Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - YETERKI SIZ ISTEYIN !
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
hilalugruna1
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 178

İletiTarih: Pzr Ağu 02, 2009 10:55 pm    ileti konusu: YETERKI SIZ ISTEYIN ! Alıntıyla Cevap Gönder

ALI KINIK

ÜLKÜCÜ GENCLERE ITAFEN

Bir tarihi yeniden yazmak..Yeni bir destan yazmak..
O kadar zor mu?
Vallahi zor değil..Yeter ki siz isteyin.
Hani şair diyor ya:
"Yürü dese dağlar yürür,
Dur dese kalpler dururdu!"...
Siz isterseniz dağları yürütürsünüz.İsterseniz kalpleri durdurursunuz!
O muhteşem tarihi sizin atalarınız yazdı.Siz de o kanı taşıyorsunuz.Öyle muhteşem bir tarihi siz de yazabilirsiniz.
Vallahi..Yeter ki siz isteyin!
Göktürkler,o dünyayı titreten imparatorluğu kurmadan önce ne haldeydi?
Çin'e esir düşmüş,"Çinlilerin ipeklerine ve hediyelerine kanmış",benliğini ve kimliğini kaybetmek üzere olan bir millet..Asimile olmanın eşiğine gelmiş..Sonra,bir rüyadan uyanır gibi uyanmış ve bağımsızlığının,büyüklüğünün önündeki bütün engelleri yerle bir ederek o muhteşem imparatorluğu kurmuştur.
Ümitsizliğe düşecek birşey yok."Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı" olmalıdır.
Yeter ki siz isteyin!

Sovyetler Birliği yıkılmadan hemen önceki KGB'nin başkanı diyor ki:"Sovyetler Birliği'nin yıkılmasının üç sebebi vardır.Birincisi,Afganistan'da kaybettiğimiz savaş; ikincisi,Polonya'da Lehlere karşı kaybettiğimiz savaş; üçüncüsü ise,Türkiye'de Alpaslan Türkeş'in gençlerine karşı kaybettiğimiz savaştır!"
Hani o bazılarının ciddiye bile almadığı,daha yeni bıyıkları terleyen Türk gençleri..
Yani Türk Milliyetçisi gençler..Türk'ün Bozkurtları...
İnanan insandan daha büyük bir güç yoktur.Hele ki bu inanan insan Türk ise!
Büyük sanılan şeyler korkutmasın sizi.
Siz isterseniz Sovyetler de yıkılır,Amerika'da..
Abarttığımı sanmayın!
Vallahi..Yeter ki siz isteyin!

Şimdi bütün köşebaşını tutmuş olanlar,işin ciddiyetini gördükleri gün kaçacak delik arayacaklar.
İstiklâl Harbi başladığında,daha bıyıkları terlememiş,tıfıl talebeler cephelere koştular.İşte o muhteşem destanı o gencecik çocuklar yazdı.Bunu hiçkimse beklemiyordu.
Ama Türk'ün işi,yapılamayacak sanılanı yapmaktır.Türk'ün işi şaşırtmaktır.
Her doğan gün,yeni bir destana gebedir.Bu bir masal değil,bu bir hayal değil,bu imkansız değil.
Yeter ki siz isteyin!

Bu millet,bu devleti,yedi düvelin topuna,tankına,tüfeğine karşılık kazması,küreğiyle savaşarak kurdu.
Allah'ın hükmü şudur ki:"Bir müslümanın kalbinde ümit eksik olmaz".Ne bir Müslümana,ne de bir Türk'e ümitsiz olmak yakışmaz.
Eksiği hep başkalarında arayacağımıza,kendi üzerimize düşeni yapacağız.Başkaları eksik olsa bile,biz o eksikleri tamamlamaya çalışacağız.
Bize yakışanı budur.
Evet,işimiz kolay değil,ama imkansız da değil.
Hani diyoruz ya:"Yılmayacağız,yıkılmayacağız,başaracağız,başaracağız,başaracağız!"
Yeter ki siz isteyin!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Pts Ağu 03, 2009 6:46 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Türkiyeyi yönettiklerini,daha dogrusu yönettiklerini zannedenlerin;ard arda moral ve milli degerlerimizi yıkıp indirdiği şu günlerde;ülkücü gençliğe yapılmış bu seslenişi;son derece güzel,yerinde ve doğru bulduğumu belirtmek istiyorum.Tarih yazmış,çağlar degiştirmiş
bir milletin;içine düşürüldüğü umutsuzluk ihanetin ta kendisidir!Türk;zor günlerin,çetin şartların insanıdır."başka çaremiz mi var?abd olmazsa maaşları bile ödeyemeyiz.Borç girtlağa dayandı.70 sente muhtacız.karşı seçenek mi var ki?
Bizden bir şey olmazz!o GEÇMİŞ DE İDİ,ŞİMDİ VATAN İÇİN SAVAŞACAK YOK!Bu gençlik den ne hayır gelir?İyi ki bu paşalarla savaşa falan girmemişiz.Bu ordudan bir şey olmaz.Milleti ile harbeden dinsiz bir ordu!İman kuvveti mi kaldı ki?"gibi laflar üreterek;özgüvenimizi yokedip;devleti teslim etmenin sözde haklı gerkçelerini uyduruyorlar.
Oysa bu Cumhuriyeti kuran M.Kemal Atatürk;bir enkazdan doğan Türk milletine "bir Türk,dünyaya bedeldir"diyordu.
Davaya inanamak,kendine güvenmek,degiştirip düzelteceğine inanmak.Başarının yolu bu.
Bu tür yazılara çok ihtiyacımız var.Bu ülke eziklerin mekanı degildir.Bu ülkeyi ve barındırdığı milleti ezik görenler her zaman derslerini almışlardır.
Ezik zannettikleri o tıfıl ,bıyığı yeni terleyen çocuklar;6 ay da aşılamaz diye rapor verilen tahkimatları 26 Ağustos günü 6 saat içinde cehhenneme çevirip;düşmana tabut haline getirdiler.
Gene yaparız!Vallahi de billahi de yaparız!
Sorun Türk milletinin devletine ve onu yönetenlerine; hain bile olsalar son ana kadar itaaat etmesinden,belki düzeltirler diye düşünmesinden kaynaklanmaktadır.Bizim milletimiz hainler de yönetse;devletini yıkmaya kalkışmaz.Yasalara saygılıdır.Devletine saygılıdır.
Bazı gaafillerin yapmaya kalkıştığı gibi;fransa da,rusya da olanlar bu ülkede olmaz!
Varlığı ,canı,malı,namusu tehlikeye düşünceye kadar sabreder.İşte o anda bir Bozkurt çıkar ortaya,ve ve kuşatmadan çıkışı gösterir.O anda; uyurgezer gibi ;mahşer günü sarhoşluğu içerisinde dolaşan millet şahlanır.Bu mu vatanı kurtaracak dedigin gençlik;tutulmaz bir sel olup coşar;karşısına çıkanı ezer geçer.
Yapana degil yaptıran a bak!Yaptıran ın genetik kartına işlediği ve özel gorevler yükledigi bir milleti yok etmek o kadar kolay degildir.Tanrı kendisi savaşmaz.Her şeyi Tanrı dan beklerseniz;Musa ya "biz korkuyoruz,git sen ve rabbin savasın!"diyen yahudiden farkınız kalmaz.Tanrı savaşmaz.Ama kendisi adına savasacak milleti yaratır ve ortaya çıkarır.
Tarihe bakıp da bunun Türk milleti olduğunu anlamamak için aptal,geri zekalı olmak gerekir.
İşte o geri zekalılar;bugün milli degerlerimizi,moral degerlerimizi yok ederek bizi teslimiyete zorluyorlar.Milliyetçiliği lanetliyorlar.Ben Türk üm!Ben tanrının seçilmiş milletiyim!Görevim dünyada Tanrı nın adalet ve şanını yüceltmek için savaşmak!Görevim,dünyanın neresinde olursa olsun,haksuzlık ve zulme uğramış insanlara yardım etmek:Ben eşbaşkan,global düzen anlamam.Ben gucun ve paranın degil;haklı olanın tarafındayım.Çünkü ben Türk ve ;Tanrının seçilmiş bir ırkıyım!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
hilalugruna1
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Ağu 04, 2009 4:44 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

REISE MEKTUPLAR-1
ALI KINIK

Hiçbirşey eskisi gibi değil...Bildiğin gibi değil...
Bütün fırtınaları içime kapattım,savrulmayı unuttum...
Artık, çiçekleri sevmiyorum.Nefret de etmiyorum aslında..
Sakallarımı kesmiyorum, saçlarımı taramıyorum...
Dostlarıma kırgınım,bazılarına sebepsiz..Kimseyi pek aramıyorum...
Fatih'te yürüyorum bazı akşamüstleri.Bazen dayanamıyorum,koşuyorum.
Tuhaf oluyor,biliyorum.
Kendimden kaçıp,kendime düşüyorum....

Hiçbirşey eskisi gibi değil...Bildiğin gibi değil...
Neyim varsa,herkesten gizliyorum..
Işıklar anlamsız,toprak çok uzak...Hastalıklı bir aşkla babamı özlüyorum...
Oyunlar oynuyorum,sabaha kadar..
Hayattan kaçıyorum,çocuklar gibi...
İnadına şiir yazmıyorum,birşeyleri cezalandırmak için..Biliyorum,hiçbirşey cezalanmıyor..
Dua ediyorum artık,eskisinden daha çok...
Küfrediyorum alçaktaki herkese.
Kavga ediyorum,hatır kırıyorum..
Dönülmez bir yoldayım..
Uçuruma yürüyorum...

Hiçbirşey eskisi gibi değil..Bildiğin gibi değil...
Seyrettiğim filmlerin sonunu getiremiyorum,sıkılıyorum..
Gerçeklerin ortasında yoruluyorum.
Aslında sayfaların satırı yokmuş..Sazın perdeleri yok...
Cebimden satırlar dökülüyor,sayfalar dökülüyor..
Artık bir boşluğa sarılıyorum..
Hiçbirşey eskisi gibi değil...
Bildiğin gibi değil...
Öyle değil...
Yok..
Kolay değil reis...
Kolay değil....

Reis'e Mektuplar - 2 (KERKÜK)

Hiçbir çağda,insan kendini böyle aciz hissetmemiştir sanırım.
Herkesin herşeyi bildiği ama hiçkimsenin hiçbirşey yapamadığı,adaletsiz, ruhsuz bir dünyanın çocuklarıyız biz..Çok yazık...
Kılıcımızı kapıp seferlere çıkamıyoruz..Her yeri eğrilmiş olan adaleti,"kılıçlarımızla düzeltemiyoruz"..
Ellerimiz,kollarımız kırk yerinden zincirli...Kollarımızı düşman bağlamış;evimiz,arabamız,zevklerimiz,lükslerimiz bağlamış...
Velhasıl,kollarımızı en çok sevdiklerimiz,dostlarımız bağlamış...
Şu dünyaya zevk ü sefa için gelmişiz de haberimiz yok.Zevkini sürebildik mi bari,o da yok...
Ne düşman olabilmişiz ne de dost..Bir uçurumun ucunda asılı kalmışız;ne düşmüşüz ne de çıkabilmişiz...Biz bir ârâf nesliyiz reis...

Kerkük,yaralı bir kuş yavrusu...Karlı bir havada penceremize konmuş...Bir kâbusta gibiyiz,uzanıyoruz,dokunamıyoruz...
Üşüyen,çırpınan,yaralı bir kuş yavrusu Kerkük...
Ümitle,korkuyla,yalvaran gözlerle bize bakıyor..
Uzanıyoruz,dokunamıyoruz reis...
Hiç bu kadar kendimi aciz görmedim reis...Hiç bu kadar kendimden iğrenmedim...Hiç bu kadar kendimden korkmadım...
Artık yazmaya,söylemeye de inanmıyorum...
Yanıbaşında biri tecavüze uğrarken müdahele etmiyorsan, oturup namus nutukları atmanın, insani erdemlerden bahsetmenin bir anlamı ve bir şerefi yok...
Birileri,"kardeşim yazılarında neden puşt-pezevenk laflarını kullanıyorsun" diye akıl verirken,sitem ederken, ahlak dersi verirken;pezevenklik yapanlara bu kadar tepki verseler bu memlekette ahlaksızlık olmaz diye düşünmekte haksız mıyım acaba?
Çocuklarımızı satan insanlara bile bir tek tokadın bile atılmadığı bir memlekette, bana ahlak dersi vermeye kalkışan,bana kabadayılık yapmaya kalkışan insanlara acımalı mıyım,nefret mi etmeliyim?..Ya da bir çocuk kadar bile ciddiye almamalı mıyım?
Sana, bana gösterdikleri tepkiyi, Kerkük'te soydaşlarını katleden itlere göstermelerini beklemekle çok mu haksızlık yapmış oluyorum reis?
Yok yok..Ben suçluyum,bunu biliyorum..Ama ya diğerleri?

Biz,yüreği nasır bağlamış bir dünyanın çocuklarıyız reis.
Ve Kerkük,yaralı bir kuş yavrusu,kapımıza sığınmış...
Bir zamanlar,sığınan düşmanımız bile olsa geri çevirmediğimiz bu kapı...
Ve bir gün,"suçlu,ayağa kalk!" diye bir ses duyacak olursak reis;ben dahil,oturan bir tek kişi kalmayacaktır..
Bundan eminim!

Reis'e Mektuplar - 3 (KIYAMETİN KURTLARI)

"Karanlık aydınlıktan,yalan gerçekten kaçar
Güneş,yalnız da olsa,etrafa ışık saçar
Üzülme,doğruların kaderidir yalnızlık
Kargalar sürü ile,kartallar yalnız uçar..."
................

Kimin olduğunu bilmediğim bir şiir bu.Bir arkadaşım yollamış.
Özellikle Azerbeycan Türkleri'nin kullandığı bir deyim vardır:"Kıyamette kurt olmak"..
Kaynağının ne olduğunu tam bilmediğim bir inanca göre,kıyamet günü Sûr'a üflendiğinde,yeryüzündeki bütün canlılar ölecek.
Bütün dağlar yerle bir olacak..Ağaçlar köklerinden sökülüp savrulacak...Korkunç bir rüzgar alemin altını üstüne getirecek..
Bütün canlılar-cansızlar yokolurken, bir Bozkurt, ayakta kalmak için direnecek..O korkunç rüzgarda, önce tüyleri dökülecek,sonra derisi soyulacak,etleri lime lime kopacak bedeninden..Acı çekecek,susacak...Ama son âna kadar ayakta kalacak..Dimdik...Acı çekerek.. Ama feryad etmeden...Gözleri bir noktaya kilitlenmiş...Son âna kadar,son...
İşte bu inançtan yola çıkarak,bazen beddua olur bu hikaye.Derler ki:"Kıyamette kurt olasın!"..
Bu,inancın ifadesidir bence..İnadın,idealizmin ve idealistlerin inadının ifadesi...
İdealistlerin çektiği acının ifadesidir...
Bu devrin üç-beş idealisti,kıyametin kurtlarıdır...
Sen, hâlâ orada mısın reis?..Dimdik,acılarınla,yalnızlığınla,inadın ve inancınla..Kıyamette kurt gibi...
Hâlâ orada mısın reis?

Biz,aldığımız hiçbir çiçeğe sahip çıkamadık...Çiçek bakmak özen gerektirir.Eğer bir çiçek alacaksan,hayata sıkı sıkıya bağlı olman gerekir.Gözün gibi bakman gerekir ona...
Biz,solan hayatların ortasında,soldurduğumuz çiçeklere üzülemedik bile...
Aldığın kuşlar ya öldü,ya da kaçtı...Kuşlar,şarkı isterler reis...İşte o kuşlar,şarkılara kaçtılar...

Çiçekler soldu...Şarkılar sustu bizim plağımızda...
Gidenler gitti,kaçanlar kaçtı,düşenler düştü...
Ortalık kızıl-kıyamet...Kulağımızda Sûr'un sesi...
Dimdik ayakta..Susarak...Acı çekerek...
Hâlâ orada mısın reis?
Hâlâ orada mısın?.....

Reis'e Mektuplar - 4 (DÜŞÜŞ VE DOĞRULUŞLAR)

Derler ya,hata insana mahsus..Doğrudur.Hata yapan insanlara asla kin duymadım.
Ama düşünüyorum da, öyle bir hata yap ki, üzerinde güzel dursun,yakışsın sana.
Öyle bir hata yap ki, alçakça olmasın..İnsana dair, başını yere eğmeyecek bir hata olsun..Nasılsa hata yapmak insan için kaçınılmazsa, bu tercihini güzel hatalardan yana kullan..
Ben, birine düşmanlık hissedecek olsam, ondan intikam almak için en güçlü zamanını beklerdim.Eksiğini-gediğini, zayıf taraflarını bulduğumda, düşmanım da olsa o ân acımışımdır ona.
Kim ne düşünürse düşünsün, kim severse sevsin, kim sevmezse sevmesin, herkes kendi hayatından sorumlu değil midir reis?
Herkes kendi hayatının hesabını ödemeyecek mi sanki?
Tanrı, mahşer gününü tasvir ederken, "sözün bittiği yerdir orası" ifadesini kullanır.
Evet,orada bahane yok, açıklama yok, yalan yok, "o öyle dediydi,bu böyle yaptıydı" mızmızlanması yok..
Sadece sen varsın,yaptıkların var, ve karşında yüce yaratıcı var...
Sözün bittiği, yani bahanelerin geçersiz akçe olduğu, maskelerin indiği yer orası...

İnanmak başka, inandığını düşündüğün şeyi idrak etmek başka şeydir bence.
Mesela, dünyada hangi insana sorarsan sor, dürüstlüğün önemini bilir,dürüst olmak gerektiğine inanır.Ama kaç tane insan dürüstçe bir hayat yaşar, bunu da söylemeye gerek bile yok..
Mesele bilmek meselesi olsaydı, yeryüzündeki herkesin dürüst olması gerekmez miydi?
Bunun içindir ki her zaman, aslolan şeyin samimiyet ve asalet olduğuna inandım.
Bilgi, standart beden güzel bir gömlek gibi;uygun bedene denk geldiğinde çok şık durur.Ama bazılarına bol gelir, bazılarına dar gelir...Velhasıl, herkese yakışmayabilir.Güzel bir gömleğe sahip olmak yetmiyor işte,o gömleğin üzerine uyması da gerekir.
Türk Milliyetçiliğinin, Ülkücülüğün, bize getirdiği yükümlülükleri kim bilmiyor ki sanki?Ama asıl mesele, bildiklerimizi hayatımıza ve yüreğimize işleyebilmek değil mi?
Mesele, şerefin, haysiyyetin, erdemlerin ne olduğunu bilmek mi, yoksa şerefli haysiyyetli bir hayat yaşayabilmek mi?
"Bilmek" mi, yoksa yapa"bilmek" mi?
Mesele bu değil mi?

İşte insanın bazen, bir "Kitap" hariç, bütün kitapları yakası geliyor reis.
Hz.Ali'nin sözü var ya:"İlim bir nokta idi, insanlar onu çoğalttılar."
İşte insanın bazen "nokta"yı koyası geliyor herşeye.
Bir taraftan bakıyorsun, okuması-yazması bile olmayan serefli insanlar, diğer tarafa baktığında Allah'sız, Kitap'sız, onursuz profesörler...
Gel de bildiklerini bile unutmak isteme...
Bu garip düzen, işte böyle tramvatik durumlara sokabiliyor insanı.Tepkilerini, aklının önüne geçirebiliyor insanın..
Ama bundan dolayı kim suçlayabilir ki bizi?
Buna kimin ne hakkı var reis?
Suçlayacak olanlar da, bizi bu hale sokanlar olmayacak mı?
Ama biliyorum ki, doğrulmak için düşmek gerekir.

Sana ve "mutlak doğrulacağımız" günlere selam olsun reis...
hilalugruna1
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Ağu 04, 2009 5:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Profesyonel Ülkücüler (!)

Onlar, yaşatmak için değil, sadece yaşamak için vardır.

Onlar, ölmek için değil, ölümlerden kendilerine muhteşem hayatlar çıkarmak için vardır.

Onlar, afiş asmaz, eylem yapmaz, çalışmaz; bunları yapanları aşağılar, uşağı sayar,"uşak"larından da utanırlar üstelik.

Onlar, sosyetik partilerde, kokteyllerde, Anadolu'nun "kara ülkücüleri"ni düşmanına kötüleyerek kendini yükselttiğini sanan, her gittiği yolda "yoldaşını bırakıp kaçan" salon kahramanlarıdır.

Onlar, mazisindeki binlerce şehidini ananları bile "eylül sendromu"na yakalanmış hasta ruhlar olarak tarif edenlerdir.

Onlar, profesyonellerdir. Her profesyonel gibi "transfer olma" hakları vardır. Bedeli ödendiğinde tereddütsüz çekip giden, şartlar lehine döndüğünde ise utanmadan geri dönenlerdir.

Onlar, tercihleri, inançları, idealleri olanları takıntılı tipler olarak görüp aşağılayıcı bir tavır sergilerler. Bunun gizli bir kıskançlık olduğunu kendilerine itiraf edebilirler mi, bilinmez.

Dedik ya, onlar profesyoneldir, aşkı anlamaz, hesabı anlarlar. Hiçbir aşkın hesaba sığmadığını bilmezler.

Onlar bize hep "akıl" verirler, ümit vermez, sevgi vermez, şefkat vermez, iş vermez; kapitalistleşmiş, liberalleşmiş, iğdiş olmuş, akıllara ziyan akıllar verirler.

Onlar,"ne bizimle, ne bizsiz" bir hayatın olmadığından muzdariptirler. Var olmamız da hesaplarına terstir, yok olmamız da?

Onlar, hiç hesapsız, en son ne zaman bir insana selam verdiklerini hatırlamayanlardır.

Onlar, rütbeleri söküldüğünde bir hiç olduklarını, hatta "savaş suçlusu" sayılacaklarını bildikleri için rütbelerinin emir eri, koltuklarının kölesidirler.

Onlar, üstündekilere dalkavuk, altındakilere zalim ve gaddardırlar.

Onlar, hesaplarının üstünde bir hesap olduğunu bilmezler.

Velhasıl, onlar profesyoneldir, her yerdedirler. Bugün burada, yarın nerde, kim bilir. Ya da, şu an nerde, yarın burada, mümkündür.

"Profesyonel" ve "ülkücü" kelimelerinin yan yana duramayacağını bilenlere selam olsun.

ALI KINIK
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız