Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Nurcular, Ülkücülerden Ne istiyor?
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 12. sayfa (Toplam 13 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
sinan37
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 558

İletiTarih: Per Tem 20, 2006 5:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bir tarihte Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel , Başbakan Tansu Çiller ve Milli Savunma Bakanı Vefa Tanır , Genelkurmay Başkanı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı , Kara Kuvvetleri Komutanı ise Orgeneral Hikmet Bayar 'dı...
Peki Kara Harp Okulu Komutanı kimdi?
Tuğgeneral Yaşar Büyükanıt ...
1995 yılında patlak veren ''Kara Harp Okulu'' ndaki ''Fethullahçı örgütlenme'' sıradan bir olay değildi...
Gazeteler Kara Harp Okulu'nda 90 Fethullahçı öğrencinin adlarını yayımlıyor, Başbakan Tansu Çiller'in ''Askeri öğrenciler okuldan atılmasın'' diye Büyükanıt Paşa'yı telefonla arayıp ''ricada bulunduğunu'' haber veriyordu...
Kara Harp Okulu 'ndaki 90 öğrenci ''Fethullah Hoca'nın talebeleri'' sıfatıyla şimdi TSK'de mi değil mi bilmiyorum...
Bildiğim, o tarihte bir subay, iki astsubay, sekizi Kara Harp Okulu, 16'sı astsubay okulu öğrencisi, 300 de uzman çavuşun TSK'den atıldığı...
Daha önce Fethullah Gülen Ankara'da üç gazeteciye bazı açıklamalar yapmıştı...
Ne demişti, Kara Harp Okulu 'nda Fethullahçı örgütlenme haberleri çıktığı günlerde anımsayalım:
''Orduda bazı subaylar muhtıra hazırlığında...''
Emekli bir vaiz, nereden alıyordu bu haberleri?
Hep bunlar 11 yıl önce üst üste geldi...
Pazar akşamı Avrasya TV'de Emin Çölaşan ve Mustafa Balbay 'ı izlerken şu soruyu sordum kendi kendime:
''On bir yıl sonra da bazı olaylar üst üste gelmiyor muydu?''
Önce Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın ... Şemdinli olayları... Cumhuriyet gazetesine atılan el bombası... Danıştay'a yönelik kanlı eylem...
Bunlar birer rastlantı mıydı?
Bir jandarma astsubayının Yücel Aşkın hakkında hazırladığı raporu hangi gazete yayımladı?
Fethullahçı Zaman !..
Kendileri aleyhinde konuşan, yazan gazetecileri, Fethullahçı örgütlenmeye para vermeyen işadamlarını, politikacıları, bilim insanlarını, askerleri, polisleri sıkı izlemeye alan, haklarında bilgi toplayanlar kim?
Fethullahçılar!..
Doğu Silâhçıoğlu Paşa için, ''Kışlada cami yıkıyor'' haberlerini yapan kim?
Zaman gazetesi !..
Devletin bir istihbarat örgütü bugün ''Fethullahçıların elindedir'' diyen kamu görevlileri, politikacılar, askerler, polisler neden çıkıp açıklama yapmıyor?
Tümgeneral Taşkesen'i tanımam, bilmem... Hiç karşılaşmadım, konuşmadım...
Duyduğum şu:
''Çağdaş, Atatürkçü, laik, demokrat, yurtsever bir askerdir...''
Taşkesen olayı aydınlanmalıdır...
Bu işi bence Fehmi Koru çözebilir...
1958 yılından önce, benim Manisa Lisesi 'nden alıp, Mersin Lisesi 'ne gittiğim tasdiknamemi, 1980 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden aldığım sağlık raporunu 12 yıl önce (1994) televizyon ekranından göstermişti...
O tasdikname ve sağlık raporu bende bile yoktu...
Nasıl geçmişti Fehmi Koru'nun eline? Hangi polisler gütürmüştü iki belgeyi Zaman gazetesine?
Hikmet ÇETİNKAYA
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
thegreen_wolf
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 466

İletiTarih: Per Tem 20, 2006 6:26 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

YÜCE RABBİN SELAMI VE SELAMETİYLE

Dinler arası diyalog İHANETtir

Baba filmini sanırım herkes bilir. Hani meşhur aktör Marlon Brando’nun başrolünü oynadığı film. Filmin bana göre en can alıcı sahnesi, içeriden sızdırılan bir bilgi nedeniyle ‘Baba’nın vurulduğu ve ölüm döşeğindeyken oğluna söyledikleriydi. Şöyle demişti oğluna: ‘Cenaze töreninden sonra karşı taraf ‘uzlaşma ve barış’ talebinde bulunacaktır. Bu talebi bizden kimin aracılığı ile iletirlerse, bilgiyi sızdıran hain o dur!’

Baba ve oğul arasında geçen bu diyalog, doğrusu benim açımdan bir hayli ufuk açıcı olmuştu. O sözle, kestirme bir yolun oldukça anlaşılır bir haritası çizilmişti adeta. Bu metodu birçok hadisenin analizinde kullandığımı ve bir hayli müstefit olduğumu söylersem, mübalağa etmiş olmam.
Filmi izlememiş olanları merakta bırakmamak için, uzlaşma teklifini eniştelerinin getirdiğini ve enişte bile olsa ihanetin bedelinin ödetildiğini söylemekte fayda var sanırım.

Filmin bu bölümünü hatırda tutarak konu bağlamında şu önemli iki hususun altını çizmekte fayda var.Dinler arası diyalog;
Birinci olarak bu iddiayı seslendirenlerin ya çok cahil veya çok kurnaz ve içten pazarlıklı olduklarını ifade etmek gerekir.

Önce neden cahillik gibi bir suçlamada bulunduğumu tavzih edeyim.

Bilindiği gibi birbirlerini muhatap kabul eden taraflar arasındaki iletişime diyalog denir. Dinler arası diyalog söylemi, bu gerçek ışığında, daha en başında anlamını yitirir.
Zira bahse konu edilen dinler, yani Musevilik ve Hıristiyanlık, başta İslâm dinini olmak üzere birbirlerini yok sayma esasına dayanır. Bir Yahudi nezdinde Hıristiyanlık ve İslâm diye bir din yoktur.

Bir Hıristiyan için de bu böyledir ve onlar açısından Müslümanlar koyu birer kâfirden başka bir şey değildirler. Hıristiyanlarla konuşurken

Hz. İsa (A.S.)’nın peygamber olduğu kabulünden hareketle diyalog geliştirme gayretkeşliğinde bulunanlar, farkında olmadan muhatapları tarafından alay konusu edilmektedirler.
Dedik, onlar Mesih’i Tanrı, İncil(ler)ide Mesih’in, yani Hz. İsa’nın sözleri kabul ederler.
Bu nedenle de birden fazla incilin bulunmuş olması bir çelişki doğurmaz ve açıkçası kendileri açılarından oldukça da tutarlıdırlar. Bu sebepten ötürü Hıristiyanlar açısından ‘dinler arası diyalog’ söyleminin tutarlı ve anlamlı hiçbir dayanağı yoktur.
Mesela; Vatikan’ın Hıristiyan Olmayanlar Sekreteryası yetkilsi Pietro Rossano’nun şu ifadesi bunun açık bir delili hükmündedir.

“Diyalogtan söz ettiğimizde açıktır ki bu faaliyeti, kilise şartları çerçevesinde misyoner ve İncil’i öğreten bir cemaat olarak yapıyoruz. Kilisenin bütün faaliyetleri gibi diyalog da (…) Mesih’in sevgisini ve Mesih’in sözlerini nakletmeye yöneliktir. Bu sebeple diyalog, Kilisenin İncil’i yayma amaçlı misyonun bir parçasıdır.”

Papa 2. John Paul de yaptığı muhtelif konuşmalarda aynı şeyi söyleyerek bu hainane planı tescillemektedir adeta: “Dinlerarası diyalog Kilisenin bütün insanları kiliseye döndürme amaçlı misyonunun bir parçasıdır.”

Buradaki ifadelerden açıkça görüleceği üzere Hıristiyanlar aslında takiye yaparak bir tebliğ faaliyetinde bulunmaktadırlar.
Bazı çok bilmişlerin Yüce Kur’an’daki, ‘Ortak söze gelin’ teklifini diyalog diye yutturma çabası ise açıkçası bir saptırmadan ibarettir. Çünkü Kur’an’ın bahsini ettiği ortak söz:

‘La ilahe İllallah Muhammedun Resulullah’ kelime-i tayyibesidir!..

Bütün bunlarla birlikte Hıristiyanlıkta sanıldığı gibi ‘teslis akidesi’ yoktur. Bu günkü Hıristiyanlık, muharref de olsa semavi niteliğini tamamen yitirip (İnsan-Tanrı inancı nedeniyle) putperest bir formasyon kazanmıştır ve bu tartışılamayacak kadar açık ve kesindir.
Bu hususlar hakkında aksini iddia eden anlı şanlı hocalardan ders almalarını öneririm. En azından Hıristiyanlık nedir, onu öğrenmiş olurlar.

Bu bağlamda internetteki bir Hıristiyan Forumunda, dini bütün bir gencin, bizdeki safdillerin kulaklarına küpe olacak şu sözleri ne kadar da doğru.

“Çok açık ve net bir şekilde ifade etmek istiyorum ki aynı "Allah" a inanmıyoruz, Allah ile ilgili birşeye inanmıyoruz, kabul etmiyoruz, bunu birincil olarak bir kere anlaşılması gerekiyor.
Tevrat'ta YHVH olarak yazılan, İncil'de "ego eimi" olarak geçen Yahve'ye inanıyoruz, ortak her hangi bir şey yoktur, bunu çok açık bir şekilde ifade ediyorum.
Bazı hristiyan olduğunu söyleyen kiliselerin, müslümanlarla diyalog sevdasıyla, müslümanlara iyi görünmek için aynı Allah'a inanıyoruz dediklerini duyuyorsanız da bunu dikkate almayın, tabi karar sizindir, ben kandırılmış olmayasınız diye söylüyorum.”
(İfadeler, imla kuralları da dâhil, olduğu gibi aktarılmıştır)

En son thegreen_wolf tarafından Pts Tem 24, 2006 9:44 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM ICQ
thegreen_wolf
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 466

İletiTarih: Per Tem 20, 2006 6:32 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şimdi, kendisinden başka hiç kimseyi temsil etme makamında olmayan bir takım kişilerin;
Müslümanlar adına ve koskoca İslâm dini adına, reel bir zemini olmayan bu tür bir diyalog girişiminde bulunma hakkı ve yetkisi yoktur/olmamalıdır.
Kişisel diyaloglara girebilirler ve bu onların bileceği bir şeydir. Müslümanları muhatap dahi kabul etmeyen bir toplulukla bu tür bir ilişki, olsa olsa rejim nezdinde sakıncalı görülen bir takım faaliyetlere batı üzerinden bir meşruiyet zemini oluşturma gayreti denir ki, bu yüce dinimizi alet ederek yapıldığı için ve sonuçta hıristiyani bir takım gelişmelere kaynaklık edeceği için İHANETİNta kendisidir!..

Bir hatırlatma da, vatanperver oldukları iddialarıyla birlikte Müslümanlara düşmanlıkları müseccel irtica paranoyaklarına:
Sizler İslâm’a düşmanlık ederek, kendi çapsız kanaatlerini din sanan kifayetsizlere ihanet etme vasatı sağlıyorsunuz!..

Eğer vatanperverlik iddianızda samimi iseniz İslâm düşmanlığından vazgeçip halkla barış sağlayın. Bu barış ihanete giden bütün yolları tıkayacaktır.

Son sözü YÜCE KUR'AN-I KERİM söylesin:

"Ey iman edenler! Eğer kendilerine kitap verilenlerden bir topluluğa uyarsanız sizi iman etmenizden sonra kafirliğe döndürürler.
Size Allah'ın ayetleri okunduğu halde ve içinizde O'nun peygamberi varken nasıl inkar edersiniz? Kim Allah'a tutunursa dosdoğru yola iletilmiş olur. Ey iman edenler! Allah'tan gereği gibi sakının ve ancak Müslümanlar olarak ölün." (Ali İmran Suesi, 100-102)

SEVGİLERLE

TANRI TÜRK'ü KORUSUN ve YÜCELTSİN

Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM ICQ
oflas
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 41

İletiTarih: Cmt Tem 22, 2006 11:24 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ülküdaşlarım.
nurculara tek açıdan bakmamamız gerekir diye düşünüyorum. öncelikle kendimizi ele alalım.ülkü ocaklarındaki herkes çok mu milliyetçi çok mu dindar. kimse de bana sen ocaklara gittn mi de konuşuyosun demesin çünkü hala faal üyesiyim. ama bu insanların olması ülkücülüğün kötü olduğu anlamına gelir mi? asla. biz türklük bedenimiz, islamiyet ruhumuz deyip çıktık yola. nurcularda da iyisi de var kötüsü de. ama ülkücülerle neden çatışmaya çalıştıklarını anlamıyorum. bence amaç aynı. ama onların yöntemleri anlayışları yanlış. onlar yanlış bir ütopyaya inanıyorlar. biz diyoruz ki islamın şanlı sancağı tüm dünyada dalga dalga asılsın. kim ne derse desin onlar da bunu diyor. çünkü ben onların da içinde yer aldım. ama onlar ümmetçiler. ben ümmetçilik kötü diye br şey demiyorm. insanı fert fert ele aldığımızda her müslüman benim gözümde millet ayrımı olmaksızın eşittir. yüce rabbimiz de demiyor mu "sizin en hayırlınız takva'da en üstün olanınızdır". ama eğer islamın tüm dünyayı dalga dalga aydınlatmasını istiyorsak bunu yapabilecek tek güç vardır. o da TÜRKİYEMİZDİR. onlar bunu anlmak istemiyorlar. istiyorlar ki bunu fethullah gülen yapsın. bunu onun yapmsaının imkanı yok. bunu ancak topyekün bir millet yapabilir. fethullah hoca doğru işler yapmıştır ama yanlışları da yok değilidr. bize düşen görev olgun davranıp onlara doğruyu göstermektir. onları kazanmaktır. islamı komünistlerle kapitalistlerle yayamıyacağımza göre onları kazanmalıyız. ancak büyük türk milletine yapılacak her türlü saygızılığı da görmezden gelmemeliyiz. lütfewn kimse de kalkıp kimseye lakap takmasın. fethullah gülen hatasız bir insan demem ama onun allah için gözyaşı döktüğüne gözlerimle şahit oldum.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Pzr Tem 23, 2006 12:17 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ülküdasim karistirilmamasi gereken bir konu var...

Türk islam Ülküsü lekesiz bir Ülküdür...

Nurculuk icin ayni seyi düsünmüyorum. Cikis noktasi olarak Islam´i tavize zorlamak isteyen bir ihanet olarak gözümüze carpiyor. Son hak din Islam oldugunu haykirmaktan cekinenlerin Allah (c.c.) icin gözyasi dökmesi cok büyük bir anlam ifade eder mi? Eger haykirabiliyorlar ise hristiyanlar ile olan birlikleri nelerdir? Süpheli seylerle ugrasanlar süphelidir.

Nurcular arasinda dindar ve gercekten cok iyi insanlar var. Hatta Ülkücüler var. Zaten meselede bu zavallilarin Allah´a (c.c.) hizmet ettigi veya Cihad ettigini sanarken din düsmanlarinin yararina calisiyor olmalari. Kizdigimiz budur. Onlar davalarini yasiyorlar. Lakin davalari yanlis.

Bizde ise dava dogru ama yasayanlarimizda büyük eksiklikler var.

Allah (c.c.) dostlari hicbir zaman kendilerini önplana cikarmak icin ugrasmazlar. Mümkün oldugunca kendini gizlerler. Bunlar ise her sirkte varlar.

Birgün abd ile savasirsak inaniyorum ki fg diger Islam ülkelerinde oldugu gibi savasmamamiz yönünde calisma yapacaktir.

Allah´in (c.c.) indinde Hak din Islam´dir. Gayrisinin hükmü yoktur. Kalmamistir. En mükemmel din Islamdir. Bunlar neyin diyalogu pesindeler.

Kur´an-i Kerim onlarin iddia ettigi gibi gayri müslimlere zulmetmez. Allah (c.c.) yolunda gidenlerin Allah´in (c.c.) adaletinden süpheleri olmamali...

Bölücülüge taviz verilmemeli... Bastan bölücülük kokan bir harekette israr milletimize zarar getirir...

Greenkart icin basvurdu, kabul edilmedi. Müslümanlarin bas düsmani olan abd ne cok yakisti ki orda kalmayi uygun görüyor.

Hani Cihad, hani müslümanlarin birligi ve dirligi?..

Timsah gözyaslarinda sermaye arayanlar ile isimiz olmaz...

Allah (c.c.) dostlari bilirler ki her iste asiriya kacilmaz. Öyle ayilip bayilmak gün gelir dagdaki cobani bile süpheye düsürür...
tamerr
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 416

İletiTarih: Pzr Tem 23, 2006 9:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Fethullah Gülen'in avukatı Orhan Erdemli, Sabah gazetesindeki 'Amerika'dan Gülen'e Green Card yok' başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığını açıkladı

Fethullah Gülen'in Avukati Orhan Erdemli, Gülen'in 'Green Card' basvurusu yaptigi yönündeki iddialarin gerçek disi oldugunu belirtirken, Gülen'in Türkiye'ye dönmesinin önünde hiçbir hukuki engel bulunmadigini kaydetti.

Amerika'da tedavisi süren Fethullah Gülen'in 'Green Card' basvurusu yaptigi yönündeki iddialara, Avukati Orhan Erdemli açiklik getirdi.

Erdemli, yaptigi yazili açiklamada, Gülen'in dokuz degil, yedi yildir ABD'de bulundugunu animsatirken, 'Kendisi, herhangi bir cemaatin ruhani lideri degildir, hiçbir müridi de bulunmamaktadir' dedi.

Gülen'in, iddia edildigi gibi 'çok sayida' davadan yargilanmadigini ifade eden Erdemli, 'Müvekkilim, biri olaganüstü hal döneminde Sikiyönetim Mahkemesinde olmak üzere sadece iki kez yargilanmistir. Bununla birlikte müvekkilim aleyhinde kesinlesmis hiçbir yargi karari bulunmamaktadir. Bilakis, müvekkilim üzerine atili suçlardan beraat etmis bulunmaktadir' dedi.
Erdemli açiklamasinda sunlari kaydetti:

'Söz konusu yazida 'Gülen Green Card istedi, ABD vermedi', 'Gülen'e Green Card yok' seklinde basliklar kullanilmistir. Oysa, haberin içeriginde 'ABD yönetiminin basvuruyu reddetme egiliminde oldugu' seklinde henüz sonuçlanmamis bir islemden bahsedilmektedir. Bu durum da, iddianin gerçek disi olugunu göstermektedir.

Bilindigi üzere, müvekkilimin Türkiye'ye gelmesinde hukuki hiçbir sorun bulunmamaktadir. Nitekim, müvekkilim temmuz ayinda Türkiye'ye gelmek için hazirlik yapmis ancak, doktorlarin kendisine verdigi yeni randevular nedeniyle bu yolculuk gerçeklesmemistir.'

Çok garip değilmi çok garip; şimdi diyeceksinizki nedir garip olan? Madem merak ettiniz açıklayayım, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün bir söylevi vardır, "Beni Türk hekimlerine emanet ediniz" peki yıl 2006 iken yurdumda her türlü imkan varken, fettullah bey ne arıyor amerikalarda? çok garip değilmi çok garip, M.Kemal Atatürk her türlü imkansızlığa karşı Türk hekimlerine güven tazelemiş, (belkide öleceğini bile bile yapmış bunu) ama bizim beyzademiz bir türlü amerikadan geri gelmiyor? haaa diyeceksinizki ya orada daha çok imkanlar var ne olacakki? bende sadece şunu örnek göstereceğim bazı kıl tüy kişilerin sırf doğum için amerikalara koşturduğunu, amerika nüfus kağıdı alabilmek için bu işi yaptıklarını. Neyse bunu anlayan anladı ama benim anlattıklarım burda bitmedi.....
otuken17
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 162

İletiTarih: Pzr Tem 23, 2006 11:16 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

allah onlara dogru yolu görmelerine yardim ettsin. amglesef türkiye´de büyük bir güc oluyorlar. durmadan´da ilerliyorlar. insallah sonu vatanimiza en hayirlisi olur.
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Pts Tem 24, 2006 7:15 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Degerli Ülküdasim Vuslatim. Cok güzel yorumlamissin sana katilmamak mümkün degil.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
sinan37
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 558

İletiTarih: Pts Tem 24, 2006 7:46 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli Ülküdaşım Vuslatım kısa ve öz bir şekilde anltmış konuyu.

Herşey ortada iken Bozkurt Otağına gelerek özellikle yeni yetişen Bozkurt kardeşlerimize bazl parıltılı sözlerle propaganda yapmaya çalışanlr artık bu ucuz numaraları bıraksınlar.

Ülkücü hareketin mensupları hiçbir zaman çocukların ve kadınların savaşta öldürülebileceğini söyleyen hahamlarla ve papazlarla işbirliği veya diyalog yapmayacaktır.

BU SATIRLARI OKUYAN FETULLAHÇI GAFİLLER BİR AN ÖNCE TİTREYİN VE KANDİNİZE DÖNÜN.....................

BİZLER ATATÜRKÜN ASKERLERİ OLARAK ŞEYHLERE DEĞİL SADECE ALLAHA KULLUK EDERİZ........
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Pts Tem 24, 2006 8:57 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Vuslatim ülküdaşım demiş ki;
Alıntı:
Allah (c.c.) dostlari bilirler ki her iste asiriya kacilmaz. Öyle ayilip bayilmak gün gelir dagdaki cobani bile süpheye düsürür...

Dağdaki çoban,bu fg nin peşinden giden adamlardan çok daha akıllıdır.
Dağda karşılacağı tehlikeleri bilir,hazırlıklıdır ve o yanlızlık içerisinde Allah'a bunlardan çok daha yakındır!Adam kalkmış,bunun vaazına haşa,Rasulullahın geldiğini falan söylüyor!Ben hayatımda bu kadar geri zekalı adamlar,bu kadar at gözlüğüyle bakan insanlar,bu kadar yalancılar takımı görmedim.Bu attığınız iftiranın hesabı, size sorulacak elbet mahşerde!Bunlar ne halt ettiklerini,bu adamı savunmak için ne söyleyeceklerini şaşırdılar.
Bozkurt_net
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 166

İletiTarih: Pts Tem 24, 2006 2:05 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tamerr demiş ki:
Fethullah Gülen'in avukatı Orhan Erdemli, Sabah gazetesindeki 'Amerika'dan Gülen'e Green Card yok' başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığını açıkladı

Fethullah Gülen'in Avukati Orhan Erdemli, Gülen'in 'Green Card' basvurusu yaptigi yönündeki iddialarin gerçek disi oldugunu belirtirken, Gülen'in Türkiye'ye dönmesinin önünde hiçbir hukuki engel bulunmadigini kaydetti.

Amerika'da tedavisi süren Fethullah Gülen'in 'Green Card' basvurusu yaptigi yönündeki iddialara, Avukati Orhan Erdemli açiklik getirdi.

Erdemli, yaptigi yazili açiklamada, Gülen'in dokuz degil, yedi yildir ABD'de bulundugunu animsatirken, 'Kendisi, herhangi bir cemaatin ruhani lideri degildir, hiçbir müridi de bulunmamaktadir' dedi.

Gülen'in, iddia edildigi gibi 'çok sayida' davadan yargilanmadigini ifade eden Erdemli, 'Müvekkilim, biri olaganüstü hal döneminde * * *önetim Mahkemesinde olmak üzere sadece iki kez yargilanmistir. Bununla birlikte müvekkilim aleyhinde kesinlesmis hiçbir yargi karari bulunmamaktadir. Bilakis, müvekkilim üzerine atili suçlardan beraat etmis bulunmaktadir' dedi.
Erdemli açiklamasinda sunlari kaydetti:

'Söz konusu yazida 'Gülen Green Card istedi, ABD vermedi', 'Gülen'e Green Card yok' seklinde basliklar kullanilmistir. Oysa, haberin içeriginde 'ABD yönetiminin basvuruyu reddetme egiliminde oldugu' seklinde henüz sonuçlanmamis bir islemden bahsedilmektedir. Bu durum da, iddianin gerçek disi olugunu göstermektedir.

Bilindigi üzere, müvekkilimin Türkiye'ye gelmesinde hukuki hiçbir sorun bulunmamaktadir. Nitekim, müvekkilim temmuz ayinda Türkiye'ye gelmek için hazirlik yapmis ancak, doktorlarin kendisine verdigi yeni randevular nedeniyle bu yolculuk gerçeklesmemistir.'

Çok garip değilmi çok garip; şimdi diyeceksinizki nedir garip olan? Madem merak ettiniz açıklayayım, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün bir söylevi vardır, "Beni Türk hekimlerine emanet ediniz" peki yıl 2006 iken yurdumda her türlü imkan varken, fettullah bey ne arıyor amerikalarda? çok garip değilmi çok garip, M.Kemal Atatürk her türlü imkansızlığa karşı Türk hekimlerine güven tazelemiş, (belkide öleceğini bile bile yapmış bunu) ama bizim beyzademiz bir türlü amerikadan geri gelmiyor? haaa diyeceksinizki ya orada daha çok imkanlar var ne olacakki? bende sadece şunu örnek göstereceğim bazı kıl tüy kişilerin sırf doğum için amerikalara koşturduğunu, amerika nüfus kağıdı alabilmek için bu işi yaptıklarını. Neyse bunu anlayan anladı ama benim anlattıklarım burda bitmedi.....

Sizin anlatacaklarınız bitmemiş ama biraz kendinize çeki düzen verin lütfen.
Demişsiniz ki
Alıntı:
Mustafa Kemal Atatürk'ün bir söylevi vardır, "Beni Türk hekimlerine emanet ediniz" peki yıl 2006 iken yurdumda her türlü imkan varken, fettullah bey ne arıyor amerikalarda? çok garip değilmi çok garip, M.Kemal Atatürk her türlü imkansızlığa karşı Türk hekimlerine güven tazelemiş, (belkide öleceğini bile bile yapmış bunu) ama bizim beyzademiz bir türlü amerikadan geri gelmiyor?

Şimdi sizin bu dediğinizi okudum da ciddi ciddi bunları yazdığınıza inanamadım.Şimdi yazdığınıza göre birkaç anlam çıkıyor.Birincisi Türk hekimleri beceriksiz bi halttan çakmaz.(Bunun için Türk tıp tarihinin çıkardığı dehalara bakabilirsin)İkincisi Atatürk bile bile intihar etti.Bunlardan hangisini kasdettin acaba?Biraz yazılara dikkat!!!

Gelelim FG'nin Türkiye meselesine.Gelmek istese her türlü gelir.O şimdi aklınca sıra hicret ediyor.Acaba elinde kılıç kim kovalıyor onu?

Hala daha görüyorum ki ne olduğu belirsiz adamlar bu sitede savunuluyor.Lafım savunanlara gözüm üstünüzde en ufak hatanızda atılacaksınız...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
tamerr
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 416

İletiTarih: Pts Tem 24, 2006 4:07 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[Sizin anlatacaklarınız bitmemiş ama biraz kendinize çeki düzen verin lütfen.
Demişsiniz ki
Alıntı:
Mustafa Kemal Atatürk'ün bir söylevi vardır, "Beni Türk hekimlerine emanet ediniz" peki yıl 2006 iken yurdumda her türlü imkan varken, fettullah bey ne arıyor amerikalarda? çok garip değilmi çok garip, M.Kemal Atatürk her türlü imkansızlığa karşı Türk hekimlerine güven tazelemiş, (belkide öleceğini bile bile yapmış bunu) ama bizim beyzademiz bir türlü amerikadan geri gelmiyor?

Şimdi sizin bu dediğinizi okudum da ciddi ciddi bunları yazdığınıza inanamadım.Şimdi yazdığınıza göre birkaç anlam çıkıyor.Birincisi Türk hekimleri beceriksiz bi halttan çakmaz.(Bunun için Türk tıp tarihinin çıkardığı dehalara bakabilirsin)İkincisi Atatürk bile bile intihar etti.Bunlardan hangisini kasdettin acaba?Biraz yazılara dikkat!!!

Gelelim FG'nin Türkiye meselesine.Gelmek istese her türlü gelir.O şimdi aklınca sıra hicret ediyor.Acaba elinde kılıç kim kovalıyor onu?

Hala daha görüyorum ki ne olduğu belirsiz adamlar bu sitede savunuluyor.Lafım savunanlara gözüm üstünüzde en ufak hatanızda atılacaksınız...[/quote]

Hayırdır bu ne şiddet bu ne celal? Benim yazdıklarımdan bu anlamları çıkarttıysanız kutluyorum sizi... İstersen detaylı bir şekilde anlatayım anlatmak istediğimi, sizin gibi bu söylediklerimi anlayamamış olan arkadaşlarımız vardır, dikkat ederseniz yukarıda yazdıklarımda "her türlü imkansızlığa karşı Türk hekimlerine güven tazelemiş" demişim, şimdi bir hastanede hiçbir techizat yoksa, en iyi doktor ne yapabilir sizce? O tarihlerde bilindiği gibi 1.dünya savaşından çıkmışız ve yokluk içerisindeyiz, yurdumun her tarafı yağmalanmış, elimizde avucumuzda birşeyimiz kalmamış, bu imkanlar dahilinde sizce en iyi doktor olsa bile ne yapabilir? M.Kemal Atatürk bu imkansızlıklar içerisinde bile yabancı doktorlara güvenmemiş ve "beni Türk hekimlerine emanet edin" demiş. Şimdi çıkardığınız anlamlara bakın "Türk doktorları beceriksiz bi halttan çakmaz" böyle bir anlamı çıkarmana hayret ediyorum. Ben gayet iyi biliyorum tarihimizdeki tıp alanında başarılı olmuş hekimlerimizi ve son zamanlarda dünya çapında konuşulan hekimlerimizi. İkincisine gelince "Atatürk bile bile intihar etti" diye birşey söylemedim, belkide diye bir kelime kullanmışım, belkide bir varsayım kelimesidirki, ne düşündüğünü ne sen bilebilirsin nede ben nede başkası, burdaki belkidenin anlamı o zor şartlar altında Türk hekimlerinin işlerinin çok zor olduğunu bilmesidir.
Bozkurt_net
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 166

İletiTarih: Pts Tem 24, 2006 9:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benm bu konuyu burda tartışmaya açmıyorum sadece üslubunuza dikkat edin ediyorum.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Pts Tem 24, 2006 10:12 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

oflas demiş ki:
ülküdaşlarım.
nurculara tek açıdan bakmamamız gerekir diye düşünüyorum. öncelikle kendimizi ele alalım.ülkü ocaklarındaki herkes çok mu milliyetçi çok mu dindar. kimse de bana sen ocaklara gittn mi de konuşuyosun demesin çünkü hala faal üyesiyim. ama bu insanların olması ülkücülüğün kötü olduğu anlamına gelir mi? asla. biz türklük bedenimiz, islamiyet ruhumuz deyip çıktık yola. nurcularda da iyisi de var kötüsü de. ama ülkücülerle neden çatışmaya çalıştıklarını anlamıyorum. bence amaç aynı. ama onların yöntemleri anlayışları yanlış. onlar yanlış bir ütopyaya inanıyorlar. biz diyoruz ki islamın şanlı sancağı tüm dünyada dalga dalga asılsın. kim ne derse desin onlar da bunu diyor. çünkü ben onların da içinde yer aldım. ama onlar ümmetçiler. ben ümmetçilik kötü diye br şey demiyorm. insanı fert fert ele aldığımızda her müslüman benim gözümde millet ayrımı olmaksızın eşittir. yüce rabbimiz de demiyor mu "sizin en hayırlınız takva'da en üstün olanınızdır". ama eğer islamın tüm dünyayı dalga dalga aydınlatmasını istiyorsak bunu yapabilecek tek güç vardır. o da TÜRKİYEMİZDİR. onlar bunu anlmak istemiyorlar. istiyorlar ki bunu fethullah gülen yapsın. bunu onun yapmsaının imkanı yok. bunu ancak topyekün bir millet yapabilir. fethullah hoca doğru işler yapmıştır ama yanlışları da yok değilidr. bize düşen görev olgun davranıp onlara doğruyu göstermektir. onları kazanmaktır. islamı komünistlerle kapitalistlerle yayamıyacağımza göre onları kazanmalıyız. ancak büyük türk milletine yapılacak her türlü saygızılığı da görmezden gelmemeliyiz. lütfewn kimse de kalkıp kimseye lakap takmasın. fethullah gülen hatasız bir insan demem ama onun allah için gözyaşı döktüğüne gözlerimle şahit oldum.

Değerli Kardeşim;

Onları kazanmaktan bahsediyorsun.söylediklerinin bazıları doğrudur,

aralarında tanıdığımız kardeşlerimiz var.. ancak öyle yanlış şeylere inanmışlarki!

nasıl doğruyu bulacaklar bilemiyorum..

Nasılki; Hindular ile şu anda fark varsa onlarlada aramızda aynı fark var..

Burada amaç sadece DİN olsa ..

Hadi farklı inanışlar dersin geçersin!

ama işin içine siyasi amaç girmiş.. işin içine Ülkeyi bu plan ile kuşatma sevdası girmiş...

Hal böyleyken sorarım sana bu adamları nasıl kazanacaksın...

Baksana adamlar seni ..bizi kazanmaya çalışıyor...

Ülkü ocaklarına gidiyorum diyorsun...

Buradan tüm Ülkü ocaklı kardeşlerime sesleniyorum..

eğitimlerde lütfen Şu '' Psikolojik Harekat '' konularındada eğitim talep ediniz..

Dış güçler ; Ülkelerin gizli servisleri ... ülkeleri içerden fethetmek için ne faaliyetler yaparlar..

Kimleri kullanırlar.. kimleri seçerler....

Lütfen bu konulardada okuyun ..her şeyi öğrenin..

Şu bizim ülkemizde ; çok geniş kapsamlı bir Psikolojik savaş yapılıyor..

Taraflar her yolu deniyor..

bu kirli savaşın içinde sadece top-tüfek yok...

ekonomi,ticaret,finans, dil,din her şey bu savaşın içine sokulmuş durumda..

Bu savaştan ancak çelik gibi sinirlere sahip bir toplum ve devlet yönetimi galip çıkabilir...

Ancak şu andaki toplum yapısı ve devlet yönetimi ile bu çok zor görünüyor.

saygılarımla.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 12. sayfa (Toplam 13 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız