MİLLİ GAZETE'NİN MUHABİRLİĞİNDEN BAŞBAKA
Tarih: 5.09.2003 Saat: 00:00
Konu: Siyaset


Başbakan Tayyip Erdoğan’ın hakkındaki “dönek” suçlamasını yayınladığı için 30 milyar liralık takminat davası açtığı Milli Gazete’ye 1980’li yıllarda fahri muhabirlik yaptığı ortaya çıktı.

Başbakan Erdoğan’ın SP Genel Sekreteri Suat Pamukçu’nun kendisine yönelik “Demokrat değil dönek” sözlerini yayınlaması üzerine Milli Gazete’ye açtığı tazminat davası, gazete ile arasındaki eski bir bilinmeyen ilişkinin açığa çıkmasına neden oldu.

Erdoğan’ın 30 milyar tazminat talep ettiği Milli Gazete ile ilişkisinin geçmişte içinde yer aldığı Milli Görüş’ün gazetesi olmaktan çok daha özel bir ilişkisi olduğu belirlendi. Buna göre Erdoğan, RP Beyoğlu ilçe başkanlığı yaptığı 1980’li yıllarda Milli Gazete’nin fahri muhabiri olarak çalıştı. Erdoğan’ın fahri muhabir olarak Milli Gazete’de imzasız bazı yazı ve haberlerinin de yayınlandığı belirtildi.

Milli Gazete, bu dönemde Erdoğan’a fahri muhabirlik kartı da çıkardı. Erdoğan, Milli Gazete’nin fahri muhabirlik kartını 1990 yılında RP’nin İstanbul il başkanı olana kadar taşıdı.

Erdoğan’a ait Milli Gazete’nin fahri muhabirlik kartı halen SP’lilerde bulunuyor.Bu haberin geldigi yer: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber icin adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1561