KÖŞKE ÇIKACAK ŞAHISDA ''TEMİZ SİCİL'' ÖN ŞART OLMALI !
Tarih: 12.01.2007 Saat: 03:41
Konu: Ülkücü Tavır


MHP Lideri Devlet Bahçeli, Başbakan RTE’ye Yüce Divan resti çekti. “Vatana ihanet suçundan ve toprak satışından dolayı beni Yüce Divan’a gönderebilirler, bu imkan var. Göndermezlerse ben kendilerini kesin gönderirim” diyen Bahçeli, bilbord afişleri konusunda da AKP’nin “pankart ve pano milliyetçiliği” yaptığının altını söyledi. *****hurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Bahçeli, Köşk’e çıkacak kişide ‘temiz sicil’ olması vazgeçilmez bir ön şarttır. *****hurbaşkanlığı makamı, bu hesaptan kurtulmak için bir sığınma limanı olarak görülemeyecektir dedi.

Bahçeli, bir gazetede yabancılara en fazla toprak satışının yapıldığı dönemlerden biri olarak, MHP’nin de koalisyon ortağı olduğu 57. Hükümet’in gösterilmesini sert bir dille eleştirdi. Gazetenin iktidar yanlısı olduğunu ve yanlış bilgi verdiğini savunan MHP Lideri, Başbakan Erdoğan’a şöyle seslendi:

Dokunulmazlığım yok

“Bilgiler eksik, bütün yönleriyle incelenip yeniden yayınlanmasında yarar görmekteyim. Ancak 57. Hükümet’i suçluyorlar ise, Sayın Başbakan’ı Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. İkinci ortak Yüce Divan’dan sorgulanıp çıkmıştır. Kala kala ben kaldım: 353 milletvekiliyle büyük çoğunlukları var. Dokunulmazlık hakkım da ortadan kalkmıştır. Vatana ihanet suçundan ve toprak satışından dolayı beni Yüce Divan’a gönderebilirler, bu imkan var. Göndermezlerse ben kendilerini kesin gönderirim.”

Düzenlediği basın toplantısında, ağırlıkla *****hurbaşkanlığı seçimlerine değinen Bahçeli, 11 Mart’ta erken seçim önerirken, Köşk’e çıkacak kişide ‘temiz sicil’ olması gerektiğini vurguladı. Üstü kapalı Başbakan’ın durumuna işaret eden Bahçeli, milli birlik ve güvenliği korumanın Başbakan’ın görevi olduğunu, Anayasal görev ve sorumlulukları ihlal ile terörle mücadelenin zaafa uğratılmasının “vatana ihanet” suçuyla cezalandırılabileceğini savundu. Bahçeli özetle şu mesajları verdi:

Meclis kararıyla

“*****hurbaşkanı olacak şahsın her türlü şaibeden uzak, temiz bir sicile sahip olması vazgeçilmez bir ön şarttır. Bu bakımdan hakkında çok ciddi iddia ve dosyalar bulunanların, geçmişlerinin hesabını vermeden ve aklanmadan bu göreve talip olmaları düşünülemeyecektir.

*****hurbaşkanlığı makamı, bu hesaptan kurtulmak için bir sığınma limanı olarak görülemeyecektir. Bu vasıfları taşımadan ve Meclis aritmetiğine dayanarak bu amaçla bu göreve talip olacak her şahsın, önümüzdeki genel seçimlerden sonra hiçbir şey olmamış gibi orada oturabileceği beklenmemelidir.

Türk milletinin sandık başında tecelli edecek iradesiyle gerekli şartlar oluştuğunda, bu zat Meclis kararıyla oradan indirilecektir... “

11 Mart 2007’de seçim

“Erken seçimleri zorlamak için sine-i millete dönülmesi tartışmaları yersiz ve gereksizdir. Aynı şekilde, *****hurbaşkanlığı seçimine ilişkin Anayasa hükümlerine zorlama hukuki yorum arayışları da itibar görmemelidir... Siyasi ve hukuki meşruiyet tartışmalarını bertaraf etmek için, *****hurbaşkanlığı seçimlerinden önce genel seçimler yapılmalıdır. Bunun için en uygun tarih 11 Mart 2007’dir.

Sayın Baykal’ın görüşlerine saygı duyuyorum. Fakat tartışmayı sondan başlatmanın bir anlamı yok: *****hurbaşkanlığı seçiminin nasıl olması gerektiğini önce bir açıklığa kavuştursunlar, sonra *****hurbaşkanı mı olur, kuvvet komutanı mı olur, TSK’nın başkomutanı mı olur, bunlar ayrı konulardır. Olayı başka yola saptırmak, mazlum ve mağdur oyuna sevk edilmiş olanları, oyunda daha başarılı kılmaya yöneliktir.”

MİT açıklaması gecikmeli

“MİT Müsteşarı’nın açıklaması bilinmeyen bir gerçek değildir, geç kalınmış bir açıklamadır. Küreselleşme süreciyle ilgili yapılmış yayınlar ve küreselleşmede tek dünya düzeninde ısrarlı olanların ortaya koyduğu belgeler, üniter yapıyı ve ulus devleti yıkmaya yöneliktir. Bunu anlamamak için kafamızın kuma sokulması gerekir. Türk Milleti’nin de kafası kumda değildir.”

Kıbrıs’ta hedef Mehmetçik

“Lefkoşa’da tampon bölgenin Türk tarafındaki bir üst geçidin kaldırılması konusu, AKP Hükümeti’nin aczi sonucunda büyük bir sorun haline dönüştürülmüştür. AKP Hükümeti, bu konuda Türk askeri makamları ile KKTC makamlarını karşı karşıya getirmek gibi çok tehlikeli bir yola girmiştir. Rum tarafının dayatmalarına boyun eğilerek Lokmacı Barikatı’ndaki üst geçidin kaldırılmasından sonra, Papadopulos’un müzakere masasına dahi oturmadan Türk tarafını teslim almayı amaçlayan diğer taleplerine sıra gelecektir. Bu çerçevede, önümüze koyulacak ilk dayatma Lefkoşe’nin askerden arındırılması ve yeşil hattın bu bölümündeki Türk askerlerinin geri çekilmesi olacaktır.”


AKP, mevsimlik milliyetçi

MHP Lideri Devlet Bahçeli, AKP’nin Kurban Bayramı’nda astığı “Kurban olam ayına, yıldızına” afişleriyle ilgili olarak da şunları söyledi:

“Biz, AKP’nin afişini takip gibi bir arzu içinde değiliz. Türkiye’nin neresine, neyi yazıyorsa yazsın. Biz seçimde hesaplaşacağız. Bizim hangi ile hangi afişi astığına dair bir merakımız yok. O afişleri ben yolda gelirken gördüm, hiç de inandırıcı bulmadığım için ikinci kez de bakmadım.

Başbakan Erdoğan, lekeli ve özürlü siyasi sicilini ve icraat bilançosunu unutturabilmek için makyaj değiştirmektedir. Başbakan’ın acemice yapmaya çalıştığı sahte ve geçici seçim makyajıdır. Başbakan’ın seçimler yaklaşınca söylem değiştirmesi, olsa olsa mevsimlik milliyetçilik özentisi olarak görülebilecektir.” 


Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli'nin 11 Ocak 2007 Tarihinde Yapmış Oldukları Basın Toplantısı MetniBu haberin geldigi yer: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber icin adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2813