Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - FUTBOLA DA DİNCİLİĞİ BULAŞTIRDILAR SONUNDA!
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Cum Kas 09, 2007 1:58 pm    ileti konusu: FUTBOLA DA DİNCİLİĞİ BULAŞTIRDILAR SONUNDA! Alıntıyla Cevap Gönder

Çok önemli olaylarla şok halinde olduğumuz,ülkenin başında binbir dert var iken,şimdi nereden çıktı bu futbol?
Fatih Altaylının yaptığı bir ,ona cevap veren Hakan Ünsal ın yaptığı iki misli terbiyesizlik;beni bu yazıyı yazmak zorunda bıraktırdı.
Hem de 5 yaşından beri,İzmir Alsancak stadında rahmetli Baba Metin Oktay ı seyrettikden sonra koyu bir galatasaray taraftarı olmuş bir insan olarak.
Olayın iki önemli yönü var benim açımdan.Spora da dincilik bulaştı bu birincisi,olaya adı karışan Hakan Ünsal da ülkücü olarak bilinen bir futbolcu bu iki.Gazete kulüp yönetmiş bir adamla,milli takıma kadar yükselmiş,uefa kupasını kaldırma onuruna erişmiş bir eski futbolcunun;durup dururken böylesine terbiyesizleşmesi rezaletine daha fazla dayanamadım.
Galatasaray kulubü başkanları genelde masondur.Şudur budur.Biliriz.
Ama hiç kimse Galatasarayın Türkiye nin batıya açılan kapı olması ve ilklerin ve ilkelerin takımı olduğu gerçeğini değiştirmez.Kulüp zaten sıkıntılar içerisinde iken iki galatasaray lının gelişigüzel yaptıkları tartışma da olayın bir başka ayıbıdır.
Hakan Ünsal ın dinini yaşadığı için galatasaraydan uzaklaştırıldığı büyük bir yalandır.Hakan Ünsal,kargaşa yaratmak için ortaya çıkan Fatih Altalı nın sözlerine sazan gibi atılmış;ancak beyinsiz bir insana yakışacak cevaplar vermiştir.Bu yalanı hem onaylamış,hem de Arif,Okan gibi oyuncuların bu yüzden kendisi gibi uzaklaştırıldığını söylemiştir.Gerçeği saptırmış,dinciliğini ön plana çıkarmış ve hemen savunmaya geçmiştir.
Oysa Hakan Ünsal avrupa ya transfer yaptı.Oradan bitik olarak döndü .Hadi diyelim ki uzaklaştırıldı, postalandı.Bu da yalan ya,takım para kazanmak için onu verdi.Peki tekrar dönüp gelmedi mi?İki yıl daha oynamadı mı?O oynadığı iki yılda,nasıl güçsüz olduğu,ayakta duracak hali olamadığı,eski yaptığı sol kanattan bindirmelerin ve ortaların hiçbirini yapmadığını,yapamadığını bilmiyor mu?General gibi saha da koşmadan,yan ,al gülüm ver gülüm paslarla oynuyor görünmüyor mu?İşin kısası,Hakan Ünsal bittiği için gönderildi.Kendisini bırakıp,Okan ı,Arif i işe karıştırıyor.O okan ayni takımın şu anda yedek de olsa futbolcusu değil mi?Arif in ise ispanya dan döndükten sonra gücü bitinceye kadar kaç yıl daha oynayıp sonra bıraktığı nı bilmiyor mu?
Fethullah Hakan ı da işin içerisine karıştırmış.Karıştırmasa olmazdı!
Şu rezalet laflara bakın!
Alıntı:
Ünsal: Dini inancımdan dolayı kovuldum

Eski futbolcu Hakan Ünsal’ın sözleri olay yaratacak

“H.Şükür, Okan, Arif ve ben, G.Saray’dan dinini yaşayan, bu kimliklerini ortaya çıkaran kişiler olduğumuz için gönderildik. Yine aynısını yaparım.”

Aydınlık Dergisi’ne verdiği röportajda “G.Saray’daki son tarikatçı Hakan Ünsal’dı, onu da ben yolladım” diyen sarı-kırmızılıların eski yöneticisi gazeteci Fatih Altaylı’ya, Hakan Ünsal’dan sert yanıt geldi. Hakan şöyle konuştu: “Sözleri sürpriz değil. Neden gönderildiğimi de biliyordum. Altaylı bunu geç de olsa itiraf etti. Ne mutlu bana ki, dini yaşayan bir futbolcu olduğum için G.Saray’dan gönderildim. O zaman üzülmemiştim, şimdi mutlu bile oldum. Gönderilmemize bir tek Abdurrahim Albayrak’ın engel olmaya çalıştığını duydum. Hakan Şükür, Okan, Arif ve ben, G.Saray ile Türk futbol tarihine geçmiş isimleriz. Kulüpten dinini yaşayan ve bu kimliklerini ortaya çıkaran kişiler olduğumuz için gönderildik. Ama Altaylı hep bizi ’G.Saray camiasında bu tarz, dinini yaşayan futbolcuların ne işi var?’ diye küçümsüyordu. ’Tarikatçı futbolcu’ yakıştırmasıyle neyi kastediyor? Türkiye’de insanların %70’i bir cemaate bağlı ya da gönül bağlılığı var. Bu tarikatçılıksa, kabul. Zaten buyum da.

Ne mal olduğunu bundan daha iyi ifade edebilir mi bir insan?Bu güne kadar galatasaray dinsizler takımı mıydı?Bu ne rezalet!Bu ne edepsizlik,bu ne boyunu aşan sözler!Hele bu sözleri söyleyen ülkücü geçinen birisi olursa.
Biz Emre Aşık ı da biliriz,eski galatasaraylı;ülkü ocakları başkanı idi geçmişte.Ünal Karama nı biliriz.Hatta Rüştü yü biliriz.
Hangisi bu edepsizliği yaptı?Hangisinin ağzından bu sözler döküldü?Bu çocukların hangisi dinsiz di?Emre Aşık daha bu yıl gönderildi.Madem öyle o nasıl barındı?
O örnek verdiği Okan hala oynamıyor mu?O inançlı dediği Okan Buruk;Emre Belezoğlu ile birlikte Alaşaehir ovasında 600 dönüm arazi alıp,buğday ekmeme tazminatı olarak devlet den ne kadar para aldı?Bütün gazeteler yazdı.İşin içinde Okan ın Ağabeyi eski futbolcu Fuat Buruk da yok mu?
Hakan Şükür Antalya arsa ,inşaat olaylarında mahkemeli değil mi?
Bu mu dini yaşamak?
Hiçbir ADAM bugüne kadar Galatasaraydan inancı nedeni ile kovulmamıştır.Galatasaray laik bir kulüptür.Ne yerlinin ne yabancının dinine karışmaz.Ama sen takımı fethulahın ışık evine çevirmeye kalkışırsan,elbette tepki alırsın?Buna ne hakkın var senin?Türkiye de insanların cemaate bağlılığı hakkında yaptığı özendirme velvelesi de çabası.
İsmi geçen futbolcuların hemen hepsi galatasaray a büyük hizmetlerde bulunmuştur.Milli takıma da.Buna sözüm yok.
Ama ne taraflarını yırtarlarsa yırtsınlar,başta Hakan şükür olmak üzere hiçbiri rahmetli METİN OKTAY IN PABUCU BİLE OLAMAZLAR!
Bir gün vakit olursa bunun nedenlerini yazacağım.Nasıl Baba Hakkı Beşiktaş ın,Lefter fenerin ise;Metin Oktay da Galatasaray ın sembolüdür.
Metin içki içerdi.Metin çapkın dı.Ama Metin; kaza yaptığı gece kuruçeşme de insanlarla dertleşmiş,dertlileri dinlemiş,cebindeki parayı son meteliğine kadar kendisinden para isteyenlere verdikten sonra arabasına binmiş ve yolda o feci kazayı geçirip evine dönememiştir.Metin Oktay budur!Metin Oktay insandır!Metin Oktay içimizden birisidir!En az Hakan Ünsal kadar da inançlıdır!
Bir adam ben dinimi yaşayacağım diye bu hakan ünsal gibi konuşuyorsa,bir işe yaramaz.Bu söylenmez,ilan edilmez.Bu yaşanır,gerekleri yapılır.Hakan şu ortamda dincilerin sözcülüğünü yapmış,açıklamalarıyla hiçbir zaman galatasaraylı olamadığını da göstermiştir.Galatasaraylını kitabında ,tarihinde dün yoktur!Gelecek vardır.
Daha bunu bile öğrenememiş.Ne fatih altaylı ne de hakan ünsal,takımı böyle yıpratarak,galatasaraylı olmadıklarını,birer işbirlikçi olduklarını götermişler ve galatasarayı rezil etmişlerdir.Eğer bunlar kulübe üye iseler,haysiyet divanı derhal bu adamları,bu seviyesiz,sorumsuz adamları kulüpten uzaklaştırmalıdır!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
cCc_OzguR_cCc
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 260

İletiTarih: Cum Kas 09, 2007 2:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yıllardır sevgi ve vea ile andığımız insanların böyle yaklaşımlarda bulunması utanç vericidir. Bu şahısların ne bayram tatilleri elinden alınmıştır, ne de ibadetleri engellenmiştir. Spordaki en büyük tartışma olan "Futbolcular Ramazan ayında Oruç tutsun-tutmasın" konusunda bile, Galatasaray ciddi esneklikler göstererek, konuyla ilgili görüşlerini tavsiyeden öteye taşımamıştır.

Anlaşılan Hakan Ünsal ya yerel seçimlere hazırlanıyor, ya da 5 yıl sonrasına bidon kafalı %47 üzerinden yatırım yapmaya çalışıyor. Çok yazık...
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Çar Nis 23, 2008 5:36 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Artık bacaklarında güç ve derman kalmamış;bitmiş;çoktan bırakması gereken Hakan Şükür,benim gibi yılların çok iyi Gs taraftarlarını BİLE çıldırtmaya devam ediyor.
Onun Türk futboluna ve Galatasaray a hizmetlerini inkar edecek değilim.
Ancak bunu bedava yapmamış,futbol için çok geç,hayat için çok erken bir yaşta hatırı sayılır bir servetin sahinbi olmuştur.YAPTIKLARININ KARŞILIĞINI HEM MADDETEN HEM DE MANEVİ OLARAK FAZLASIYLA ALMIŞTIR!
Gs gibi;Türkiye de yeniliğin,ilklerin takımı olmuş bir spor kulubüne,bu Hakan Şükür yakışmamamaktadır.
Son yediği herze,bu hafta oynanacak çok önemli bir fener maçı öncesinde;
bu maçı kutlu doğum haftası ile ilişkilendirme rezaletidir!
Ne alaka?Takım kaptanının elbette bu maç öncesi verecek bir demeci olabilir.Ama Fettoşun sadık bir inananı olarak,kalkıp da böyle bir demeç veremez.
Bu; futbol tarihimizde,hiç bir futbolcunun yapmadığı bir rezalettir.
Hakan Şükür değil 400 bilmem kaç gol,4000 gol atsa bile;adam olmadığını,insan olamıyacağını;Rahmetli Metin Oktay ile asla kıyaslanamıyacağını bu davranışı ile göstermiştir.
Her türlü lüks içerisinde bir eli yağda,bir eli bal da HAKAN ŞÜKÜR;
ALLAHIN RIZASINI KAZANMAK VE ŞÜKRETMEK İSTİYORSA BUNUN BAŞKA YOLLARI VARDIR!servetini yoksullara dağıtsın mesela!
METİN OKTAY,Turgay Şeren,İsfendiyar,Can Bartu;Sanlı,Yusuf Tunalıoğlu gibi Hakan ŞÜKÜR den çok daha iyi futbolculara seyrettim.Bunların gerek takımlarına,gerek Türk futboluna katkıları ondan kat ve kat fazladır.
O çamur deryası sahalarda formalarını şerefleri ile terleterek tarihe geçmişlerdir.Bunların bazıları Ülkemizi avrupalard a başarı ile temsil edip,onun gibi gittiği her takımdan kovulmamışlardır.
Gözü doymaz,bitmek tükenmez ihtiras sahibi Hakan Şükür,utanmadan bu lafları edebilmekte,siyasi yatırım yapmakta,cemaatinin reklamını yapmakta,spora dinciliği karıştırmakta;ve utanmadan hala daha 1 yıl gs da kalmak istemekte,bu da yetmiyor,sahadaki aciz haline bakmadan,utanmadan avrupa şampiyonasında milli formayı istemektedir.
Sayın Başkan Adnan Polat YETER ARTIK!KOVUN ŞU UTANMAZ ADAMI GİTSİN NEREYE GİDECEKSE!BU ADAMI DERHAL KADRO DIŞI BIRAKIN,FENER MAÇINDA BU ADAMA FORMAYI VERMEYİN!DEFEDİN GİTSİN!
GS BİR SPOR KULÜBÜDÜR!FETTOŞUN DERGAHI DEĞİL!
ADAM BİR GS LI OLARAK SON GÜNLERİNDE,FENERİ YIKIP BİR ŞAMPİYONLUK KAZANDIRMAK DÜŞÜNCESİ DEĞİL,SİYASET YAPIYOR,SPORA DİNİ KARIŞTIRIYOR.YA BU HAKAN GS İÇİN ZARARLI,YA DA BİZİM GİBİ TARAFTARLAR!ARTIK BU REZALETE BİR SON VERİN!
mustafa1995
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 151

İletiTarih: Cum Nis 25, 2008 12:06 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Türkiye de oynayan yabancı futbolcuların hemen hemen hepsi sahada istavroz çıkarıp çaktırmadan misyonerlik yaparken sesimizi çıkarmaz iken bence Hakan ŞÜKÜR e laf söylemeye hiç birimizin hakkı yok.Hele kara kara (bizim şive ile) gavur gobellerinin sözde Türk ! yapılarak milli takımda bile oynatılırken o forma için terini döken Hakan a neden sabredemiyoruz.Adamlar formamızın rengi olan kırmızı beyaz ı bile zihnimizden çıkarmak için oyunlar oynarken.Tamam Hakan ın o malum şahsın cemaatine mensup olmasını bende kabul etmiyorum.O söylediği şeyleride gerçek ten iyi niyetle söylediğine inanıyorum.Bu hafta Alemlerin sevgilisi PEYGAMBERİMİZİN doğum haftası değilmi.Keşke hepimiz o na layık olabilsek.Ayrıca kaç gündür bekliyorum dün İstanbulda soros çocukları bir konferans düzenlediler.Sözde ermeni katliamı ile ilgili.Bu nada maalesef Yeniçağ Gazetesinden başka hiçbir gazetede karşı çıkıldığına dair bir yazı görmedim.Ne oldu Bozkurt kardeşlerim sizlerdemi uyuşturuldunuz.Nerelerdesiniz.Bu sitede ısrarla bir konu açılsın diye bekledim.Ama maalesef göremedim.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cum Nis 25, 2008 2:51 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Türkiye de oynayan yabancı futbolcuların hemen hemen hepsi sahada istavroz çıkarıp çaktırmadan misyonerlik yaparken sesimizi çıkarmaz iken bence Hakan ŞÜKÜR e laf söylemeye hiç birimizin hakkı yok.Hele kara kara (bizim şive ile) gavur gobellerinin sözde Türk ! yapılarak milli takımda bile oynatılırken o forma için terini döken Hakan a neden sabredemiyoruz.

Neden konu din olduğunda;eğrisine doğrusuna bakıp,ölçüp biçmeksizin;dini konulardan bahseden herkesi kucaklıyoruz?
Peki çıksa alex maçtan önce "bugün şükran günü buna yakışır bir maç olsun" dese;buna ne tepki vereceksiniz?
Sahada ıstavroz çıkarmak misyonerlik işareti değildir!1970 den beri avrupa kupalarını ve dünya kupalarını seyrederim.Pele de çıkarırdı,maradona da!Hem de hristayan ülkelerde olan kupalarda.Zaten islam ülkesinde hiç böyle organizasyonlar yoktur.Onlar şimdi hrisrtiyan ülkesinde misyonerlik mi yapıyorlar?
Hakan Şükür sahaya çıkarken sürekli dua eder.Buna tek kelime ettik mi?
Herkes inandığı dine,uğur saydığı ,kabul ettiği şeylere göre sahada anlık sevinç gösterilerini yapar.Buna kimsenin itirazı yoktur.Oysa sen çıkıyorsun 70 milyonun gözü önünde;tüm Türkiyeyi ilgilendiren bir mücadele için;önceden hazırlanarak bu demeci bile bile patlatıyosun!Bu anlık bir gösteri değill.Taammüden bir tertip!
Ne olmuş demiş se.Çok şey olmuş.Futbol uluslararası bir oyundur.Futbolun dini yoktur.Varsa,başka dinden olanla maç yapmaman gerekir.Takımda başka dinden futbolcu barındırmaman lazım!Kutlu doğum haftası,ne alex i,ne linchol u ne de yabancı bir oyuncuyu ilgilendirir.
Hakan Şükür kutlu doğum haftası hakkında dilediği gibi konuşabilir.
Çıkar konuşulması gereken yerde bu konuyu konuşur.Kendisiner maç için görüşü sorulan kamp ta,çalışmada değil!
Yerli yersiz yerde konuşanlar,ancak boşboğaz ve gevezelerdir!
Hakan a fener maçı hakkındaki görüşleri sorulmuştur,kutlu doğum haftas hakkında görüşleri değil!
Alıntı:
.Bu hafta Alemlerin sevgilisi PEYGAMBERİMİZİN doğum haftası değilmi.Keşke hepimiz o na layık olabilsek.

Kutlu doğum haftasının geldiğini Türkiye Hakan Şükürden mi öğrenecek?
Hakan Şükür ün işi;çıkıp takım kaptanı olarak bu hafta feneri devirmek ve şampiyonluğu kazandırmaktır!Çenesini değil;ayaklarını çalıştırmalı.
Bizim eleştirdiğimiz Hakan Şükür ün kendine göre inandığı islam değildir.
Fettoşun müridi olması da değildir.Ne halt ederse etsin!
Ama Hakan Şükür gs camiasını temsil etmez.Edemez.Bir oyunu bile din ile ilişkilendiren Hakan;bu camianın ne futbolcusu ne de kaptanı olamaz.
O zaman her şeyi getirip dine dayayacaksak;George Hagi nin bu takım ve Türk futbolu için döktüğü teri nereye koyacağız?
Hakan Şükür resmen bölücülük yapmaktadır.İnançlı inançsız ayrımı bir başlarsa,bu maçlara da bulaşır.Birbirine yatmalar başlar,şampiyonları bile fettoş belirler.HAKEMLER BÖLÜNÜR.Spora din girerse,ideoloji girerse,bunun önünü hiçbir şekilde almak mümkün değildir.
Aurelloyu milli takıma almak,Türk milli takımının formasının rengini değiştirmek bu iktidar döneminde yenilen haltlardır!Ben Fatih Terim denilen adama da hiç saygı dumuyorum.Hadi bunları iktidar tertipledi;senin neden sesin çıkmıyor?
O Fatih Terim değil mi,biz gs taraftarlarını sarı kırmızı,canımız kadar sevdiğimiz renklere hasret ettirip de o acaip formaları getiren?
Benim formam,parçalı sarı kırmızı formadır!Bizi bu renklere hasret den teknik yönetici ve takım yöneticisine de saygı duymuyorum!
Biz biri dini konuşma yağtığı zaman;bunun yeri burası mı,zamanı bu mu,bu adam doğru mu konuşuyor diye hiç düşünmeden"bak ya şu inançlı insana "dediğimiz için;bu milletin %47 si;bir çetenin peşine takılmış sürüklenmektedir!
İşte bizi rahatsız eden budur;yoksa islam değil!
Bizi rahatsız eden kutlu doğum haftası da değildir,Ramazan da değildir,oruç da değildir.
Ama bu ülke yıllardır Hakan Şükürün Ramazan ayında oruç tuttuğu haberleriyle çalkandı.Bizi Hakan Şükürün inancı değil,futbolu ilgilendirir.
Ahlakı ilgilendirir.Zeki ve çevik olması ilgilendirir.
Zaten birinci evliliğinde yeteri kadar fettoşun reklamını yapmıştır.
Hakan Şükür zaten bu ülkede islamı konuşacak son adamdır,ait olduğu cemaat nedeniyle!Hem kocasını hem hovardasını seven kadın misali yaşamıyla.Hakan bunları saftiriklere yedirebilir,ama bize değil!
polat_38
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 641

İletiTarih: Pzr Nis 27, 2008 3:25 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu konuda hakan sükürü veya ünsalu elestirmek cok yanlis
bu ülkede anelka cumaya gider olay olur hakan gider fetoscu olur
sunu unutmayalim icine inanc iman olmayan bir insan hic bir zaman basarili olmaz artik TÜRKIYE bu konulari gecsin
fatih altayli denilsen adam herzamanki gibi sacmaliyor
bu ülke futboluna bir FATIH TERIM kadar bir HAKAN kadar katkisi olmamis bir insan cikip birde konusuyor
biz onun yöneticliginide biliyoruz artik bu konulari gecelim
isteyen istedigi dini yasasin

saygilarimla

NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Sal Nis 29, 2008 2:11 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Fanatik olursan elbette Fatih Terim´i ve Hakan Sükür´ü her sekilde, ne olursa olsun korumaya ve savunmaya ihtiyac duyarsin. Takimin bir normal taraftari olarak olaylara daha objektif bakabilirsin.

Fatih Terim güzel isler basarmistir ama hakkinida fazlasiyla almistir. Yani ne kadar seviyorsan sev, hatasi oldugunda elestirebilmelisin.

Aynisi Hakan Sükür icinde gecerli. Hic kimse bu adama cuma namazina gitmis, mac öncesi dua etmis diye elestirmez elestirmiyorda. Fetoscu oldugunu bilmeyen yok. Neyse o kendi bilecegi is ama futbola illaki kutlu dogum haftasiyla yorum yapmasi ve bu derbi macini o haftayla birlestirmesine bence hic gerek yoktu.

Ne demek "Kutlu dogum haftasina yakisir bir derbi olsun" ??

Bundan önceki derbilerde veyahut baska futbol karsilasmalarinda dini günlerimiz de beraberinde aniliyormuydu? Anilmasi anilmamasi sorun degil aslinda...H.Sükür´ün bunu bilincli sekilde yapmasi sorun bana göre!

Futbol ve derbi ile alakali sorulara cevabini verip, derbi´nin güzel gecmesini dileyebilir sonra icabinda yine kutlu dogum haftasiyla bir cümle kurabilir ama derbi macini niye birebir kutlu dogum haftasiyla bagdastiriyor ki? Buna niye gerek duydu acaba?

Ne yani simdi Hakan Sükür müslüman ve müslüman olmayanlar veyahut o dindar ama dindar olmayanlar onu bu lafi icin elestirmis mi oluyor? Kesinlikle hayir. Ondan baska dindar veya müslüman mi yok? Süperligin tek müslümani yada dindari o mu? Böyle bir sova ne gerek vardi?

Neticede neyse oldu bitti söyledi ve gecti artik üzerinde fazla durmaya gerek yok. Ama Hakan Sükür bunu bilincli sekilde yaptigi ortada. Vardi bir bildigi ya neyse.

Artik Hakan Sükür´ü emekli etseler cok güzel olur! Takimi adina ve Milli Takim adina cok yararli bir karar olur futbol hayatina son verilse.

Fanatikleri hemen savunmaya gecmenize gerek yok. Bunlar benim sahsi fikirlerim ve kimse bunu degistiremez. Hakan Sükür´de maalesef is yok artik, yaslandi biraksin futbolu en güzeli bu olur.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
polat_38
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cmt May 03, 2008 10:57 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hakan sükür ne zaman kutlu dogum haftasina yakisir bir derbi olsun demis
ben yakinda takip ediyorum tüm haberli okuyuorum izliyrum hic bir yerde
görmedim bu medyanin daha dogrusu GALATASARAY dan kovulan
GALATASARAY a bir kurus katkisi olmayan fatih altayli denilen serefsizin
uydurmasidir
bu ülkede namaz kilan fetsocu mu oluyor?
niye hakanla ugrasilir bu ülkede anlamiyorum adam futbola basladigindan beri elestiriliyor hemde belden asagi vuruyorlar ama olsun

sagilarimla

NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Çar Tem 16, 2008 1:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hürriyet den alıntı:
Alıntı:
Belediye Başkanı oluyor
hurriyet.com.tr 16 Temmuz 2008

Sakarya doğumlu Hakan Şükür Sakarya'ya geri dönüyor. Ancak bu kez futbolcu olarak değil politikacı olarak..

Galatasaray Yönetimi'nin "Futbolu bırak, Florya'ya heykelini dikelim" diye çağrıda bulunduğu Hakan Şükür yol ayrımında.. Bir yandan kendisine yurt içi ve yurt dışından gelen transfer tekliflerini düşünen, diğer yandan Sarı-Kırmızılı yönetimin "Heykelini dikelim, adını futbol okullarına verelim tarihe geç" önerisini sıcak bakmayan Kral'ın siyasete girmeyi kafasına koyduğu öğrenildi.

Geleceği ve vereceği karar hakkında dün önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşen bugün de Başbakan Erdoğan ile bir araya gelmesi beklenen 37 yaşındaki futbolcuya ''Futbolu bırak. Amerika, Kanada ya da Katar'a falan da gitmeyi kesinlikle düşünme. Gel seni önümüzdeki sene yapılacak seçimlerde Adapazarı'ndan belediye başkanı adayı gösterelim'' teklifinin yapıldığı ifade edildi..

Bu tekliften sonra Hakan Şükür'ün ailesinden gelen baskılarla futbolu kesin olarak bırakacağı ve AKP saflarında politikaya atılıp belediye başkanlığı önerisine sıcak baktığı öğrenildi..

Sakarya doğumlu olan ve futbolda da Sakaryaspor da başlayıp parlayan Kral bu konudaki kesin kararını önümüzdeki günlerde açıklayacak..

İşte şimdi tam ait olduğu yeri buldu.Allaha şükürler olsun ki;sonunda Galatasaray Hakan Şükür belasından kurtuldu.Onun heykelinin florya Metin Oktay tesislerine dikilmeye kalkışılmasını hiç hazmedemedim.
Bizim taçsız kralımız Metin Oktay dır;mekanı cennet olsun.
Ne tanju Çolak ne de Hakan Şükür Metin Oktay çapında futbolcu değildiler,olamazlardı.
Tanrı Metin Oktay ı bu iş için yaratmıştı sanki.Elinize fotoğrafları geçerse Metin in gollerine bakın.Orada futbolun estetiğini,ritmini,insanı mest eden
güzelliğini göreceksiniz.O sanki yaydan bir insandı.1.74 boyu ile nasıl yükseldiğini,havada kaç saniye asılı kaldığını,ayak şutu kadar sert kafa şutlarını,ve topu ağlara gönderirken özellikle kafa şutlarında gözünü hiç kapatmadan,kırpmadan hedefe bir şahin gibi baktığını göreceksiniz.
Fuıtbolu son bıraktığı yıl,1 metre mesafede üç kişiyi nasıl çalımlayıp,ipe dizdiğini,bir Altınordu maçında,nasıl santradan bir bazoka gibi topa ağlara yolladığını,kendisine küfreden fener taraftarının önüne giderek,onlara selam ve öpücük yollayarak,fener trübünlerini susturup utandırdığını hiç unutmadım.
Metin oktay istese idi İzmire belediye başkanı olabilirdi.Bırak belediye başkanlığını milletvekili olabilirdi.Ama o yanlızca futbol ile uğraştı.
Tarihte ne şöhretli,iyi futbolcular gelip geçti.Ama Metin Oktay kadar sevilen ve takımının simgesi olmuş bir futbolcu daha çıkmadı.
Şu Hakan Şükürün ettiklerini duydukça,okudukça tiksiniyorum ve utanıyorum!
Hakan bir taraflarını yırtsın,ilahi adalet onun gs ile özdeşleşmesine razı gelmemiş,ve Hakan resmen gs dan kovulmuştur!Tüm arsızlığına rağmen istenilmemiş,kapının önüne bırakılmıştır.
Oysa Metin için gs trübünleri hala;
TAÇSIZ KRAL METİN OKTAY
TEK AŞKIYDI GALATASARAY
SENİN GİBİ CİMBOMLUYU
UNUTUR MU BU TARAFTAR?
diye inlemektedir.
Metin Oktay;artık ölümsüzdür!Bir insan için bundan büyük onur olur mu?
Ben de Atatürk gibi,futbolcunun zeki,çevik ve ahlaklısını seviyorum.
Çıkarcısını,dincisini,kışkırtıcısını,ve cemaat elemanı olanını değil!
polat_38
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Çar Tem 16, 2008 2:46 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

HAKAN SÜKÜR bu ülkenin METIN OKTAY dan sonra gelmis gecmis en iyi forvetdir
yok fetoscuymus yok bilmem neymis beni ilgilendirmez
gecenlerde ARDAYI sevgilisiye yakalamislar
yok simarik yok bilmem ne gece hayatina düskünmüs
adam namaz kilsa tarikatci olur eglenceye gitse gece hayatina düsükün olur
bu futbolcular sanki insan degil

saygilarimla

NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE
mus25
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 473

İletiTarih: Çar Tem 16, 2008 3:16 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kım nedir kım kımledır diye düşünmekten zıyade bılzer için bu ülkeye bu millete neler verdiği neler bıraktıklarıdır önemli olan.Hakan Şükür de bu ülkede çok buyuk işler başarmış ülkesının bayrağını yurekten severek canı gönulden taşımış gerektiğinde bayrağa sarılmış gözyaşı dökmüş,gerektiğinde elinde Ay Yıldızla yabancı ülkelerın er meydanlarında gururla tur atmıştır.Onun inançlı olması buna mutakıben söylemiş olduğu sözlerın bu denlı tartışılması kanaatımce düşünce vericidir.İnsanların rahatsızlığı Hakan Şükür ise sorun değil Yok eğer o kutlu gunun hatırlatılması ise elem verıcı bır durumdur.Kişilerın fıkırlerı ve düşüncelerı her zaman bu ülkede şiddetlice tartışılmış ınsanların gururları kırılsada onların bu ınandıkları şeylerden ödun vermelerıne vesıle olmamış aksıne ıyıce kenetlenmelerıne sebeb olmuştur.
Hakan Şükürün de bellı bır kalıp içerisinde değerlendirilmesi yanlış.E artık öyle bır ülkede yaşıyoruz kı ınanıyorum dıyorsan mutlaka bır tarıkata yada bır şeyhe senı mensup edıyorlar.BUda üzüyor kırıyor ıncıtıyor.
Allah ıhsan etsin cümlemize..........

En son mus25 tarafından Cum Tem 18, 2008 6:55 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Çar Tem 16, 2008 7:02 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Siyasi hareketlerde vitrin cok önemlidir. Siyasi olusumlar toplumun teveccühünü kazanmak icin yöre yöre belli kisileri satranc oyunu oynarmis gibi ülke geneline yayarlar. Demokratik bir ortamda bundan daha dogalini da düsünemezsiniz. Mesele Vatana hizmetse elbette rekabet olmalidir. Bu noktada gündemde olan kisilerin kendi nüfuz alanlarinda faaliyet göstermesi istegini normal karsiliyoruz.

Bahse konu futbolcu, gülen hareketinin medyadaki bir baska simasi. Futbolseverinden magazinsevereine kadar genis bir kitlede bu futbolcunun adi gündemde yer bulmustur. Bu sebeple insanin aklina yaptigi aciklamalarin gülen populizmi oldugu yönünde endise vermesi gayet dogaldir.

Gülen hareketi, kutlu dogum basta olmak üzere diger dini faaliyetleri Camii disina tasimaya baslamistir. Bu nokta cok önemlidir. "Kutlu Dogum" gibi bir sevinci kendi hesaplarina kar olarak yazdirmasini iyi bilmislerdir. Lakin bundan sonraki adimlari cok merak etmekteyiz.

Düsünün, 10-20 sene veya daha sonra camiilerde hicbir faaliyetin kalmayacagini simdiden söylersek elbette gülersiniz. Sahis olarak böyle bir endiseye kapildik. Sebebi ise dini inancin en kolay güce dönüstürülmek üzere sömürülmeye müsait olmasidir. gülen hareketinin disinda kalan istismarcilarin da ayni yolu takip edeceklerini hesaba katarsaniz bu korkumuzun hic te yersiz olmadigina kanaat edersiniz.

Camiiler mahzun kalacak belki de onlari bir baska radikal gruplar hasa kullanmaya kalkacak. Peki soruyoruz; NEREYE KADAR?

Dini faaliyetlerin camii disinda yapilmasi yeni bir kültürü de beraberinde getirecektir. Sandalyede rahat oturarak program izlemek varken dizleri uyusarak oturmak ileride kimsenin isine gelmeyebilir. Bu kilise kültürüne yer acacaktir diye endiseleniyoruz, gülmek serbest.

Bulundugumuz sehirde DITIB´e bagli bir camiide kermesteyiz. Maddi katkimiz da olsun diyerek gerekli gereksiz birseyler aliyoruz. Hoca efendi programin akisinda söz sahibi. Bir Ilahi grubunu severek dinledik. Derken Türk sanat müzüginden bir baska güzel eser. Vakit ilerlemeye baslamis, teskilata dogru yola cikarken gazinolarda dinlenen müziklere baslamazlar mi? Aldigimiz ne var ise suratlarina atmak geldi icimizden. Oradan ayrildik. Duyduk ki "haydi bütün eller havaya" diyerek programi amacindan iyice cikarmislar. Gerekli tepkiyi camii üyesi olmamizdan dogan hakkimiz ile sergiledik tabii.

gülen hareketinin de tuttugu yol budur. Praogramlar amaci icin degil kendi populizmlerine yönelik. Bahse konu futbolcu da bu aciklama ile insanimizi bu toplanilara cagirmistir.

Biz dahi düzenlesek, ne icin cagrilmis isek onu bulmak isteriz. Ülkü Ocaklarinin populizmini degil. Kaldi ki bu noktada populizmden özellike kacan Ülkü Ocaklarina dualar ediyoruz.

Din düsmani mi ariyorsunuz; ISGÜZARLARA bakiniz.

TANRI TÜRK´Ü KORUSUN VE YÜCELTSIN
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Çar Ağu 06, 2008 7:33 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yalakalık ve dalkavukluk aldı yürüdü.Dün gazetede okuduğuma göre İnönü stadının adı değiştirilip,geçenlerde vefat eden federasyon başkanı Hasan Bey in adı verilecekmiş.Neymiş gereköesi Beşiktaşlı olması.
Gerekçe bu falan değil ,rte nin kankası olması.Şehit cenazelerinde kılı kımıldamayan rte,kankasının ölümünü haber alınca;"gitti kardeşim "diye ağlamıştı hatırlarsınız.
Bu stad kadar talihsiz bir stad gömedim.Dolmabahçe,asitane,inönü,mithatpaşa,ardından gene inönü,şimdi de Hasan ağa stadı.
Bu stad 1947 de inönü stadı adıyla açıldı.1952 de menderes zamanında mithatpaşa stadı olarak adıdeğiştirildi.Neden inönü değiştirildi,neden mithatpaşa oldu?Menderes kafasına göre; istibdat olan inönü cezalandırıldı,hürriyet kahramanı olark bilinen mithatpaşa adı konuldu.
1973 de tekrar eski adını aldı.Bu aralarda maç anlatıcıları da dolmabahçe,asitane falan gibi laflar kullanarak,onlar da müdahil oldular bu işe.Şimdi yapılmak istenilen ve büyük bir olasılıkla yapılacak olan bu stad isim değişikliğinin ardında gene rte var!
Peki neden beşiktaşın efsane ismi olan Şeref Bey in,Kaptan baba Hakkı nın isimleri verilmiyor.Bu şahısların beşiktaş ve Türk futboluna katkıları Hasan Bey kadar yok mu?
Bu ne terbiyesizlik,ne yağcılık,ne yalakalık,ne dalkavukluk tur?
Ya kim bu Hasan bey?Kaç günlük başkanlık yapmış,ne katkısı olmuş futbola?Olsa bile ne yazar?Şu yukarıda ismi değişen adamlarla kıyaslanır mı?
EEEEEE NE VAR BUNDA DEĞİŞSİN?
Bakın her gelen kafasına göre ve düşünce yapısına göre bir isim değiştirmeye kalkışırsa,yarın bizim verdiğimiz isimler de değişir.Bir Alpaslan Türkeş meydanı kalmaz.Hatta Atatürk ismi kalmaz!
Beşiktaş kulubü bu yalakalığı bırakıp,ya stadın adını korumalı,ya da kendi camiasının efsane adamlarının adını vermelidir.
Beşiktaş tarfatarını,bu erdoğan demirören deneilen adama karşı ayaklanmaya çağırıyorum.Ben gs taraftarıyım.Ama beşiktaşa da çok büyük saygı duyarım ve biz şampiyon olamazsak,beşiktaş olsun diyenlerdenim!Beşiktaş, stadının adına sahip çıkamazsa,yarın stadı da kaybeder bu erdoğan demirören gibi adamların sayesinde!
polat_38
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Çar Ağu 06, 2008 3:54 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

HASAN DOGAN iyi bir federasyon baskaniydi akpli olsun olmasin
ama bu yapilanlar o adami cok sevdiklerinden felan degil
resmen hükümete yalakalik olsun diye yapilmak isteniyor
bjk tarafari bu olaya tepkisin koyacakdir benim bildgim bjk
tarafari bu ise en sert sekilde tepki koyar
onlarin carsi gurubuna bitiyorum zaten kese bizim ULTRASLAN denilen
taraftar gurubu da böyle olsa

saygilarimla

NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Sayfa: 1, 2  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız