Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Sizden Gelenler: Türk Milleti ve Milliyetçiliği
Gönderen:: hakim13
alt1
Konu Sizden Gelenler

Bismillahirrahmanirrahim. Selamünaleyküm değerli inanan Mü’min kardeşlerim.
Hiç düşündünüz mü? Neden her fırsatta, Türk Milletine saldırılıyor? Şöyle açabiliriz,
“”Şair İsmet Özel’in 20.03.2005 Akşam Gazetesi’nden Ahmet Tulgar'a vermiş olduğu mülakattan bazı parçalar;
Türkiye'de Türkler yaşar
'Türkiye'de sadece Türkler yaşıyor' demek ırkçı, kavmiyetçi bir cümle değil. Bu tarihi yorumlamanın yoludur. Türkiye'yi Türkler yapmıştır.


Kürt milliyetçiliği yok
Türkiye'de yükselen bir Kürt milliyetçiliği yok. 'Nasılsa Kürdistan kurulacak' haberlerini duyan ve bu duruma adapte olmaya çalışanlar var.
Müslüman Kürt Türk'tür
'Kürt davası güdüyorum' diyen birini muhatap almam. Eğer İslam'a dahil iseler Türk olduklarını düşünüyorum. Burada hepimiz Türk olduk.
Allah bizi üstün yarattı
Allah Türkleri diğer milletlerden üstün yarattı' dediğimde çocuksu bir şey olarak algılanıyor. Oysa Türkiye dünya sistemi için en kritik ülkedir.
Bu ülkedeki herkese 'Türkler' dediğiniz zaman Kürtleri nereye koyuyorsunuz? İyice azalmış olsalar da Ermenileri, Rumları?
Şimdi ben diyorum ki: Bizim dünyayı kavrama biçimimiz merkez tarafından ambalajlanmış ve bize kabul ettirilmiştir. Şimdi ben 'Türk' dediğim zaman bunun ırki, kavmi, hatta kültürel bir anlamı olmadığını, bunun mutlak bir şekilde tarihi bir rol olarak anlaşılması gerektiğini söylüyorum. O yüzden 'Türkiye'de sadece Türkler yaşıyor' demek ırkçı, kavmiyetçi bir cümle değildir, kültürel bir cümle dahi değildir. Bu tarihi yorumlamanın bir yoludur. 'Türkiye'de sadece Türkler yaşıyor. Türkiye; Türkler tarafından yapılmıştır. Türkler, Türkiye'yi yapmıştır' dediğimiz zaman bir modern çağ anlayışını getiriyoruz. Modern çağ, Türk’lerin gölgesi altında oluşmuş bir çağdır. Dolayısıyla, modernleşme ile Türk vakası arasındaki ilişkiyi koparmak mümkün değildir. Ama bugün konuşmalar hangi çevrede, hangi alanda olursa olsun Türk meselesini dışarıda bırakarak cereyan etmektedir.
T.C yurttaşı Kürtlerin çoğu, Türk olmadıklarını söylüyorlar ama Müslüman bu insanlar.
Hiç de öyle değil. Bugün hala 2005 miladi yılında Doğu'ya gidin, Alevi olmayan Kürt kendini Türk olarak adlandırır. Adama sorduğun zaman 'Alevi misin' diye 'Hayır, ben Türküm' diyor. Anlıyor musunuz?

Yani bugünlerde Çanakkale çok konuşuluyor. Ama bu acaba hangi beklenti ile ya da neyin vurgulanmasıyla yükseltilen bir söylem? İmam Hatip mekteplerini bitirenleri askeri mekteplere almayanlar Çanakkale Zaferi'nin önemini nereye oturtuyorlar. Mehmed Akif, 'Öyle büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi, Bedr'in aslanları ancak bu kadar şanlı idi' derken Çanakkale'de ölenlere ya bu şair saçmalamış ve bu saçmalamanın içine İstiklal Marşı'nı da dahil etmiş ya da bugün Türkiye'de ipleri elinde tutanların neyin peşinde olduklarını anlayamıyoruz.””

“”Türk Edebiyatı Dergisi/ Mart-2005 / Söyleşi: Adem E. Yılmaz
İsmet Özel: Allah Türkleri Üstün Yarattı
Adem E. Yılmaz: Ankara’daki konferansınızda “Allah Resulü cihada gitmeyip de cihad için harcayacakları parayla mescit yapanların mescidinde namaz kılmamıştır. Demek ki Türklük o zamandan başlamıştır. Bazıları Müslüman bazıları Türk’tür.” demiştiniz. Türklüğü, Müslümanlığın özel bir biçimi olarak mı, İslam’ın seçkin bir uygulayıcısı olarak mı görüyorsunuz?
İsmet Özel: Yani şöyle. Biz ehl-i kıbleyi tekfir edemediğimiz için, kimsenin Müslümanlığına laf söyleyemeyiz. Zaten kimsenin kalbini yarıp bakacak halimiz de yok. İslam dıştadır, iman içtedir. Kimsenin imanını görmemiz mümkün değil. Allah Resulü de zaten münafıkları bildiği halde ifşa etmemiştir. Onun için Müslüman Müslüman’dır. Ama bir insanın Türk olup olmadığını kâfirle çatışmayı göze alıp almadığından anlıyoruz. Dolayısıyla o zamandan Türklük başlamıştır deyişim o. Kimsenin Müslümanlığına bir diyeceğimiz yok. Resûlullah o camiyi yıktırmadı, ama Türklük başka bir şey. Biraz önce söyledim, Araplar İslam’ın yükünü taşımada enerjileri azaldığı sırada Türklük ortaya çıktı. Ama Araplar bu enerjiyi yüksek miktarda taşıdıkları sırada onlar da Türk’tü tabiî ki.””

Kısacası Allah (cc) uğrunda savaşana, Cihat edene “Türk” denir. Türk Milletinden nefret edenlerin ve yok olmasını isteyenlerin ortak bir özelliği var, Müslüman olmamaları. Yüce Yaratıcımız, Peygamber (sav) Efendimize, Türk Milletini övdürmüştür. Peygamber (sav) Efendimizde, Allah (cc) izni ile “İstanbul’u Feth eden Komutan ne güzel Komutandır, İstanbul’u Feth eden asker ne güzel askerdir” dediğine göre, Hz.Muhammed (sav) Efendimizin söyledikleri ve yaptıkları Sünnet (Yarı Ayet-Yarı Farz) olarak kabul eder isek, Türk Milletini sevmek ve övmek Sünnet’tir. Türk Milletini sevmeyenin imanından şüphe ederim.

Neden her fırsatta Türk Milletine saldırılıyor? Sorumun cevabını gelince; Türk Milleti Allah (cc) Yeryüzündeki Gölgesi, Allah (cc) uğrunda Gâvura karşı savaşan Müslüman, Allah (cc) Askerleri, İslam’ın Ordusu, Peygamber (sav) Efendimiz’in Fedaileri, İslam Ordularının Komutanı, Kutsal Emanetlerin Bekçisi, Kutsal Toprakların Koruyucusu, Kâbe-i Şerif ve Harem-üş Şerif’in Hizmetkârı, Türk demek Müslüman demek, Müslüman demek Türk demek olduğu için İslam düşmanlarının tamamı Türk kelimesinden ve Türk Milletinden nefret ederler.

Gelelim pkk-dehap a onlar Kürt kardeşlerimi temsil etmiyorlar, çünkü Müslüman Kürt Kardeşlerim Türk olmaktan gurur duyarlar ve Türk Milletinden nefret etmezler, nefret edenler Müslüman olmayan Kürtlerdir. Onların İslam ile alakası yoktur. Türk ten nefret eden Kürt var ise kesinlikle Müslüman değildir, komünist, marksist, ırkçı, faşist, bölücü teröristtir. Kaldı ki pkk nın başı, bebek katili, teröristbaşı, 35 bin masum canın katili apo Kürt değil Ermeni’dir.

Türk Milliyetçiliği ise ırksal değil kültüreldir Türk-İslam Milliyetçiliği Ümmetçiliğin Türkçe adıdır.
Bizler sadece kendi ülkemizde kendi milletimizin çıkarları doğrultusunda, vatanını milletini seven “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” diyebilen, “Türkçe Konuşanlar” Milliyetçisiyiz. Peygamber (sav) Efendimiz “Kavminizi Seviniz” demiştir. Bizde kavmimizi seviyoruz bu sevgi ırksal değil “Dilsel”dir. Yani Türkçe konuşanlar olarak seviyoruz. Arap Arabım diyecek, Alman Almanım diyecek, Fransız Fransızım diyecek, İngiliz İngilizim diyecek, Rus Rusum diyecek ve kendi kavmini sevecek, ama Türk Türk’ün deyince, Milletini sevince ırkçı, faşist, kafatasçı olacak, yok öyle yağma, bu dünyanın en büyük haksızlığıdır. Biz bunu hak etmedik, hak etmiyoruz. 12 Eylül öncesi bir tarafta Vatanı bölmeye çalışanlar, Camileri, Kur-an Kurslarını, Kur-an- Kerim okutulmasını yasaklamak isteyenler, yabancı odaklara hizmet edenler, İslam’dan nefret edenler ve özellikle Müslümanlara suçsuz yere SALDIRANLAR vardı, diğer tarafta da, kendisini savunan ve bu kişilere karşı koyan ÜLKÜCÜLER vardı. Ülkücülerden başka Müslüman yok mu idi bu ülkede, neden sadece onlar Şehit oluyordu, çünkü onlar Türk’tü. Diğer kişiler sadece Müslüman’dı ve “İt iti öldürüyor” diyen kişilerdi. Bu olaya basit bir örnek vereyim, 1.Dünya Savaşı sırasında Ermeniler Fransız ve Rusların kışkırtmaları karşılığında Masum Müslüman Türk Milletini Katletti (1 Milyon), Türk’ler ise kendini savundu.

Alman Milletvekili Cem Özdemir (ırksal Türk) nasıl bizim için Türk değilse, İstiklâl Marşımızın Yazarı Büyük Şair Mehmet Akif Ersoy (ırksal Arnavut olduğu halde) bizim için Türk’tür ve şöyle demiştir; “Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal”. İnsanlar bizleri yani Türk-İslam Ülkücülerini tarif ederken bizim kendimizi tarif ettiğimiz şekilde değil, başkalarının bizi tarif ettiği şekilde kabul etmek istiyorlar. Bu ise çok büyük bir haksızlıktır ve bize karşı yapılan bir İFTİRA dır ve dinimizde haramdır.

Allah (cc) yar ve yardımcınız olsun, Yüce Rabb’imin Rahmeti ve Bereketi üzerinize olsun. 
Saygılarımla 
Muhammed Hakim ONÜÇ


alt1
alt1
 
alt1 alt1
alt1
Giriş
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Sizden Gelenler
· Haber gönderen Bozkurt


En çok okunan haber: Sizden Gelenler:
GÜZEL SÖZLER


alt1 alt1
alt1
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 4


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


alt1 alt1
alt1
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


"Türk Milleti ve Milliyetçiliği" | Hesap Aç/Yarat | 0 yorum
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Misafir kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
News ©
alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1