TEK ALTERNATİF İKTİDAR MHP!
Tarih: 1.09.2003 Saat: 00:05
Konu: Ülkücü Tavır


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ümraniye MHP İlçe Teşkilatı'nca Taşdelen'deki Orman Bakanlığı dinlenme tesislerinde düzenlenen pikniğe katıldı. Bahçeli, burada yaptığı konuşmada, ''Türkiye'nin 9 aylık AKP iktidarında bir felaketin eşiğine getirildiğini'' öne sürdü. Devlet Bahçeli'nin konuşması sık sık, ''Ülkücü hareket engellenemez'' sloganlarıyla kesildi. Çok sayıda partilinin katıldığı piknikte sanatçılar Osman Öztürk ve Mustafa Yıldızdoğan da konser verdiler.

Ana muhalefet partisinin de AKP'nin alternatifi olmadığının görüldüğünü kaydeden Bahçeli, MHP'nin tek iktidar alternatifi olduğunu savundu.

Bunu, düşünmek bile hatadır

Türkiye'nin önündeki günlerin pek hayırlı görünmediğini ifade eden Bahçeli, Kopenhang'ta verilen sözler ve Annan Planı'yla Kıbrıs'ın elden çıkmakta olduğunu, Ege'nin de AB'nin, dolayısıyla Yunanistan'ın denizi haline getirilmek istendiğini iddia etti.

Irak'ta gelinen noktanın da çok daha nazik olduğunu dile getiren Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Bir özel taleple, Irak'ta özel bir alana işgal kuvvetlerinin aracı bir unsuru gibi Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) gönderilmesi doğru değildir. ABD'nin isteği üzerine Irak'ta sadece Bağdat'ın batısı ile kuzeybatısına, Saddam unsurlarının kalıntılarıyla sıcak çatışma alanına TSK'nın gönderilmesi doğru bir siyaset değildir. İç karışıklığın yaşandığı bir ortamda, Irak'ın parçalanmasına göz yumularak, Türkiye'nin başını ağrıtacak oluşumlara fırsat vererek, Irak meselesine yaklaşılamaz. 'ABD-Türkiye ilişkilerini düzelteceğim', diyerek de Bağdat'ın batı ve kuzeybatısındaki sıcak alana TSK gönderilemez. Bunu düşünmek bile hatadır.''

BM kararları göz önünde tutulmalı

Irak meselesine yaklaşımda BM kararları ve Türkiye'nin milli menfaatlerinin göz önünde tutulması gerektiğini söyleyen Bahçeli, izlenecek politikada şu konuların esas alınması gerektiğini ifade etti: ''Türkiye'nin başını ağrıtacak hiçbir oluşuma izin verilmemelidir. Bu politika kırmızı çizgiler olarak ifade edilmiştir. Irak'ın toprak bütünlüğü korunmalıdır. Irak'ta yeniden siyasi şekillenme demokrasi içinde olmalıdır. Irak'ta Musul, Kerkük ve diğer alanlarda yaşayan Türkmenlerin varlığı ve geleceği garanti altına alınmalıdır. Kuzey Irak'ta hiçbir şart altında uydurma kukla devletlerin kurulmasına asla müsaade edilmemelidir. Irak'ın kaynakları Irak halkı için kullanılmalıdır.''

Bahçeli, Türkiye'nin özellikle Kuzey Irak'ta herhangi bir oluşuma izin vermemek, Türkmenlerin varlığını koruyabilmek için gerekiyorsa Irak'a asker göndereceğini ve orada üzerine düşen herşeyi yapacağını kaydetti. Devlet Bahçeli'nin konuşması sık sık, ''Ülkücü hareket engellenemez'' sloganlarıyla kesildi. Çok sayıda partilinin katıldığı piknikte sanatçılar Osman Öztürk ve Mustafa Yıldızdoğan da konser verdiler.


Bu haberin geldigi yer: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber icin adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1552