ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYELERİNDEN GÜRÜZ'E ELEŞTİ
Tarih: 14.09.2003 Saat: 00:21
Konu: Haberler


YÖK ile Hükümet arasındaki tartışmalar ilginç boyutlar kazanıyor. Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Kadir Erdin de YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz'ü eleştirdi…

Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Kadir Erdin, "Sayın Gürüz'ün YÖK'ün başında kaldığı her gün, yükseköğretimimiz için bir kayıptır. Bu nedenle bir an önce görevini terk etmesi, üniversite reform çalışmalarının önünü tıkamaması gerekir" dedi.

Prof. Dr. Erdin, YÖK Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz'ün görevinden ayrılacağı günler yaklaşırken, yaptığı değerlendirmeler ve ziyaretlerin düşündürücü boyutlara ulaştığını savunarak, "Bu davranışlar Türkiye yükseköğretim tarihine geçecektir" görüşünü dile getirdi.

Erdin, üniversitelerin sahiplerinin öğretim üyeleri olduğunu belirterek, Gürüz'ün "öğretim üyelerinin düşüncelerini alacağı" yönündeki açıklamasına ilişkin de şunları söyledi:

"Biz 22 yıldır YÖK sistemiyle beraber yaşıyoruz. Sayın Gürüz'ün, bugüne kadar bu sistemin iyileştirilmesi veya sorunları hakkında bir tek soru yöneltilmemiş, kurumlarına yabancılaştırılmış öğretim üyelerini bu ortamda hatırlamış olması, düşündürücü ve gayri ciddidir."


Bu haberin geldigi yer: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber icin adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=1593