sitem ettim.Son olaylar sinirlerimizi hayli bozdu ve bizi çok hassas bir hale getirdi.
Ben kendi adıma düşüncelerimi belirtirsem;durum şu.
Benim için mesele iktidar olamamamız değildir.Bugün kü şartlar altında başta mhp olmak üzere akepe dışındaki hiçbir partinin;bu programlar,bu seçim beyannameleri,bu kafa yapısı ile iktidar olması mümkün değildir!
Bir defa bunu açıkyüreklilikle kabul edelim.Bunu kabul ettiğimizde hazımsızlık diye bir mesele falan ortada kalmaz.Seçime giren partilerin söylemlerine baktığım zaman bir tek parti hariç diğerleri milletin huzuruna ayni program,ayni ekonomik sistem,ayni söylemlerle çıktılar.Tek istisnası farklı bir söylem ortaya koyan(ama hiç de inandırıcı ve başarılı değildi,ama neticede farklı bir görüştür)Bağımsız Türkiye Partisi olmuştur.
Şimdi burada durup düşünelim.Sen ab den bilmem neye kadar iktidarla ayni düşünce içerisindesin.Koyduğun bazı şerhler inandırıcı değil bu bir.
İkincisi savaş çığlıkları atmışsın;anlaşılıyor ki millet savaş mavaş istemiyor bu iki.Yolsuzluk ve talan konusunda,senin içinde bile(tüm partiler için geçerli)bir sürü yumuşak karın var.
Peki sen ayni isen,millet neden seçimi bir kördüğüm haline getirip de mevcut iktidarı değiştirsin,istikrarı bozsun,koalisyonlara neden olsun?
Çok ilginçtir.Atatürk ün partisi chp bile devletçiliği bırakmış;o da imf ci,ab ci,serbest girişimci,piyasa ekonomicisi,devletin ekonomiye müdahalesine karşı.Program üretmekten aciz,o kadar şaşkın ve çaresiz ki;bir eski anap artığını ekonomi mimarı diye kadroya almış.El insaf!Bu ne ne ya?Şimdi meydanlarda,ne ab ne abd bağımsız Türkiye diye bağıran sol seçmen bu partiye oy verir mi?Vermedi!Gitti kahrından çoğu ya başka partiye ya da mhp ye oy verdi!Mhp nin söylemleri son derece güdük ve yetersiz kalmış,net söylemler ve programlar ortaya koyamamıştır.Hiçbir partinin teşkilatları mhp kadar coşkulu ve içten çalışmamıştır.Ama sonuç ortada.
Argesiyle,bilmem nesiyle mhp doğru dürüst bir seçim beyannamesi,bir ekonomik model ortaya koyamamıştır.
Bu değerlendirmeler doğru kabul edilirse millete bidon kafalı demeye elbette hakkımız yoktur!
Ama millete bidon kafalı demeyi hakettiren şeyler de vardır!
Bu seçimi akepe,dtp,perinçek,dinci partiler dışında kim kazanırsa kazansın,bu kadar üzülmez,tepki göstermezdim.
Ama yaptıkları ortada belgeleriyle duran,devlet işleyişini ve geleneklerinin altını üstüne getiren,ihanet yasalarını büyük bir kararlılıkla çıkaran ikinci cumhuriyetçileri;daha da azgınlaştıracak bir şekilde;akepeye yüklenmenin,cinnet ve intihar dışında bir mantığı yoktur.Bu millet,bu seçmen eğer bilinçli olsaydı;"kardeşim senin iktidar olmayı hakedecek bir görüşün ve kadron yok;sen şu meclise gir,orda bu işi denetle"der iken;iktidara da"Burnundan kıl aldırmıyorsun,benim için çalışmıyorsun,çok yanlış yollarda dolaşıyorsun;senin de oylarını indiriyorum,aklını başına topla"anlamına gelecek tarzda oy kullanması gerekirdi.Ama ne oldu;bunları daha da azgınlaştıracak bir sonuç irade etti.İşte bizi deli eden de budur.Yoksa,mhp ortaya doğru dürüst farklı bir şey koyamadığı için zaten alabileceği en mükemmel sonucu almıştır.Bence ortaya koyulan bu programla alınan bu sonuç,fevkalade büyük bir başarıdır.Ne kadar ekmek,o kadar köfte;işin doğrusu bu!
Biz drmfk ülküdaşımızdan;Yılmaz Özdil i eleştirirken ve onun içeri tıkılmasını haklı görecek şekilde;"böyle düşünce özgürlüğü olmaz"der iken;
düşünce özgürlüğünü; bölücülük,2.cumhuriyet ilanı,silahlı kuvvetlere ağır tahrik ve saldırı elemeanı olarak kullanan malum basının yazarları için ne düşündüğünü de sormak zorundayız.Bu orduyu demokrasi düşmanı olarak ilan eden,karşıt silahlı güç oluşturulmasın açıktan teklif eden,"ırak Çanakkale den faziletlidir"diyen dallamaların nasıl ellerini kollarını sallayarak ortada dolaştıklarını kendisine sormak isteriz.
Bunların yaptıkları,şanlı tarihimize ve geçmişimize hakaret değil midir sn.drmfk ülküdaşım?
Ben millet yaptı cezasını kendi çekiyor denilmesini de doğru bir düşünce olarak kabul etmiyorum.Ne demek?%53 karşıt olmasına rağmen,sistemi değiştirmeye kalkmak,iç hizmet kanununu sulandıracak anayasal değişikliklere gitmek;bu devletin ve cumhuriyetin temeli olan Atatürkçü düşünce,onun ilke ve inkilaplarını anayasadan kaldırmak yetkisini bunlara kim verdi?Bir taraftan ben %47 nin bedelini ödemek zorunda mıyım?
Onlara verilen oy bu devleti yönetmek içindir.Devletin ideolojisi ve sistemini değiştirmek için değil.Hiçbir iktidarın bunu yapmaya hakkı yoktur.Bu mantık dan giderseniz,%53 bu devletin idare sistemini komünizm olarak değiştirmek istiyor,ülkeyi bir başka devletin mandasına sokmaya kalkışacaksa,bunu çoğunluk böyle istedi diye kabul mu edeceğiz sayın drmfk?Sizi bilmem ama bu olur ve ordu da parçalanır seyirci bırakılırsa;o zaman ben silahımı ve teçhizatımı kuşanır savaşırım sayın drmfk!Başbuğ da olsa savaşırdı;Atatürk olsa da!Adamlar ülkeyi iyi idare edeceklerine,takiyye üzerine takiyye;kahpelik üzerine kahpelik yapıp;başka işlerle;ülkeyi temelden değiştirecek işlere kalkışıyorlar.
Başarısızlık sistemin değil,onu iyi işletemeyen,işletmek istemeyen,dış devletlere yamanan alçak ve kişiliksiz yöneticilerdir.
Siz böyle bir tablo uluşturan,böyle çarpık düşünceye ödül veren insanları Türk olarak mı niteliyorsunuz,yoksa mankurt mu?Arkadaşların sitemleri bu mankurt laradır.Bugün biliyoruz ki,bu milletin %100 Türk değildir.O halde bu Türk olmayan elemanlarına,hele bu yaptıkları işten sonra,söylenmeyi;siz nasıl Türklüğe hakaret olarak alıyorsunuz benim anlamam mümkün değil.Ben sizden bir Türkçü olarak,Orhan Pamuk a tavır koymanızı beklerdim.Bakın o Orhan Pamuk,bunların sayesinde öter oldu ve mahkemelerden aklanıp çıktı.
Sayın drmfk;bu ülkede "hepimiz hirant ız diye bağıranları" siz duymadınız mı?Bu mankurtlara laf eden ülküdaşlarımızı neden kınıyorsunuz.
Bu sitede vatanını seven,Türkçü şuura sahip hangi insana hakaret edilmesine izin verilmiştir?
Şimdi cevap olarak bir şeyler yazacaksınız.Ama şunu bilmenizi isterim ki sözleriniz bizi çok incitmiştir.Biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz.Burada çoğu ilk kez seçim yenilgisi yaşamış bu çocuklara karşı tavrınız son derece incitici ve acımasız olmuştur.Sizden bu konuda biraz daha olgunluk beklemek,geçmişteki dengeli ve seviyeli yazılarınız göz önüne alındığında bizim için bir beklentidir.Umarım bu hatalı tuutmunuzu daha fazla sürdürmez,olaylara çok daha geniş açıdan bakarsınız.Allah a emanet olunuz.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
funda3307
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 712

İletiTarih: Sal Ağu 14, 2007 8:19 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Açıkçası bende drmfk kardeşime cevap yazmak istiyordum ama Kadir21 Üstadım o kadar güzel bir yazı yazmış ki üzerine konuşmak istemiyorum sadece şunu eklemek istiyorum evet aziz Türk milletimiz bilinçsiz ama o kadar bilinçsiz ki bu 5 sene sürdü.....................
orhan3307
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 241

İletiTarih: Sal Ağu 14, 2007 8:37 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli ülküdaşım drmfk demişki;
Alıntı:
Yazılan yazıyı şiddetle kınadığım gibi yazıyı buraya aktaran kardeşimizi de şiddettle kınıyorum. Şu alıntıyı dikkatlice okuyun arkadaşlar. Milletibu şekilde nitelendirmek (velevki gaflette olduklarını hepimiz biliyoruz) çok akıllı bir tutum mudur?

Evvela Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey'in seçim sonrası açıklamasını ve vakur duruşunu göz önünde bulundurun sonrada hem yazarın hemde nakleden arkadaşımızın meseleye bakışını...

Üzüldüm açıkçası çok üzüldüm hem de!!
Arkadaşlar; Bizler Türk'ü sevdiğimizi söylüyoruz, hemde her ne şart olursa olsun sevdiğimizi. Bunu da inanarak söylüyoruz elhamdulillah. Seviyoruzda... Peki buna rağmen Necip Milletin evladlarını (gaflet uykusunda olsalar dahi) bidon kafalı diye nitelemek ne kadar doğru olur. Zamanında Aziz Nesin Türk Milletine hakaret etti diye onu eleştirmedik mi? Bu nasıl bir mantıktır. Yapmayın Allah aşkına yapmayın. Başkası yaparken eleştirdiğimiz şeyi ne olur biz yapmayalım.

Değerli kardeşim;
Ben Yılmaz Özdil'in avukatı değilim.Ancak yazarın eski yazılarını okursanız sürekli Akp'nin millete verdiği zararları anlattığını göreceksiniz.
Ülkücülük ve MHP konuları geçtiği zaman bilip bilmeden iftira eden, şiddetle kınayan, bir kısmı dinsizlikle, bir kısmı mafyacılıkla suçlayan bu millet niçin söz Akp' ye gelince gaflet uykusuna dalıyor.
Değerli kardeşim;
Bir meselenin çözümü için önce doğru teşhis yapılmalıdır.Dediklerinize belki hak verebilirdim. Bundan 10 yıl önce olsaydı sizi haklı görebilirdim.Ancak bugün hiçbir şekilde sizi haklı, Akp ye oy veren %47 yi mazur göremem.
Çünkü iletişim çağındayız.Dağ başında yaşayan çobanın dahi elinde cep telefonu evinde uydu antenli televizyonu var.İnternet artık köylerde dahi kullanılıyor.Gerçeği görmek, öğrenmek isteyen herkes yaşadığı ülkede neler olduğunu öğrenebiliyor.
Gerçek şudur:Milletimiz 1 torba kömür bir poşet erzağa geleceğini satmıştır.Önce acı olan bu gerçeği kabullenmek durumundayız.
Sayın Bahçeli'nin duruşuna gelince;
O bir siyasi partinin genel başkanıdır.2 yıl sonra tekrar meydanlara çıkıp bu milletten oy isteyecektir.Bu şekilde konuşmasından daha tabii bir şey olamaz.

Alıntı:
Necip Milletimiz bizlere Muktedir olan bir iktidar görevi vermemiştir. Bunda ne kadar oy veren seçmeni suçluyorsak okadarda kendimizi suçlamalıyız. Ne anlattık bizler insanlara ne dedik. Hangimiz ev ev gezdik, akepe ev ev dolaştı arkadaşlar anlattı, biz ne yaptık sadece ve sadece Genel Başkanımız ve Genel Merkezin çabaları sonrası iktidara gelmeyi hedefledik. Nereye kadar koşacaktı bu çaba sahipleri, zaten ellerinden geleni yaptılar. Akepe ise ev ev dolaştı çalmadık kapı bırakmadı, bizler uyurken onlar insanlarla diyalog halinde idiler ve sarfettikleri çabanın karşılığını aldılar. Yani seçmen kadart bizde suçluyuz, hatta onlarda suç yok biz suçluyuz. Azıcık öz eleştiri,azıcık objektif değerlendirme yapalım arkadaşlar.

Necip milletimiz 1999 seçimlerinde %18 oyla 127 milletvekili verip, her şeyi bizim yapmamızı istedi.Din tüccarları, liboşlar ve bilimum menfaat odaklarına karşı her şeyi MHP'nin yapabileceğine inandı.
127 vekil ile bunların yapılabileceğine inanan aziz milletimiz anayasayı değiştirecek çoğunluğa sahip Akp'ye ise toz kondurmadı.Yaptığı her ihanette, her beceriksizlikte ya orduyu suçladı ya da başka suçlular buldu.
Bizler de Akp'nin ihanetlerini herkese anlattık.Ama kimse dinlemek istemedi.Dinlemek istemeyen bir insana neyi nasıl anlatacaksınız?
Büyük bir depremin yaralarını sarmaya çalışarak göreve başlayan, önceki hükümetler döneminde açılan ancak hortumlandıkları için el konulan bankaların getirdiği ekonomik sıkıntılarla boğuşan bir hükümete her türlü eleştiriyi getiren milletimiz, 150 milyar dolar dış borçla ülkeyi teslim alan, 4 yılda bu borcu 3 kat arttırarak 450 milyar dolara çıkartan, ülkenin yeraltı ve yerüstü kaynaklarını satarak ülkenin geleceğine ipotek koyduran bir hükümete karşı ise %47 oyla onay vermiştir.
Bizim genç bir ülküdaşımızın yaptığı hatayı her konuşmasında tekrarlayan vatandaşlarımız başbakanın oğlunun gemisini canla başla savunmuştur.Başbakanın oğlunun aldığı gemiyi doğal karşılayan, maliye bakanının oğlunun tavuklarına alınan mısır için gümrük vergilerini azaltmasını normal gören insanlar GAFLET UYKUSUNDA DEĞİL İHANET UYANIKLIĞINDADIRLAR.
Bu kadar uyanık olanlar niçin suçsuz olsun da biz suçlu olalım.Millet bilerek, isteyerek Akp'yi tercih etmiştir.Onların ihanetinin suçunu ben niye üstleneyim.
Son söz olarak;
Hakaretten kasıt, örnekleriyle de yazdığım gibi başbakan ve bakanlarının millete bakışı ve söylediği sözlerdir.Milletimiz bizim takdirimize değil Akp'nin hakaretlerine itibar etmiştir.
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Sal Ağu 14, 2007 12:13 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli Drmfk Ülküdaşım,

Hassasiyetini çok iyi anlıyorum..

Tabiiki hataya düşen ..gaflete düşen.. zor durumundan dolayı Akp'yi seçmek durumunda olan Türk Milletini de anlıyoruz..

Onlara hakaret edilmesi taraftarı değiliz..

Ancak bilirsin ki.. hayatta nasıl ki bir kişiyi üzmemek için BEYAZ yalanları kullanıyorsak.. Bu SİTEM dolu cümlelere de hak vermiyor değiliz..

Sende hak verirsin ki..

Seçim çalışmalarında ..bu ''Bidon Kafalılar'' bizlerle dalga geçti..

AKP, poşetler dolusu hediyeler.. erzaklar veriyor.. siz ne veriyorsunuz dediler.... Kuru kuru broşürü ne yapalım dediler..

Böyle bir durumda gelde şimdi bu yazıya hak verme..

sende özünde haklısın....

Tabii ki bu millet ,sevabı ile günahı ile bizim öz milletimiz...

Ama bizlere yapılan bu vefasızlığı da...

Böyle cümleler ile vurguluyoruz...

Biraz olsun halet-i ruhuyemizi... rahatlatıyoruz...

Ama özünde haklısın...

Milletimize küsmeden.. kırılmadan... sabırlılık ile doğruları anlatmaya devam etmeliyiz...

Ama bütün bu MENFAAT KİRLİLİĞİNE rağmen..

ülkenin gerçeklerini görebilen.. %14 Milletime.. şükranlarımı sunuyor...

onları yetiştiren ..büyüten..emek veren Ana ve babalarının ellerinden öpüyorum....

saygılar.
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Sal Ağu 14, 2007 12:28 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli Ülküdaşlarım,

Aslında çok hassas bir dönemden geçiyoruz..

Yazdıklarınızı emin olun ..yanlış anlamayayım diye tekrar tekrar okuyorum..

Her birinizin yazdığı birbirinden değerli konular.. içlerinde öyle güzel kelimeler var ki...

İşte ülkücülüğün güzel yanı.. herkez birbirinden güzel şeyler öğrenip..

en doğrusunu bulmaya çalışıyor...

sakın ola ki, birbirinize küsüp darılmayın.. birbirinizin yazdıklarını oturun sakin kafa ile tekrar tekrar okuyun değerlendirin..

Ben şahsen herbirinizin yazdıklarında o kadar güzel şeyler buluyorum ki..

herbirinden yayarlanıp.. bilgime bilgi katıyorum...

Orhan kardeşime de ümitsiz olmamasını...

Bu dönem bilinçli olarak ,''Krediler ile borçlandırılan'' Türk Halkının...

KRİZ korkusu ile korkutularak AKP'ye yönlendirildiğini...

Ancak zaman içinde gerçekleri görerek.. doğru yolu bulabi
leceklerini.... ümit ediyorum..

AKP iktidarının her yanlışında... MHP oyları artacak...

Ülkenin kurtarılması görevini..

Bu millet er ya da geç. MHP'ye verecektir...

AKP bu ülkeyi batırırken bile hala onların borazanlığını yapacak...

bir miktar ''Bidon Kafalılar'' olacaktır..

Onları da anlayışla karşılamak lazım...

''Artin Kemal'lerin ...Damat feritlerin torunları olabilirler..

Misyonlarının gereğini yapıyorlar der geçeriz....

saygılar.
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Sal Ağu 14, 2007 3:41 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Vallaha niye yalan söyleyim...Özdil'in yazisi benimde cok hosuma gitti kesinlikle katiliyorum ve ayni düsünceler icerisindeyim. Bu Millet kömür, erzak icin oyunu satti HAINLERI secti. Hadi diyelim caresiz kalanlar oldu oyunu satti, hadi diyelim gönüllü olanlar bile seve seve erzak aldi oy sözü verdi, hadi diyelim birkaci medyaya kandi, hadi diyelim birkaci tehtit aldi oy verdi, hadi diyelim birkac yerde secim hilesi yapildi, fakat yahu %47´side kömür ve erzak mi aldi? HAYIR! Onca insan KÖRMÜ? HAYIR! Bunlarin hepsimi uyuyor? EMINIM HAYIR! Bütün olup bitenler, bütün gercekler ap acik ortadayken, akp´nin yaptigi bütün yolsuzluk ve hainlikler ortadayken, vatandas bu kadar hakaret isitti, bukadar 4,5 yildir anasi agladi zor günler gecirdi, herseye ve bütün olumsuzluklara ragmen Millet bu hainleri secti ve gerisinle dalga gectiler. Bu Millet nedense konu MHP olunca yada diger birkac parti olsun her seferinde ufak birseyde ayaklaniyor, yerden yere vurmasini biliyor, secimde cezalandirmasini biliyorda, en cok osmanli tokatini hak eden akp olmasina ragmen neden susuluyor, neden destekleniyor, neden o kadar oyla yeniden iktidara getiriyorlar? Kimse kusura bakmasin bu %47 lik Milletin basina ne geliyorsa HAK demekten baska birsey demiyorum artik. Kendi düsen aglamaz. Simdide SUYUM yok diye agliyorlar, ellerim kirilsaydi diyenleride var aralarinda. Evet kirilsaydi. Fakat suyum yok diye aglanyanlar bugün secim olsa yine akp´ye oy verecek adim gibi biliyorum! Gökcek istifa demekten baska bildikleri yok (gerci sususluktan ölse yine Gökce´ki destekleyenlerinde olacagini düsünüyorum ya). Hic akp´ye yüklenenleri yok! Ama MHP olmus olsaydi iktidarda, birakin belediye baskanini MHP´nin tümünü topa tutarlardi, o bicim ayaklanirlardi. Ama bunlara o akp´nin hakaretleri tatli gelmis herhalde. Yaziklar olsun bu Millete! Benim Ülkemde ne kadar cok satilik ve hain varmis gördüm! Sakin ola MHP iktidara gelmedi diye böyle düsünüyorum sanilmasin. Elbette öyle olsa cok sevinirdim mükemmel olurdu ama madem biz iktidar olamadiysak, bizden önce akp hic olmamasi gerekirdi! Basa gelen cekilir...! Herseye ragmen susuzluktan perisan olmus ama yinede meydanlara cikip: CUMHUR BASKANI ABDULLAH GÜL DIYE BAGIRIR BUNLAR! Kimse kusura bakmasin benim bu %47´lik kesime hic güvenim kalmadi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 361

İletiTarih: Sal Ağu 14, 2007 9:06 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evvela yanlış anlaşılmalara mahal verdiysek yahut kardeşlerimizi incittiysek özürü borç biliyoruz. Daha öncesinde yazdıklarımızı okuyanlar bilirler; her hangi bir Ülkücü kardeşimiz bizim için çok kıymetlidir. Mu'minin kalbini kırmak Kabeyi Muaazzamayı yıkmak kadar tehlikelidir. Hakkınızı helal ediniz.

Kadir21 Ülküdaşım diyor ki;
Alıntı:
Biz drmfk ülküdaşımızdan;Yılmaz Özdil i eleştirirken ve onun içeri tıkılmasını haklı görecek şekilde;"böyle düşünce özgürlüğü olmaz"der iken;
düşünce özgürlüğünü; bölücülük,2.cumhuriyet ilanı,silahlı kuvvetlere ağır tahrik ve saldırı elemeanı olarak kullanan malum basının yazarları için ne düşündüğünü de sormak zorundayız.Bu orduyu demokrasi düşmanı olarak ilan eden,karşıt silahlı güç oluşturulmasın açıktan teklif eden,"ırak Çanakkale den faziletlidir"diyen dallamaların nasıl ellerini kollarını sallayarak ortada dolaştıklarını kendisine sormak isteriz.
Bunların yaptıkları,şanlı tarihimize ve geçmişimize hakaret değil midir sn.drmfk ülküdaşım?

Bölücülere, kendine 2. cumhuriyetçi diyenlere, hele hele Türk Silahlı Kuvvetlerine tek söz dahi söyleyenlere, Irakı Çanakkaleden üstün yada faziletli görmeyi bırakınız karşılaştırmasını dahi yapanlara,... karşı bırakın musamahalı olmayı, yüzlerine tükürmeyi dahi bir iltifat olarak gördüğümüzü bilmenizi isterim. Bu düşünceye sahip olduğumuzu bildiğinizden de hiç bir kuşkumuz yok Elhamdulillah. Zira şahıs olarak sizi ve tüm Ülküdaşlarımızı biz biliyoruz.

Alıntı:
Arkadaşların sitemleri bu mankurt laradır.Bugün biliyoruz ki,bu milletin %100 Türk değildir.O halde bu Türk olmayan elemanlarına,hele bu yaptıkları işten sonra,söylenmeyi;siz nasıl Türklüğe hakaret olarak alıyorsunuz benim anlamam mümkün değil.Ben sizden bir Türkçü olarak,Orhan Pamuk a tavır koymanızı beklerdim.Bakın o Orhan Pamuk,bunların sayesinde öter oldu ve mahkemelerden aklanıp çıktı.
Sayın drmfk;bu ülkede "hepimiz hirant ız diye bağıranları" siz duymadınız mı?Bu mankurtlara laf eden ülküdaşlarımızı neden kınıyorsunuz.

Kadir21 Üstadım bu topraklarda yaşayan insanların elbetteki %100 ü Türk değildir, en azından kendini Türk olarak nitelememektedir. Peki bu oran %47 midir? Bu sizcede çok abartılı olmaz mı? Türk ise hata yapmaya hakkı yoktur demek mümkün mü? Ya da hata etti diye sen Türk değilsin demek gibi bir lüksümüz var mı? Gelelim Orhan Pamuk meselesine.... O kendini bilmez, o Türk düşmanı mihrakların maşası olmuş, o zelil, o ahmak, o hain,o alçak adam dahi denmeyecek ucube için bizim tepki koymamamız mümkün olabilir mi? Bunu düşünmenize dahi üzülürüm, bunu aklınızdan geçirmiş olmanıza dahi kırılırım.!Bu ülkede hepimiz hrantız diye bağıran kendilerine dini cemaat süsü vermiş bir takım uşakların seslerini elbette duyduk, ne yazık ki duyduk. Ve bunu içlerine sindirenlere Türk gözüylede bakmadığımızı blmenizi isteriz. Zira bir Türk ne kadar büyük hata yapar ise yapsın, ne kadar gaflette olur ise olsun, böyle bir şeyi kabullenebilr mi? Böyle bir şey düşünelibir mi? Bu mankurtlara laf eden Ülküdaşlarımızın ellerinden öperiz evelallah. Ancak verdiği oyun ne kadar kıymetli olduğunun farkında olmayan, bir nevi kendini intihara surukleyen kardeşlerimizi uyandırmakta bizim vazifemizdir. Uyandıramamakta bizim başarısızlığımız....

Alıntı:
Şimdi cevap olarak bir şeyler yazacaksınız.Ama şunu bilmenizi isterim ki sözleriniz bizi çok incitmiştir.Biz ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz.Burada çoğu ilk kez seçim yenilgisi yaşamış bu çocuklara karşı tavrınız son derece incitici ve acımasız olmuştur.Sizden bu konuda biraz daha olgunluk beklemek,geçmişteki dengeli ve seviyeli yazılarınız göz önüne alındığında bizim için bir beklentidir.Umarım bu hatalı tuutmunuzu daha fazla sürdürmez,olaylara çok daha geniş açıdan bakarsınız.Allah a emanet olunuz.

Efendim; şundan emin olunuz ki cevap olarak birşeyler yazmak için yazmıyorum. bu güne kadarda cevap vereyim kaygısında olmadım. Ancak çok uzun süreden beri işlerimizin yoğunluğu nedeniyle siteye yazı yazamadığımız gibi aralıklarla sadece yazılanları okumakla yetindik. Ve dün gece bu yazıyı görünce kendi çapımızda hata olduğunu düşündüğümüz bir takım ifadeler için fikirlerimizi beyan ettik. Velev ki kesinlikle haklıyız düşüncesindede değiliz. Her kulda hata olabileceği gibi biz de hata etmiş olabilirz. Hatalıymışız; çünkü ifade ettiğinize göre kardeşlerimizi kırmışız. Bizim bu yazımızdan bizim bu öz eleştirimizden dolayı incinen Ülküdaşlarımızın hepsinden özür diliyor haklarını helal etmelerini istiyoruz. Az önce yukarıdada belirttiğimiz üzere her bir Ülkücü kardeşimizi kendimiz görüyoruz, biz görüyoruz. Bu cümleleri sadece onlara değil kendimizede söylüyoruz. hiç bir kardeşimiz şahıslarına algılamasınlar, algılamış iselerde ve buna biz sebeb olmuş isek özür dileriz.

Velhasıl tepkimiz Yılmaz Özdil'in bidon kafalı seçmen benzetmesine idi...
Tepkimizde haklı olduğumuz düşünüyor, haklı uyarılarınız doğru tespitleriniz için teşekkur ediyor, sizinde haklı olan bu tepkimizi mazur görmenizi diliyorum.

Efendim vakit buldukça diğer muhterem kardeşleriminde tesbitleri ve tenkitleri hakkında fikirlerimi paylaşmaya devam edeceğim.

Selametle kalınız....
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Sal Ağu 14, 2007 9:52 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Her zamanki nezaket ve ve inceliği ile ülküdaşımız drmfk ;kendisinden beklediğimiz açıklamaları,yine kendisine yakışır bir tarzda yapmıştır.
Kendisine teşekkür ederim.Estağfurullah.Bizim de hatalarımız olabilir.
Biz de herşeyin doğrusunu her zaman yapamıyabiliriz.Çünkü biz de bir insanız ve her insan gibi bizim de zaaflarımız,yanlışlarımız var.
Hatalı tesbitlerimiz de olabilir.Bozkurtnet e ilk başladığım zaman ilk yazılarımda;herkesi akıl ve vicdanı ile hesaplaşarak doğruyu bulmasını;peşin kabulleri bir tarafa bırakmasını ülküdaşlarımdan rica etmiştim.Önemli olan herhangi bir kasıt ve ard niyet olmaması,insanın olduğundan farklı bir yüzle görünmemesi;kısacası samimiyettir.
Yanlış yaptığımız anda bunu kabul ederek dehal düzeltme yoluna da gitmekten asla çekinmeyiz.Önemli olan doğruların bulunmasıdır.
Demişsiniz ki:
Alıntı:
Ancak verdiği oyun ne kadar kıymetli olduğunun farkında olmayan, bir nevi kendini intihara surukleyen kardeşlerimizi uyandırmakta bizim vazifemizdir. Uyandıramamakta bizim başarısızlığımız....

Bu konuda da tamamen ayni düşünmekteyiz.Zaten yukarıdaki yazımın başlarında seçim başarısızlığında bizim de çok büyük yanlışlarımızın olduğunu,bazı konularda yetersiz kaldığımızı yazdım.Bunlar oturduğu yerden yazılmış teorik laflar değildir.Tam 40 gün milletin içerisinde dolaştık,anlattık,dertleştik,insanların derinlerine indik ve bu eksiğimizi gördük.Bu asla muhalefet anlamında yapılmamıştır.Zaten liderimiz de milletin %85 ine kendimizi anlatamadığımızı da açık yüreklilikle itiraf etmiştir.Ama burada bir tesbitim var ki bunu sizin şahsınızda tüm camia ile paylaşmak isterim.Bu yüzde 47 nin içerisinde çok değişik guruplar var.
Bunlar tek bir doku ve yapıda adamlar değil.İçlerinde resmen etnik bölücü olanlar var.Çıkarcılar gurubu var.Korkan ,sinenler var.Dindar değil,altını çizerek söylüyorum dinci olarak adlandırdığımız;devlet ve cumhuriyet ile sorunu olanlar var.Ve en son olarak da samimi müslümanlar var.
İşte beni en çok üzen,bu samimi müslüman kardeşlerimizin bu oyuna gelmesidir.Diğerleri ile benim işim olmaz.Onlar zaten ihanet yolunu seçmişler ve bir yerlerden besleniyorlar.Ama ya samimi müslüman olan kardeşlerimiz? Tabii bunların yüzdelerini bilebilmemiz mümkün değil.
Ama samimi müslümanları tenzih eder,onlara mankurt yakıştırması yapmaktan da utanç duyarım.Üzüntüm; milletin dini ile vurulması olmuştur.Bu hep böyle oldu.Seçim yorumumda da bunu belirtmiştim.
Rahatsızlığımız ve üzüntümüz;bu samimi müslüman bildiğimiz insanların akepeyi hala anlayamamış olmasına şaşkınlığımızdan kaynaklanıyor.
Din ile,bunların yaptıkları arasında nasıl bir bağ kurup da,bu adamları dindar diye tanımlıyorlar;hala bunun şaşkınlığı ve dehşeti içerisindeyim.
İnşaallah Allah akıl fikir verir ve yüce milletimizin gözündeki perde kalkar.
Biz de size faydalı uyarılarınız için teşekkür eder,katkılarınızı bekleriz.Çünkü öğreneceğimiz ve yapacağımız daha çok şey var.Son nefese son an'a kadar.Kim zerre kadar ufkumuzun genişlemesine yardımcı olursa,kendisine minnettar kalırız.Selam ve saygılarımla.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız