Milli gaflet ya da Milli iktidar
Tarih: 15.05.2006 Saat: 11:49
Konu: Basın-YazarlarÜlke gündeminin kısır tartışmalarla şekillendiği günlük siyaset manevraları içerisinde herkes kendine biçilen rolü en iyi şekilde icra etmeye çalışıyor.
Bakınız AKP hükümeti iktidardaki dördüncü yılını doldururken gelen her yeni gün de Türkiye engel olamadığı adeta altında ezildiği olaylarla karşı karşıya kalıyor .


Rum millet vekili küstah matsakis; hatırlayacaksınız kuzey Kıbrıs'ta Türk bayrağını çalıp Rum kesimine götürdükten sonra orada Türkiye aleyhine atıp tutmuş, Türkiye'nin Kıbrıs'ta işgalci konumda olduğunu söylemiş, sayısız hakaretlerde bulunmuştu.
O günlerde ne Türk bayrağının geri alınması yönünde bir girişim olmuş, ne de AKP kadrolarından bir açıklama gelmişti .
Aynı Matsakis evvelki gün Türkiye ye ayak basma cüretini göstererek daha hava alanından başlamak suretiyle Türkiye'yi ve askerimizi aşağılayan konuşmalar yaparak bizi kendi ülkemizde rencide etmiş, küçük düşürmüştür.
Yılan dilli mastakisin yaptıklarına bir cevap vermesi doğal olarak mevcut AKP hükümetinden beklenirken, sadece AKP milletvekilleri; matsakis bir akıl hastasıdır ciddiye almaya değmez şeklinde bir açıklama yapmakla yetinmişlerdir.
Aynı akıl hastası matsakis Türkiye'de meclis başkanı Bülent Arınç tarafından misafir edilip ,özel olarak ağırlanmıştır.
Peki bu izzeti ikram karşısında akıl hastası matsakis biraz olsun susmayı düşünmüş müdür ? Tabiî ki hayır!
Aynı küstahça sözlerini meclis çatısı altında da devam etmiştir .
AKP hükümetinin milli hassasiyetler noktasındaki bu genişliği Türk insanını derinden yaralamıştır.
Milli hassasiyetler konusunda bu kadar vurdum duymaz olan AKP hükümeti eleştiri okları kendilerine yönelince aynı genişliği gösteremeyip birden hırçınlaşmaya başlıyor .
Her türlü eleştiri ve yorumlara en sert biçimde karşılık vermekten geri kalmıyor.
AKP hükümetinin ülke bütünlüğünü tehlikeye sokacak ,milli birliğimizi zedeleyecek , devlet otoritesini zayıflatacak yönetim modelini eleştirenleri ,fırsat bulsalar deyim yerindeyse bir karış suda boğacaklar.
Kendileri hakkında hoşlarına gitmeyecek eleştirilerde bulunan yazarlara dava açacak ,bu ülkenin kurucusu olan ulu önder Atatürk ten başka şikayetlerini ve hissiyatını ifade edecek kimseyi bulamayan 82 yaşındaki bir dedeye dava açma noktasına getirecek kadar kendileri eleştirilme noktasında tahammülsüzler.
AKP hükümeti iktidar olduğu süre zarfında gerek iç politika da gerekse dış politika da ciddi bir devlet duruşu sergileyememiştir .
Kendilerine yönelen eleştirileri en katı şekilde cevaplandırma yoluna giderken , bugünlerde Fransa meclisinde görüşülecek ermeni yasa tasarısı için sadece kabul etmemelerini umuyoruz demekle yetinmiştir .
Kendilerini bu kadar dokunulmazlık zırhına bürüyen, en ufak bir söz yada eleştiri getirilmesine bile tahammülü olmayan AKP iktidarının Türkiye'nin milli hassasiyetleri noktasında da aynı tahammülsüzlüğü gösterip oynanan oyunları bozma noktasında dirayetli ve kararlı bir politika izlemesini bekliyoruz.
Aksi takdirde millet AKP hükümetine bir kere verdiği şansı bir daha tanımayacak ve sandıkta gereken cevabı kendilerine verecektir.

A.Savaş Çolak


Bu haberin geldigi yer: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber icin adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2743