Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Turkcell Mustafa filmine sponsor olmaktan neden vazgeçti
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
tamerr
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 416

İletiTarih: Sal Ekm 28, 2008 8:38 pm    ileti konusu: Turkcell Mustafa filmine sponsor olmaktan neden vazgeçti Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Turkcell Mustafa filmine sponsor olmaktan neden vazgeçti 28 Ekim 2008

Can Dündar'ın yazıp yönettiği Mustafa filmiyle ilgili bir sponsorluk skandalı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Vatan Gazetesi'nden Ercan İnan'ın haberine göre Turkcell, Mustafa filmine 350 bin euro vererek sponsor olmayı önce kabul etti, sonra aniden sponsorluktan vazgeçti. İddiaya göre sponsorluktan vazgeçmesinin nedeni ise şöyle:

Turkcell yönetimi "bizim her kesimden müşterimiz var, bu filme sponsor olursak bir kesimi karşımıza alabiliriz" dedi.

Bu iddia üzerine ortalık karıştı. Can Dündar ve Turkcell yönetiminden bir açıklama gelmezken okurlar, bu olaya büyük tepki gösterdiler.

BİR TÜKENİŞİN ÖYKÜSÜNÜMÜ YAZIYORUZ HER SATIRDA?

YOKSA BİR DİRİLİŞİN ÖYKÜSÜNÜMÜ?

HEYHAT !!! BU NASIL BİR GİRDAPTIR YARAB !!!

ÜLKEMDE BİR ZAMAN ELİN ECNEBİSİ YÜZÜNDEN ALDIK CEZA !!!

ŞİMDİ HER YANIM DOLDU MÜPTELA !!!

UYAN MİLLETİM UYAN BİTSİN ARTIK BU CEFA !!!

SAYGILARIMLA
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
altaylar
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 262

İletiTarih: Çar Ekm 29, 2008 2:36 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Milli degerlerimizi yipratmaya calisanlarla ayni safta olmadiklari icin
Tükcelle tesekkürler.

En son altaylar tarafından Çar Ekm 29, 2008 11:39 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Çar Ekm 29, 2008 9:39 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben bu Can Dündar dan adam gibi bir eser beklemiyordum.Bunun altından bir şey çıkacak diye bekledim ve bugün çıktı.
http://haber.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=Kurtlere_muhtariyet_taninmasini_istedi_206028_1&tarih=29.10.2008&Newsid=206028&Categoryid=1
Buradaki rezil iddiaya göre,sözde ;Atatürk kürtlere muhtariyet tanıyacakmış.İddia güya genelkurmay arşivinden alınmış.Şahitleri de gazetecilermiş.Atatürk;sözde yazılmaması koşulu ile bunları söylemiş.
Ayrıca bir de heykel meselesi var.Atatürk sözde sağlığında heykellerini diktirmiş.
Bunlar dincilerin yıllardır bildiğimiz yaygaraları.Herif açıktan puta yuh demeye getiriyor.

Atatürk kimden çekindi ki böyle bir düşüncede olsun da yazılmamak koşulu ile bunları söylesin.Böyle bir safsata genelkurmay arşivinde nasıl bulunur?Bu ya yalan,ya da genelkurmay da ele geçirildi.
Atatürk ün kürt meselesine nasıl baktığını,İnönü ye bir kürt raporu hazırlattığını biliyoruz.Bunu uygulamaya ömrü yetmedi,ama kürt isyanlarını nasıl tepelediğini,ebelerini bellediğini biliyoruz.
Bu filimde büyük bir olasılıkla hem Atatürk sulandırılacak,hem de kürtlere otonomi verilmesi için "bak gördünüz mü Atatürk bile böyle düşünüyordu"denilecekti.Aslında bu filimi çekmek için Turkcelle ihtiyaçları yok.Böyle bir filim için kesenin ağzını açacak binlerce dallama var bu ülkede.
Maksat filim falan değil.İsteseler çekerlerdi.Ama sonra da dünya başlarına yıkılırdı!
Bunların amacı filimi konuşarak yukarıda saydığım konuları tartışmaya açmak,Atatürk sevgisini yıkmak,kürt otonomisini tartışma ortamı içerisine çekebilmek.
Turkcell buna alet olmadığı için kendilerini kutluyorum.Keşke senaryoyu görmeden bu alçak projeye ön evet dememiş olsalardı!
Yine de geç de olsa oyunu çözmüşler ve geri dönmüşler.
Dediğim gibi amaç filim çekmek falan değil.
Bazı şeyleri konuşmak ve tartışma ortamı yaratmak!
cCc_OzguR_cCc
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 260

İletiTarih: Çar Ekm 29, 2008 4:26 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gidişhatımızı çok merak ediyorum açıkçası. Bundan onbeş öncesine kadar, ülkemiz topraklarından bir kısmının "yeniden çevrelenip" bir kitleye "servis edileceğini" konuşmak mümkün değildi. Çünkü yakın tarihimize kadar, vatan hainlerine "Vatan haini" demesini becerebiliyorduk. Ama özal zamanında sabote edilerek kopma noktasına getirilen film, şimdi özalın öğrencileri tarafından paramparça ediliyor!.. Evet, film koptu Ülküdaşlar. Geleceğe siz ne kadar iyimser bakıyorsunuz bilemem, ama açıkçası benim Cumhuriyetimizin 100. yılını Misak-ı Milli sınırlarını korumuş bir şekilde kutlayacağımıza yönelik inancım yavaş yavaş sarsılmaya başladı.

Belki abarttığımı düşünenler olacak. Ama yaşadıklarımıza şöyle bir bakın... Ülkemiz BOP'un kilit noktalarından biri halinde artık. Bizi yönetenler, emperyal zihniyetin kucağına oturmuş durumda. Üstelik, bu yaşananlara "Dur!" demeye niyetlenmiş insanlar, Ergenekon korkusuyla yaşıyor. İnsanlar, "Ülkemi seviyorum" deyip var olan düzensizliğe karşı sesini yükseltirken, bilinçaltlarında korku mekanizması işler olmuş.

Erdal Sarızeybek Paşa, "bunlar yarın birgün ermeniler gibi soykırım safsatası atacaklar ortaya, üstelik bu safsata dünya çapında kabul görecek" öngörüsüne biraz kızmıştım; "yok artık daha neler!" demiştim, paranoya olarak görmüştüm. Ama artık bakıyorum da, Atamız'ın adını bile bölücülüğe kibar kibar alet etmeye çalışanlar-ki; bunun adını özgür gazetecilik koymuşlar- yakın zamanda sözde kürt soykırımını da ilan etmek için fırsat kollayacaklar.

Bir ülke göz göre göre elden gidiyor, Sevr adım adım yürürlüğe konuluyor.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Çar Ekm 29, 2008 7:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hürriyet den alıntı:
Turkcell'den 'Mustafa' açıklaması 29 Ekim 2008

A.A

Kamuoyu Turkcell'in Mustafa filmine sponsor olmaktan neden vazgeçtiğini sordu, tartıştı. İşte Turkcell'in bu tartışmalara ilişkin akşam saatlerinde yaptığı açıklama.

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş, “'Mustafa' filmine sponsor olmamalarıyla ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını” bildirdi.Turkcell'den yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu, dünya tarihinin en önemli liderlerinden Ulu Önder Atatürk'ü, hem yurt içinde hem de yurt dışında tanıtacak projeler bizi heyecanlandırdığından, 'Mustafa' filminin sponsorluk önerisini değerlendirdik.
Çalışmalarına saygı duyduğumuz proje yapımcısıyla yaptığımız ön görüşmelerde, filmin beklentimiz yönünde Atatürk'ün liderliğini, dehasını ve kahramanlığını dünyaya tanıtmaktan çok, Atatürk'ün özel hayatına odaklanan bir film olduğunu görünce projede yer almayı tercih etmedik.”

Açıklamada, “Gelecekte de Ulu Önder Atatürk'ü dünyaya tanıtacak ve tarihin en önemli liderlerinden birisi olduğunu vurgulayacak projeleri desteklemekten gurur duyacağız” ifadelerine yer verildi.

İşte benim çekincelerimi Turkcell dile getirmiş.Onlar bunu filimi görerek söylediler.Ben ise bu işin altından bi itoğluitlik çıkacağını içgüdüm ile tahmin ettim.
Bugün haberlerde izledim.Siyasilere filimi oynatmışlar.Çok zeki sn.Demirel çok etkilendiğini söyledi.Uyudu mu acaba seyrederken?
Köksal toptan ve ertuğrul günay adlı akepeliler bile filimi cesur bulduklarını söylediler.Ne demek bu?Filim tartşma yaratacak şeylerle dolu demek!
Filimin hikayesini yazan Can efendi;ben zaten tartışılacak bir filim yapmak
istedim diye ağzından çıkardı baklayı.
Bunu fırsat bilen tv ler başladılar yaygaraya.Günde 3 paket sigara içermiş,17 bardak kahve içermiş,3 paket de sigara.
Afiyet şeker olsun.Yarasın.Size ne ulan Ata nın ne yeyip içtiğinden?
Tarih;Yıldırım Bayazıt Hanın içkiye düşkünlüğü mü yazar;yoksa Niğboluyu mu?Atına atlayıp gece düşman hatlarından geçip BRE DOĞAN,DAYANIN SABAH BURADAYIZ demesini mi?
Böyle Ata belgeseli mi olur?Tv de olup bitenler,turkcell in açıklamaları meseleyi ortaya çıkarmıştır.Konu Atatürkü sulandırmaktır.
Atatürkün yaptığı işleri ,eserleri değil de;onun kaç bardak rakı içtiğini anlatan sözde esere ben belgesel mi derim?HADİ ORDAN BE DALLAMALAR!
altaylar
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Çar Ekm 29, 2008 11:37 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dün habere yorum yazarken, Türkcellin sponzorluktan cekilme sebebinin gercekten bazi kesimleri kaybetme kuskusu olduguna inanmistim.

Yorumumu geri cekiyor ve Türkcell den özür diliyor, dogru kararlarindan dolayi kutluyorum. Akilli davranip buoyuna alet olmamislar.

Helal olsun Türkcelle.
altaylar
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Per Ekm 30, 2008 1:01 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Can Dündar Show TV de "Mustafa" filmini anlatiyor.

Filimde Mustafa Kemal`in bir silah arkadasina arabanin icerinde bir yolculuk esnasinda aldirdigi notlardan bahsediliyor. Bu notlar arasinda sözde "kadinlarin baslari acilacak" notuda geciyor. Atatürk`ün Kürt sorununa nasil baktigi ele aliniyor. Ne ilginctirki tam Türkiye`nin pkk ve sözde kürdistan sorunu varken.

Ve bir sey daha dikkatimi cekti: Zamaninda yazilmis istiklal marslari konusuluyor ve Kazim Karabekir pasamizin bugünkü istiklal marsimiza alternatif yazdigi Istiklal Marsi koro esliginde okunuyor.Mehmet Akif Ersoy gibi degerli bir sairimizin yazdigi, bütün meclisin defalarca okutturdugu, gözyaslari icerisinde coskun alkislar esliginde dinledigi Marsimizin Show TV de dile alinip zamaninda yazilmis diger marslardan bahsedilmesi ve okunmasi tuhafima gitti dogrusu.

Bundaki kasit nedir? Neden eski marslar dile getiriliyor? Acaba Türkiye icin yeni bir Mars arayisinami giriliyor? Böyle bir mars arayisina gerekmi var?
Bozkurt-68
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 348

İletiTarih: Per Ekm 30, 2008 9:21 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu Can Dündar, kimdir? Tarihci? Bilimadami? Yoksa sadece parasi olan ve para icin kendini bile pazarlamaktan cekinmeyen soysuzlardan birimi? Onunda ayari kacmis belliki meraklanmasin, ayarlariz.
mustafa1995
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 151

İletiTarih: Cmt Kas 01, 2008 12:08 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

MUSTAFA filminin 29 EKİM CUMHURİYET bayramına denk getirilerek Atatürk ün kürtlere özerklik verecekti gibi kafa bulandırıcı ve zihin bozucu temalar kafa bulandırıcı.Bu can dündar çokmu vatan sever bir adam.Ben bunun senelerdir bu ülke uğruna bir şey yaptığını görmedim.Babası MİT ci imiş.Sanki toplum mühendisliği senaryosu var gibi geldi bana.
tamerr
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 416

İletiTarih: Cmt Kas 01, 2008 5:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şimdi ki hamlelerini söyleyeyim;

14 kasımda bir film vizyona girecek, olaylar peşpeşe geliyor farkındaysanız, bu film pkk reklamı bir film, kademe kademe gidiyorlar, üstümüzdeki rehaveti atalım artık !!!

Bugünkü olaylar başka bir adımlarıydı, bunları aylar önce söyledik, her kim olursa olsun katiyen sevmediğim halde bu Ülkenin Başbakanı çelik yelek giymiştir !!!

Bu duruma düşürülmesi hezeyandır !!!

Saygılarımla
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cmt Kas 01, 2008 6:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

vatan dan alıntıdır:
Alıntı:
Atatürk Mustafa'yı görse!

Bekir Coşkun'dan arşivleri girecek bir yazı..

'Mustafa' filmi tartışmaları sürerken, Bekir Coşkun'dan konuya iişkin harika bir yazı geldi.
Bakın Coşkun Atatürk ve İsmet Paşa'yı nasıl konuşturdu!

Atatürk ’Mustafa’yı görse...

DİYELİM ki Atatürk beyaz atının üzerinde çıkageldi, yanında İsmet Paşa, komutanları, yaverler...

Aşağıda Cumhuriyet Bayramı ve herkes "Mustafa"yı seyretmek için kuyruklarda.

Atatürk, İsmet Paşa’nın kulağına eğilerek:

"Şu arkada, elinde bazuka gibi boru olan, topçu neferi midir?.."

İsmet Paşa:

"Hayır Gazi Hazretleri, o Can Dündar, muharrir... Elindeki kamera aleti, hususiyeti sinema çeker..."

"Niye atlarımızın kıçını çekiyor?.."

"Buna ’insani boyut belgeseli’ diyorlar..."

Ata:

"İlke ve inkılaplar yönü ile de belgesel imal ederler mi bu fikriyatta olanlar?.."

"Sponsor lazım..."

"Sponsor bir nevi milli şuur gibi bir şey midir?.."

İsmet Paşa:

"Hayır Gazi Hazretleri, parayı veren... Parayı kim veriyorsa, şuur o cihette nüks etmektedir..."

Atatürk:

"Pekiiii... Aziz milletimiz sinemaya girip, aziz askerlerimizin cephelerde elde ettikleri muazzam zaferleri vefa hissiyatları içinde mi seyretmekte?.."

İsmet Paşa:

"İnsani yön belgeseli hesabıyla bakmaktadırlar, gece karanlıkta önderimiz ne yapmakta..."

Ata:

"O karanlık gecelerde uykusuz kalıp bir hür vatan yaratma sancılarımın acısını anlamışlar demek ki..."

İsmet Paşa fısıldayarak:

"Hayır, bir oturuşta büyük rakı içtiğiniz, gece karanlıktan korktuğunuz ima edilmekte..."

Atatürk hüzünle:

"Buna asıl aydınlıktan korkan hilafetçiler sevinecekler... Onlar hálá dergáhlarında oturuyorlar mı İsmet?..."

İsmet Paşa:

"Hayır Gazi Hazretleri, devletin tepesinde oturuyorlar..."

"Peki, Cumhuriyet Bayramı diye neyi kutlamaktadır bu millet..."

İsmet Paşa:

"Cumhuriyetten geri kalanını..."

Atatürk, atını çevirir:

"Gidelim Paşa..."

Daha ne denir böyle bir yazıya?Çok güzel yazmış.
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Çar Mar 11, 2009 11:28 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

"Atatürk, ezan dinlemeyi çok severdi"

Manevi kızı Ülkü Adatepe, Atatürk'ü anlattı: "Atatürk'e 'dinsiz' diyorlar. Bu doğru değil. Her gittiği savaşa ellerini Allah'a açıp dua ederek gidermiş"

Atütürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe, "Mustafa filmi yalan dolanlarla yapılmış bir film" dedi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Amasya Üniversitesi'nin davetlisi olarak Amasya'ya gelen Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe, Amasya Üniversitesi'nde verdiği konferansta Atatürk'ü anlattı. Ülkü Adatepe'nin sahneye çıktığı esnada ellerinde Türk Bayrakları'nı sallayan öğrenciler ayakta 10. Yıl Marşı'nı okuyarak sürpriz yaptılar. Hiçbir zaman Atatürk'ün kızı olduğunu söyleyerek ortaya çıkmadığını belirten Ülü Adatepe, "Biz bütün kızları hiçbir zaman onun isminden istifade etmedik. Şimdi çıkmam icap ediyor, çünki Atatürk'ü çok yanlış tanıtıyorlar. Mustafa filmine değinmek istiyorum, bu filmi Atatürk'ü hiç tanımayan bir insana gösterirseniz Atatürk'ü son derece yanlış tanır. Hiç alakası olmayan bir film çekilmiş, görmeyenlerinize tavsiye etmiyorum. Bu yalan dolanlarla yapılmış bir film" diye konuştu.

Atatürk'ün kadınlara verdiği önemi anlatan Ülkü Adatepe, "Atatürk kadınlara son derece kıymet verirdi. Derdi ki, 'Bir milletin kadınlarını bir tarafa alırsak o millet hiç bir zaman ilerleyemez.' Bir erkek çocuk ne yaparsa bir kız çocuğunun da aynısını yapacağına inanır ve güvenirdi" şeklinde konuştu. Atatürk'ün ezan dinleyemiyi de çok sevdiğini açıklayan Adatepe, "Atatürk'ü 'dinsiz' diyorlar. Atatürk hiç bir zaman dinsiz değildi. Atatürk Ezan dinlemeyi o kadar çok severdi ki, büyük bir huşu içerisinde ezan dinler, her gittiği savaşa ellerini Allah'a açıp dua ederek gidermiş. Atatürk yobaz değildi, yobazlıkla dindarlığı lütfen birbirine karıştırmayın" dedi. Adatepe konferansın sonunda kitaplarını imzaladı. Konferansa Vali Yardımcısı Ali Arslan, Tuğgeneral Mustafa Canatan, Belediye Başkanı İsmet Özarslan, Riktör Prof. Dr. Zafer Eren, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Haberturk.com
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız