ERBAKAN'IN BAYRAK TV'Sİ ''TV5'' İSMİYLE YAYINA BAŞLADI
Tarih: 13.09.2003 Saat: 01:00
Konu: Haberler


Hummalı bir şekilde televizyon kanalı arayan SP Lideri Erbakan, Bayrak TV'yi satın alarak muradına erdi. Kanalın ismi 'TV5' olarak değiştirildi. 49 ilde yayınlanan TV'de Amerikan filmleri gösterilmeyecek.

Uzun süredir Saadet Partisi için televizyon kanalı arayan Necmettin Erbakan amacına ulaştı. Teklif edilen onlarca televizyon kanalı arasında Yozgat'ta yayınlanan Bayrak TV'yi seçen Erbakan, 49 ilde yayına başladı. Erbakan kanalın adını da 'TV5' olarak değiştirdi. TV5'in '5'i, SP bayrağındaki 5 yıldızı simgeliyor. RP döneminde Kanal 7'yi kuran Erbakan bu kanalı AKP'ye kaptırmıştı.
SP, bu TV kanalını 'Anadolu İletişim Hizmetleri AŞ' künyesi altında işletecek. Televizyon, şu anda 49 ilde 'TV5' adıyla yayın yapıyor. Ancak yayıni izleyebilen iller arasında İstanbul, Ankara henüz bulunmuyor. SP yayına giremediği iller için RTÜK'ün ihalesine girecek. Erbakan, Bayrak TV'den önce, İbrahim Tatlıses'in sahibi olduğu Adana'da yayın yapan 'Tempo TV' ile prensipte anlaşmıştı. Ancak bu kanalın fiyatı yüksek bulununca satın alma işlemi mümkün olamamıştı.
TV5, SP propagandasında bulunacak. Erbakan'ın haftalık basın toplantıları ve Saadet Partisi'nin önemli faaliyetleri canlı yayınla verilecek. Erbakan'ın büyük önem verdiği D-8'e kanalda özel bir yer verilecek.
Halkın günlük sorunlarıyla ilgili tartışma programlarına ağırlık verecek olan TV5, dini günlerde de özel program yapacak. ABD propagandasına yönelik aksiyon ve savaş filmler oynatılmayacak. Bunun yerine Türk ve İslam kültürünü ve İslam kahramanlarını yansıtan film ve belgeseller yayınlanacak.
Haber sunucularından birinin türbanlı bir kadın olması bekleniyor. Kanalın merkezi İstanbul olacak. Ankara'da da büro oluşturulacak.

Öte yandan Saadet Partisi'nin yayın organı Millî Gazete, TV sayfasında Kanal 7'yi tamamen çıkardı. Gazete eskiden Kanal 7'nin programlarına özel yer veriyordu. natgazete


Bu haberin geldigi yer: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber icin adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1585