Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Sizden Gelenler: KOKUŞMUŞ SOLUN AĞCA SENDROMU
Gönderen:: KaanhanK
alt1
Konu Sizden Gelenler


Önce "Ağca"yı Ülkücü hareketle şekillendirmeye çalışanlara bir kaç sözle başlamak istiyorum yazıma.

80 öncesi illegal, sonrası ise Marmaris emeklisi zatın legalleştirdiği uçlarda gezen Türk solunun, "Ağca" nezdinde Ülkücülere olan kinleri nedense bir türlü bitmek bilmez.80 öncesi bu tipler için Kominizmin karşısında olan her hareket Faşizm olarak algılanırdı.
Her girdikleri seçimde aldıkları yüzde sıfırın altında oylar ile boylarının ölçüsünü alan bu çığırtkan takımın neden bu kadar sesleri çıkar?

İdeolojik olarak hiç bir dayanağı kalmayan bu kesimin besin kaynağı, böylesi durumlarda seslerini çıkarmaktır ki en büyük destekçileri olarak da geçmişin hızlı Koministlerini görebiliriz. Bugünün medyasında söz sahibi olan, kapital dünyanın nimetlerine alışmış devşirme piç zihniyetlerde bunlardır. "Ağca"yı Ülkücülük ile şekillendiren bir başka kesim ise " Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganları atan "Ağca sempatizanları"dır.

Kaldı ki Ağca Ülkücülük boyutunu aşmış, Mesih lik yoluna terfi etmiş dinler arası dialoğun başlangıcına vesile olacak bir erendir.

BBP sinin Ağca ya sahip çıkıyor olma nedenlerinden biride bu olmalı.

Şaka bir yana, bana göre aklıbaşında hiç bir Ülkücü "Ağca"nın Ülkücü fikirlere sahip bulunduğunu ve hala Ülkücü olduğunu iddia etmez.

Çünkü "Ağca ne geçmişde nede bugün asla Ülkücü olmadı. Çünkü bir ülkücü Bulgar yada Rus, ardında hangi karanlık yüzler varsa, o karanlık güçlerin silahşörlüğüne soyunarak,dünyada bir Milyar inanmış "katoliğin ruhani liderine kurşun sıkmaz

.Öldürdüğü iddia edilen Abdi İpekçi ise nihayetinde bir insandı.

İddia edilen diyorum çünkü, "Ağca" sadece 'Papa"ya sıktığı kurşunun ardındaki sırla kalmadı İpekçiyi öldürüp öldürmediğide çok tartışıldı.

Bana göre "Ağca"yı Ağca yapan ( ser verir sir vermez )yanıdır.Adı belli meşrepler tarafından "İpekçi" vakası her fırsatda dillendirilirken, çirkefce çığırtkanlık yapan duygu sömürüsüne girenler de yine bu gruplardır. İliklerine kadar yüce Türk Milletine kin besleyen bu kesimler zaman zaman hesap sorar hale bile gelirler.

"İpekçi"ye ağıt yakarken katledilmiş Ülkücü Aydınların isimleri zerrece akıllarına gelmez.Çünkü, al birini vur ötekine misali bu goygoycular çifte standart uzmanıdırlar.Edindikleri her türlü medya aracılığı ile kaptıkları gazete köşelerinde hükümet kurup hükümet dağıtan bu yüzler, hükümetin bakanlarına çağrıda bulunarak rota bile çizer hale gelmişlerdir.

Yüce Türk adaletinin kararına saygısızlık olan bu tutumları ile içlerindeki hazımsızlığın ve çifte standartın ne boyutda olduğunu gösteren bariz bir örnekdir.

Kaldı ki bu tiplerin Abdi İpekçi umurlarında bile değildir. Adeta ilahlaştırılan Abdi İpekçi ise ne düşünce nede kalem olarak çok büyük bir insanda değildi.

Bugün Milliyet gazetesinde köşe yazarlığı yapan kızı ise, babasının ilahlaştırıldığının farkında ki herkesden dengesizce hesap sorabiliyor.

Vatikandan bile hesap sorduğuna göre.

Elbetde kolay değil. Babasını yitirmiş bir evlat olarak ciğeri yanıyor olabilir.

Unutmasın ki babası öldürülen bir tek evlat da o degil.

"Nükhet İpekçi" acaba rahmetli "Gün Sazak" beyin ciğerleri yanan evlat ve yakınları olduğunu hiç aklına getirdimi?

Yada babası dışında katledilmiş bir Ülkücü Aydının yakın akrabalarının acılarını hiç düşündümü? Sanmıyorum. Çünkü adalet sırf onlar içindir.

Tabi bunu yazarken rahmetli "Gün" beyi "İpekçi"ye bedel olarak gösterdiğimden değil,80 öncesi felaketlerin siyasi düşünce boyutu bu olduğundan örnek olarak verdim.Tabi o dönemler "Ecevit"in Ülkücüleri anlamamak için direttiği ve besin kaynağınıda "İpekçi"den aldığı yıllardı.

Bir nevi "Ecevit"in yakın dostu ve akıl hocasıda diyebiliriz.80 öncesi Türk siyaseti bugün kü olgun tablosunda olmadığından vatan çocukları cephelere bölünerek birbirine kırdırılıyordu.

İşde tam o anda, dünyada isim yapmayı kafasına koymuş "Mehmet Ali Ağca" sahneye çıkıyordu.

Kişisel Milli heyecanı ile İpekçi vukuatını gerçekleştiren yada bir fiil içinde bulunan Ağca, yakalandığında bana göre hafızalarda iz bırakan o sözleri ediyordu.

( tek başıma düşündüm ve yaptım!) işde bu söz Milli heyecanlarına yenik düşmüş, seslerini gerekli yerlere duyuramayan en masum Anadolu insanına adeta sevk ve heyecan veriyordu.

Ağca nın sevilmesine sebep olan bu söz merdivenin birinci ayağı idi. Efsaneleşmesine sebep olan diğer basamaklarda hapishaneden kaçırılması,her ne şart altında olursa olsun dostlarını ele vermemesi,sır tutması ve susması idi.

Ortada bir efsanelik söz konusu ise ki görünen öyledir. Efsane olmasına vesile kesinlikle Papa ya sıktığı kurşunlar değildir.

Bu hadise her samimi Müslüman Türk insanını derinden üzmüşdür.Ağca güçlü bir kişiliğemi sahip?

Öyle değilse bile öyle görünmeyi sonderece başarmış biri. Dile kolay 25 yıllık hapis hayatı yaşayan ağca gençliğinin en güzel yıllarını zindanlarda geçirdi.

Adalet bir kişi için değil herkes içindir düşüncesinden yola çıkarsak sırf birilerinin hırsı ve hazmedememezliği yüzünden Ağca ya farklı, direten adalet anlayışı uygulanmamalıdır.Hukuki boyutunu her ne kadar bilemiyor olsakda Ağcanın salıverilmesi, suçunun cezasını çekmiş olduğunu gösterir.

Dışarı çıkarıp birileri istiyor diye tekrar içeri koymak düşüncesi ise Türk adaletine gerçek anlamda zarar veriyor.

Bana görede Ağca cezasını çekmişdir.Kaldı ki 80 öncesinin felaketlerinde tetik düşürmüş kurşun sıkmış tek kişide Ağca değildir.Ağca, önce cazgır sol ve devşirme medyanın yarattığı çığırtkanlıklar sayesinde üne kavuşmuşdur. Öz yurdunda kendilerini garip gören kesimler tarafından da sempati ile karşılanmışdır.

Ağca o kurşunu ne Ülkücülük adına sıkmışdır, nede ben bir Ülkücüyüm demişdir.Bugünün bakanı ise "Ağca kararını tekrar yargıya göndermekden" bahsederek birileri istiyor diye kapı kulu gibi sineceğine, içerde kendi insanına 19 Ytl den hesap biçerek 4 Ytl ye Iraka verilen bugün o dağlarda Bizim elektriğimizle aydınlanan PKK lılara verdiği hizmetden bahsetsin.

Anadolu dağlarında sıra sıra dizilmiş PKK mezarlığına tahsis edilmiş arazilerden bahsetsin.

Ahı gitmiş vahı kalmış suçunun cezasınıda bana göre tamamiyle çekmiş bir insanı bir takım cambazlar, dönekler, bozmalar istiyor diye kafalar karıştırmasın.

Her dönemin meclisinde boy göstermiş olan bakan çicek AKP ve onun çarpık icraatlarının ve vurdumduymazlığının en büyük örneğidir.Çığırtkan medyanın kapı kulu olmakdan Türk siyaseti ne zaman kurtulur Allah bilir.Bugün uzun yıllar hapis cezasına çarptırılmış ve içerde yatmış ve zaman zaman çığırtkanlıklar ile medyada defalarca haber olmuş bir solcu mahkum ismi biliyormusunuz siz?

Hayır bilmiyorsunuz.Çünkü böyle biri yok.Eğer söz konusu "Haluk Kırcı" "Ağca" ve benzeri insanlar ise hazır bekleyen (vurun kahpeye) senaryosu aynı papağanlar tarafından sahneye konuyor. Ve ne hikmetse her dönemin hükümeti bu çığırtkanların oyunlarina alet olmakdan kurtulamıyor.

Derin devlet arayanlar derin yerlerde aramasınlar.

Bu cambaz çığırtkan medyadan daha iyi derin devletmi olur?Adalet herkes içindir. Öyleyse yüce Türk adaletinin şaşmaz terasizi "Agca" içinde aynı olmalıdır.

Günlerce Tv lerde ve gazete köşelerinde tutarsızca saldırgan tarzda gelişen bu derin hazmedememezlik Türk adaletini rencide ettiği gibi vijdanları da sızlatır hale gelmişdir.

Kendilerine bugün Türk solu yakıştırması yapan geçmişin çapsız, nizamsız, koministleri onlardan arta kalan sözüm ona şişirilmiş yalancı aydınlar "İpekçi" diye direttikleri inatlarında bedel ve kan istemektedirler.İsde bu cambazların sergiledikleri tiksindiren davranışlar Ağca yı birilerinin gözlerinde bir kat daha büyütmektedir.

Herşeye engel koyanlar ....

Milletin gönlünede ambargo koyacak halleri yok.Çünkü onlar Milletin gönlüne asla inemediler.Rahmetli Gün Sazak beyin katillerini merak edenleriniz varmı? Yok!

Çünkü sizler sizden olmayanı hiç önemsemezsiniz bile. Fakat bir gün bu Millet sizi derinden önemserse hiç yakınmayın, şaşırmayın.O kokuşmuş kendilerine Türk solu tabirini kullananlara gelince,dün Haluk Kırcı bugün Ağca sendromu yarın bir başkası....asıl hedefdekiler ise Türk Milliyetçileri.

Meydan o kadar boş değil ki. Ve İnsallah hiç boş kalmayacak.

Ağca sendromuyla yanıp tutuşanlar yandıklarıyla kalacak.Ne demişdi Ağca? ( Tek başıma düşündüm ve yaptım )K.Kurultay

www.Bozok.org


alt1
alt1
Seçenekler
Arkadaşına Gönder Yazıcı Dostu Yorum Gönder
Üzgünüm, bu haber için yorumlar aktif değil.

Kategori: Sizden Gelenler

News ©
alt1
alt1 alt1
alt1
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
· Tüm Kategoriler
· Astronomi
· Avrupa Haber
· Basın-Yazarlar
· Bilgisayar-İnternet
· Bilim ve Teknoloji
· Derin Haber
· Din
· Dünyadan
· Edebiyat
· Gündem
· Kültür Sanat
· Lider
· Politika
· Sizden Gelenler
· Spor
· Tarih Dünyası
· Türk Dünyası
· Ülkücü Hareket
· Yaşam ve Sağlık
· İlhan Esen Yazıları
· İlhan Esen Şiirleri

alt1 alt1
alt1
SELAHATTİN TEKİZOĞLU

İSİMSİZ KAHRAMANLAR
Siz uyuyorsunuz beyler siz gerçekten de gaflet içindesiniz. Yeri geldiğinde koca koca laflar edenler. Biliyor musunuz, bir çoğunuz, burnunuz ucunu bile görmekten aciz insanlarsınız!! Görüyorsunuz, ülkede neler oluyor ne çirkin işler sergileniyor. Ülkücüler, biz bunları, bu çirkin işleri yapan insanları bilmek ve tanımak durumunda değil miyiz?!.. Nerden bileceğiz. Galiba bunlar bizim ilgi alanımıza pek girmiyor Çünkü bizim işimiz bizim yarışımız başka sahalarda.. Köşe kapmak vitrine çıkmak Genel Başkanla uğraşmak Birbirimizin kuyusunu kazmak.... Ülkücünün ne işi olur, onunla-bununla ocuyla-bucuyla Cenab-ı ALLAH'ın gösterdiği yolda, adam gibi yürümek yetmiyor mu?!.... devamıalt1 alt1
alt1

BARBAROS BULVARI
İBA BLOKLARI 14/1 KAT:3 DAİRE:8 Balmumcu/Beşiktaş İstanbul Tel:0212 288 65 42 Fax:0212 288 65 27 >
ÇAKIRDİKEN
İlhan Esen


İstme Adresi:
Bilgeoğuz Yayınları
BARBAROS BULVARI İBA BLOKLARI 14/1 KAT:3 DAİRE:8 Balmumcu / Beşiktaş/İstanbul Tel:0212 288 65 42 Fax:0212 288 65 27

alt1 alt1
alt1


alt1 alt1
alt1


Diline Sahip Çık!Türkçe Kelime Kullan!


Okey
(Tamam)


Provokasyon
(Kışkırtmak)


Check Etmek
(Kontrol Etmek)


Deklare Etmek
(Bildirmek)


Trend
(Eğilim)


Objektif
(Tarafsız)


Persfektif
(Bakış Açısı)


Timing
(Zamanlama)


Laptop
(Diz Üstü)


Global
(Küresel)


Legal
(Yasal)


Partner
(Eş)


Entegre
(Bütünleşme)


Antipatik
(Sevimsiz)


Döküman
(Belge)


Dizayn
(Tasarım)


Analiz
(Çözümleme)


Pesimist
(Karamsar)


Departman
(Bölüm)


Monoton
(Tekdüze)


Mantalite
(Anlayış)


Prezentasyon
(Sunum)


Anektod
(Hikayecik)


Konsensus
(Uzlaşma)


Kriter
(Ölçüt)


İmitasyon
(Taklit)


Legal
(Yasal)


Full
(Tam)


Asparagas
(Şişrme Haber)


Bariyer
(Engel)


Demagoji
(Laf Ebeliği)


Damping
(Düşürüm)


Diaspora
(Kopuntu)


Enformasyon
(Bilgilendirme)


Enstantane
(Anlık Görünüş)


Fikstür
(Karşılaşma Takvimi)


Garnetür
(Yanlık)


Karambol
(Karmaşa)


Montaj
(Kurgu)


Metropol
(Anakent)


Motivasyon
(İsteklendirme)


Marj
(Pay)


Potbori
(Karmaca)


Trübülans
(Hava Burgacı)

C* Yabancı Kelimelerin Dilimize Girmesine İzin Verme


alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1