Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Politika: Musul’da oyuna dikkat
Gönderen:: Bozkurt
alt1
Konu Siyaset
BTP Genel Başkanı Haydar Baş, isteseydi Türkiye’nin Irak’taki savaşı durdurabilecek güçte olduğu görüşünü tekrarladı. Musul ve Kerkük’ün misak–ı milli hudutlarımızla alakasına dikkat çeken Haydar Baş, bu konuda gereken ne ise yapılması gerektiğini belirtti.

Türkiye bu savaşı önleyebilirdi

BTP’nin, Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kuvay–ı Milliye ruhuyla başlattığı İstiklal Savaşı neticesi kurulan Türkiye *****huriyeti Devleti’nin, misak–ı milli hudutlarından bir kum tanesi taviz verilmeden hayata geçirilmesini kabul eden, bunu mutlak surette yaşatmaya imkân hazırlayan bir siyasi oluş olduğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle devam etti: “Biz, savaş başlamadan evvel bu mevzularda gayet temkinli konuşuyorduk. ‘Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye *****huriyeti Devleti, bu savaşın tarafı olmamalı ve bu savaşa mutlaka mani olmalıdır’, diyorduk. Yani bu savaşa Türkiye *****huriyeti Devleti isterse mani olur. Ben yine aynı kanaatteyim. Ancak o günkü şartlar geriye gelirse... Bu şartları geriye getirmek tabii zor, belki de imkansız. Başta, şayet iktidar bizim görüşlerimizi alıp hayata geçirme durumunda olmuş olsaydı bu savaş çıkmayacaktı. Biz ne demiştik? Kuzey cephesi açılmadan, ABD ve müttefiklerinin başlayacağı bir harekât kesinlikle akamete mahkum olacaktı. Yani ABD mağlup olacaktı. Ben bunu bir defa değil, belki de en az on defa seslendirdim. Biz, taşıdığımız değeri bilmeyen bir konumdayız. Kendi varlığımız nedir? Bu varlık neler yapabilir? Maalesef biz bunu bilemiyoruz. Şimdi ne oldu? ABD, kuzey cephesi tam açılmadığı için arzu edilen, istenilen neticeye varamamıştır. Şayet tamamen bizim dediğimiz gibi gerek hava, gerek kara üsleri kapalı olmuş olsaydı bu savaşı ABD’nin alması hiç mümkün değildi.”

Misak-ı milli topraklarına sahip çıkmak boynumuza borçtur.

BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, savaşın geldiği bu noktada da yapılacaklar bulunduğuna işaret ederek, misak–ı milli hudutları dahilindeki Musul’un Türkiye için ne anlam ifade ettiğine, Musul’u bekleyen tehlikelere, Musul’la ilgili yapılması gerekenlere dikkat çekti. Prof. Dr. Haydar Baş, bu konuda şunları söyledi: “Biz bu savaşın tarafı olmayalım. Ama mesele de bu noktaya geldikten sonra misak–ı milli hudutlarımız, yarın işgal edildikten sonra belki de geri alma imkan ve ihtimalimiz olamayacaktır. ‘Peşmergeler buraya girmesin’le iş bitmiyor. Amerika girecek. Bu daha kötü. ‘O girdi mi hak, bu girdi mi batıl’ şeklindeki anlayış çok yanlış. Hiçbir gücün o topraklara girmemesi gerekiyor. Bunu, Türkiye diplomasiye acilen taşıması lazımdır. Türkiye *****huriyeti Devleti, korkaklıkla, ürkeklikle bir yere varamaz. Namus zilletle müdafaa edilemez. Vatanın bağımsızlığı zilletle müdafaa edilemez. Ne gerekiyor? Can vermek; vereceksin. Dimdik ayakta durmak; duracaksın. Ezilmek gerekiyor; ezileceksin. Bağımsızlık bunu gerektiriyor. Misak–ı milli hudutları dahilindeki topraklara sahip çıkmak hepimizin boynunun borcudur, buna mecburuz. Zaten biz bu tehlikeleri görerek yola çıktık. Ben ve benim gibi muhterem arkadaşlarımın siyasete ‘evet’ demesinin sebebi de bu hususlardır. Türkiye’nin bölünmesi, parçalanması tehlikesidir. Otururken bölünme, parçalanma olmaz. Adam, seninle beraber çay, kahve içerken bunu yapmaz. Bu işler adım adımdır. Orada adımını atıp Musul yabancı güçler, müttefik güçler tarafından işgal edildiği zaman o zaman ‘ben müttefik güçlerdenim’ demenin faturasının ne olacağını görürsün. Çekiç gücü o bölgeye yerleştiren irade işgal ettikten sonra bu sefer Türkiye *****huriyeti Devletinin parçalanması, vatanının bölünmesi söz konusu olacaktır. Bunlar adım adımdır. ‘Şimdi bize karşı değil’ deniliyor. Elbette sana karşı olmaz. Delikanlı bir milleti öyle herkes cesaretle karşısına alabilir mi? Alamaz. Etrafını yolacak, budayacak, tek başına kalacaksın. Altını oyacak. Ondan sonra gerekli silleyi atacaktır. Bunu çok iyi görmemiz lazımdır. Musul’a, ABD’nin yerleşmesi neticesinde, orada Kürt devleti kurulmamış olsa bile, Türkiye’nin bölünmesi kaçınılmazdır. O bakımdan sadece Kürt devleti sloganı ile ortaya çıkıp günleri savuşturmak anlayışı tamamen yanlıştır. Devletimizin politikası, Türkiye *****huriyeti Devletinin aleyhine faaliyet yapabilecek olan şey en güçlü müttefikimiz de olsa o bölgede vatan tutma imkanına haiz olmaması görüşü olmalıdır. Bu satıhta bizim yapmamız gereken şey, kesinlikle Musul’a kadar Türk Silahlı Kuvvetlerinin inmesi ve sınır boyunca Türk Silahlı Kuvvetlerinin güç odaklarını yerleştirmesi, o bölgeyi koridor haline getirmesi gerekiyordu. Ve orada bulunan gayrimilli unsurları kontrol altına almamız şart idi. Bu imkanı şu anda kaybettik.”

Milli çıkarlarımız masum çocukların katlinden geçmiyor

BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, Irak savaşı konusunda BTP olarak ortaya koydukları tavrın gerekçesini de şöyle dile getirdi:

“Türk milleti hiçbir zaman güçlünün ve zalimin yanında olmamıştır. Ortaasya’dan bu coğrafyaya yerleştiği ana kadar hiçbir zaman Türk milleti zalimin yanında olmadı. Haklının yanında oldu. Haklı ile beraber oldu. Ne pahasına olursa olsun bunu yapmıştır. ‘Efendim, milli çıkarlarımız böyledir’ sözleri ediliyor. Milli çıkarlarımız masum çocukların ölümünden geçiyorsa, bizim tarihimiz buna ‘hayır’ demiştir. Bizim büyüklerimiz, Türk büyüklerinin, savaşa giderken, cenk meydanında asakirine, yani askerlerine verdiği komut şudur: ‘Kadınlara, çocuklara, yaşlılara dokunmayacaksınız.’ Türk tarihi bu şerefli levhalarla doludur. Aksi takdirdeTürk, dünyaya, can emniyetini, mal emniyetini, namus emniyetini, din ve vicdan emniyetini getirme iktidarına malik olamazdı. Dünya, Türk’ün hakimiyeti döneminde can emniyetini, mal emniyetini, namus emniyetini, din ve vicdan emniyetini,vatan emniyetini yaşamış ise, hem de doya doya yaşamışsa bunun temel sebebi, bu kurallara, ‘insan hakları’ dediğimiz bu kurallara savaş meydanlarında da harfiyyen uymasındandır. Bu millet niçin dünyanın fatihi olmasın ki? Kendi haklarımızı koruyacağız. Ama başkalarının haklarına tecavüz edenlere de işte bu anlayış, bu inanç gereği ‘dur’ demesini bileceğiz.” Y.Mesaj

alt1
alt1
 
alt1 alt1
alt1
Giriş
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Siyaset
· Haber gönderen Bozkurt


En çok okunan haber: Siyaset:
BİR FIKRA: BAŞBAKAN'A SORMUŞLAR...


alt1 alt1
alt1
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4.42
Toplam Oy: 7


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


alt1 alt1
alt1
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


"Musul’da oyuna dikkat" | Hesap Aç/Yarat | 0 yorum
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Misafir kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
News ©
alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1