BUNLAR YAHUDİ RÜZGARINA KAPILMIŞ
Tarih: 2.08.2003 Saat: 01:00
Konu: Siyaset


Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Necmettin Erbakan, Başbakan Erdoğan'a geçmiş olsun dileğinde bulunarak, "Erdoğan'ı üzerinden düşüren at, şahsiyetli bir atmış, üzerinde tutmadı" dedi.

Balıkesir'in Edremit İlçesi'ne bağlı Altınoluk Beldesi'nde yaz tatilini geçiren Erbakan, Ayvalıburnu Camii'nde kıldığı *****a namazı sonrasında kamelya altında düzenlediği basın toplantısında yine AKP  Hükümeti'ni eleştirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a geçmiş olsun dileğinde bulunan Erbakan, "Erdoğan'ı üzerinden düşüren at, şahsiyetli bir atmış" ifadesini kullandı.

Toplantıda, üzerinde "The Long Kiss Cool Night" yazılı bir kaset gösteren Necmettin Erbakan, "Bu kaset, 1997 yılında hazırlanmış bir filmin kasetidir. Filmde ikiz kulelere çarpma konusu işlenmiş. ABD istihbaratları, bu filmi 4 yıl sonra hayata geçirerek, Müslümanları suçlamışlardır. Bu kaset bunun ispatıdır. Müslümanlara karşı hayırlı geceler öpücüğü gönderiliyor. Bu da ayrılık öpücüğüdür" dedi.
Toplantının sonlarına doğru ismi açıklanmayan bir kişinin sürekli Erdoğan ve arkadaşlarının eleştirilmesinin yanlış olduğunu söylemesi üzerine, Erbakan'ın bir hayli sinirlendiği gözlendi.

Vatandaşın, "Onlar bizim kardeşimiz. Avam olarak eleştirmek yanlıştır. Bekleyelim, görelim. Bu tür konuşmanızı istemiyoruz" demesi üzerine öfkelenen Erbakan, "Bunları herkesten iyi tanıyoruz. Bunlar, Yahudi rüzgarına kapılmış. Ne yaptığından habersizler. 3 Kasım'la birlikte devlet batırıldı. Sen birilerinin etkisiyle böyle konuşuyorsun. Bunları uyandırmak lazım. Sen belanı istiyorsun diye bunlara oy verirsen Allah da bu şekilde verir. Sen İsrail'e mi yoksa Türkiye'ye mi evet diyorsun? Bunlar evi terk etti. Seni etkileyen kişiler, mutlaka ya onlardan kredi alacaktır ya da memur olmak istiyordur. Onların kredisi mi, halkın durumu mu önemli?" diye tepki gösterdi.

Diğer taraftan, Irak'a asker göndermenin de hata olduğunu ifade eden SP Genel Başkanı Necmettin Erbakan, "ABD, sözde 'Kürt devleti kurmayacağız' diyor, ama Kürt devletine ayrı bir bütçe oluşturdu. AKP, millete rağmen İsrail'e hizmet edeceğiz diyor. ABD'ye karşı daha önce yaptıkları hatayı tekrarlamamak için bir aylık tatili ikna çabaları için kullanacaklar. Irak'a asker göndermek bir çılgınlıktır" dedi.Bu haberin geldigi yer: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber icin adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1449