Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Derin Haber: Anadolu Ajansı'nda Güler saltanatı
Gönderen:: Bozkurt
alt1
Konu Derin Haber
Türkiye *****huriyeti`nin Başbakanı 6 milyar maaş alıyor Anadolu Ajansı`nın Genel Müdürü 10 milyar maaş alıyor.Mehmet Güler eskiden ANAP muhabiriydi. Mesut Yılmaz`a saygıda kusur etmedi ve Atatürk`ün kurduğu Anadolu Ajansı`na genel müdür yapıldı. Güler`in ilk icraatı maaşını katlamak oldu. Şimdi, bağlı bulunduğu bakandan bile daha çok kazanıyor...

TÜRKİYE`DE milletvekili maaşı 5 milyar 750 milyon. Başbakanın maaşı 200 milyon daha fazla. İşçinin, memurun, emeklinin maaşları acınacak halde. Ancak Türkiye`de öyle kamu görevlileri var ki, aldıkları maaşlar, sürdükleri sefa dudak uçuklatıyor.

MAAŞI 10 MİLYAR LİRA

İşte o kamu görevlilerinden biri: Atatürk`ün savaş yıllarında, Türk insanına doğru, dürüst haberler versin diye kurduğu Anadolu Ajansı`nın Genel Müdürü Mehmet Güler... Güler, 6 yıldır A.A.`nın başında. Maaşı mı? Sıkı durun, 10 milyar!

Eski ANAP muhabiri Güler`in icraatları bini aştı. Görevden alınması bekleniyor. Ama umurunda değil. Çünkü A.A. Genel Kurulu`nda bir kalem darbesiyle, `Görevden alınırsa` kendisine tazminat olarak 200 milyar ödenmesi için madde koydurdu.

İŞTE GENEL MÜDÜRÜN HIZLA DEĞİŞEN HAYATI

ALTI yıl öncesine kadar Hürriyet Gazetesinde cüzi maaşla ANAP muhabirliği yapan Güler, artık oğlunu ABD`de okutuyor.

GÜLER`İN yıldızı ANAP eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz`la birlikte parladı. Kısa sürede Anadolu Ajansı`nın başına getirildi.

SIRTINI Mesut Yılmaz`a dayayarak, Anadolu Ajansı`nda genel müdür terörü estirdi.

KOLTUĞA oturur oturmaz maaşına zam yaptırma konusunda A.A. Yönetim Kurulu`nu ikna etti. Bu ikna her yıl tekrarlandı.

KENDİNE şahane bir makam odası ve dillere destan olan özel bir bar yaptırdı.

BASKICI uygulamaları kurumda intiharlara neden oldu. Kaloriferci Kemal Kavurgacı`yı tazminatsız işten attı. Kavurgacı, bunalıma girdi. Adliye`de intihar etti.

DEVLET eski Bakanı ANAP`lı Yüksel Yalova`nın sorumluluğundaki Vakıfbank`ın Fransa`da ortak olduğu bir yabancı bankanın yönetim kurulu üyeliğine getirildi. Bu işi hiç bilmiyordu ama iyi para kazandı.

O iş bir süre sonra bitince, bu kez Vakıf Leasing`in yönetim kurulu üyesi oldu...

MESUT YILMAZ`IN HAS ADAMI

Genel Müdür Mehmet Güler`in hayatı Mesut Yılmaz`la birlikte değişti... Adeta başına devlet kuşu kondu. 6 yıl boyunca A.A.`yı çiftliği gibi yönetti.

EN YAKIN DOSTLARI

Mehmet Güler, A.A.`nın Ankara Gölbaşı`ndaki Dış Vericiler İstasyonu`nu yazlık evi gibi kullanıyor. Burada; Devlet eski Bakanları Yüksel Yalova, Yılmaz Karakoyunlu ve dostları ile yemekli eğlenceler düzenledi.

MEHMET GÜLER`İN SALTANAT AJANSI...

Atatürk`ün kurduğu A.A.`yı `çiftlik` gibi yönetiyor...Bu adam, Anadolu Ajansı Genel Müdürü Mehmet Güler... Başbakan ve vekillerin 2 katı maaş alıyor.Giderken de 200 milyar kapacak.

TÜRKİYE`DE suyun başını tutanlar `krallar` gibi yaşarken, milyonlarca kişi açlık sınırının çok altında maaşa talim ediyor. Bunlardan biri de Atatürk`ün kurduğu Anadolu Ajansı`nı `babasının çiftliği` gibi yöneten Genel Müdür Mehmet Güler... Ülkemizde milletvekilleri 5 milyar 750 milyon, başbakan 5 milyar 950 milyon, *****hurbaşkanı da 5 milyar lira bile maaş almazken, onun maaşı tam 10 milyar lira... Tüm masraflarını A.A. karşılıyor. Devletin şoförü, kapıcısı emrinde... Arabasının benzin masrafı bile onlarca memurun maaşının toplamı kadar...

ANAP`LA PARLADI

Hürriyet gazetesinde muhabirlik yaptığı dönemde arkadaşlarından aldığı borç paralarla ay sonunu getiren Güler`in yıldızı ANAP`ın hükümette olduğu dönemde parlamaya başladı. Gazeteciliğin gerektirdiği meslek ilkelerini hiçe sayarak ANAP`lı siyasetçilerle ahbap-çavuş ilişkilerini geliştirdi. Bunun meyvesini de A.A. gibi dev bir devlet kurumuna genel müdür atanarak topladı.

İLK İCRAAT CEBİNE

Göreve gelir gelmez ilginç uygulamalara imza attı. Özellikle maaşına zam yaptırma konusunda A.A. Yönetim Kurulu`nu ikna etmekte büyük başarı gösterdi. Ardından milyarlarca lira harcayarak saray gibi bir makam odası yaptırdı. A.A çalışanlarının yemek yiyecek bir mekanı yokken, o milletin parasıyla ajansa `bar` yaptırdı.

GENEL MÜDÜR TERÖRÜ

Arkasına, ANAP`ın eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz`ı alan Mehmet Güler, ajansı `astığım astık, kestiğim kestik` mantığıyla yönetmeye başladı. Ajansta genel müdür terörü estirmeye başladı. Genel Müdür Güler`in hoşuna gidenler terfi etti, uygulamalarına itiraz edenler pasifize edildi. Hatta kurumda kaloriferci olarak çalışan Kemal Kavurgacı onun yüzünden intihar etti.

MARİFETİ BİTMİYOR

Güler`in marifetleri bununla da bitmiyor. A.A.`nın Gölbaşı`ndaki Dış Vericiler İstasyonu`nunda, ANAP`lı dostlarıyla yemekli eğlenceler düzenleyip, masrafını kuruma ödetti. Bunun karşılığında da `yakın dostluk kurduğu` Yüksel Yalova tarafından Vakıfbank`ın Fransa`da ortak olduğu bankanın yönetim kurulu üyeliğine getirildi ve buradan da `kıyak` maaşlar almaya devam etti.

GEZİ REKORTMENİ

Yurt dışı gezi rekoru da Güler`e ait... Türk askeri savaşta bile günlük 80 dolar harcırah alırken, Güler yurt dışına çıktığında günlük 200 dolar alıyor. Ama bu harcırah doğrudan cebine iniyor. Çünkü uçak biletinden yediği yemeğin parasına kadar tüm masraflarını A.A karşılıyor. Güler, bu nedenle her fırsatta kendisine dış gezi ayarladı.

SALTANAT BİTİYOR

A.A.`da 6 yıldır süren Güler saltanatının bitmesine az kaldı. 26 Mart 2003`te A.A.`nın Genel Kurulu toplanıyor. Mehmet Güler`in görevden alınmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ama ne gam? Çünkü Güler`in tazminatı yaklaşık 200 milyar lira tutuyor. Yani gariban vatandaşın emekli tazminatı, birikmiş borçlarına bile yetmezken; Güler, çuval dolu parayla kurumdan ayrılacak. Her zaman olduğu gibi, yapanın yanında kar kalacak...

HÜRRİYET`TE MUHABİRDİ

Mehmet Güler, Anadolu Ajansı`na Genel Müdür olarak atanmadan önce, Hürriyet Gazetesi`nde muhabirlik yapıyor ve ay sonunu zor getiriyordu. `Babasının çiftliği` gibi kullandığı A.A.`ya atandıktan sonra lüks içinde yaşamaya başladı. Şimdi, *****hurbaşkanı Sezer`in maaşının tam 2 katını alıyor.Her masrafı da yine kurum tarafından karşılanıyor...

MESUT YILMAZ İLE SIKI FIKI

Mehmet Güler, her zaman kafasını çalıştırdı. ANAP`ın hükümette olduğu dönemde bu partinin genel başkanı olan Mesut Yılmaz ve diğer partililerle arası hep iyi oldu.Bu iyi ilişkileri sayesinde Anadolu Ajansı gibi büyük ve çok önemli bir devlet kurumunun başına genel müdür olarak atandı. Bu teveccühün karşılığını da layıkıyla verdi...

YALOVA DA ARKADAŞI

Güler, ANAP`ın sadece lideriyle değil, diğer üyeleriyle çok sıkı ilişkiler kurdu. Yüksel Yalova, en yakın arkadaşlarından biriydi. Güler`in düzenlediği ve parasını A.A.`nın ödediği yemeklerin baş konuğu da yine ANAP`lı bakanlar oluyordu...

TAVLA PARTİLERİ

Çok marifetli Genel Müdür, A.A.`yı istediği gibi yönetti.Kurum`daki yoğun (!) işlerinden fırsat bulduğunda tavla partileri düzenliyordu.üler, bir tavla turnuvasının finalinde, Makedonya`nın resmi haber ajansının genel müdürü Kouzinopoulos ile finalde karşılaştı. Maçı kazandı, tavlayı da konuğuna hediye etti...

Onun yüzünden bir ocak söndü

Kurumun kalorifercisi Kemal Kavurgacı, Mehmet Güler yüzünden öldü. Hazin olay şöyle gelişti: A.A. binasının yanındaki bir büfeye A.A.`dan kaçak elektrik çekildiği ihbarı yapıldı. Güler, olayı hiç soruşturmadan, emekliliğine sadece 5 ay kalmış olan Kavurgacı`yı ihbarsız tazminatsız işten attı. Hakkında suç duyurusunda bulunulan Kavurgacı, bu haksız suçlamanın utancına dayanamadı ve intihar etti. Kavurgacı`nın olayla ilgisi olmadığı ortaya çıktı ve varislerine 96 milyar lira tazminat ödendi.

İstasyonu kendi çiftliğine çevirdi

Mehmet Güler, A.A.`da yaptıklarının karşılıksız yani cezasız kaldığını görünce daha bir cesaretlendi ve inanılmaz uygulamalara imza attı. Bu uygulamalardan biri de A.A.`nın Gölbaşı`ndaki Dış Vericiler İstasyonu`nu kendi çiftliği haline getirmek oldu. Güler, bu `özel çiftlik`te, eski devlet bakanları Yüksel Yalova, Yılmaz Karakoyunlu ve dostları ile sık sık yemekli, şatafatlı eğlenceler düzenledi. Tabii faturayı da diğer tüm harcamalarda yaptığı gibi yine A.A.`nın sırtına yükledi.

10 parmakta 10 marifet!..

A.A. Genel Müdürlüğü koltuğunda yaklaşık 6 yıldır oturan Mehmet Güler`in üstün marifetleri (!) bitmek bilmedi. Güler, nasıl olduysa oldu, Yüksel Yalova`nın bakanlığı döneminde Vakıfbank`ın Fransa`da ortak olduğu bir yabancı bankanın yönetim kurulu üyeliğine getirildi. Vakıfbank ile bu yabancı bankanın ilişkisi bitince de Mehmet Güler`e bir şey olmadı. Çok başarılı, hatta uluslararası bir yönetici (!) olduğu tescillenmiş olan Güler, Vakıf Leasing`in yönetim kurulu üyesi oluverdi.

Kaynak:Havadishaber


alt1
alt1
 
alt1 alt1
alt1
Giriş
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Derin Haber
· Haber gönderen Bozkurt


En çok okunan haber: Derin Haber:
DİYARBAKIR PKK MEZARLIĞI !


alt1 alt1
alt1
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4.66
Toplam Oy: 3


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


alt1 alt1
alt1
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


"Anadolu Ajansı'nda Güler saltanatı" | Hesap Aç/Yarat | 0 yorum
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Misafir kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
News ©
alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1