Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Ülkücü Hareket: Bahçeli, ilk defa 367 kararını yorumladı
Gönderen:: Vuslatim
alt1
Konu
"O sorunu Türkiye çözmemiş olsaydı, hangi farklı siyasi istikrarsızlıklara sürüklenirdi onu düşünmek lazım. Bu istismar ediliyor. Ancak biz 367 tıkacını çektik, Gül olacak demedik"

Yerel seçimlerde aldığı oy oranı ve kazandığı büyük illerle moral bulan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ilk değerlendirmesini AKŞAM'a yaptı. Bahçeli, Anayasa değişikliğiyle ilgili AKP'ye rest çekerek, 'MHP, AKP'nin her dediğini yapar gibi bir siyasi tavır ayıptır, yanlıştır. Önce AKP, CHP ve DTP uzlaşsın' diye konuştu. Bahçeli, *****hurbaşkanı'nın görev süresiyle ilgili düşüncesini de açıkladı. Anayasa'da bunun net olarak yazıldığını söyleyen Bahçeli, '*****hurbaşkanı'nın görev süresi 5, Parlamento'nun 4 yıldır' dedi. İşte Bahçeli'nin çarpıcı mesajları:


UZLAŞMA GEREKİYOR

Anayasa değişikliği konusunda MHP'nin nasıl bir tavır izleyeceği sorusunu MHP lideri, 'Henüz ortada hazırlanmış bir metin yok' diye yanıtladı. Meclis'te üyesi bulunan partilerin öngördüğü farklı konular olduğunu hatırlatan Bahçeli, öncelikle siyasi iktidarın söz ettiği paketi, Meclis Başkanlığı'na sunması gerektiğini söyledi. TBMM'nin bir 'uzlaşma heyeti' oluşturması gerektiğine dikkat çeken Bahçeli, atılacak adımın böyle başlayacağını ifade etti. Bahçeli, 'Bu, çok yönlü tartışılması gereken bir konu. Her siyasi kurumun hatta milletvekilinin bile farklı fikirleri var. Bağlayıcıyı olansa gelecek tekliftir. Değişiklik geniş bir uzlaşma zemini gerektirmektedir' dedi.

AKP, CHP, DTP BULUŞSUN

'AKP'nin CHP'yi devre dışı bırakıp MHP'yle uzlaşması' ile ilgili görüşlere tepki gösteren Bahçeli, 'Birtakım çevrelerin 'MHP, AKP'nin her dediğini yapar' gibi bir siyasi tavır yansıtmaya çalışması yanlış ve ayıptır. AKP'nin ortaya koyduğu değerlendirmeler, CHP ve DTP'nin söyledikleri dikkate alınır, -moda tabiriyle- bu 'açılım'ları içinde barındıran değişiklik getirilir, inceleriz. AKP, CHP ve DTP bir açılım olarak neyi anlamışlarsa, ortak bir zeminde buluşsunlar, bu konularda anlaşsınlar. Biz de ne istediklerini görelim' diye konuştu.

367 İÇİN PİŞMAN DEĞİLİM

'*****hurbaşkanı Abdullah Gül'e Köşk'ün kapısını siz açtınız. Gelinen aşamada pişmanlığınız var mı?' sorularını ise Bahçeli, 'Hayır. O sorunu Türkiye çözmemiş olsaydı, hangi farklı siyasi istikrarsızlıklara sürüklenirdi onu düşünmek lazım. Bu istismar ediliyor. Ancak biz 367 tıkacını çektik, Gül olacak demedik. O tıkaç, AKP'nin yüzde 47'yle kazanmasına neden oldu' diye yanıtladı.

367 için içeri girdiklerini anlatan Bahçeli, MHP'nin bu kararı almamış olmasının sonucunu değerlendirirken, 'Derin bir siyasi istikrar ve rejim bunalımına götürecek gelişmelere neden olurdu. Bu bir hizmetti ve yerine getirdik. Siyasetin tıkanması kime ne fayda getirecek?'
ifadesini kullandı.

HER MESELE TARTIŞILMASIN

Bahçeli, *****hurbaşkanı ve Parlamento'nun görev süresiyle ilgili son dönemde yapılan tartışmaları da eleştirdi. Türkiye'de her meselenin tartışılmaya açılmasını yanlış bulduğunu söyleyen MHP lideri, Anayasa değişikliği ile *****hurbaşkanı'nın seçim süresinin 5, Parlamento'nun ise 4 yıl olduğuna dikkat çekti. Bahçeli, 'Türkiye'yi bu defa da 5'le 7'ye mi böleceğiz?' diyerek bu tartışmaların farklı anlamlara çekilmek istendiğini ima etti.

NORMALLEŞME TALEPLERİ KARŞILAMAK DEĞİLDİR

MHP'nİn, Ermenistan'la yakınlaşma ve Azerbaycan konusunda çok net ifadelerle görüşlerini dile getirdiğini anlatan Bahçeli, 'normalleşme süreci'nde büyük dikkat gerektiren konular olduğunu hatırlattı. Ermenistan'ın sınırları tanımadığını, Ağrı Dağı'nı milli sembol kabul ettiğini, Türkiye topraklarının bir bölümünü hala 'Batı Ermenistan' olarak adlandırdığına dikkat çeken Bahçeli, sözde soykırım meselesiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü de ekledi. Bahçeli, Karabağ'ın işgaliyle, 1993'te, Ermenistan sınırının kapatıldığını belirterek, 'Bütün bunlarda herhangi bir iyileşme yokken, Ermenistan iddialarında geri adım atmamışken niye şimdi kapının açılması gündeme getiriliyor?' diye sordu.

AKP YANLIŞ YAPAR

MHP lideri, sürecin fırsat olarak görülebileceğini ve Ermenistan'ın iddialarıyla ilgili geri adım atması için uluslararası diplomasinin işletilebileceğini belirtti. Bahçeli, savaş, çatışma olmadan sorunun çözülmesinin sağlanması gerektiğini anlattı. MHP lideri 'Normalleşme süreci Ermenistan'ın taleplerini karşılamak değildir' diye konuştu.
Azerbaycan'la Türkiye ilişkilerinin önemine ve derinliğine dikkat çeken Bahçeli, ilişkilerin yara almasının, Orta Asya ile Türkiye'nin bağının kopması anlamına geleceğini anlattı. Alican Sınır Kapısı'nın açılmasını ise Bahçeli, 'Çok büyük yanlış yaparlar' şeklinde yorumladı. 'Açtıkları zaman ne yapacaklar?' diye soran Bahçeli, AKP hükümetinin tavrını, 'Birileri dikte ettiriyor. Başka türlü izahı yok' şeklinde yorumladı.

TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN OY ALDIK

Bahçeli, 'Türkiye'nin her tarafından oy aldık. Ancak yanlış boyama yapıyorlar. Mesela, Mersin kırmızı. Oysa sadece Büyükşehir bizde değil. Tarsus, Silifke, Erdemli, Anamur... Hepsini MHP kazanmış. Dediğim gibi harita boyaması yanlış' dedi.
MHP'nin sadece eleştiren bir parti konumunda olmadığına dikkat çeken Bahçeli, seçim sırasında da 'Kör dövüş içerisinde seçim yürütmemek için' farklı konulara dikkat çektiklerini anlattı. Seçime yüksek katılım için her ilde uyarı yaptığını belirten Bahçeli, bunun yanı sıra siyasi üslupta çirkinliğe son verilmesi gerektiğini de gündeme getirdiğini söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Adana Büyükşehir Belediyesi konusundaki açıklamalarıyla ilgili Bahçeli, 'Adana'da seçim bitmiştir. Yüksek Seçim Kurulu, başvurular üzerine gerekli değerlendirmeyi yapmıştır. Başbakan, İstanbul'a ne kadar rıza gösteriyorsa Adana'ya da göstermeli' dedi

BİR DE KRİZ FELAKET OLUR

MHP lideri, ekonomik krizi de seçim gündeminde tuttuklarını belirterek, Başbakan Erdoğan'a Türkiye'de kriz yönetmiş bürokratları, ESK'yı, iktisatçıları ve konuyla ilgili bilim adamlarını bir araya getirmesi uyarısı yaptığını söyledi. Bahçeli, 'Etrafı ateş çemberiyle sarılı Türkiye'nin, bir de ekonomide krizle karşı karşıya kalması felaket demektir' dedi.

HAKSIZ REKABET VAR

1980 sonrası seçim sisteminin, 'MHP ve MSP nasıl iktidara gelemez' üzerine hazırlandığını savunan Bahçeli, sistemin 'İki parti bulunsun, mümkünse dönüşümlü vaziyette gelsinler' şeklinde tasarlandığını anlattı. MHP lideri, 'Haksız rekabetin en fazla uygulandığı alan neresidir diye sorsanız, size piyasaları söylemem. Cevabım siyaset olur' dedi.

ORGENERAL BAŞBUĞ'UN AÇIKLAMALARIGenelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un son açıklamalarıyla ilgili ise Bahçeli, 'TSK'ya karşı haksızlık boyutuna ulaşan eleştirilere detaylı bir yanıt vermiştir. Genelkurmay Başkanı, bu kadar detaylı anlatmasaydı o zaman, 'şunu yanıtladı, bunu yanıtlamadı' denecekti. Kendi stratejik değerlendirmesi kapsamında bir açıklama yapmış ve benim kanaatim toplum tatmin olmuştur' dedi.

Deniz GÜÇER / AKŞAM


alt1
alt1
 
alt1 alt1
alt1
Giriş
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla
· Haber gönderen Vuslatim


En çok okunan haber: :
”ESKİ ÜLKÜCÜ”


alt1 alt1
alt1
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


alt1 alt1
alt1
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


İlgili Konular

Ülkücü Tavır

"Bahçeli, ilk defa 367 kararını yorumladı" | Hesap Aç/Yarat | 0 yorum
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Misafir kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
News ©
alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1