Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Basın-Yazarlar: AKP’nin tahribatını tamir edeceğiz
Gönderen:: Bozkurt
alt1
Konu Basın-Yazarlar
MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin kurmaylarıyla son günlerde önemli toplantılar yapıyor. MHP’de masaya yatırılan konular arasında, bürokraside yaşanan kadrolaşma ve usulsüzlük iddiaları da önemli yer tutuyor.

MHP Genel Merkezi’ndeki hareketlilik son zamanlarda iyece arttı. MHP teşkilatlarından Ankara’ya ziyaretler çoğaldı. AKP gibi güçlü bir teşkilata sahip olan MHP, Devlet Bahçeli’nin talimatıyla seçim için erken alarm verdi.

Şu sözler Bahçeli’nin: “Seçim yılına girdik, sonbaharda yapılacak seçimde iktidara gelir gelmez önceliğimiz, AKP’nin son dörtbuçuk yıldır yaptığı tahribatı tamir etmektir. Biz Başbakan’ı uyardık, uyarıyoruz. Ama, Köşk’e çıkmaya kararlı görünüyor. Arkasında bunca yolsuzluk dosyası varken *****hurbaşkanı olmakta ısrar ederse, bu *****huriyete bir tahrip bombası atmak anlamına gelir. O zaman da, biz iktidara geldiğimizde önce Tayyip Erdoğan’ı Çankaya Köşkü’nden indirererek başlarız icraatımıza. Yani önce tahribatların en büyüğünü tedavi edeceğiz. Sonra yolsuzluk dosyalarını açacağız, ondan sonra da, AKP’nin yaptığı kadrolaşmanın izlerini sileceğiz.”

 

Paçacı: Milliyetçi oyların tek adresi MHP

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı’ya soruyorum, “Seçimden ne bekliyorsunuz, hesabınız nedir?” Yanıtı şöyle : “Biz 99 seçimlerinde aldığımız oyların yüzde onunu, 2002 seçimlerinde AKP’ye kaptırmıştık. Bu milliyetçi oylar şimdi bize döndü. Daha önce bize oy vermeyip de, bu defa bize verecek olanlar da var. Çünkü ülkenin bölünme tehlikesi altında olduğunu görüyorlar, milliyetçi duyarlılığa sahip tek parti biz kaldık. Doğruyol Partisi, ‘düz ovada siyaset’ diyerek bu sahadan çekildi. Şimdi milliyetçi oyların tamamı bize yöneliyor. Bu durumda biz, yüzde 25-30 civarında bir oyu rahatlıkla alırız.”

Paçacı, önümüzdeki seçimde ilk kez oy kullanacak olan gençlere de dikkat çekiyor. Paçacı’ya göre, genç seçmenlerin öncelikli adresi MHP olacak. Partisinin rakipsiz olduğu konusunda iddialı konuşan Paçacı, anket sonuçlarında MHP’nin önde gittiğini belirterek, bu konuda ilginç bir de örnek veriyor, “Parti iyi olmasa bizim yüzümüz gülmez, artık yüzümüz gülüyor.”

Genel merkezdeki manzara

MHP’nin Balgat’taki genel merkezini ziyaret edenler, orjinali Moğolistan’da bulunan Orhun Anıtları ile karşılaşıyor. MHP Lideri Bahçeli, tarihin en eski yazılı anıtları arasında yer alan Orhun Anıtları’nın bire bir kopyasını, partisinin genel merkez girişine yaptırarak adeta Moğolistan’ı Ankara’ya taşımış. Bahçeli’nin hedefi, MHP’nin seçimden iktidar olarak çıkması ve anıtların bir örneğinin de Meclis bahçesine dikilmesi.

Parti binasının her köşesi, seçim hazırlıklarını gösteren işaretlerle dolu. Girişte, Bahçeli’nin büyük boy portresi ile “Lider Ülke Türkiye İçin Tek Başına İktidar” sloganının yer aldığı afiş dikkatleri çekiyor. Diğer katlarda da, seçim atmosferini yansıtan afiş, bayrak ve pankartlar yer alıyor. Tüm yönetici odalarının duvarlarında, Atatürk, Alparslan Türkeş ve Devlet Bahçeli’nin fotoğrafları bulunuyor.

Seçim çalışmalarına hız veren MHP, parti teşkilatlarından gelen yöneticilerle her hafta sonu toplantılar düzenliyor. Toplantılarda, il ve ilçe teşkilatlarının çalışmalarına ilişkin raporlar değerlendiriliyor, seçim stratejileri tartışılıyor, miting programları netleşiyor.

MHP Genel Merkezi’nin asansörlerinde, kat numaralarının yanında hangi katta hangi yöneticinin makamının bulunduğu yazıyor. Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin makam odası 2’nci katta. Şu sıralar, trafiği en yoğun olan bölüm de makam katı. Üniversite öğretim üyeleri, meslek örgütleri temsilcileri, bürokratlar, emekli subay ve yargı mensuplarından çok sayıda kişi, 2’nci kata gelip Bahçeli ile görüşüyorlar.

Yaklaşan seçimle birlikte, partiye katılmak isteyenlerin sayısında adeta patlama yaşanıyor. Bahçeli’yi ziyaret eden isimler arasında, bakanlık ve milletvekilliği yapmış siyasiler de yer alıyor. Tekir Yaylası’nda Alevilere, MHP’ye katılma çağrısı yapan Bahçeli, bu çağrısının meyvelerini de almaya başlamış. Geçtiğimiz hafta MHP Genel Merkezi’ni ziyaret edip Bahçeli ile görüşenler arasında, bir grup Alevi de bulunuyor.

Partiye ulaşan “kadrolaşma” ve “kamuda yolsuzluk” iddiaları ise 20 kişiden oluşan özel bir komisyon tarafından inceleniyor. Bahçeli’nin çalışma masası, yolsuzluk iddialarına ilişkin inceleme raporlarıyla dolu.

MHP Genel Merkezi’ni diğer partilerden farklı kılan fiziki bir ayrıntıdan da söz etmek istiyorum. Devlet Bahçeli’nin partisi, “helikopter pistine sahip tek siyasi parti” unvanını da taşıyor. Binanın terası, ABD ve Uzakdoğu ülkelerindeki gökdelenlerde olduğu gibi helikopter pisti olarak düzenlenmiş. Ancak, pistin kullanılabilmesi için 2 milyon YTL’lik yatırıma ihtiyaç var.

Oktay Vural: Hükümetin Irak hezimeti seçimleri etkileyecek

MHP Genel Merkezi’nde, isimleri kamuoyunca da tanınan önemli siyasiler, iş bölümü yapmışlar ve seçimlere dönük hummalı çalışmalar yürütüyorlar. Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, yarın yapılacak Meclis’teki Irak görüşmelerini hatırlatarak “Hükümetin bir Irak planı yok. Başkan Bush ABD’nin Irak planını açıkladı. Ama bizim Başbakan’ın Irak planını bilmiyoruz. İddia
ediyorum, Irak’ta yaşananların hesabını bu hükümet, sandıkta verecek.”

Vural’ın gündeminde bir de, “Telekom” konuları var. Vural MHP iktidarında, Türktelekom’un özelleştirilmesi ile Vodafone ilişkin dosyaların mutlaka açılacağını, not düşüyor.

İsmail Küçükkaya / Akşam

alt1
alt1
 
alt1 alt1
alt1
Giriş
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Basın-Yazarlar
· Haber gönderen Bozkurt


En çok okunan haber: Basın-Yazarlar:
Erdoğan'ın yeni uyutma taktikleri


alt1 alt1
alt1
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 2


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


alt1 alt1
alt1
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


Üzgünüm, bu yazı için yorumlar aktif değil.
News ©
alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1