AYNALAR BİZE SESLENİYOR!
Tarih: 2.06.2005 Saat: 00:06
Konu: Basın-YazarlarAynalar yalan söylemez. Hiçbir zaman karşısındakini yanıltmaz, ne görürse onu yansıtır. Görüntü nesnesel anlamda olsa da ayna aynadır. Biri iki yapar ama asla ve asla aynaya batığınızda kendinizden başkasını görme şansınız yoktur.
Türkiye’den dünya aynasına baktığımızda Türkiye’nin çooktan AB’ye üye olduğunu görüyorum.


Nasıl mı?
Bakalım nasılmış...
Dünya kamuoyunun en hareketli ve hararetli noktasında yer alan Türkiye, zorlu bir sürecin içerisinde. Öyle zorlu sürecin içerisinde yer alan Türkiye, önüne konulan engelleri aşabilmenin gayreti içerisinde uğraş verirken, Fransa’dan gelen haber olayların hararetlenmesine neden oldu.
Fransa’da halkın çoğunluğu AB anayasasına “HAYIR” yanıtı verdi. Türk ve dünya kamuoyunda “Hayır” yanıtına değişik yorumlar yapılırken, AB ülkeleri bu duruma bir hayli bozuldu oldu (!)
Onlara göre, dünya üzerinde hangi ülke AB’ye hayır diye bilirdi ki?
Rusya’yı saymazsanız AB’ye “Hayır” diyebilecek ülkelerin büyük çoğunluğunu ekonomik özgürlüğünü AB esareti atına girmeden sağlamış durumda.
Fransa halkı AB Anayasasına adeta rest çekti. Üzeri yıldızlı bir bayrağın ülkelerine çekilen bu reste yapılan yorumlardan iki tanesini inceleyim.
- Fransa halkı milli hassasiyetlerine sahip çıktı!
- Fransa halkı, Türkiye’nin AB’ye girmesine olanak sağlayan yasaları kabul etmeyerek Türkiye’ye tavır aldı.
Evet...
Bu ve buna benzer yorumlar yapılırken, bulunduğumuz noktadan kendi durumumuzu inceleyelim. Fransa halkı Türkiye’nin AB’ye girmesini engellemek veya milli hassasiyetleri için Hayır cevabı versin yada vermesin. Şunu çok iyi biliyoruz ki, geçmişte haçlı hançerini bağrımıza saplamaya çalışanların ortasında, fazla iyi niyetli düşünmek bakar kör olmaktan başka bir şey değildir.
Ne demiştik başta, aynaya baktığım zaman Türkiye’nin AB’ye çooktan girdiğini görüyorum. Nasıl olur demeyin, olur mu olur.
Bakın bir çevrenize ne görüyorsunuz?
Farz edelim ki, yaşadığımız çevre ayna, o çevrede iştirak eden insanlar da biziz yani Türk halkı. Aynaya öyle bakın ki, kendinizi tam anlamıyla görebilesiniz. Yıllarca AB türküsü çağıran Türkiye, kapısından içeri girmeye çalışan Türkiye, Türk gibi yaşaya biliyor mu?
Bana sorarsanız hayır!
Valla ben söylemiyorum bunu! Yok arkadaş sen söyledin diyorsanız, aynaya bakın!
Türk’üz diyoruz Avrupalı gibi yaşıyoruz. Türk’üz diyoruz Türkçe’yi bilmiyoruz. Türk’üz diyoruz, kendi örf ve adetlerimizden yoksunuz. Türk’üz diyoruz, AB yemeği yiyoruz. Türk’üz diyoruz, AB’li gibi ağlıyor, AB’li gibi gülüyoruz. Türk’üz diyoruz, AB’liliği medeniyet, kendi özümüzü yobazlık, orta çağ zihniyeti olarak görüyoruz.
Partisi, mezhebi ne olursa olsun, ideolojisi hangi noktaya götürürse götürsen biz çooktan AB’li olmuşuz. Ama bir türlü bunu kabul etmiyoruz nedense. Her taraf AB kokar olmuş. Sevgilerimiz nefsi, giyim, kuşamımız AB modasına uygun.
Söz de Türklük olur diyen varsa, bir şey demiyorum ama, farkında olmadan AB’ye giren tek ülke biziz. Toprağı kutsal sayan bir milletin insanları, AB’li gibi yaşadığını aynaya baktığı zaman göremiyorsa ortada ciddi bir sorun var demektir. Hem de çok büyük bir sorun!
Ben aynalara baktım ve gördüm. Aynaya baktığınızda cemalinizi görmek istiyorsanız buyurun ayna başına. Bu gün ben yalan söylediysem, aynalara bakın. Onlar asla yalan söylemez.


Bu haberin geldigi yer: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber icin adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2554