IĞDIR MHP BELEDİYE BAŞKANINDAN ERMENİSTANA DAVA
Tarih: 27.04.2005 Saat: 12:09
Konu: HaberlerIğdır belediye Başkanı Nurettin Aras, "Ermenistan da zorla göçe tabi tutulan 24 Nisan sözde ermeni soykırımı günü olarak bütün dünyada soykırım günü olarak gündeme getirmektedir. Ancak gerçek soykırımı a uğrayan bizler sesimizi çıkartmamaktayız. Ermeni mezaliminden en fazla etkilenen Iğdırlılar gelmektedir" dedi.


Iğdır belediye Başkanı Nurettin Aras Ermenistan da zorla göçe tabi tutulan 24 Nisan sözde ermeni soykırımı günü olarak bütün dünyada soykırım günü olarak gündeme getirmektedir. Ancak gerçek soykırımı a uğrayan bizler sesimizi çıkartmamaktayız. Ermeni mezaliminden en fazla etkilenen Iğdırlılar gelmektedir.. Hemen Iğdır da yaşayan ailelerin tamamına yakını ermeni zulmünden nasibini almışlardır. İlimizin yaşayan sakinlerinin büyük bir bölümü Aras nehrinin diğer tarafından ve dana içeriden özelliklere Erivan dan gelip buraya yerleşmişlerdir. Revan doğumu olup orada ermeni zulmüne uğrayıp yerini yurdunu arsasına terk edip gelen insanlarımızı tespit ediyoruz. Önemli bir kısmını takip ettik. Diğerlerini de tespit edip hakkımızı hukukumuzu alma cihetine gedeceğiz.Ermenistan’ı uluslararası arenada yapmış olduğu zülmlerin den açıklayarak karşılıksız kalmayacak şekilde sıkıştırıp hakkımızı alacağız. Benim annem Erivan doğumlu olup oradaki evlerini ve barklarından hatırlamaktadır. Oradan kaçıp Taşburun köyüne yerleşmiştir. Oradaki tapusu ne oldu. Evini kimler kullanıyor, biz mahkemelerde hakkımızı arayacağız. Bütün hemşerilerimizi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Ellerinde topusun olan vatandaşlarla görüştük.Bunların tapu fotokopisini ve Erivan doğumlu olanları davet ediyoruz.

Yine Iğdır da yaşayanlar olarak her gün korkumuz vardır. Çevrede depremler gözüküyor.Burası z emin olarak mukavemetsiz bir yer üzerindedir. Dolayısı ile her zaman deprem riski vardır.88 de Leninakan depremi oldu. Orada metzamor nükleer santrali sızıntı verdi.Reaktörler faaliyetlerini durdurdular.Şu an faaliyettir. Bölgedeki yaşayan insanlar olarak tedirgin bekleyişimi devam etmektedir. Zaten ilimizde ölümlerin yüzde doksanından fazlası kanser vakalarıdır. Endişe korku ve tedirginlik bekleşişi sürerken metzamor nükleer santralini dolayısı ile Ermenistan’a mahkemeye vereceğiz. Uluslar arası arenada hakkımızı arayacağız. Mahkeme hazırlıklarına başlıyoruz. En kısa sürede gereken işlemlere başlayacağız, dedi


Bu haberin geldigi yer: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber icin adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2517