Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Ülkücü Hareket: GÜN SAZAK DUALARLA ANILDI
Gönderen:: Bozkurt
alt1
Konu
GÜMRÜK ve Tekel eski Bakanı Gün Sazak şehit edilişinin 24’üncü yıldönümünde Eskişehir’in Sazak köyündeki kabri başında anıldı. Ülkü devi merhum Gün Sazak için düzenlenen törene, Sazak ailesi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP MYK üyeleri Bülent Didinmez, Ömer İzgi, Reşat Doğru, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Alişan Satılmış ve yurdun dörtbir yanından gelen ülkücüler katıldı. Bahçeli ve Güven Sazak, şehit Gün Sazak’ın mezarını suladı ve karanfil bıraktı.

Törende konuşan Bahçeli, “Büyük dava ve devlet adamı Gün Sazak Beyin aramızdan ayrılışının üzerinden çeyrek asra yakın bir süre geçmiştir. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve bu toprakların yetiştirdiği büyük vatansever, büyük milliyetçi Gün Sazak Bey alçakça katledilerek Ülkücü şehitler kervanına katılmıştır” dedi. Törende, Gün Sazak ve tüm şehitler için Kuran-ı kerim ve mevlit okundu.

Unutulmadı

Devlet ve siyaset adamı Gün Sazak 26 Mart 1932’de Ankara’da doğdu. Babası Eskişehir’in Mıhalıçcık İlçesi’nin Sazak köyünden Emin Sazak bey, annesi Kayı köyünden Ayşe hanım’dır. İlk, orta ve lise tahsilini Ankara’da yaptı. Ankara Maarif Koleji’nden mezun oldu. California State Polytekhnic’de eğitim gördü. MHP Genel Başkan Yardımcısı iken Milliyetçi Cephe Hükümeti’nde milletvekili olmadığı halde dışarıdan Gümrük ve Tekel Bakanı olarak vazife aldı. Prensipli, kararlı ve tavizsiz çalışmalarıyla kısa zamanda gümrüklerdeki rüşvet, hırsızlık ve yolsuzlukları, son verdi. Görev aldığından şehit olduğu tarihe kadar 5,5 ay Bakanlık yaptı. Bu zaman içinde Türkiye’deki bütün kaçakçı ve soyguncuların düşmanlığını kazandı. Türkiye’nin kan gölüne çevrildiği o günlerde kaçakcı patronlarının kiraladığı pusuda bekleyen komünist katiller tarafından 27 Mayıs 1980 tarihinde eşi ile gittiği bir ziyaretten dönüp arabadan eşyalarını indirirken çapraz ataşe alınarak şehit edildi. Cenazesi MHP genel merkezi önünde yapılan törenden sonra Ankara Hacı Bayram Camii’nde cenaze namazı kılınarak Eskişehir’in sazak köyünde toprağa verildi. Cenaze törenine Türkiye’nin dört bir yanından gelen 300 binden fazla gönüldaşları ve vatandaşlarımızın tekbir ve gözyaşları arasında toprağa verildi. 1971’de Milliyetçi Hareket Partisi’nde görev aldı. 1977 seçimlerinden sonra kurulan üçlü koalisyon hükümetinde Gümrük ve Tekel Bakanı oldu. Kaçakçılıkla mücadele etti.27 Mayıs 1980’de şehit edildi. Sazak özellikle Gümrük ve tekel Bakanlığı görevi esnasında yolsuzluğa ve kaçakçılığa karşı aldığı sıkı tedbirle ile dikkatleri üzerine çekti.

‘Yeniden iktidar yürüyüşü başladı’

Gümrük ve Tekel eski Bakanı Gün Sazak, Eskişehir’in Sazak köyünde kabri başında anıldı. Anma töreninde bir konuşma yapan MHP Lideri Devlet Bahçeli, Gün Sazak’ın kişiliği, siyaset anlayışı ve fikri yapısıyla sadece Ülkücüler için değil, bütün Türk gençliğine örnek müstesna bir şahsiyet olduğuna işaret etti.

“Türkiye ülküsü için yaşayan Gün Sazak bey aynı ülkü uğrunda şehit olmuştur” diyen Bahçeli, “ Şerefli bir imtihandan geçerek bu günlere gelen Milliyetçi Hareket’in en büyük güç kaynağı çileli ve şerefli geçmiştir. Bu mukaddes dava için hayatlarını veren bütün şehitlerimizin aziz hatıralarını anmak için her yıl bu tarihte buraya toplanmamız bu bakımdan özel bir anlam taşımaktadır. Türkiye’ye kast eden ihanet çetelerinin katlettiği bütün şehit efrad ve kardeşlerimiz, ebed müddet olan Türk devletinin kıyamete kadar hür ve bağımsız yaşaması için hayatlarını feda etmişlerdir. Geçmişte yaşanan o karanlık günlerde Türkiye’nin en iyi yetişmiş, en donanımlı Ülkücü kadroları cinayet şebekeleri tarafından kıyıma uğramış, heder edilmiştir. Türkiye’nin kaybı bu bakımdan çok büyük olmuştur. Aziz şehitlerimiz aramızdan ayrılmış olsalar bile manen ve ruhen her zaman kalplerimizde yaşamış ve yaşatılmıştır” şeklinde konuştu.

MHP Lideri Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü : “Derin acılarını halen içimizde hissettiğimiz şehitlerimiz sadece Milliyetçi Hareket’in şerefli geçmişinin şahidi değil aynı zamanda Türkiye sevdalılarının geleceğe yürüyüşünün de mürşidi olmuşlardır. Milliyetçi Hareket’in güçlenmesi güçlü bir Türkiye’nin inşaası demektir. Bu kutsal davanın bayrağını taşıyan Türk Milliyetçileri şimdi yeni bir şahlanışla Türkiye’nin geleceğine sahip çıkmak yürüyüşünü, iktidar yürüyüşünü başlatmışlardır. Türk milliyetçileri yiğit ülkücü Gün Sazak ve şehit olan dava ve ülkü arkadaşlarını hiç bir zaman unutmayacaktır. Yüce Allah Türk devletini ve milletini korusun, yolunu aydınlık kılsın.” Sazak’ı anma törenine, Bahçeli’nin yanı sıra MHP MYK üyeleri Bülent Didinmez, Ömer İzgi, Reşat Doğru, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Alişan Satılmış ve ülkücüler katıldı.

Yürekleri yakan acı

Gün Sazak’ın şehadet haberini işitir işitmez göz yaşlarını tutamayan Alparslan Türkeş, Türk milliyetçilerini sağduyulu olmaya çağırdı...

27 Mayıs 1980’de şehit edilen Sazak’ın ölümü ülkücü camiada şok etkisi yapmıştı. Türk İslam ülküsünün abide şahsiyetlerinden Seyyit Ahmet Arvasi de bu etkiden nasibini almış ve merhum Sazak hakkında şöyle yazmıştı: “Evet, ‘Mavi Gömlekli Şeytan’, istediğin oldu. Aziz Gün Sazak da öldürüldü. Kulislerde bir Babrak Karmal kahpeliği ile Türk milliyetçilerine öfke kusarken, şimdi sahnede sahte üzüntü mesajları yazıyorsun. Seni iki yüzlü kahpe dölü Akıttığın bunca milliyetçi ve ülkücü kanına rağmen halâ doymadın mı? Nedir? Nedendir bu bitmez tükenmez kinin?

Sen kanlı parmağınla bizi işaret ettikçe, karanlık köşelerden üzerimize kızıl mermiler boşalıyor. Kimsin, nesin sen? Seni hala teşhis edemiyecekler mi? Sen. Gün Sazak kimdi biliyor musun? O Türk’tü, müslümandı, yiğitti, mertti, namuslu bir devlet adamı idi. Onu öldürmekle ve öldürtmekle bağrımızı delik deşik ettiğinin farkında mısın? Bunun ne demek olduğunu biliyor musun? Bu işin hesabını, kitabını yaptın mı? Şimdi rahat mısın? Acaba bundan sonra rahat edecek misin? Bunları hiç düşündün mü?

Demek, ‘barıştan yanasın ha’ onun için kahrediyorsun bizi; onun için bizi kahredenleri alkışlıyorsun.

En aziz ülküdaşı ve en yakın arkadaşı Gün Sazak’ın şehadet haberini işitir işitmez göz yaşlarını tutamayan Alparslan Türkeş, hiç bir yüreğin tahammül edemiyeceği bir soğukkanlılıkla, ‘Türk milliyetçilerinin iç savaş tahrikçilerinin oyununa gelmemelerini, sabırlı olmalarını, kanunlar içinde kalmalarını” içi kan ağlayarak emrediyordu. Vatanını, Milletini bu ölçüde seven bir devlet adamı karşısında acaba yüzün biraz kızardı mı? Acaba, barış ve insanlık nedir, biraz sezebildin mi? Yoksa, bu sözler, yüreğindeki korkuyu bastırmaya mı yaradı? Yoksa, yeni cinayetler için müsait bir fırsat mı kollayacaksın? Evet, ‘Mavi Gömlekli Şeytan’, sen de, senin kızıl manyakların da, dayandığın kızıl imparatorlukta Allah’ın izni ile kahrolup gideceksiniz. Biz, meşru zeminlerde ve sabırla devletimizin, size gereken cevabı vermesini ümit edecek ve Allah’ın ‘kahhar’ sıfatı ile tecelli etmesini bekleyeceğiz. YENİÇAĞ

alt1
alt1
 
alt1 alt1
alt1
Giriş
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla
· Haber gönderen Bozkurt


En çok okunan haber: :
”ESKİ ÜLKÜCÜ”


alt1 alt1
alt1
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4.74
Toplam Oy: 31


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


alt1 alt1
alt1
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


Üzgünüm, bu yazı için yorumlar aktif değil.
News ©
alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1