Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Lider: TESLİMİYETÇİ AKP HÜKÜMETİ PEŞMERGE LİDERLERİ CESARETLENDİRDİ !...
Gönderen:: Bozkurt
alt1
Konu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli düzenlediği basın toplantısında, Irak’ta son dört yıl içinde yaşanan gelişmeler, Türkiye’nin milli güvenliğini tehdit edecek çok tehlikeli bir mecraya girdiğini söyledi. AKP hükümetinin teslimiyet ve aczinden cesaret alan peşmerge liderleri, Türkiye’nin içini karıştırma tehditlerinde bulunmaya cüret edebidiğini söyleyen Bahçeli, AKP hükümeti, Türkiye’ye açıkça husumet ilanı olan ve Türkiye’nin toprak bütünlüğünü hedef alan bu tahrikler ve meydan okumalar karşısında sessiz, tepkisiz ve hareketsiz kalmıştır. Türkiye, bugün, iç ve dış güvenliğini hedef alan açık ve yakın bir tehlikeyle karşı karşıyadır dedi. Bahçeli, "Bizim, Türkiye’nin sorunları hakkındaki düşüncelerimizi ortaya koymak için ne sizin, ne de herhangi bir makamın iznine ve icazetine ihtiyacımız vardır. Haline bakmadan diktatörlüğe heveslenmek, Türk siyasi tarihinde kimseye hayır  getirmemiştir. Biz, görüşlerimizi açıkça ve dürüstçe söyleriz, siz de bildiğinizi yaparsınız ve bunun tüm sonuçlarına da katlanırsınız” dedi.


Türkiye'yi bu noktaya AKP'nin teslimiyeti getirdi

Burada unutulmaması gereken husus, bugün karşımıza çıkan bu güvenlik risk ve tehditlerinin, AKP hükümetlerinin görev yaptığı dört yıllık bir süreç içinde şekillenen gelişmelerin bir sonucu olduğu gerçeğidir.
Türkiye’yi bu noktaya, Başbakan Erdoğan’ın ve hükümetinin bu gelişmeler karşısında sergilediği acz, teslimiyet ve gaflet getirmiştir dedi. Bahçeli, bu konunun muhasebesini yapmaya geçmeden önce, siyasi iktidarın Anayasa ile belirlenen görev ve sorumluluklarını bu vesileyle kısaca hatırlatmak istiyorum.
"Türkiye’nin milli güvenliğini sağlamak ve milli çıkarlarını korumak, hükümetin Anayasal görev ve sorumluluğudur. Başbakan ve hükümeti, Milliyetçi Hareket’in bu konunun da amansız takipçisi olacağını hiçbir zaman unutmamalıdır" dedi.

PKK militanları Kandil dağından inmiş, şehirlere yerleşmiştir.

 

Barzani ve Talabani’nin siyasi himayesi altında bölgede yuvalanan 3000 civarındaki militan, Kürt peşmerge gruplarıyla iç içe yaşamakta olduğunu söyleyen Bahçeli, lojistik desteği bu gruplarca sağlanmakta ve Türk sınır bölgesinde gümrük denetimi yaparak haraç toplamaktadır dedi.

Bahçeli, Irak hükümeti PKK’yı resmen terörist örgüt olarak kabul etmemektedir. Siyasi faaliyette bulunmasına izin verilen PKK, seçimlere iki parti çatısı altında katılmış ve Irak siyasi yaşamının legal unsuru haline gelmiştir. PKK terör örgütü, lider kadroları, terör kampları, silah ve mühimmat depoları ve Amerikan menşeili silahlarla donatılmış militan kadrolarıyla, ABD’nin askeri kontrolü altındaki bölgede serbestçe faaliyet gösterebilmektedir dedi.

Referandum önlenmeli

Bahçeli, Kerkük’ün statüsü konusunun, Irak’ta Sunni ve Şii grupları da içine alacak topyekün bir iç savaşı tetikleyecek en önemli risk unsuru olduğunu söyledi. 2007 yılı sonuna kadar yapılması öngörülen referandum için saatin işlemeye başladığının altını çizen Bahçeli, “Öncelikli konu referandumun önlenmesi olmalıdır. Kerkük’ün statüsünün Irak’ın bütünü içinde bir çözüme kavuşturulması sağlanmalıdır. Bu çerçevede, Kerkük’e Bağdat gibi, hiçbir idari bölgeye bağlı olmayacağı özel bir statü verilmelidir” dedi.

AKP Irak'ta teslim oldu

Irak’ta bugün iç savaş yaşandığını, kaydeden Bahçeli, “Kürt grupların Kerkük’ü zorla ele geçirme stratejisinde sona gelindiğini, Kuzey Irak’ın PKK teröristlerinin eğitim ve  lojistik merkeze ve Türkiye’ye karşı saldırı üssü haline geldiğini” anlattı. Bahçeli, bütün bu gelişmeler yaşanırken iktidarın, siyasi ufku ve stratejik derinliği olan Irak politikaları geliştirmekte acze düştüğünü ifade ederek, “AKP Hükümeti Irak’ta teslim olmuştur. Türkiye, bugün gelişmeleri uzaktan izlemekte bile zorlanan marjinal bir seyirci durumundadır” dedi. Başbakan Erdoğan’ın bu konudaki son açıklamalarını eleştiren Bahçeli, şöyle devam etti: “Başbakan Erdoğan, vicdanlarda aklanmak ve imaj düzeltmek telaşıyla, bu sahte çıkışlarla su üzerine yazı yazmakta ve göz boyamaya çalışmaktadır” Kuzey Irak’ta bağımsız bir Kürt devleti kurulması durumunda Türkiye’yi de içine alacak ağır gerginliklerin artacağına işaret eden Bahçeli, bu konunun ABD ile en üst siyasi düzeyde ele alınması gerektiğini kaydetti. Bahçeli, Türkiye’nin, ABD ve Irak’taki Şii ve Sünni gruplarla temasa geçerek, zorlamayla yapılacak Kerkük referandumunu tanımayacağını ilan etmesi gerektiğini de söyledi.

Türkiye’nin Kuzey Irak’tan kaynaklanan fiili bir güvenlik tehdidi ve terör saldırısıyla karşı karşıya olduğunu ifade eden Bahçeli, bu saldırılar ve tehditler karşısında, uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru savunma hakkının bütün unsurlarıyla doğduğunu vurguladı. Hava ve kara harekatının, bölgeyi askeri kontrolü altında bulunduran ABD ile istişare halinde yapılabileceğini belirten Bahçeli şöyle konuştu:

“ABD, Habur Sınır Kapısı’nı lojistik ikmal amaçlı, İncirlik Üssü’nü ise, Irak’a mühimmat ve savaş malzemesi nakli için merkez üs olarak kullanmaktadır. Türkiye’nin ABD’ye dost ve müttefikliğin bir gereği olarak verdiği bu çok önemli destekler, ABD’nin dikkatine getirilmeli ve ABD’den de aynı anlayış, dayanışma ve desteğin beklendiği açıkça söylenmelidir.” 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 17 Ocak 2007 tarihli basın açıklamasının tüm metnini okumak için tıklayınız.


alt1
alt1
 
alt1 alt1
alt1
Giriş
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla
· Haber gönderen Bozkurt


En çok okunan haber: :
”ESKİ ÜLKÜCÜ”


alt1 alt1
alt1
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 3


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


alt1 alt1
alt1
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


Üzgünüm, bu yazı için yorumlar aktif değil.
News ©
alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1