Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Lider: YA TESLİMİYETÇİLİK, YA MİLLİYETÇİLİK
Gönderen:: Bozkurt
alt1
Konu
MHP Genl Başkanı Devlet Bahçeli Ankara 2. Bölge İstişare Toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin, "çok yönlü ve boyutlu ihanet ortaklığının saldırılarıyla karşı karşıya bulunduğunu iddia ederek, bunun sonunda da "yapay milletler"den oluşan ve yeni tanımı "federal" olan farklı bir devlet kurulmak istendiğini söyledi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 7. *****hurbaşkanı Kenan Evren'in açıklamalarına tepki göstererek, "Bunun adı yıkıcılıktır ve suçtur" dedi.  AKP'nin iktidara geldiğinden bugüne kadar geçen süreyi, ''meselelerine çözüm bekleyen millet, huzur, istikrar ve güven arayan Türkiye için hayati fırsatların kaçtığı, Türkiye'nin geleceğinin ipotek edildiği ve derin açmazlara sürüklendiği'' dönem olarak nitelendirdi.

Bahçeli, şunları kaydetti:

"Hangi mihrakların sözcülüğüne soyunduğu anlaşılamayan bu zat, milli ve üniter Türkiye *****huriyeti'ne federalizm önermekle kalmamış, sözde eyalet sisteminin sayısını ve merkezlerini bile tespit edecek kadar ileri gitmiştir.

Bunun adı yıkıcılıktır ve suçtur. Bu zırvalarla yıllardır terör destekli milleti parçalama projesi olan bölücülüğe, devleti de parçalanmaya götürmesi mukadder olan yıkıcılık refakat etmeye başlayacaktır."

Yaklaşan Nevruz ve sonrasında Türkiye'yi "zor günlerin" beklediğini de vurgulayan Bahçeli, "Bahar ayları ile birlikte mutat eylemlerin yeni formatlar ile uygulanacağı bölücülük ve ihanet sezonu açılmak üzeredir" diye konuştu. Bahçeli, şunları kaydetti:

"Hükümetin kucaklaşmak için can attığı Iraklı aşiret reisleri, hükümete vekaleten servis yapan Türkiye'deki yandaşları tarafından Nevruz'daki bölücü rezalete onur konuğu olarak davet edilmişlerdir. Bu bölücü jestin karşılığında bir siyasi parti yöneticisi ise 'Kerkük'e müdahaleyi Diyarbakır'a sayarız' diyerek, adeta bir federal temsilci gibi diplomatik mukabelede bulunabilmiştir.

Dahası bölücü mihraklar, bağımsız aday olarak seçime girerek, 'düz ovada siyaset' yapmak üzere TBMM'ye ulaşmayı yandaşlarına müjdelemişlerdir."

"Başbakanı, Barzani ile ısrarla kucaklaşmaya iten gerekçe ne olabilir" diye soran Bahçeli, "Kandil'de yuvalanmış çete başının geçen yıl, 'bizimle de görüşecekler' sözlerinin icabı için ilk adım mı atılıyor" dedi. 

AK Parti hükümetinin ''umudunu ve meşruiyetini yurt dışı unsurlarla işbirliğinde, yabancıların dayatmalarına teslimiyette ve sanal başarı yalanlarında aradığını'' öne süren Bahçeli, ''18 Kasım 2002'den 3 Mart 2007'ye kadar geçen toplam 1.566 gündür iktidarda olan 58. ve 59. AKP hükümetlerinin bu kara dönemi, siyasi tarihimizde bir fetret devri olarak anılacaktır'' dedi.

Türkiye'nin, ''çok yönlü ve boyutlu ihanet ortaklığının saldırılarıyla karşı karşıya bulunduğunu, etnik tuzaklarla döşeli bir yola itilmeye çalışıldığını'' iddia eden Bahçeli, bunun sonunda da ''yapay milletler''den oluşan ve yeni tanımı ''federal'' olan farklı bir devlet kurulmak istendiğini savundu.

''Bu ihanet fikrinin gerçek sahipleri olan İmralı canisi ve siyasi uzantılarına verilen destek her geçen gün artmakta, ihanet ve şer cephesi genişlemektedir'' diyen Bahçeli, ''Bu cepheye takılanlar arasında, eski istihbaratçılar ve kamu görevlilerinin yanı sıra sanayici, sözde sanatçı ve aydınlar ile son olarak fikri pusulasını kaybettiği anlaşılan, Atatürk'ün Çankaya'sını da bir dönem meşgul etmiş eski bir ihtilal komutanın da yer aldığını'' söyledi.

Bahçeli, şunları kaydetti: ''Hangi mihrakların sözcülüğüne soyunduğu anlaşılamayan bu zat, milli ve üniter Türkiye *****huriyeti'ne federalizm önermekle kalmamış, sözde eyalet sisteminin sayısını ve merkezlerini bile tespit edecek kadar ileri gitmiştir. Üstelik, milli psikolojik mukavemet dinamiklerini kırmaya yönelik bu sözlerini ise bir zafer müjdesi gibi 'öncü' olmak maksadıyla ve 'cesaret' adına beyan ettiğini gururla açıklamıştır. Bunun adı yıkıcılıktır ve suçtur.

Bu zırvalarla yıllardır terör destekli milleti parçalama projesi olan bölücülüğe, devleti de parçalanmaya götürmesi mukadder olan yıkıcılık refakat etmeye başlayacaktır. Nitekim bu sözler derhal adresini bulmuş, İstiklal Marşımıza karşı olan ve al bayrağımıza saygı bile duymayan sözde siyasi mihraklar tarafından hararetle desteklenmiştir.''

-''DÜZ OVADA SİYASET''-

Önümüzdeki dönemde Türkiye'yi ''çok ciddi bir terör ve siyasi bölücülük'' gündeminin beklediğini belirten Bahçeli, bu konuda beyanda bulunan herkesi, ''PKK'nin siyasi amaçlarına hizmet edecek sözlerden sakınmaya'' davet etti. Bahçeli aksi davranışlarla bölücü taleplerin dillendirilmesinin, terörün ve ihanetin ödüllendirilmesi anlamına geleceğini, ''ihanete suç ortaklığı'' sayılacağını söyledi. Yaklaşan Nevruz ve sonrasında Türkiye'yi ''zor günlerin'' beklediğini de vurgulayan Bahçeli, ''Bahar ayları ile birlikte mutat eylemlerin yeni formatlar ile uygulanacağı bölücülük ve ihanet sezonu açılmak üzeredir'' diye konuştu.

Bahçeli, şunları kaydetti: ''Hükümetin kucaklaşmak için can attığı Iraklı aşiret reisleri, hükümete vekaleten servis yapan Türkiye'deki yandaşları tarafından Nevruz'daki bölücü rezalete onur konuğu olarak davet edilmişlerdir. Bu bölücü jestin karşılığında bir siyasi parti yöneticisi ise 'Kerkük'e müdahaleyi Diyarbakır'a sayarız' diyerek, adeta bir federal temsilci gibi diplomatik mukabelede bulunabilmiştir. Dahası bölücü mihraklar, bağımsız aday olarak seçime girerek, 'düz ovada siyaset' yapmak üzere TBMM'ye ulaşmayı yandaşlarına müjdelemişlerdir.''

-''KURUMSAL MI, KİŞİSEL Mİ?''-

''Kürt devleti fikrine alışmalılar'' diyen Barzani'nin, Türkiye'nin güvenliğine yönelik ''açıkça tehditte'' bulunabildiğini belirten Bahçeli, ayrıca Kuzey Irak'taki PKK'nin Amerikan menşeli silahlarla donatıldığını söyledi. ''Medyada dile getirilen görüşlerin 'kurumsal mı, kişisel mi' olduğu yönündeki tartışmalar meseleye yeni ve farklı bir boyut kazandırmıştır'' diyen Bahçeli, şöyle devam etti: ''Türkiye'nin bekasını çok yakından ilgilendiren bölücülük ve sınır ötesi uzantılarının imhası konusunda, devletin strateji üreten mekanizmaları ile siyaset kurumu arasında usulden ve esastan bir uyuşmazlığın olduğu ortaya çıkmıştır.

Bu olay ile Başbakanın, devletin en önemli ve güvenilir güvenlik kurumunun fikirlerini bu çok kritik süreçte dikkate almadığı izlenimi doğmuştur.'' ''Başbakanı, Barzani ile ısrarla kucaklaşmaya iten gerekçe ne olabilir'' diye soran Bahçeli, ''Kandil'de yuvalanmış çete başının geçen yıl, 'bizimle de görüşecekler' sözlerinin icabı için ilk adım mı atılıyor'' dedi. Bahçeli, ''Hariciye geleneğini bir kenara iterek, elindeki parti yöneticilerinin işportaya düşmüş girişimleri, TSK'yi göz ardı ederek Başbakanlığı kuşatmış olan sözde danışmanların kılavuzluğu, ülkemizi uçurumların kenarına getirmiş bulunmaktadır'' diye konuştu.

-''SOKAKLARDA DEĞİL, ANKARA'DA OLACAK''-

Türk milletinin sadece AKP'ye emanet olmadığını, Türk milliyetçilerinin bu emelleri besleyenlere geçit vermeyeceğini ifade eden Bahçeli, ''Bu bakımdan kimse hayal peşinde koşmamalı ve Türk milletinin gücü üzerinde yanlış hesap yapmamalıdır. Bu aziz vatan sokakta bulunmamıştır, sahipsiz değildir. Emanetin bekçisi Türk milleti ve Türk milliyetçileridir'' dedi. Bahçeli, ülkücülere, sağduyu ve soğukkanlılıklarını korumaları ve etnik tuzaklara düşmemeleri için dikkatli olmaları çağrısında bulunarak, ''Milliyetçi hareket sokaklarda değil, Ankara'da olacak'' dedi.

Bahçeli, Türkiye'nin bir yol ayrımına doğru yaklaştığını, herkesin tarafını belirlemesi gerektiğini kaydederek, tereddütle, özürle ve pişmanlıklarla oyalanacak zamanın çok geride kaldığını söyledi. Bahçeli, şunları kaydetti: ''Bunun arası ve orta noktası artık yoktur. Ya onurlu ve huzurlu bağımsız bir millet olarak yaşayacağız ya da küresel oyunlara boyun eğerek, her türlü zillete katlanacağız. Karar anı yaklaşmıştır. Tercihinizi yapınız, kararınızı veriniz. Ya teslimiyetçilik ya milliyetçilik.'' Bahçeli, konuşmasını, ''60. hükümet milliyetçi hareket'' ve ''Ne mutlu Türkün diyene'' sözleriyle tamamladı.

alt1
alt1
 
alt1 alt1
alt1
Giriş
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla
· Haber gönderen Bozkurt


En çok okunan haber: :
”ESKİ ÜLKÜCÜ”


alt1 alt1
alt1
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 2.17
Toplam Oy: 34


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


alt1 alt1
alt1
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


Üzgünüm, bu yazı için yorumlar aktif değil.
News ©
alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1