MHP'ye başkan monte etmek
Tarih: 10.06.2006 Saat: 14:27
Konu: Basın-YazarlarAKP'nin anketlerde oy kaybetmesi, muhafazak‰r seçmenin tekrar MHP'ye yönelmesi bazı çevreleri telaşlandırdı. Çünkü AKP'nin akıl almaz ve devlet hayatını, millet hayatını çok olumsuz etkileyen politikaları artık milletin canına tak etti.
Özellikle mantıklı düşünen Türk milliyetçileri, MHP'ye iç muhalefet yapmakla çok hata ettik. Keşke MHP barajın altında kalmasa da AKP iktidara gelmeseydi. Adamlar vatanı satıyor, topraklarımızı satıyor. "Sultan Abdülhamit Filistin'de toprak satıp borçlarını ödeyemez miydi?" diyorlar. "Bugün Filistin'in halini görüyorsunuz?" diyorlar.


Başka nice fahiş hatalar?.
"Devlet Bahçeli devlet mi, topraklarımızı mı satar?" diyorlar. "Ne ettik de bu hatalara düştük" diyerek pişmanlıklarını ifade ediyorlar.

Ülkücülerin birliği iktidar yoludur

Rahmetli Başbuğ'un, bin bir zorlukla yetiştirdiği kadrolar MHP hariç her partiyi iktidar etmiştir. ANAP iktidarı ve cürümlerinin sorumlusu bir kısım ülkücülerdir. Bu günkü AB'ci, ABD'ci ve her şeyci ama Türkçü olmayan iktidarıda bir kısım ülkücüler omuzlamıştır. Artık anlaşılmıştır ki Ülkücüler birlik olursa Türkiye güçlenir ve her ülke gibi milli politikalar izler, Türkiye kalkınır.
Bütün akıl ve izan sahibi ve sağduyulu kişiler Ülkücülerin tekrar yuvalarında birleşmelerini yani MHP'de siyaset yapmalarını istiyor. Millet de oy vermek istiyor.

Su uyur düşman uyumaz

İktidara yürüyen MHP'nin önünü kesmek isteyen iç ve dış düşmanlar tabi ki her türlü entrikayı çevirecektir. MHP dışarıdan yıkılmaz. O halde onu içeriden çökertip devamlı kendi sorunlarıyla uğraşan bir MHP istiyorlar.
Onun için de lider, teşkilat ve doktrin noktalarında devamlı tartışma açma yolunu tercih ediyorlar. Bir yandan MHP'yi ele geçirmek, olmazsa bölmek ve Türkiye'nin önünü kesmek istiyorlar. Bütün bu komplo teorileri aslında doğrudur. Mesela 1991'de MHP TBMM'ye girince derhal onu bölmek ve iktidarı önlemeye çalıştılar. Bunda da başarılı oldular. Böylece Türkeş'in iktidarı önlenmiş oldu.
Şimdi aynı oyun sahneye konmak isteniyor. MHP'de lider tartışması açmak. Onu bahane ederek MHP'yi ele geçirmek istiyorlar. Bunu başaramazlarsa (ki başaramayacaklar) bölmeye çalışacaklardır.

Montaj girişimi

İlginçtir, MHP'ye genel başkan olarak monte edecekleri kişilere bakarsanız, ya ihtirasları uğruna Ülkücülük girişiminde çok büyük hatalar yapmış, özel hayatı pek de tasvip edilir cinsten olmayan kişilerle, geçmişte hiç ülkücülüğü olmayan, ülkücülük terminolojisinden habersiz, davayı kendi kafasına göre yorumlayan, nerden türediği karanlık olan, yurt içi ve yurt dışı bağlantıları şüpheyle dolu bazı türedileri montaja eklemek istiyorlar.
Bazıları da fırsatçı karaktere sahip genetiğinde baş olmak hastalığı olanlar da buna ilave edilebilir. Bazılarının arkalarına sığınarak ondan hakimiyet bekleyenlerin hiç liderlikle ilgisi olabilir mi? Hamasi kalabalıkları içinden kürsüye sürülenler arkalarından toplumları sürükleyemezler. Bunlar devlet idaresinde farik ve mümeyyiz olamazlar. Türk milletinin geleceğine sahip çıkamazlar. İslam hukukunda bir kaide vardır. "Bir makama talip olana o makam verilmez." Varın gerisini siz düşünün. Bir büyük dava herhalde ihtiraslar ve kızgınlıklara kurban edilemez.
Sonuçta herkesin MHP'de toparlanması ve Türkiye'nin geleceğini kurtarması lazımdır. Gerisi ihlassızlıktır. İhlas ve samimiyet olmayan yerde de başarı olmaz.

Seyfi Şahin


Bu haberin geldigi yer: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber icin adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2778