Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Basın-Yazarlar: AKP'DEN BÖLÜCÜYE KIYAK
Gönderen:: Misafir
alt1
Konu Basın-Yazarlar
SÖZÜM ONA ATAMA YOKMUŞ
Macit SOYDAN – Turgay UZUNOĞLU
ANKARA (YENİÇAĞ) –
AKP’de atamalar dur durak bilmiyor.
Atamalardan nasibini alan kurumlardan birisi de PTT Genel Müdürlüğü. İsteklerin arasında özellikle PKK sempatizanlarının ve Saidi Nursi görüşünü paylaşanların isimlerinin geçmesi ve karşılarında da referans olarak bazı AKP’li milletvekillerinin bulunması da dikkat çekici.


İşte bazı örnekler :

Adı : H. B. Birimi : Aydın İncirliova Merkez. Ünvanı : Memur. Yapılacak İşlem : Bolu Gölyaka Merkezi’ne nakli. Açıklama : “İncirliova Kaymakamlığı’nın; PKK Örgütü’nü benimsediği, lehinde propaganda yaptığı, ilçede doğu kökenli vatandaşların çokluğundan faydalanarak çıkan olayları Türk – Kürt kavgası olarak algıladığı, doğu kökenli vatandaşları da bu yönde kışkırttığı belirtilerek başka bir yere gönderilmesi yolundaki yazısı üzerine. Referans : İncirliova İlçe Kaymakamlığı

Adı : M. A. Ş. Birimi : İst. And. Yak. Bakırköy Mrk. Ünvanı : Memur. Yapılacak İşlem : “Isparta Başmüd. Emrinde 3 ay süre ile geçici görevlendirilmesi. Açıklama : “İlgili Isparta Senirkent Mrk. Görev yapmakta iken hakkında düzenlenen soruşturma raporunda; Saidi Nursi görüşlerini paylaştığı, bu doğrultuda alenen faaliyette bulunduğu, toplantılara katıldığı ve şeriat düzenini savunduğu anlaşıldığından Merkez Pers. Kom. Kararı ile Pers. Yön. 61/e mad. Göre İstanbul’a nakli yapılmıştır. Isparta Başmüdürlüğü’nde halen 35 adet norm fazlası memur çalışmaktadır. Referans : Av. Recep Özer (Milletvekili)

Adı : M. B. Birimi : İst. Avrupa Yak. Kasımpaşa Mrk. Ünvanı : Memur. Yapılacak işlem : Isparta Başmüd. Emrinde 3 ay süre ile geçici görevlendirilmesi. Açıklama : İlgili Isparta Senirkent Mrk. Görev yapmakta iken hakkında düzenlenen soruşturma raporunda; Saidi Nursi görüşlerini paylaştığı, bu doğrultuda alenen faaliyette bulunduğu, toplantılara katıldığı ve şeriat düzenini savunduğu anlaşıldığından Merkez Pers. Kom. Kararı ile Pers. Yön. 61/e mad. Göre İstanbul’a nakli yapılmıştır. Isparta Başmüdürlüğü’nde halen 35 adet norm fazlası memur çalışmaktadır. Referans : Av. Recep Özer (Milletvekili)

Adı : K. Ş. Birimi : Yozgat PTT Merkez. Ünvanı : Memur. Yapılacak İşlem : Diyarbakır Başmüdürlük emrine nakil. Açıklama : “Cizre Merkez memuru iken OHAL Bölge Valiliği’nin 1988 yılında alınan yazıda yapılan inceleme sonucunda bölge dahilinde görev yapmasının huzur ve güven ortamının sağlanmasında sakıncalar yaratacağı ve hizmeti olumsuz yönde etkileyeceğinden bölge dışına nakli yapılması istenmiş ve Kastamonu’ya nakli yapılmış. Ancak talebi üzerine OHAL Bölge Valiliği’nde yeniden yapılan incelemesinde Kastamonu iptal edilerek Nusaybin Merkezi’ne naklinin yapılması uygun görülmüştür. Nusaybin’de çalışır iken norm fazlası memur olması sebebiyle Yozgat’a nakli yapılmıştır. Bir yıllık bekleme süresini doldurmamıştır. Referans : Kemal Albayrak (Müsteşar Yardımcısı)

SEÇ – BEĞEN – AL TÜRÜ DİĞER İLGİNÇ ATAMALAR
Öte yandan, bu atamaların dışında içki içeninden, gayri meşru ilişkiye girenine, telefon paralarını zimmetine geçirenden uyumsuz ve huysuz olanına kadar bir dizi atamanın daha gerçekleştirilmek istendiği görülüyor. Söz konusu atamaların bazıları şöyle :

Adı : A. K. Birimi : Amasya Merzifon Merkez. Ünvanı : Müdür Yapılacak işlem : Ankara Marangozlar Sitesi Merkez Müdürü olması. Açıklama : Personel uyumsuz, makam, emir ve talimatlara riayet etmeyen, Merkez Şefi ile sürtüşmeye giderek küs olan ve personele kötü örnek teşkil eden, Başmüdürlüğü’ne yazdığı yazı ve cevaplarda üsluba uygun davranmayan, alaycı ifadeler kullanan, önyargılı ve kuşkulu davranarak himayesindeki personeli şikayet eden. Merkez’de çalışan personelin çalışma düzenini ve huzur ortamını bozduğu kanısına varılmıştır. Referans : İbrahim Şahin (Genel Müdür)

Adı : N. A. Birimi : Burdur Altınyayla Merkez. Ünvanı : Müdür. Yapılacak İşlem : Van yapı İşleri Müdürlüğü görevi. Açıklama : PTT personelinin görevde yükselmelerde uygulanacak esaslarına dair yönetmeliğin 8’inci maddesinin ikinci şıkkında Yapı İşleri Müdürü olarak atanabilmek için Başmühendis olarak üç yıl çalışmış olmak (Teknik kariyerli) yapılacak görevde yükselme sınavında başarılı olmak şartı aranmaktadır. G.İ.H. sınıfında Müdür olarak görev yapan adı geçenin bu göreve asaleten atanamayacağı gibi yürütme görevi verilmesi de sakıncalı olacaktır. Referans : İbrahim Şahin (Genel Müdür)

Adı : A. Y. Birimi : Kütahya Tavşanlı Merkez. Ünvanı : Müdür. Yapılacak işlem : Ordu Korgan Merkez Müdürü olması. Açıklama : İlgili Ordu Çamaş Merkez Müdürü olarak görev yapmakta iken hakkında düzenlenen soruşturma raporunda izinsiz ve mazeretsiz olarak görev yerinden ayrılarak ilçeyi terk etmesi, göreve geç gelmesi, yöre halkı ve personel tarafından tanınan bir bayanla gayri meşru ilişkisinin olması sebebiyle ilçede çok fazla spekülasyon yapılması. Halk ve personelin gözünde güven ve itibarını yitirmesi ve olumlu gözle bakılmaması sebebiyle Tavşanlı’ya nakli yapılmıştır. Referans : Eyüp Fatsa (Grup Başkan Vekili)

Adı : M. E. Birimi : Tokat Artova Merkez. Ünvanı : Müdür. Yapılacak işlem : Trabzon Hayrat Merkez Müdürü olarak nakli. Açıklama : İlgili Trabzon Kıyıcık Merkezi’nde görev yapmakta iken 03 – 05 2002 – 4 sayılı soruşturma raporunda üzerine düşen kontrol ve denetleme görevini gereğince yerine getirmeyerek gişe hizmetlerinde çalışan personelin telefon faturası paralarını zimmetine geçirmesine zemin hazırladığından Merkez personel komisyonunun 14. 06. 2001 – 69 sayılı kararıyla bu olumsuz tutum ve davranışlarından dolayı aynı yerde kalmasının sakıncalı olacağından başka yere nakline karar verilmiş ve Tokat Artova Merkezi’ne nakli yapılmıştır. Referans : Kemalettin Göktaş (Trabzon milletvekili)

Adı : V. B. Birimi : Denizli Güney Merkez Ünvanı : Müdür Yapılacak İşlem : Muğla Turgut Reis Merkez Müdürü olarak atanması Açıklama : İlgili Muğla Turgut Reis Merkez Müdürü olarak görev yapmakta iken hakkında yapılan soruşturma raporunda görevini layıkıyla yapmaması sebebiyle idareyi zarara uğratması. Uyarıldığı halde ihmalkar davranması. Yöneticilik vasfı, bilgi ve öngörüsünü taşımaması. Aynı yerde görevde bırakılması halinde ileride daha olumsuz durumlara sebebiyet vereceğinden Merkez personel Komisyon kararıyla önce personel yönetmelik 61/e maddesine göre Zonguldak Perşembe Merkezi’ne nakli. Bilahare 2002 yılında isteği üzerine Denizli Güney Merkezi’ne nakli yapılmıştır. Referans : Selim Dursun (Bakan Danışmanı)

Adı : E. B. Birimi : Bayburt Demirözü Merkez Ünvanı : Hizmetli Yapılacak işlem : Konya Altınekin Merkezi’ne nakli. Açıklama : 1996 yılında dağıtıcı iken kefalet sand. Yönt. göre sözleşmesi fesh olmuş, 1999 yılında hizmetli olarak Konya’da işe alınmış, 2000 yılında ise devamlı alkol kullandığından görev yeri değiştirilerek Bayburt’a nakli yapıldı. Yeniden Konya’ya nakli uygun olmayacaktır. Referans : M. Habib Soluk (Genel Müdür Yardımcısı)


alt1
alt1
 
alt1 alt1
alt1
Giriş
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Basın-Yazarlar
· Haber gönderen Bozkurt


En çok okunan haber: Basın-Yazarlar:
Erdoğan'ın yeni uyutma taktikleri


alt1 alt1
alt1
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 2


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


alt1 alt1
alt1
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


"AKP'DEN BÖLÜCÜYE KIYAK" | Hesap Aç/Yarat | 0 yorum
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Misafir kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
News ©
alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1