KOKUŞMUŞ SOLUN AĞCA SENDROMU
Tarih: 26.01.2006 Saat: 10:19
Konu: Sizden GelenlerÖnce "Ağca"yı Ülkücü hareketle şekillendirmeye çalışanlara bir kaç sözle başlamak istiyorum yazıma.
80 öncesi illegal, sonrası ise Marmaris emeklisi zatın legalleştirdiği uçlarda gezen Türk solunun, "Ağca" nezdinde Ülkücülere olan kinleri nedense bir türlü bitmek bilmez.80 öncesi bu tipler için Kominizmin karşısında olan her hareket Faşizm olarak algılanırdı.


Her girdikleri seçimde aldıkları yüzde sıfırın altında oylar ile boylarının ölçüsünü alan bu çığırtkan takımın neden bu kadar sesleri çıkar?
İdeolojik olarak hiç bir dayanağı kalmayan bu kesimin besin kaynağı, böylesi durumlarda seslerini çıkarmaktır ki en büyük destekçileri olarak da geçmişin hızlı Koministlerini görebiliriz. Bugünün medyasında söz sahibi olan, kapital dünyanın nimetlerine alışmış devşirme piç zihniyetlerde bunlardır. 

"Ağca"yı Ülkücülük ile şekillendiren bir başka kesim ise " Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganları atan "Ağca sempatizanları"dır.
Kaldı ki Ağca Ülkücülük boyutunu aşmış, Mesih lik yoluna terfi etmiş dinler arası dialoğun başlangıcına vesile olacak bir erendir.
BBP sinin Ağca ya sahip çıkıyor olma nedenlerinden biride bu olmalı.
Şaka bir yana, bana göre aklıbaşında hiç bir Ülkücü "Ağca"nın Ülkücü fikirlere sahip bulunduğunu ve hala Ülkücü olduğunu iddia etmez.
Çünkü "Ağca ne geçmişde nede bugün asla Ülkücü olmadı. Çünkü bir ülkücü Bulgar yada Rus, ardında hangi karanlık yüzler varsa, o karanlık güçlerin silahşörlüğüne soyunarak,dünyada bir Milyar inanmış "katoliğin ruhani liderine kurşun sıkmaz
.Öldürdüğü iddia edilen Abdi İpekçi ise nihayetinde bir insandı.
İddia edilen diyorum çünkü, "Ağca" sadece 'Papa"ya sıktığı kurşunun ardındaki sırla kalmadı İpekçiyi öldürüp öldürmediğide çok tartışıldı.
Bana göre "Ağca"yı Ağca yapan ( ser verir sir vermez )yanıdır.

Adı belli meşrepler tarafından "İpekçi" vakası her fırsatda dillendirilirken, çirkefce çığırtkanlık yapan duygu sömürüsüne girenler de yine bu gruplardır. İliklerine kadar yüce Türk Milletine kin besleyen bu kesimler zaman zaman hesap sorar hale bile gelirler.
"İpekçi"ye ağıt yakarken katledilmiş Ülkücü Aydınların isimleri zerrece akıllarına gelmez.Çünkü, al birini vur ötekine misali bu goygoycular çifte standart uzmanıdırlar.

Edindikleri her türlü medya aracılığı ile kaptıkları gazete köşelerinde hükümet kurup hükümet dağıtan bu yüzler, hükümetin bakanlarına çağrıda bulunarak rota bile çizer hale gelmişlerdir.
Yüce Türk adaletinin kararına saygısızlık olan bu tutumları ile içlerindeki hazımsızlığın ve çifte standartın ne boyutda olduğunu gösteren bariz bir örnekdir.
Kaldı ki bu tiplerin Abdi İpekçi umurlarında bile değildir. Adeta ilahlaştırılan Abdi İpekçi ise ne düşünce nede kalem olarak çok büyük bir insanda değildi.
Bugün Milliyet gazetesinde köşe yazarlığı yapan kızı ise, babasının ilahlaştırıldığının farkında ki herkesden dengesizce hesap sorabiliyor.
Vatikandan bile hesap sorduğuna göre.
Elbetde kolay değil. Babasını yitirmiş bir evlat olarak ciğeri yanıyor olabilir.
Unutmasın ki babası öldürülen bir tek evlat da o degil.
"Nükhet İpekçi" acaba rahmetli "Gün Sazak" beyin ciğerleri yanan evlat ve yakınları olduğunu hiç aklına getirdimi?
Yada babası dışında katledilmiş bir Ülkücü Aydının yakın akrabalarının acılarını hiç düşündümü? Sanmıyorum. Çünkü adalet sırf onlar içindir.
Tabi bunu yazarken rahmetli "Gün" beyi "İpekçi"ye bedel olarak gösterdiğimden değil,80 öncesi felaketlerin siyasi düşünce boyutu bu olduğundan örnek olarak verdim.

Tabi o dönemler "Ecevit"in Ülkücüleri anlamamak için direttiği ve besin kaynağınıda "İpekçi"den aldığı yıllardı.
Bir nevi "Ecevit"in yakın dostu ve akıl hocasıda diyebiliriz.80 öncesi Türk siyaseti bugün kü olgun tablosunda olmadığından vatan çocukları cephelere bölünerek birbirine kırdırılıyordu.
İşde tam o anda, dünyada isim yapmayı kafasına koymuş "Mehmet Ali Ağca" sahneye çıkıyordu.
Kişisel Milli heyecanı ile İpekçi vukuatını gerçekleştiren yada bir fiil içinde bulunan Ağca, yakalandığında bana göre hafızalarda iz bırakan o sözleri ediyordu.
( tek başıma düşündüm ve yaptım!) işde bu söz Milli heyecanlarına yenik düşmüş, seslerini gerekli yerlere duyuramayan en masum Anadolu insanına adeta sevk ve heyecan veriyordu.
Ağca nın sevilmesine sebep olan bu söz merdivenin birinci ayağı idi. Efsaneleşmesine sebep olan diğer basamaklarda hapishaneden kaçırılması,her ne şart altında olursa olsun dostlarını ele vermemesi,sır tutması ve susması idi.
Ortada bir efsanelik söz konusu ise ki görünen öyledir. Efsane olmasına vesile kesinlikle Papa ya sıktığı kurşunlar değildir.
Bu hadise her samimi Müslüman Türk insanını derinden üzmüşdür.

Ağca güçlü bir kişiliğemi sahip?
Öyle değilse bile öyle görünmeyi sonderece başarmış biri. Dile kolay 25 yıllık hapis hayatı yaşayan ağca gençliğinin en güzel yıllarını zindanlarda geçirdi.
Adalet bir kişi için değil herkes içindir düşüncesinden yola çıkarsak sırf birilerinin hırsı ve hazmedememezliği yüzünden Ağca ya farklı, direten adalet anlayışı uygulanmamalıdır.Hukuki boyutunu her ne kadar bilemiyor olsakda Ağcanın salıverilmesi, suçunun cezasını çekmiş olduğunu gösterir.
Dışarı çıkarıp birileri istiyor diye tekrar içeri koymak düşüncesi ise Türk adaletine gerçek anlamda zarar veriyor.
Bana görede Ağca cezasını çekmişdir.Kaldı ki 80 öncesinin felaketlerinde tetik düşürmüş kurşun sıkmış tek kişide Ağca değildir.Ağca, önce cazgır sol ve devşirme medyanın yarattığı çığırtkanlıklar sayesinde üne kavuşmuşdur. Öz yurdunda kendilerini garip gören kesimler tarafından da sempati ile karşılanmışdır.
Ağca o kurşunu ne Ülkücülük adına sıkmışdır, nede ben bir Ülkücüyüm demişdir.

Bugünün bakanı ise "Ağca kararını tekrar yargıya göndermekden" bahsederek birileri istiyor diye kapı kulu gibi sineceğine, içerde kendi insanına 19 Ytl den hesap biçerek 4 Ytl ye Iraka verilen bugün o dağlarda Bizim elektriğimizle aydınlanan PKK lılara verdiği hizmetden bahsetsin.
Anadolu dağlarında sıra sıra dizilmiş PKK mezarlığına tahsis edilmiş arazilerden bahsetsin.
Ahı gitmiş vahı kalmış suçunun cezasınıda bana göre tamamiyle çekmiş bir insanı bir takım cambazlar, dönekler, bozmalar istiyor diye kafalar karıştırmasın.
Her dönemin meclisinde boy göstermiş olan bakan çicek AKP ve onun çarpık icraatlarının ve vurdumduymazlığının en büyük örneğidir.

Çığırtkan medyanın kapı kulu olmakdan Türk siyaseti ne zaman kurtulur Allah bilir.

Bugün uzun yıllar hapis cezasına çarptırılmış ve içerde yatmış ve zaman zaman çığırtkanlıklar ile medyada defalarca haber olmuş bir solcu mahkum ismi biliyormusunuz siz?
Hayır bilmiyorsunuz.Çünkü böyle biri yok.Eğer söz konusu "Haluk Kırcı" "Ağca" ve benzeri insanlar ise hazır bekleyen (vurun kahpeye) senaryosu aynı papağanlar tarafından sahneye konuyor. Ve ne hikmetse her dönemin hükümeti bu çığırtkanların oyunlarina alet olmakdan kurtulamıyor.
Derin devlet arayanlar derin yerlerde aramasınlar.
Bu cambaz çığırtkan medyadan daha iyi derin devletmi olur?

Adalet herkes içindir. Öyleyse yüce Türk adaletinin şaşmaz terasizi "Agca" içinde aynı olmalıdır.
Günlerce Tv lerde ve gazete köşelerinde tutarsızca saldırgan tarzda gelişen bu derin hazmedememezlik Türk adaletini rencide ettiği gibi vijdanları da sızlatır hale gelmişdir.
Kendilerine bugün Türk solu yakıştırması yapan geçmişin çapsız, nizamsız, koministleri onlardan arta kalan sözüm ona şişirilmiş yalancı aydınlar "İpekçi" diye direttikleri inatlarında bedel ve kan istemektedirler.İsde bu cambazların sergiledikleri tiksindiren davranışlar Ağca yı birilerinin gözlerinde bir kat daha büyütmektedir.
Herşeye engel koyanlar ....
Milletin gönlünede ambargo koyacak halleri yok.Çünkü onlar Milletin gönlüne asla inemediler.

Rahmetli Gün Sazak beyin katillerini merak edenleriniz varmı? Yok!
Çünkü sizler sizden olmayanı hiç önemsemezsiniz bile. Fakat bir gün bu Millet sizi derinden önemserse hiç yakınmayın, şaşırmayın.

O kokuşmuş kendilerine Türk solu tabirini kullananlara gelince,dün Haluk Kırcı bugün Ağca sendromu yarın bir başkası....asıl hedefdekiler ise Türk Milliyetçileri.
Meydan o kadar boş değil ki. Ve İnsallah hiç boş kalmayacak.
Ağca sendromuyla yanıp tutuşanlar yandıklarıyla kalacak.

Ne demişdi Ağca? ( Tek başıma düşündüm ve yaptım )

K.Kurultay
www.Bozok.org


Bu haberin geldigi yer: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber icin adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2709