Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Türk Dünyası: YENİ NESİLLERE GİRİT ACISI YAŞATMAYALIM
Gönderen:: Bozkurt
alt1
Konu
KKTC *****hurbaşkanı Rauf Denktaş, Kıbrıs’ın Türkiye’nin en haklı ve güçlü davası olduğunu, bu davayı kaybetmesi halinde hangi davayı müdafaa edeceğini söyledi. Denktaş, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fatih Eğitim Fakültesi’nde Trabzon Aydınlar Ocağı tarafından düzenlenen ’’Büyük Ortadoğu Projesi ve Türkiye’’ konulu konferansta yaptığı konuşmada, Rumların 24 Nisan’da Annan Planı’na ’evet’ demeleri halinde Kıbrıs Türklerini çeşitli felaketlerin beklediğini anlattı.

Denktaş, ’’Eğer, 24 Nisan’da Rumlar, devlet adamlıklarını göstermeselerdi, manevra yapmak için bizi Annan Planı’nın ön gördüğü şekilde yavaşça ortadan kaldırmak için ’evet’ demiş olsalardı, ben bugün burada olamayacaktım. Kıbrıs Türk Halkı’nın yarısı göçmen olmuş olacaktı. Halk bu bekleyiş içine girmişti. Bizi ne zaman evimizden çıkaracaklar? Nereye gideceğiz? Parası bulundu mu? Tarla verecekler mi? Yoksa planda ön görüldüğü gibi apartman dairesine mi hapsedecekler? Düşüncelerine kapılmıştı’’ dedi.

Türkiye’nin artık Kıbrıs’tan elini, ayağını, eteğini çekişini gördüğünü ve 5-6 yaşındayken dedesinin kendisine söylediği, (Ben Türk bayrağının gönderden nasıl indirildiğini, İngiliz bayrağının nasıl göndere çekildiğini gördüm) sözleri düşündüğünü dile getiren Denktaş, ’’Maalesef ben çocuklarıma, torunlarıma dedemin bana dediği gibi (Gittiler, ama yeniden gelecekler) diyemeyecektim. Bu gidiş Girit’de olduğu gibi, son gidiş son çıkış olacaktı. Anadolu’nun bağrından birkaç mil ötede Kıbrıs, 5-10 yıl kan ağladıktan sonra tamamen Yunan olacaktı. Amerikan, İngiliz ve Rumların iştirakiyle hazırlanmış olan Annan Planı’nın bize çizmiş olduğu kader buydu. Bunu görmeyenler, bilmeyenler bir yana, Rumu bilmeyenler bir yana. Ve devamlı surette bize, bu plana hayır diyenlere, acımasız şekilde saldırmışlardır’’ diye konuştu.

Milli bir davada askerin, cephede mermi yağmuruna karşı göğüs gereceğini, gerekirse şehit olacağını ifade eden Denktaş, ’’Biz masa başında şehitlerimizin kanı ve canı pahasına kazanılmış bir hürriyet ile bir devlet ortadan kalkmasın diye, kalemşörlerin saldırılarına göğüs germeyi görev bildik’’ dedi.

Sadece kağıt üzerinde değil, toprağı ve egemenliğe dayalı anlaşma istediklerini dile getiren Denktaş, ’’Diyorum ki Türkiye’nin tanıdığı katkılarıyla korunmuş olan, Türk şehitlerinin kanlarından canlarından sonra kurulabilmiş olan bir devleti, varolmadığını ispat için yapılmış bir plana Türkiye nasıl (buyurun, kabul edin) der. Biz bunu anlayamıyoruz, anlayamadık, anlayamayacağız’’ şeklinde konuştu.

’’Rumların hayır demesine kızmış bir dünya varmış. Bizim de evet dememizden memnun bir dünya olduğunu söylüyorlar’’ diyen Denktaş, şöyle devam etti:

’’Bize neler vaadettiler? Ambargolar kalkacak, Ercan Havameydanı’na uçaklar derhal inmeye başlayacak. Tanınma kapanın arkasında. Derhal bu da olacak. Ne var şimdi. Ambargolar... Diyorlar ki, hafifletilmesi düşünülebilir. Hani 40 yıl kabul edilmez bir cezaydı. Hani bir uluslararası suçtu. Böyle bir ceza hafifletilir mi, kaldırılır mı? Kaldırılır. Hani sözünüz. Evet dememiz için söz verdiniz. İnşallah tutarlar.’’

’’KIBRIS AB’NİN STRATEJİK YERİ OLACAKTI’’

*****hurbaşkanı Denktaş, Annan Planı’nın kabul edilmesi halinde Kıbrıs’ın AB için stratejik bir yer olacağını belirterek, şöyle devam etti:

’’Türkiye Kıbrıs’ta en haklı davasını en güçlü olduğu ortamda müdafaa etmektedir. Eğer kaybederse, en haklı ve güçlü davasını kaybetmiş olacaktır. Kaybederse, başka hangi davasını müdafaa edecektir. Bunu dostlar sormaktadır ve dostlar Türkiye’ye bakmaktadır.

Avrupa Birliği’ne girmek Türkiye’nin hakkı. Kıbrıs Türkiye’nin önünde engel mi? Bunu kim söylüyor? Avrupa Birliği söylüyor. Hangi Avrupa Birliği söylüyor. (Rumlar ve Yunanistan bizi kandırdı) diyen Avrupa Birliği söylüyor. Sadece bu noktada mı kandırdı Rumlar ve Yunanlılar kendilerini. Her konuda kandırdılar ve Kıbrıs meselesini başlatan Yunanistan, Kıbrıs Rumu. Kıbrıs meselesini Türkiye’nin önüne koydular. Kıbrıs Rumunun önüne niye koymuyorsun? Niçin en haklı en güçlü davasından vazgeçsin diye. Bunu başardığı takdirde Kıbrıs AB’nin stratejik alanında, stratejik bir yeri olacaktır. Dolayısıyla planda öngörüldüğü şekilde, Türkiye Kıbrıs’tan çıkarılacaktı, kabul etmiş olsaydık.’’ Denktaş, salondakilere seslenerek, ’’Bir şey istiyoruz, Kıbrıs’ı lütfen feda etmeyin, yeni nesillere, bir Girit acısı yaşatmayalım. Sağlam durmazsak bu olacaktır. Devleti olmayan 200 bin Türk, Rum’un içinde sadece azınlıktır. Onun için sağlam durmalıyız’’ dedi. Denktaş’ın sözü sık sık sloganlarla kesildi. Bu sırada konferansı izleyenler arasında ağlayanlar oldu.KKTC *****hurbaşkanı Rauf Denktaş, Kıbrıs'ın Türkiye'nin en haklı ve güçlü davası olduğunu, bu davayı kaybetmesi halinde hangi davayı müdafaa edeceğini söyledi. Denktaş, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fatih Eğitim Fakültesi'nde Trabzon Aydınlar Ocağı tarafından düzenlenen ''Büyük Ortadoğu Projesi ve Türkiye'' konulu konferansta yaptığı konuşmada, Rumların 24 Nisan'da Annan Planı'na 'evet' demeleri halinde Kıbrıs Türklerini çeşitli felaketlerin beklediğini anlattı.

Denktaş, ''Eğer, 24 Nisan'da Rumlar, devlet adamlıklarını göstermeselerdi, manevra yapmak için bizi Annan Planı'nın ön gördüğü şekilde yavaşça ortadan kaldırmak için 'evet' demiş olsalardı, ben bugün burada olamayacaktım. Kıbrıs Türk Halkı'nın yarısı göçmen olmuş olacaktı. Halk bu bekleyiş içine girmişti. Bizi ne zaman evimizden çıkaracaklar? Nereye gideceğiz? Parası bulundu mu? Tarla verecekler mi? Yoksa planda ön görüldüğü gibi apartman dairesine mi hapsedecekler? Düşüncelerine kapılmıştı'' dedi.

Türkiye'nin artık Kıbrıs'tan elini, ayağını, eteğini çekişini gördüğünü ve 5-6 yaşındayken dedesinin kendisine söylediği, (Ben Türk bayrağının gönderden nasıl indirildiğini, İngiliz bayrağının nasıl göndere çekildiğini gördüm) sözleri düşündüğünü dile getiren Denktaş, ''Maalesef ben çocuklarıma, torunlarıma dedemin bana dediği gibi (Gittiler, ama yeniden gelecekler) diyemeyecektim. Bu gidiş Girit'de olduğu gibi, son gidiş son çıkış olacaktı. Anadolu'nun bağrından birkaç mil ötede Kıbrıs, 5-10 yıl kan ağladıktan sonra tamamen Yunan olacaktı. Amerikan, İngiliz ve Rumların iştirakiyle hazırlanmış olan Annan Planı'nın bize çizmiş olduğu kader buydu. Bunu görmeyenler, bilmeyenler bir yana, Rumu bilmeyenler bir yana. Ve devamlı surette bize, bu plana hayır diyenlere, acımasız şekilde saldırmışlardır'' diye konuştu.

Milli bir davada askerin, cephede mermi yağmuruna karşı göğüs gereceğini, gerekirse şehit olacağını ifade eden Denktaş, ''Biz masa başında şehitlerimizin kanı ve canı pahasına kazanılmış bir hürriyet ile bir devlet ortadan kalkmasın diye, kalemşörlerin saldırılarına göğüs germeyi görev bildik'' dedi.

Sadece kağıt üzerinde değil, toprağı ve egemenliğe dayalı anlaşma istediklerini dile getiren Denktaş, ''Diyorum ki Türkiye'nin tanıdığı katkılarıyla korunmuş olan, Türk şehitlerinin kanlarından canlarından sonra kurulabilmiş olan bir devleti, varolmadığını ispat için yapılmış bir plana Türkiye nasıl (buyurun, kabul edin) der. Biz bunu anlayamıyoruz, anlayamadık, anlayamayacağız'' şeklinde konuştu.

''Rumların hayır demesine kızmış bir dünya varmış. Bizim de evet dememizden memnun bir dünya olduğunu söylüyorlar'' diyen Denktaş, şöyle devam etti:

''Bize neler vaadettiler? Ambargolar kalkacak, Ercan Havameydanı'na uçaklar derhal inmeye başlayacak. Tanınma kapanın arkasında. Derhal bu da olacak. Ne var şimdi. Ambargolar... Diyorlar ki, hafifletilmesi düşünülebilir. Hani 40 yıl kabul edilmez bir cezaydı. Hani bir uluslararası suçtu. Böyle bir ceza hafifletilir mi, kaldırılır mı? Kaldırılır. Hani sözünüz. Evet dememiz için söz verdiniz. İnşallah tutarlar.''

''KIBRIS AB'NİN STRATEJİK YERİ OLACAKTI''

*****hurbaşkanı Denktaş, Annan Planı'nın kabul edilmesi halinde Kıbrıs'ın AB için stratejik bir yer olacağını belirterek, şöyle devam etti:


''Türkiye Kıbrıs'ta en haklı davasını en güçlü olduğu ortamda müdafaa etmektedir. Eğer kaybederse, en haklı ve güçlü davasını kaybetmiş olacaktır. Kaybederse, başka hangi davasını müdafaa edecektir. Bunu dostlar sormaktadır ve dostlar Türkiye'ye bakmaktadır.

Avrupa Birliği'ne girmek Türkiye'nin hakkı. Kıbrıs Türkiye'nin önünde engel mi? Bunu kim söylüyor? Avrupa Birliği söylüyor. Hangi Avrupa Birliği söylüyor. (Rumlar ve Yunanistan bizi kandırdı) diyen Avrupa Birliği söylüyor. Sadece bu noktada mı kandırdı Rumlar ve Yunanlılar kendilerini. Her konuda kandırdılar ve Kıbrıs meselesini başlatan Yunanistan, Kıbrıs Rumu. Kıbrıs meselesini Türkiye'nin önüne koydular. Kıbrıs Rumunun önüne niye koymuyorsun? Niçin en haklı en güçlü davasından vazgeçsin diye. Bunu başardığı takdirde Kıbrıs AB'nin stratejik alanında, stratejik bir yeri olacaktır. Dolayısıyla planda öngörüldüğü şekilde, Türkiye Kıbrıs'tan çıkarılacaktı, kabul etmiş olsaydık.'' Denktaş, salondakilere seslenerek, ''Bir şey istiyoruz, Kıbrıs'ı lütfen feda etmeyin, yeni nesillere, bir Girit acısı yaşatmayalım. Sağlam durmazsak bu olacaktır. Devleti olmayan 200 bin Türk, Rum'un içinde sadece azınlıktır. Onun için sağlam durmalıyız'' dedi. Denktaş'ın sözü sık sık sloganlarla kesildi. Bu sırada konferansı izleyenler arasında ağlayanlar oldu.

alt1
alt1
 
alt1 alt1
alt1
Giriş
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla
· Haber gönderen Bozkurt


En çok okunan haber: :
AZERBAYCAN'DA ASGARİ ÜCRET 10 DOLAR! ALİYEV'İN MAAŞI 27 B&#3


alt1 alt1
alt1
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4.66
Toplam Oy: 15


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


alt1 alt1
alt1
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


"YENİ NESİLLERE GİRİT ACISI YAŞATMAYALIM" | Hesap Aç/Yarat | 0 yorum
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Misafir kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
News ©
alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1