YARGI GÖREVİNİ YAPMALI!!
Tarih: 6.02.2008 Saat: 13:35
Konu: HaberlerSon günlerde bir tartışma aldı başını gidiyor. Üniversitelerde türban serbest bırakılmalı mı bırakılmamalı mı? Bırakılırsa neler olur neler olmaz? (Hoş, asırlardır “başörtüsü” diye bildiğimiz; analarımızın, bacılarımızın başlarını örttükleri o örtüyü son yıllarda neden ısrarla türban diye adlandırmağa çalışıldığını da anlamış değiliz.) Her kafadan farklı bir ses çıkıyor bu günlerde. Din konusunda bilgisi olmayan nice insan ( kimi siyasetçi, kimi sivil toplumcu, kimi sade vatandaş) din hakkında fetvalar verir oldular. Herkes bildiği bilmediği her konuda adeta o konunun profesörü olmuş gibi ahkam kesiyor.


Kimileri tehditler savuruyor; “Ben o öğrencileri ya derse almam ya da ben derse girmem.” ya da “O öğrencilere düşük not vermek zorunda kalırım.” diye… Artık neden böyle bir zorunluluğa düşüyorsa(!)
En önemli, en can alıcı açıklamalar da ÜAK (Üniversiteler Arası Kurul) başkanı Mustafa AKAYDIN’dan geliyor. En son olarak da diyorki; "Müslüman bir ülke olduğumuz için türban yasağını savunuyorum. Ben Hıristiyan bir ülkenin rektörü olsam uğraşmam bu işle. Benim üniversiteme kipayla girsinler, hiç sorun olmaz." Laik Türkiye *****huriyeti Devleti’nin Müslüman olduğunu iddia ederek Laikliğe aykırı davranan kişi asıl kendisidir. Laik bir ülkenin dini olmaz ve o devlet bütün dinlere eşit mesafededir. Ancak Sayın Akaydın’a göre Türkiye Müslüman bir devlettir. Yine laiklik ilkesine aykırı olarak, her dine eşit mesafede olması gerekirken bir Yahudi giysisi olan Kipa ya olumlu baktığını ifade etmekten çekinmemektedir.
Bu her iki durum da ayrı ayrı birer suçtur.
Yargı artık yorum yapmayı bırakıp bu suçla ilgili gerekeni yapmalı!!!


Bu haberin geldigi yer: Bozkurt NET
http://www.ulkuocagi.net

Bu haber icin adres:
http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=News&file=article&sid=2870