Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Ülkücü Hareket: Türk'ün Gözyaşı Dinsin Artık
Gönderen:: Vuslatim
alt1
Konu


Şöhret basamaklarını hızla tırmananların birçoğunun, ünlerini kaybettikten sonra derin bunalımlara girdikleri doğrudur. Bu tipteki kişiler gündemden düşmelerini, sıradan vatandaş olmalarını içlerine sindiremezler; eski günlerini hayallerde aramaya başlarlar. Şöhret insana olan ilgiyi arttırır.
Buna karşılık Osmanlı her açıdan dengeyi temsil etmektedir. Osmanlı sultanları şöhretin gururundan kendilerini korumak için  ***a namazı çıkışlarında askeri, “ mağrur olma padişahım, senden büyük Allah var” diye bağırtırlardı. Eski dönem Türk toplumsal yapısında gurur, kibir yoktu. Herkes bir arada, huzur içinde yaşardı. O bakımdan düzene yönelik itirazlar son derece azdı. Çünkü devlet düzenini kendilerinin bir parçası olarak görüyorlardı.Toplumsal kanaat önderi denebilecek kişiler de ün, şan, şöhret gibi vaha benzeri şeylerin büyüsüne kapılmıyorlardı. Onlar darı ambarında tane olmayı kabullenerek, bütünde yok olmayı göze alan; bir lokmayı bir hırkayla kabullenmiş kişilerdi. İşte bunlar Türklerdi…Türk olmak öteden beri zor olmuştu. Türk acıları hep yüreğine bastırırdı. Hayırlısı olsun, bu da geçer demek hep Türk’e düşmüştü. Mağdur, ezilen rollerini hiçbir zaman oynamadı. Çünkü yapısında düşündüğü gibi yaşama, yaşadığı gibi düşünme desturu vardı. İsyan, başkaldırma, düzeni değiştirme gibi kavramlar Türk’e hep yabancı geldi. Hem niye isyan etsindi ki, zira yaşadığı toprak onun bir parçasıydı. Türk Dumlupınar’a, Çanakkale’ye yiğidini gönderip, kundakta ki bebesiyle şehit olan erinin arkasından hep ağıt yakan olmuştu. Giden yavuklusunun, yavrusunun ardından yüreğine taş basan hep Türk olmuştu. Edep, haya, ahlak Türk için çok önemli değerlerdi. O sevdiğinin gözüne dahi bakamayan, babasının anasının yanında çocuğunu dahi sevemeyen bir anlayışın ta kendisiydi.

Bunca şeyin üstüne gelen kimlik tartışmalarından da bir şey anlamadı. Ona göre böyle şeylerin ne gereği vardı ki…Gelişen, artarak devam eden tartışmaları ağacın arkasına saklanan çocuk utangaçlığında izledi. Ama bir gerçek vardı ki o da; yüreği her geçen gün inciniyordu. Sahip olduğu mukaddes topraklar için her şeyini veren Türk insanı dışında herkes bir şey söyleyip, hak iddiasında bulunurken O munis, sabırlı ve tevekkül içindeki ruh halini hiç bozmadı. Ancak öylesine kafası karıştı ki, dünya gözüyle hiç mi huzur görmeyecekti? Hadi huzurdan geçti de, hiç mi anlaşılmayacaktı? O her zaman verilen görevi yaptı. Canından aziz bildiği vatanı için gözünü kırpmadan ölüme koştu, yine de koşardı heyhat!

A.Turan ALKAN, ‘Türkiye’de Türk olmak’ isimli bir makalesinde,“ … Devletin resmi ismini, aidiyet adresi olarak paylaşmak Türk’e hiçbir imtiyaz tanımaz, bilakis çoğu yerde yarışa geriden başlamasını gerektirir. Türkiye ***huriyeti’nde yaşayan ve kendini Türk hisseden birinin devletle yüz-göz olmuşluk derecesi, variyetli ve şöhretli bir sülalenin elli ikinci dereceden uzak ve ***ara akrabası olmak gibi bir şeydir. Fiilen hiçbir anlam ifade etmez.Türkiye’de kendini Türk sayanlar, Türk oldukları için bugüne kadar kayrılmamış, kollanmamış, öne çıkarılmamıştır. Onların bu isim akrabalığından paylarına düşen, devlet adamlarının ara sıra söylediği güzel sözler, vecizeler, tatlı iltifatlardır…” (30/11/2005, Zaman)Evet, Türk için tatlı bir sözün bile anlamı büyüktü. Olsun varsındı, üvey evlat muamelesinde de bir hayır vardı. Çünkü o her şeyi hayra yorardı. Hülasa Türk olmak her zaman zor olmuştu. Başkaları, mazlum edebiyatı ile olmadık cinlikler yaparken, o sadece; Allah’ın akıl fikir vermesinden bahsederdi Asıl mahzun, mazlum aslında kendisiydi. Her gelen bir şey söyledi, her gelen bir kimlik tanımı yaptı, ama o bunlara hiç aldırış etmeyerek dik ve vakarlı duruşunu bozmadı, ama yüreğinde ki hüzün yağmurları da hiç eksik olmadı.

Ama bir gerçek vardı ki, maşuğundan ayrılmış aşık edasıyla hep içindeyken bile vatanına hasret çekti. Nerede biteceği belli olmayan hasretliğini hala dindiremedi. Hep hazin hikayelere konu oldu. Her ocaktan feryatlar yükseldi. Her aileden bir şehit uğurlandı. Hep gözü yaşlı ana, baba, yavuklusu oldu. Ne gariptir ki Türk’ün gözünün yaşı hala dinmedi.Türk, siyasi ve ekonomik ganimet paylaşmakta atik olmadı. Kendisini 70 milyonda bir hisse sahibi olduğu tüzel kişiliğin sahibi sanmasına rağmen, başkaca aidiyet iddiası taşıyan kişi ve toplulukların hak peşinde koşmasını anlayamadı. Türk devletini sahiplendi, ama bu başkalarının sahiplenişini kıskanma raddesine ulaşmadı; bilakis başkalarının hak peşinde koşmasını garipsedi, anlayamadı, hatta bu durumdan öyle incindi ki… Türk’ün bilinç altında devlet bir gölgeliğe benzerdi. Bu gölgelikte özel yer ve hak iddia edilmesini kendisi adına bile manasız ve gereksiz bulurdu. Buna rağmen, ihanet tiyatrosunun kostümlü ve mazlum görünümlü oyuncuları, devletten her zaman özel hak talep edebilmişlerdi. Yok iki millet, yok demokratik ***huriyet, yok federasyon, yok ana dilde eğitim talepleri gölgelikte yer edinmekten daha çok gölgeyi sağlayanın ortadan kaldırılmasını amaç edinmişti. Türk buna da öylesine üzüldü, kırıldı ki…

Türk kendisini Kürşat’ın kırk atlısından birisi olarak görürdü. O Mete Han’ın ordusunda bir isimsiz kahraman, yada Malazgirt Ovası’nda Alparslan ile uğraş veren cengaverdi. Nedense fedakarlık yapılması gereken zamanlarda hatırlanırdı. Hiçbir zamanda fedakarlıktan da kaçınmadı, sonu hayatına mal olsa da… Hep efsaneyi yaşadı. Anadolu kadar efsaneyi yaşayan, yaşatan başka bir coğrafya var mıdır acaba? Efsane, ama sonu hep dramla biten bir efsane… Yinede aldırış etmedi. Çok sıkıldığında bağrına taş bastı. Bazen düşünürüm, ağıdın bu kadar yaygın olduğu bir başka memleket var mıdır? Ağıt onunla bütünleşti. Hülasa Türk’ün hayatında hep göz yaşı oldu, hep hüzün vücut buldu. Gözünden gelen yaşı bile hayıra yordu; vardır bunda da bir hayır dedi. Hep sevdi, ama ulaşamadı. Hep özledi, ama göremedi. Hep aradı, ama bulamadı. Allah aşkına söyler misiniz artık Türk’ün gözyaşı ne zaman dinecek? Ne zaman son bulacak; öz vatanda parya, öz yurdunda gariplik kabusu…

İzzet Ulvi YöNTER


alt1
alt1
Seçenekler
Arkadaşına Gönder Yazıcı Dostu Yorum Gönder
Üzgünüm, bu haber için yorumlar aktif değil.

Kategori: Ülkücü Hareket

News ©
alt1
alt1 alt1
alt1
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
· Tüm Kategoriler
· Astronomi
· Avrupa Haber
· Basın-Yazarlar
· Bilgisayar-İnternet
· Bilim ve Teknoloji
· Derin Haber
· Din
· Dünyadan
· Edebiyat
· Gündem
· Kültür Sanat
· Lider
· Politika
· Sizden Gelenler
· Spor
· Tarih Dünyası
· Türk Dünyası
· Ülkücü Hareket
· Yaşam ve Sağlık
· İlhan Esen Yazıları
· İlhan Esen Şiirleri

alt1 alt1
alt1
SELAHATTİN TEKİZOĞLU

İSİMSİZ KAHRAMANLAR
Siz uyuyorsunuz beyler siz gerçekten de gaflet içindesiniz. Yeri geldiğinde koca koca laflar edenler. Biliyor musunuz, bir çoğunuz, burnunuz ucunu bile görmekten aciz insanlarsınız!! Görüyorsunuz, ülkede neler oluyor ne çirkin işler sergileniyor. Ülkücüler, biz bunları, bu çirkin işleri yapan insanları bilmek ve tanımak durumunda değil miyiz?!.. Nerden bileceğiz. Galiba bunlar bizim ilgi alanımıza pek girmiyor Çünkü bizim işimiz bizim yarışımız başka sahalarda.. Köşe kapmak vitrine çıkmak Genel Başkanla uğraşmak Birbirimizin kuyusunu kazmak.... Ülkücünün ne işi olur, onunla-bununla ocuyla-bucuyla Cenab-ı ALLAH'ın gösterdiği yolda, adam gibi yürümek yetmiyor mu?!.... devamıalt1 alt1
alt1

BARBAROS BULVARI
İBA BLOKLARI 14/1 KAT:3 DAİRE:8 Balmumcu/Beşiktaş İstanbul Tel:0212 288 65 42 Fax:0212 288 65 27 >
ÇAKIRDİKEN
İlhan Esen


İstme Adresi:
Bilgeoğuz Yayınları
BARBAROS BULVARI İBA BLOKLARI 14/1 KAT:3 DAİRE:8 Balmumcu / Beşiktaş/İstanbul Tel:0212 288 65 42 Fax:0212 288 65 27

alt1 alt1
alt1


alt1 alt1
alt1


Diline Sahip Çık!Türkçe Kelime Kullan!


Okey
(Tamam)


Provokasyon
(Kışkırtmak)


Check Etmek
(Kontrol Etmek)


Deklare Etmek
(Bildirmek)


Trend
(Eğilim)


Objektif
(Tarafsız)


Persfektif
(Bakış Açısı)


Timing
(Zamanlama)


Laptop
(Diz Üstü)


Global
(Küresel)


Legal
(Yasal)


Partner
(Eş)


Entegre
(Bütünleşme)


Antipatik
(Sevimsiz)


Döküman
(Belge)


Dizayn
(Tasarım)


Analiz
(Çözümleme)


Pesimist
(Karamsar)


Departman
(Bölüm)


Monoton
(Tekdüze)


Mantalite
(Anlayış)


Prezentasyon
(Sunum)


Anektod
(Hikayecik)


Konsensus
(Uzlaşma)


Kriter
(Ölçüt)


İmitasyon
(Taklit)


Legal
(Yasal)


Full
(Tam)


Asparagas
(Şişrme Haber)


Bariyer
(Engel)


Demagoji
(Laf Ebeliği)


Damping
(Düşürüm)


Diaspora
(Kopuntu)


Enformasyon
(Bilgilendirme)


Enstantane
(Anlık Görünüş)


Fikstür
(Karşılaşma Takvimi)


Garnetür
(Yanlık)


Karambol
(Karmaşa)


Montaj
(Kurgu)


Metropol
(Anakent)


Motivasyon
(İsteklendirme)


Marj
(Pay)


Potbori
(Karmaca)


Trübülans
(Hava Burgacı)

C* Yabancı Kelimelerin Dilimize Girmesine İzin Verme


alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1