YAZIKLAR OLSUN
Tarih: 6.12.2005 Saat: 09:40
Konu: Sizden GelenlerTam 54 gün önce, yani 09 Ekim 2005 tarihinde yanında nişanlısı olduğu halde özel arabasıyla görev yerine ulaşmaya çalışırken, asker kıyafeti giymiş teröristler tarafından kaçırıldı Hakan AÇIL.


Tam 54 gün önce, yani 09 Ekim 2005 tarihinde yanında nişanlısı olduğu halde özel arabasıyla görev yerine ulaşmaya çalışırken, asker kıyafeti giymiş teröristler tarafından kaçırıldı Hakan AÇIL.

Hakan turistik gezi için bulunmuyordu o bölgede. Ve zaten “turist” olduğu için gelmedi başına gelenler. O bir polisti ve görev yerine gidiyordu. Yani Türkiye *****huriyeti’ ni temsil ediyordu. Zaten o yüzden kaçırıldı TÜRK DEVLETİNİ düşman belleyen hainler tarafından.

Ve üzerinden tam 54 gün geçti.

Gazeteler yazmadı Hakan’ ı.. Radyolar söylemedi.. EXTASY şehitlerini (!) günlerce ekrana taşıyan televizyonlar söz etmedi Hakan’ dan. Çünkü O bir polisti.. Ve Kumkapı’ da ağacta mahsur kalan bir kedi kadar, ya da donsuz yıldızların kıçlarındaki selülit kadar bile ilgiyi hak etmiyordu.

Sadece medya mıydı suskun kalan ? Hayır tabi ki.. Ne Başbakan, ne İçişleri Bakanı, ne askeri bir yetkili, hiç kimse hiçbir açıklama yapmadı. Ateş düştüğü yeri yaktı ve çaresizlik içinde göz pınarları kuruyan Hakan’ ın anne ve babası PKK/KONGRA-GEL terör örgütünün yan kuruluşlarından olan İnsan Hakları Derneği’ den yardım istemek zorunda kaldılar. Ve işe bakın ki, baba bildiğimiz Devletimizin yapmadığını, İHD denen terörist savunucularının başkanı yaptı ve gözü yaşlı baba ile oğlu arasında yani Eskişehir ile teröristlerin inleri arasında telefon irtibatı kurdu. Üstelik cep telefonuyla.

Evet yanlış okumadınız. Uğur KAYMAZ adlı teröristin mahkemesi için Eskişehir’ de bulunan İHD Başkanı, Hakan’ ın babasının talebi üzerine hemen cep telefonuna sarılıp, PKK/KONGRA-GEL terör örgütünün inini arayıp, Hakan ile babasını telefonda konuşturdu.

Tüm bunlar şüphesiz terör örgütünün takip ettiği yeni stratejinin bir parçasıdır. Önce Er Coşkun KIRANDİ’ nin kaçırılarak, “uluslar arası savaş hukukuna göre esir muamelesi” gördüğünün, PKK/KONGRA-GEL terör örgütünün silahlı aparatı tarafından açıklanması ve yine aynı şekilde Polis Memuru Hakan AÇIL’ ın kaçırılması ve yine aynı şekilde “esir” tutulduğu açıklamasının yapılması, terör örgütünün Türk Devletini muhatap alma gayretinin göstergesidir. Örgüt bu tür eylemlerle adı konulmamış bu savaşa bir ad koymayı, sonrada savaşın tarafı olarak, uluslar arası arenada Türkiye üzerinde siyasal baskı oluşturmayı hedeflemektedir.

Yukarıda görmüş olduğunuz duyuru yasadışı PKK/KONGRA-GEL terör örgütünün, silahlı aparatına ait olan bir web sitesinde bugün yayına konulmuştur. Perşembenin gelişi Çarşamba’ dan bellidir. PKK/KONGRA-GEL terör örgütü tam 54 gündür elinde tuttuğu Polis Memuru Hakan AÇIL üzerinden psikolojik harekat yürütecektir. Duyuruda dikkat çeken “çok özel röportaj” vurgusu, bu hazırlığın ayak sesinden başka bir şey değildir.

Hangi şartlar altında orada tutulduğu bilinmeyen Polis Memuru Hakan AÇIL ağzından kim bilir ne yalanlar, ne dolanlar yazılacak, çizilecek, anlatılacak. Bunu röpartaj yayınlanınca elbette göreceğiz ve öğreneceğiz..

Ancak benim bundan önce öğrenmek istediğim ve cevabını merak ettiğim sorular var.

Neler mi?

- Terör örgütü Er Coşkun KIRANDİ’ yi kaçırdığında, her akşam ana haber bültenlerine taşıyan ve askerin serbest bırakılıp evinde coşkuyla karşılandığı güne kadar hassasiyetle konunun takipçisi olan MEDYA nerede?

- Coşkun KIRANDI kaçırıldığında, günlük açıklama yapan ve konunun hassasiyetle takip edildiğini gün be gün aşamalarıyla anlatarak milletimizin yüreğine su serpen ve bu konunun TÜRK MİLLETİ nazarında önceliğini korumasını sağlayan askeri ve sivil YETKİLİLER nerede?


- Tam 54 gündür Hakan’ ın ailesini, aramayan, sormayan ve kendi uhdesinde çalışan bir personelinin ve her şeyden önce bir insanın hicranını yüreğinde hissetmeyen BAŞBAKAN, İÇİŞLERİ BAKANI nerede?

- Ve hepsinden önemlisi kellesini koltuğuna, yüreğini avucuna koyup “vatanım ha ekmeğini yemişim, ha uğrunda bir kurşun” diyerek “kanunların ve rejimin” koruyucusu sıfatıyla, kendisini temsilen bölgeye gönderdiği Polis’ inin akıbetini merak etmeyen DEVLET nerede?


Şehitlerin ardından bol nutuk atan beyler… Şehitleri nutuklara gömen beyler… Hakan’ ın ardından nutuk bile atmadınız..

Nedir bu suskunluğunuz… ?

Söylenecek ne çok şey var ama boğazıma düğümleniyor. Dualarımız Hakan AÇIL’ a. Ateş düştüğü yeri yakar. Gözü yaşlı anne ve babasının ellerinden hürmetle öpüyorum. Utanması gerekenler dururken neden bilmiyorum ama çok utanıyorum…O bir yiğit.. adı Hakan
Yumrukları dağ
Yüreği vatan
Radyolar söylemedi adını
Gazeteler yazmadı
Oysa kayıp bir vatan haini olsa idi
Günlerce yazarlardı o iti
Öyle ya
Hücre evi basılırsa
Yargısız infaz.. Vahşet (!)
Puntolar iri..
Sekiz sütuna manşet…
Oysa baskın yiyen
Bu sefer polis…
Değer mi yazmaya ?
Kalemler vicdansız
Duygular hapis…


Bu haberin geldigi yer: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber icin adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2682