Küçük davaların büyük insanı olmaktansa; büyük davaların küçük in
Tarih: 10.06.2004 Saat: 00:00
Konu: Sizden Gelenler


Her insan doğar, yaşar ve ölür. Fakat yaratılış sebebini bilen insan ölümden sonra bedeniyle değil, ama yaşam tarzı ve fikirleriyle ölümsüzleşir.
İnsanlar yaşarken doğru-yanlış, gerekli-gereksiz, birçok bilgi ve beceri sahibi olurlar. Nefsini ön planda tutan insanlar maddi menfaat ve çıkar ilişkileriyele kendilerine yol çizerler. Bu çizdikleri yoldaki güya başarılarıyla da övünür kendilerini büyük adammış gibi gösterirler. Yani küçük davanın büyük insanı olurlar.


Fakat inandığı değerleri vatan, millet, bayrak, kuran ve Allah korkusu olan insanlar ise büyük davalara inanır ve inandıkları doğrultuda alçak gönüllülük, kibirsizlik, fitne ve dedikodudan uzak yaşam boyunca da millet menfaatlerini kendi menfaatleri üzerinde tutan kısacası türk milliyetçiliği ve ülkücülük ideolojisine inana ve inandığı gibi yaşayanlar bu büyük ve kutlu davanın savunucusu ve bu büyük okyanusun bişr damlası olarak görürler kendilerini.
Tercih sizlerin.
Yalanın ve riyanın kol gezdiği davaların büyük insanımı, yoksa Türk İslam ülküsünün bu kutlu davanın küçük fakat inançlı bir ferdimi?


Bu haberin geldigi yer: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber icin adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2247