ŞEHİT YAKINLARI: ADALET VE İÇİŞLERİ BAKANI İS
Tarih: 20.07.2003 Saat: 00:00
Konu: Haberler


Topluma Kazandırma Yasa Tasarısı'nı protesto eden şehit yakınları ve gaziler, AKP Genel Merkezi'ne siyah çelenk bıraktı.
Topluma Kazandırma Yasa Tasarısı'nı protesto etmek amacıyla her ilden 2 kişinin katıldığı gaziler ve şehit yakınlarından oluşan grup sabah saatlerinde önce Apdi İpekçi Parkı'nda toplandı.


Burada basın açıklaması yapan Ankara Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Alptekin, Topluma Kazandırma Yasası Tasarısı'nı eleştirerek, ''Çıkartılmak istenen yasayla PKK'lıların af edilmesinin zemini hazırlanmaktadır'' dedi.

Hükümet aklını başına alsın

Daha sonra grup 3 otobüsle AKP Genel Merkezi'ne gitti. AKP Genel Merkezi önünde çeşitli sloganlar atan grup daha sonra beraberinde getirdikleri siyah çelengi AKP Genel Merkezi'nin kapısının önüne koydular. İstanbul Şehit Anaları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Pakize Alp, çelengi, hükümete uyarı amacıyla bıraktıklarını söyledi. Hükümetin, AB'ye uyum yasaları adı altında çıkarttığı yasaların, PKK'lıların af edilmesi için çıkartılan yasalar olduğunu ileri süren Alp, Adalet Bakanı ve İçişleri Bakanı'nın istifa etmesi gerektiğini savundu.

Alp şöyle konuştu; ''57'nci hükümet çıkarttığı yasalarla bizi ağlattı. Ve bizim ahımızı alarak gitti. Bizim hem ahımız tutar, hem de duamız. Bu hükümette aklını başına alsın. Ettiği yeminlerin arkasında dursun. Meclistekiler, çıkartılacak 'Topluma Kazandırma Yasası'nı vicdanlarının sesini dinleyerek çıkartsınlar.'' Alp, hükümetin seslerini duymaması halinde önümüzdeki günlerde daha büyük eylemlerde bulunacaklarını belirtti. Grup daha sonra olaysız dağıldı.


Bu haberin geldigi yer: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber icin adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1395