Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Derin Haber: KÜRT DOSYASI 15
Gönderen:: sehitlerinsesi
alt1
Konu Derin Haber

DERİN NOKTALAR 2
Bu günkü yazımıza yarım kaldığımız yerden devam edeceğiz.
Sekizinci Bölüm :
30.04.2004 tarihli haberde, İngiltere’de milletvekili John Austin’in ev sahipliğinde Avam Kamarası’nda “Avrupa Birliği, Türkiye ve Kürt sorunu” konulu bir toplantı düzenlendi. Toplantıya milletvekilleri ve insan hakları kurum temsilcileri katıldı. Toplantıda, AB çerçevesinde Kürt sorununun siyasal ve demokratik çözümünün sağlanması için yapılması gerekenler masaya yatırıldı.


 Toplantıya konuşmacı olarak İngiltere Parlamentosu milletvekilleri Lord Rea ve Hywel Williams, İnsan Hakları Barosu Komitesinden avukat Mark Muller, DEHAP Temsilcisi Fayik Yağızay ve Kürdistan Ulusal Kongresi’nden (KNK) Akif Bozat katıldı. Ayrıca Uluslar arası Kadın Hakları avukatı Margaret Ann Owen, Kingston Üniversitesi Uluslar arası İlişkilerde ders veren Dr. Vassilis Fouskas’da katıldı. Tartışmalarda Kürdistan Halk Kongresi’nin (Kongra-Gel) AB terörist örgütler listesine alınması, DEP eski milletvekillerine verilen mahkumiyet kararı, İmrali’da yatan Abdullah Öcalan’ın durumu, Türkiye’de devam eden hak ihlalleri, tartışmalı Bakü-Tiflis-Ceylan petrol boru hattı ve ABD’nin “Büyük Ortadoğu Projesi” politikasında Türkiye’ye biçilen rol de ele alındı. Ayrıca toplantıda Mart ayında Nevruz kutlamaları ve yerel seçimlerde gözlemci olarak giden İngiltere delegasyonu üyeleri Ruth Walter, Richard Haig ve Doug Holton’da raporlarını sundu.
Bu toplantının yorumunu sizlere bırakıyorum. İngiltere’yi mikroskopta inceleyin bakalım ne cins mikroplarla karşılaşacaksınız.

Dokuzuncu Bölüm :
20.04.2004 tarihli haberde İtalya’da Türk bandıralı bir gemide 12 bin Kalaşnikof marka silah ve 11 ağır makineli tüfek yakalandı. Gemi Amerika’ya gidiyordu.
Bu habere çok dikkat ediniz. Bu silahları Amerikalı firma ne yapacaktı acaba? Yoksa bu silahlar Irak’a Barzani ve Talabani’ye mi gidecekti, ya da bunlarla birlikte Amerikanın Temmuz ayında açıkladığı İranlı rejim muhalifi Halkın Mücahitleri Örgütü’nün Irak’ta sürgünde bulunan 4 bin üyesine özel statü vererek koruma altına aldığı örgüte mi gidecekti.Yoksa bu saydıklarımızla birlikte Pakistan’da İran’a karşı kumuş olduğu örgüte mi gönderecekti?
Bu haber basında bir kere verildi ve hadise kapatılıverdi.

Onuncu Bölüm :
14.05.2004 tarihli haberde Irak Türkmen Cephesi Kerkük sorumlusu Mustafa Kemal Yayçılı silahlı saldırı sonucu şehit edildi. Olay Kerkük’ün Tuzhurmatu mevkiinde meydana geldi. Olayda Yayçılı’nın şoförü Fazıl Namık’ta şehit oldu.
Bu olayı İsrail’in (MOSSAD) eğitmiş olan Kürt gruplar tarafından gerçekleştirilmiştir.
25.05.2004 tarihinde de Irak’ın Kerkük kentinde, Irak Türkmen Cephesi’nin üst düzey yetkililerinden Ahmed Necmeddin geç saatlerde bürosundan çıkarken yine özel eğitilmiş Kürt gruplar tarafından düzenlenen suikast sonucu şehit edilmiştir.
Burada sorulması gereken önemli soru “Neden diğer Türkmen gruplarının üst düzey yetkilileri değil de sürekli olarak Irak Türkmen Cephesi’nin üst düzey yetkilileri şehit edilmektedir?”.On Birinci Bölüm :
07.06.2004 tarihli haberde Güney Kürdistan’ın statüsüne ilişkin Birleşmiş Milletlerde Irak tasarısında yer verilmemesi halinde Kürtler Irak Geçici Hükümetinden ayrılacaklarını açıkladı. Irak Kürdistan Demokratik Partisi yöneticilerinden Neçirvan Barzani, tasarının Irak Kürtlerinin özerkliğine atıfta bulunması gerektiğini, aksi takdirde ülkenin toprak bütünlüğünün riske gireceğini söyledi. Neçirvan Barzani, “tasarı bu şekliyle kabul edilirse Irak Geçici Hükümetinden ayrılırız. Bu halkımız için büyük bir hayal kırıklığı olur. Böyle bir durumda ABD’ye değil, ama Bağdat’a karşı oluruz” dedi.
Geçici anayasa, Iraklı Kürtlere özerkliklerini tehlikeye atacak her türlü yasayı veto etme hakkı tanıyor. Ancak anayasada Kürtlerin federasyon talebinin sürüncemede bırakılarak, Güney Kürdistan’ın mevcut statüsünün 2005 yılı sonunda yapılması planlanan genel seçimlerle Irak hükümetinin kuruluş sürecine ertelenmişti.
Bu bölümün yorumunu sizlere bırakıyorum. Biraz düşündüğünüzde cevabı bulacaksınız. 2005 yılında Irak’ta yapılacak genel seçimler kilit noktası durumundadır.

On İkinci Bölüm :
07.06.2004 tarihli haberde Irak’ın yeni Başbakanı İyad Allavi, ülkedeki milis güçlerinin dağıtılması ve bunların, Irak güvenlik güçlerine katılması ya da sivil hayata dönmesi için anlaşmaya varıldığını açıkladı. Allavi, bu gruplara Barzani ve Talabani’ye bağlı peşmergeleri de dahil etti. Anlaşma uyarınca, çoğunluğu yeni Irak hükümetinde temsil edilen 9 ayrı siyasi grup, milis güçlerini dağıtacak.
İyad Allavi bu grupları şöyle sıraladı:

1- Kürdistan Demokratik Partisi (Mesud Barzani)
2- Kürdistan Yurtseverler Birliği (Celal Talabani)
3- Irak İslam Partisi
4- Irak İslam Devrimi Yüksek Konseyi (buna bağlı Bedir Tugayları)
5- Irak Ulusal Uzlaşma Hareketi (Başbakan İyad Allavi’nin partisi)
6- Irak Ulusal Kongresi (Ahmet Çelebi)
7- Irak Hizbullahı
8- Irak Komünist Partisi
9- Dava Partisi

Başbakan İyad Allavi, Ocak 2005 itibariyle, sayıları 100 bini bulan milislerin yüzde 90’ının dağıtılacağını söyledi. Aradan dört gün geçtikten sonra aynı İyad Allavi 11.06.2004 tarihinde silahlı milislerin lağvedilmesiyle ilgili kararında geri adım attı ve Kürtleri memnun etmek amacıyla peşmergelerin lağvedilecek milis grupları arasında olmadığını açıkladı. Aynı tarihte IKDP’nin üst düzey yetkililerinden Neçirvan Barzani ise, ABD’lileri aralarındaki gizli görüşme ve bilgileri açıklamakla tehdit etti.
Bu bölümdeki noktalar açık ve suyun bulanıklık derecesini tüm çıplaklığıyla önümüze sermektedir.

On Üçüncü Bölüm :
15.06.2004 tarihli haberde IKDP lideri Mesud Barzani’nin El Arabiye televizyonuna verdiği röportajda, “Kerkük Dili Kürdistan” Kürtçe “Kerkük Kürdistan’ın kalbidir” bu slogan Kürt gruplarının vazgeçilmez hedefidir. Kerkük Kürdistandır ve Kerkük sorununun çözümü, Araplaştırmanın tüm izlerinin ortadan kaldırılmasından geçmektedir dedi. Aynı Barzani 09.09.2004 tarihinde Erbil’de AFP’ye verdiği açıklamada, “Kerkük şehrinin Kürt kimliğini muhafaza etmek için savaşa hazırız” dedi. Barzani, “Kerkük Kürdistan’ın kalbidir. Bu kimliği korumak için savaşmak ve Irak Kürtlerinin kazanımlarını muhafaza için canımızı vermeye hazırız” dedi. “Kürtler bu kimlikten vazgeçmez. Bunu pazarlık konusu bile yapmayız” ifadesini kullandı.
11.10.2004 tarihinde de IKDP lideri Mesud Barzani. “Kerkük’ün hala Kürdistan’ın kalbi olduğunu düşünüyorum” dedi.
18.10.2004 tarihinde Mesud Barzani Şam’da temaslarını tamamladıktan sonra düzenlediği basın toplantısında “Referandum yapılsa Kerkük’ün Kürdistan’a bağlanacağından eminim” dedi.
19.10.2004 tarihinde Mesud Barzani; Kerkük konusunun Irak’ın bir iç meselesi olduğunu ve bu konuya ne Türkiye’nin ne de başka bir ülkenin karışma hakkı olmadığını söyledi. Barzani, Osmanlı belgelerinde Kerkük’ün Kürt kenti olduğunun yazıldığını iddia etti. Ayrıca Barzani, “Kerkük’ten yana tavrımız gayet açık, tarihi ve coğrafi gerçekler Kerkük’ün Kürt kimliği olan bir Irak kenti olduğunu ortaya koyuyor. Kerkük, Irak’ta bütün ulusların yaşadığı örnek bir şehir olacak ve bunun için uğraşıyoruz” dedi.

On Dördüncü Bölüm :
24.06.2004 tarihli haberde, IKYB lideri Celal Talabani’nin NTV’ye yaptığı açıklamada, Terör örgütü PKK/KONGRA-GEL üyeleri için genel af istedi.
IKYB lideri Celal Talabani Ankara ziyaretinde Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile bir araya geldi. Talabani, PKK ile ilgili olarak, “PKK’nın kendi içinde bölündüğü yönünde kendilerine de bilgiler geldiğini ancak PKK’nın içişlerine müdahale edemeyeceklerini söyledi. Talabani ayrıca, genel affın bu sorunun tek çözüm yolu olduğu yönünde ki görüşünü de yineledi. Osman Öcalan’ın nerede olduğunun sorulması üzerine de Talabani hala Irak’ın Kuzeyinde olduğunu ancak net bir adres veremeyeceğini açıkladı”.
Acaba Celal Talabani neden PKK/KONGRA-GEL üyeleri için genel af istedi? Yoksa Talabani; Mesud Barzani, ABD (CİA) ve İsrail (MOSSAD) ile birlikte aralarında özel toplantılar sonucu almış oldukları kararımı açıklıyor. Biliniyor ki K.Irak’ın Kandil dağında 6 bine yakın PKK militanı ve de cezaevlerinde bulunan PKK militanları bulunmakta. Bu militanlar genel af ile serbest bırakılırlarsa sizlere daha önceki yazılarımızda anlatmaya çalışmıştık. ABD ve İsrail PKK’yı yavaş yavaş lağvederek PKK militanlarının gruplar halinde Mesud Barzani ve Celal Talabani’nin emrine girerek onlara bağlayacaklardır. Yakın zamanda Osman Öcalan kendi grubuyla birlikte PKK’dan ayrılarak Musul’a kaçmıştır ve gizli bir şekilde ABD tarafından Celal Talabani’nin emrine girmesi sağlanmıştır.
15.10.2004 tarihli haberde; PKK/KONGRA-GEL’den ayrılarak yeni bir örgüt kuran Osman Öcalan, Celal Talabani’nin kontrolünde ki Süleymaniye yakınlarındaki Ranya kasabasında bir lokantada DHA muhabirleriyle bir röportaj yaptı. Bu röportajda Osman Öcalan; “Hiçbir Kürt, ABD karşıtlığı gibi bir ahmaklığı yapamaz ve yapmamalı. ABD, Kürt sorununun çözümünü istiyor. Biz ABD ile ilişkiye geçeceğiz” dedi. Ayrıca Osman Öcalan, “PKK dönemi bitti, yeni dönem başlıyor” dedi. Osman Öcalan Türkiye ile ilgili de “Türkiye’ye dönme hakkımız elimizden alınamaz. Türkiye bizim ülkemizdir. Orada yaşamak bizim hakkımızdır ve bu hakkı elde edeceğiz” dedi.

Bugünkü yazımızı burada sonlandırıyoruz. Sonraki yazımızda yarım kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu yazımızı dikkatle okuyun ve sonucu tüm çıplaklığıyla görün. Sağlıcakla kalın.
Saygılarımla
ŞEHİTLERİN SESİ


alt1
alt1
 
alt1 alt1
alt1
Giriş
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Derin Haber
· Haber gönderen Bozkurt


En çok okunan haber: Derin Haber:
DİYARBAKIR PKK MEZARLIĞI !


alt1 alt1
alt1
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4
Toplam Oy: 6


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


alt1 alt1
alt1
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


"KÜRT DOSYASI 15" | Hesap Aç/Yarat | 0 yorum
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Misafir kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
News ©
alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1