Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Derin Haber: KÜRT DOSYASI 16
Gönderen:: sehitlerinsesi
alt1
Konu Derin Haber

DERİN NOKTALAR 3
Bugünkü yazımıza yarım kaldığımız yerden devam edeceğiz.
On Beşinci Bölüm :
21.01.2004 tarihli Milliyet gazetesinin yazarı Fikret BİLA’nın “Köy Boşaltma Davaları” adlı yazısında bazı çarpıcı noktaları işaret etmişti. Fikret BİLA yazısında, “Adalet Bakanlığı’nın hazırladığı Terör ve Terörle Mücadeleden doğan zararların karşılanması hakkında yasa tasarısının kapsamı ne olacak, bu yasadan kimler yararlanacak?


Genel bir ifadeyle terör suçundan mahkum olanlar dışında, terörden veya terörle mücadeleden zarar gördüğünü düşünen herkes, gördüğü zararın tazmini için bu yasa yürürlüğe girince başvuruda bulunabilecek. İdarenin adli müşavirliklerince yapılan çalışmalara göre terör nedeniyle köylerinden göç etmek zorunda kalan vatandaşların sayısı 353 bin. Başvuruların büyük ölçüde bu vatandaşlar tarafından yapılması bekleniyor. 2003 yılı sonuna kadar, İçişleri Bakanlığı’na Jandarma aleyhine yapılan başvuru sayısı 901, aynı nitelikte Milli Savunma Bakanlığı’na yapılan başvuru sayısı da 2000’e yakın. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne açılan dava sayısı ise 1500 civarında. Bu başvuru ve davaları ortak yönü, köy yakma ve boşaltma nedeniyle göç edenlerin uğradıkları zararın tazmin edilmesi talebi…
İçişleri Bakanlığı’na başvuruda bulunanların istedikleri tazminat toplamı 96,5 trilyon TL., On yıllık faizleri dikkate alındığında bu rakam katrilyona yaklaşıyor. Hükümet hazırladığı tazminat yasasıyla, güvenlik güçlerinin kusuru bulunsun veya bulunmasın, devletin aldığı önlem yüzünden değil terör saldırısı yüzünden de olsa köyleri boşaltılan veya zarar görenlerinde yararlanmasını öngörüyor. Bu konuda kusursuz sorumluluk ilkesiyle hareket ediyor. Devletin kusuru olmasa da tazminat ödemeyi kabul ediyor” dedi.
Bu bölümle ilgili söylenecek tek söz var o da bu hükümet (AKP) bu vatanı her yönüyle satmakta ve de peşkeş çekmektedir. AKP hükümeti genel başkanı ve başbakan Recep Tayip Erdoğan maskesini düşürmüştür ve gerçek niyete haiz yüzünü göstermiştir. Recep Tayip Erdoğan “Damat Ferit Paşa” nın ikinci versiyonudur ki onun rolünü üstlenmiş ve de rolünü oynamaktadır. Türk’e, Türklüğe düşman olan ve de Türklüğü inkar eden bu cibilliyetsiz şerefsizler güruhu SEVR’i hayata geçirmiştir.

On Altıncı Bölüm :
21.05.2004 tarihli haberde, DEHAP Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, “KADEK lideri Öcalan’a uyguladığınız tecrit politikası Kürt sorununu çözemez. KADEK de, Öcalan da çözemediğiniz bu sorunun sonucudur. Sorunu çözmediğinizde yeni KADEK’ler, yeni Öcalan’larla karşı karşıya kalırsınız. Çözüm ve diyalog için çaba içine girin” dedi.
Bu bölüm ile ilgili yorumu sizlere bırakıyorum.

On Yedinci Bölüm :
07.06.2004 tarihli haberde, Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) genel başkanı Abdülmelik FIRAT Radikal gazetesi’ne daha önce yayınlanmış olan “AB eşiğinde Kürt Sorunu” adlı yazı dizisine katkı olması için gönderdiği fakat yayınlanmayan yazılı halde ki düşüncelerinin bulunduğu röportajdan birkaç bölümü sizlere veriyoruz. Abdülmelik FIRAT, “Kürt sorununun kaynağı 1924 anayasasıdır. Kürtlere asimilasyonu (eritme) ve jenoside (katliam) reva görmüşlerdir. Tarihte hiçbir despot diktatörün yapmadığı zulmü Kürt halkına uygulamışlardır. Kürt halkı ve önder şahsiyetleri bu insanlık dışı muameleye karşı koymak için daha örgütlenmeden inkarcılar tarafından hadise (başkaldırı) provoke edilerek katliamlara başlamışlardır.
Sistemin partilerinde birçok Kürt kökenli kimseler milletvekili olmuştur. Fakat Kürt olarak değil Türk olarak milletvekili olmuşlardır. Burada Kürtleri temsil etme diye bir durum yoktur. Kürt sorununu terörize eden sistemdir. birkaç bölümü sizlere veriyoruz. Abdülmelik FIRAT, “Kürt sorununun kaynağı 1924 anayasasıdır. Kürtlere asimilasyonu (eritme) ve jenoside (katliam) reva görmüşlerdir. Tarihte hiçbir despot diktatörün yapmadığı zulmü Kürt halkına uygulamışlardır. Kürt halkı ve önder şahsiyetleri bu insanlık dışı muameleye karşı koymak için daha örgütlenmeden inkarcılar tarafından hadise (başkaldırı) provoke edilerek katliamlara başlamışlardır.
Sistemin partilerinde birçok Kürt kökenli kimseler milletvekili olmuştur. Fakat Kürt olarak değil Türk olarak milletvekili olmuşlardır. Burada Kürtleri temsil etme diye bir durum yoktur. Kürt sorununu terörize eden sistemdir. birkaç bölümü sizlere veriyoruz. Abdülmelik FIRAT, “Kürt sorununun kaynağı 1924 anayasasıdır. Kürtlere asimilasyonu (eritme) ve jenoside (katliam) reva görmüşlerdir. Tarihte hiçbir despot diktatörün yapmadığı zulmü Kürt halkına uygulamışlardır. Kürt halkı ve önder şahsiyetleri bu insanlık dışı muameleye karşı koymak için daha örgütlenmeden inkarcılar tarafından hadise (başkaldırı) provoke edilerek katliamlara başlamışlardır.
Sistemin partilerinde birçok Kürt kökenli kimseler milletvekili olmuştur. Fakat Kürt olarak değil Türk olarak milletvekili olmuşlardır. Burada Kürtleri temsil etme diye bir durum yoktur. Kürt sorununu terörize eden sistemdir. Su ve hava gibi doğal olan hakkını arayan kimse niye terörist olsun. Ortadoğu’da Pers, Arap ve Türklerle beraber yaşayan Kürtleri insan haklarından, dilinden, kültüründen, örf ve adetlerinden mahrum bırakmak insanlık suçudur. Bize göre Türkiye’nin en mühim meselesi Kürt sorunudur. Kürtlerin kimliği, dili ve kültürü ile Türkiye *****huriyeti’nin ortağı olmasını talep etmekteyiz. Anadolu ve Mezopotamya’nın yerleşik halkı olan 20 milyona yakın Kürdü dışta tutmak ve inkar etmek hakkaniyete, adalete ve insanlığa sığmayan bir davranıştır. Bu despot davranışa sahip olan bir yönetimin AB’ne girmesi mümkün değildir” dedi.
Bu bölümle ilgili olarak kesin ve net olan düşünce bu Abdülmelik FIRAT denen şahsiyet Atatürk’e hakaret etmiştir. Sadece Atatürk’e değil günümüze kadar geçen bütün kişilere hakaret etmiştir.Abdülmelik FIRAT ile ilgili olarak şu hatırlatmayı yapmalıyız ki onu daha iyi tanıyalım. Abdülmelik FIRAT, 1925 yılında Diyarbakır, Kulp, Varto, Bingöl ve Çapakçur’da Türk devletine karşı başkaldırmış olan Şeyh Sait’in torunudur.

On Sekizinci Bölüm :
03.07.2004 tarihli haberde, DEHAP Diyarbakır İl Başkanı Celalettin BİRTANE, “Abdullah Öcalan üzerindeki uluslar arası hukuka ve insan haklarına aykırı olan tecrit politikalarından vazgeçilmesi gerektiğine dikkat çekerek, demokratik çözümün ve barış sürecinin mimarının sayın Öcalan olduğu görülmeli ve kendisiyle diyalog kurulmalıdır ve bölgede yoğunlaştırılan askeri operasyonlara son verilmelidir” dedi.
Bu bölümle ilgili olarak, bu şahsın bu şekilde konuşmasına izin veren kişi ve kurumlarda bu şahıs kadar hem şerefsiz, hem de vatan hainidirler.

On Dokuzuncu Bölüm :
07.07.2004 tarihli haberde, IKYB lideri Celal Talabani 06.07.2004’te eşi Hero Talabani ile birlikte öğle saatlerinde, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nin içinde buluan Borsa Restorant’ta yemek yedi. Restoran’ın terasında yenilen bu yemeğe, Talabani ve Barzani’ye yakınlığıyla bilinen “Kuzey Irak ihale kaynıyor” diyen Turkish Daily News gazetesi genel yayın yönetmeni İlnur ÇEVİK ile gazeteci-yazar Cengiz ÇANDAR eşlik etti. Bu yemekte Talabani, İlnur ÇEVİK’e K.Irak’ta 65 milyon dolarlık ihale verdi. Yemek yaklaşık 2 saat sürdü. Bu üçlü, buluşmanın özel bir yemek olduğunu belirttikten sonra kendilerini bekleyen “T.C. Dışişleri Bakanlığı Protokol” yazılı araçla restoran’dan ayrıldı.
Bu bölümle ilgili olarak Celal Talabani, İlnur ÇEVİK’e vermiş olduğu 65 milyon dolarlık ihalenin ana hatlarından biriside Süleymaniye’de ki havaalanının inşasıdır. Bu havaalanı yakın bir tarihte hizmete girecektir. Bu havaalanı ile ilgili olarak 08.09.2004 tarihli haberde, Avrupa’da ki temaslarından sonra ülkesine dönerken Ankara’ya uğrayan Irak Kürdistan Demokratik Partisi’nin (IKDP) yerel yetkilisi Neçirvan Barzani, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’e, Kuzey Irak’ın Süleymaniye şehrinde yapımı devam eden havaalanına Türk charter uçaklarının sefer yapmasını arzu ettiklerini söyledi. Havaalanının birkaç ay içinde tamamlanacağını belirten Barzani, bazı Türk charter firmalarının K.Irak’a sefer başlatmak için girişimlerinin olduğunu bildirdi.

Bu günkü yazımızı burada sonlandırıyoruz. Bir sonraki yazımızda yarım kaldığımız yerden devam edeceğiz.
Sağlıcakla kalın.
Saygılarımla
ŞEHİTLERİN SESİ


alt1
alt1
 
alt1 alt1
alt1
Giriş
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Derin Haber
· Haber gönderen Bozkurt


En çok okunan haber: Derin Haber:
DİYARBAKIR PKK MEZARLIĞI !


alt1 alt1
alt1
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4.5
Toplam Oy: 8


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


alt1 alt1
alt1
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


"KÜRT DOSYASI 16" | Hesap Aç/Yarat | 0 yorum
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Misafir kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
News ©
alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1