Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Türk Dünyası: Istiklal Gazetesi
Gönderen:: Vuslatim
alt1
Konu

Çin’in “5 Temmuz Katliamı” ve Türkiye Kamuoyundan Taleplerimiz

                                 Mehmet Emin BATUR


Ezeli ve ebedi Türk yurdu olan Doğu Türkistan 1949 yılından beri Çin işgali altında bulunuyor. Çinliler atalarının vasiyetlerine uyarak Doğu Türkistan’ı işgal etikten sonra 60 yıldır gizli ve aleni soy kırımlarla, yürüttükleri asimilasyon politikalarıyla, Doğu Türkistan’a sürekli olarak Çinli göçmen getirerek yerleştirme uygulamaları ve ekonomik sömürü yolu ile Doğu Türkistan’ı tamamen yutup yok etmek istemektedirler.v:* {behavior:url(#default#VML);} o:* {behavior:url(#default#VML);} w:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);} Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

 

Haziran ayı içerisinde Divan-ı lügat-it Türk’ün müellifi olan Kaşgarlı Mahmut’un memleketi Kaşgar’ı çok katlı binalar yaparak Çinli göçmen getirip yerleştirebilmek maksadıyla dozerlerle yıkarak yerle bir etmeye başlamış olması Çinlilerin tam anlamı ile Türk-İslam medeniyeti düşmanı olduğunun açık bir göstergesidir.

Çinli işgalcilerin Doğu Türkistan Türklerine yönelik olarak uygulaya geldikleri soykırım, sürgün, sömürü, ırki aşağılama, dini ve kültürel özgürlüklerin gasp edilmesi… Gibi insanlık dışı baskı ve yıldırma girişimlerine karşı Doğu Türkistan Türkleri de yarım asırdır bütün güçleri ile direnmekte, karşı koymakta, var olma ve bağımsızlıklarını tekrar elde etme mücadelelerini sürdürmektedirler.

Çinlilerin son yıllarda “İş gücü fazlasını başka memleketlere yönlendirme” adını verdikleri insanlık dışı zorbalıklarından biri de yoksul Türk çiftçilerinin özellikle de kız çocuklarını Çin’in içeri bölgelerine tehditle ve zor kullanarak sözde çalışmaya götürme uygulamalarıdır. Bunun sonucunda yüz binlerce Türk kızlarının Çin’in kalabalık nüfusu içerisinde heder olup gitmekte olduğu ile ilgili haberler alıyoruz.

26 Haziran 2009 günü Çin’deki Guang Dong eyaletinin Şaoguan şehrinde Doğu Türkistanlı gençlerin ve kızlarında köle gibi çalıştırıldıkları bir oyuncak fabrikasında, daha önceden planlanmış olduğu anlaşılan bir şekilde Doğu Türkistanlı işçilerin kaldıkları yatakhanelere vahşice saldıran binlerce Çinli iki Uygur Türk’ünü katletmişler, yüzlercesini de yaralamışlardır.

Çin’in Guang Dong eyaletinin Şaoguan şehrinde Uygur Türklerine karşı uygulanan vahşi saldırıları Protesto etmek ve öldürülen Uygur Türklerinin katillerinin bir an önce ortaya çıkartılması istemi ile 05.06.2009 Pazar günü Ürümçi’de Üniversite öğrencileri bir protesto eylemi yapmışlardır. Kalabalığın üzerine Çin Polis ve askerlerinin yaylım ateşi açması sonucunda da ilk belirlemelere göre 140’ın üzerinde kişi hayatını kaybetmiştir. Bu rakamlar kesinlikle doğru rakamlar olmayıp, asıl rakamların 500’ün üzerinde olduğu yolunda haberler almaktayız. Türkiye ve dünya medyası sadece İşgalci Çin devletinin verdiği rakamları tekrar etmekle yetinmektedir. Doğu Türkistan’dan alınan son bilgilere göre olayın başka vilayetlere de sıçramakta olması söz konusudur. Bundan korkan işgalci Çin hükümeti Ürümçi’de olağan üstü hal ilan etmiş bulunuyor. Bu günlerde olduğu gibi Doğu Türkistan’da yüzlerce, binlerce Türk’ün katledilmesi hadisesi ne ilktir, ne de son olacaktır. Çünkü 1949 yılından bu yana işgal altında olmayı asla kabul etmeyen Doğu Türkistan Türkleri büyüklü küçüklü olmak üzere 1000’e yakın milli ayaklanma gerçekleştirmişler ve her defasında çok kanlı şekilde bastırılmalarına rağmen asla bağımsızlık fikrinden vazgeçmemişlerdir. Çin işgali ve Çin zulmü devam ettikçe de Doğu Türkistan Türklerinin yüreğindeki özgürlük ateşi asla sönmeyecektir…         

1- Bize göre, İlk olarak Şaoguan olayının Türkiye *****huriyeti Devletinin *****hurbaşkanının Çin’de resmi bir ziyaret için bulunduğu bir sırada meydana gelmiş olmasının anlamı, Çin ile Türkiye arasında yapıldığı söylenen terörle mücadele anlaşmasının Çinlileri cesaretlendirmiş olması ihtimalidir. Oysaki Doğu Türkistan’ın bağımsızlığı için mücadele eden Doğu Türkistan Türklerinin hemen hepsi Çin için birer “terörist”tir ve bu “terörist”lerden Türkiye’de binlerce vardır. Peki, Türkiye’nin Çin’de kaç teröristi vardır?

2- *****hurbaşkanı Gül’ü neden adeta ortaçağ dönemini yaşamaya mahkûm ettikleri Doğu Türkistan’ın Kaşgar, Hoten veya Gulca vilayetlerine değil de, devamlı Çinli göçmen getirip yerleştirilmesi sonucunda Çinli nüfusun neredeyse % 90 civarına ulaştığı ve işgalci Çin devletinin kendi nüfusuna hizmet etmek amacı ile her türlü mamurlaşmayı sağlamaya çalıştığı Ürümçi’ye götürmüşlerdir?

3- Doğu Türkistan Türklerinin, katliama uğrayacaklarını kesin olarak bildikleri halde ortaya koydukları son demokratik eylemleri, deyim yerindeyse “Dağın fare doğurmuş” olduğunu görerek “Bunca yıldır boş yere beklemişiz. Artık daha fazla sabretmeye ve beklemeye gerek kalmadı” düşüncesine kapılmış olmaları olabilir.

4-Türkiye *****huriyeti Devletinin en üst organı olan TBMM,  Çin işgalcilerinin Türkiye *****huriyeti *****hurbaşkanının Çin’e yaptığı ziyareti kendisinin çirkin ve insanlık dışı emellerine ulaşabilmek için fırsata dönüştürmek istemesine asla izin vermemeli, Türkiye’deki Çin elçiliği vasıtası ile Çin’e ciddi bir uyarıda bulunmalıdır.

Çin, Doğu Türkistan’daki insanlık dışı katliam, sürgün, ırki aşağılama ve asimilasyon gibi uygulamalarını derhal durdurmadığı takdirde Çin mallarının Türkiye’ye girişine asla izin verilmeyeceği konusunda uyarılmalıdır. Türkiye *****huriyeti Devleti Türk dünyasının en köklü devlet geleneğine sahip Türk devleti olması sebebiyle Kaşgar’ın yok edilmekte olmasının derhal durdurulmasını istemelidir.

5-Gerek Çin’in katil işçileri tarafından olsun ve gerekse de işgalci Çin devleti eli ile olsun Doğu Türkistan Türklerine yöneltilen her türlü kanlı saldırıların kayıtsız, şartsız derhal sona erdirilmemesi durumunda Çin ile olan bütün ilişkilerin süresiz olarak askıya alınacağı bildirilmelidir…

 Görülecektir ki, Türkiye-Çin arasında tek taraflı fedakârlıklarla “devede kulak” misali sürdürülen ticaretin durdurulmasından ve “terörle müşterek mücadele” sözleşmesinin askıya alınmasından dolayı kayba uğrayan taraf sadece ve sadece Çin olacaktır…       

6-Doğu Türkistan Davasını Uluslararası Platformlara Taşımak mecburiyetinde olan tek devletin Türkiye *****huriyeti Devleti olduğu düşüncesi ile bu hususta ciddi ve sonuç getirici adımlar atılmasını istiyor ve bekliyoruz.

Doğu Türkistan Türkleri olarak Türk milletine her zaman yaptığımız şu çağrımızı bir defa daha tekrar ediyoruz: Hükümetler gelip geçicidir ama Türkiye *****huriyeti Devleti ebediyen yaşayacaktır. Türk milleti dünyanın hangi ücra köşesinde hangi şartlarda yaşıyor olursa olsun kan, can, din, dil, örf-adet, gelenek ve görenekleri ile kardeştirler. Bu sözde değil özde kardeşlik sonsuza kadar devam etsin istiyoruz. Bu sebeple bu güne kadar Doğu Türkistan Türkleri olarak Türkiye Türklerine hep güvendik. Hükümetlerden beklediğimizi bulamadığımız dönemlerde Türk Halkının bizlere olan yaklaşımı bizler için teselli ve ümit kaynağı oldu.

 Şu anda Doğu Türkistan’daki Türkler çok zor ve tehlikeli bir dönemin içinde bulunuyorlar. Türkiye Türkleri olarak hükümetin ve yüce meclisin Doğu Türkistan konusunda Çin’e karşı gerekli siyasi, ekonomik ve diplomatik girişimlerde bulunması için oylarınızla seçtiğiniz bütün parlamenterlere çok ciddi biçimde siyasi baskı uygulamanızı Türklük, İslamiyet ve insanlık adına bir defa daha talep ediyoruz! 

 

 

 


alt1
alt1
 
alt1 alt1
alt1
Giriş
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla
· Haber gönderen Vuslatim


En çok okunan haber: :
AZERBAYCAN'DA ASGARİ ÜCRET 10 DOLAR! ALİYEV'İN MAAŞI 27 B&#3


alt1 alt1
alt1
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 1


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


alt1 alt1
alt1
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


İlgili Konular

Türk Dünyası

"Istiklal Gazetesi" | Hesap Aç/Yarat | 0 yorum
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Misafir kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
News ©
alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1