Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
alt1
Derin Haber: Eyaletleşme projesi için AB euro yağdırdı
Gönderen:: Vuslatim
alt1
Konu Derin Haber

TÜRKİYE’nin üniter yapısını hedef alan AB, Osmanlı tipi eyalet sistemini hortlatma amaçlı istinaf mahkemeleri için 22 milyon 500 bin euro destek sağladı.
RAKAMI, MHP’li Alim Işık’ın sorusunu cevaplayan Adalet Bakanı Sadullah Ergin açıkladı. AB’nin yargıya para desteği (!) hukukçuları ayağa kaldırdı.
AB, eyalet projesine para yağdırdı

Türkiye’yi bölüp parçalamak isteyen Avrupa Birliği, Osmanlı’ya özgü eyalet sistemini yerleştirmenin en önemli adımlardan biri olarak görülen İstinaf Mahkemeleri için 22 milyon 500 bin euro destek sağladı
Haber: Fatih ERBOZ

***huriyet’in kuruluşunda şeri mahkemelerle birlikte kaldırılan istinaf mahkemeleri, Türkiye’nin üniter yapısını parçalamak isteyen Avrupa Birliği’nin (AB) dayatması ve parasıyla geri dönüyor. Eyalet sistemini kullanan Osmanlıya özgü bölge (istinaf) mahkemeleri için AB’nin bugüne kadar 22 milyon 500 bin euro destek sağladığı bildirildi. Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Türkiye’de istinaf (bölge) mahkemesi kurulmasının desteklenmesi projesinin yüzde 75’inin AB tarafından karşılandığını söyledi.
İlki Diyarbakır’da

Ergin, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık’ın bölge mahkemelerinin kurulmasına ilişkin yazılı soru önergesini cevaplandırdı. Bölge adliye mahkemeleri için ihtiyaç duyulan bina, araç ve gereçlerin yapım, satın alma veya kiralama yoluyla sağlanması için başlatılan çalışmaların devam ettiğini bildiren Ergin, şunları kaydetti: “Türkiye’de istinaf mahkemelerinin kurulmasının desteklenmesi projesi, Türkiye’nin AB’ye tam üyeliğe aday bir ülke olması nedeniyle yapısal reformlara destek olmak amacıyla 2005 yılı katılım öncesi mali yardım programı kapsamında finanse edilmektedir. Bu proje, toplam 30 milyon euro bütçeye sahip olup, bu toplam meblağın yüzde 75’i (22 milyon 500 bin euro) Avrupa Birliği tarafından, yüzde 25’i de (7 milyon 500 bin euro) bakanlığımız tarafından karşılanmaktadır.

Proje kapsamında Ankara, Erzurum ve Diyarbakır’da olmak üzere toplam 3 adet bölge adliye mahkemesi binasının inşası gerçekleştirilmektedir.”

Adalet Bakanı Ergin, ihale bedeli 7 milyon 284 bin 200 euro olan Diyarbakır Bölge Adliye Mahkemesinin 2009 Ocak ayında teslim alındığını bildirdi.


İnşaatı 2 yıl erken bitti

Avrupa Birliği fonlarıyla temeli atılan Diyarbakır’daki bölge istinaf mahkemesi binasının 2010 yılında bitirilmesi planlanıyordu. Ancak inşaat, kısa sürede bitirilerek Ocak 2009’da teslim edildi.
Yeniçağ, istinaf mahkemelerinin ne anlama geldiğini ve neden kurulmak istendiğini, 31 Mart 2007 ve 7 Eylül 2007 tarihli sayısında duyurmuştu.


Özal savunmuştu

Türkiye ’nin altını oymaya çalışan Avrupa Birliği’nin dayattığı istinaf mahkemeleri, Türkiye’nin 8. ***hurbaşkanı Turgut Özal tarafından ortaya atılan, daha sonra Kenan Evren ve Süleyman Demirel tarafından da savunulan; ’ülkenin eyaletlere bölünmesi’düşüncesinin ilk adımı. İlki Diyarbakır ’da açılan mahkeme 9 ilde daha kurulacak. Seçilen iller, Özal ’ın öncülüğünü yaptığı eyalet merkezleriyle de örtüşüyor. Osmanlı Devleti zamanında kurulan, ***huriyet ’in hukuk devrimi kapsamında şeri mahkemelerle birlikte ortadan kaldırılan istinaf mahkemelerinin Yargıtay’ın yükünü hafifleteceği öne sürülüyor.
 
AB FONLARIYLA KURULAN İSTİNAF MAHKEMELERİNE TEPKİLER DİNMİYOR
Güneydoğu’yu koparmak istiyorlar

Yargıtay Onursal Başsavcısı Savaş, “AB, Güneydoğu’nun Türkiye’den koparılmasına yardım ediyor” dedi
Avrupa Birliği’nin bölge istinaf mahkemelerine finansal destek sağlaması hukukçuları ayağa kaldırdı. Yargıtay Onursal ***huriyet Başsavcısı Vural Savaş, AB’nin bu projeye destek vermesinin nedeninin, Güneydoğu bölgesinin Türkiye’den koparılmasına yardım etmek olduğunu söyledi. Konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, AB yardımını sert bir dille eleştiren Savaş, “AB böyle bir projeye destek veriyorsa Güneydoğu bölgesinin Türkiye’den koparılmasına yardım ediyor demektir. Bu yardımların şifresi budur. Bu mahkemeler daha önce kuruldu Türkiye’de. Hiçbir şekilde faydalı olmadı. Denenmişi denemek pişmanlık getirir. Bu proje sonunda özellikle Ankara, İstanbul, İzmir gibi en çok davaların açıldığı büyük merkezlerde Yargıtay’da olan tıkanmadan daha büyük tıkanmalar olacak. Çeşitli bölge mahkemelerinden çok farklı kararlar çıkacak. Yasalarımızın aynı doğrultuda uygulanması zorlaşacak” diye konuştu. Yargıtay Onursal Başsavcıısı Vural Savaş, bu mahkemelerle yargıda kadrolaşmanın da sağlanacağı tehlikesine de dikkat çekerek şunları kaydetti:Kadrolaşma uyarısı


“Kurulacak mahkemelere doğrudan doğruya ABD’nin desteklediği örgütler kendi atamalarını gerçekleştirecek. BOP’un gerçekleştirilmesine hizmet edecek hakim ve savcılar oralara atanacak. Bugün Güneydoğu’daki belediyelerin durumu ne ise mahkemelerin durumunu da aynı hale getirecekler.”


Yargı denetim altına alınacak

CHP Ordu Milletvekili Rahmi Güner de AB kredisiyle yapılan mahkemelerin yargı bağımsızlığı açısından utanç verici olacağını savundu. Güner, “İstinaf mahkemelerinin yargının yükünün azaltmak için kurulması planlanıyor. Fakat bu mahkemelerde davaların tekrar ele alınacağı söyleniyor. Bu durumda mahkemelerin yargının yükünü azaltacağını düşünmüyorum” diye konuştu. Bu mahkemelerin, AB’nin verdiği bütçeyle kurulmasına şiddetle karşı çıktıklarını da hatırlatan Güner, “AB yargıyı denetimi altına almaya çalışıyor. Eğer bu hibeleri kabul edersiniz, yargı kararlarının onun denetiminde ve inisiyatifinde olmasını kabul etmiş olursunuz. Bu da ülkenin egemenliğine yargının bağımsız yapısına terstir” dedi.


Bu mahkemeler Türkiye’nin bünyesine ters

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, istinaf mahkemelerinin Türkiye’nin yapısına uygun olmadığını söyledi. Öztürk, “Türkiye’nin koşullarına uygun bir yargı sistemi değildir. Yargının gecikmesi neden gösteriliyor ama bu mahkemeler yargıyı daha da geciktirecektir. Hak arama daha da gecikecektir. Yerinde denetim nasıl yapılacak? Mahkemelerin Türkiye’de kurulabileceğine inanmıyorum. Bunun koşulları yaratılmadı. Zaten AB uyum yasaları çerçevesinde yasalar hep Avrupalıların istediği için geliyor. Türkiye’nin ihtiyaçlarını, gerçek sorunları için gelmiyor. Yasalar halk istediği için çıkmıyor AKP’nin ihtiyaçlarını karşılamak için çıkıyor. Bu mahkemeler de Türkiye’nin bünyesine uymuyor” şeklinde konuştu.


alt1
alt1
Seçenekler
Arkadaşına Gönder Yazıcı Dostu Yorum Gönder
İlgili Konular


Henüz Yorum Eklenmemiş

Kategori: Derin Haber

News ©
alt1
alt1 alt1
alt1
Üye Adı

Şifre

Hala hesabınız yok mu? Hemen buradan açabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak yorum ayarları ve isminizle yorum gönderme gibi birçok avantajlara sahip olacaksınız.

alt1 alt1
alt1
· Tüm Kategoriler
· Astronomi
· Avrupa Haber
· Basın-Yazarlar
· Bilgisayar-İnternet
· Bilim ve Teknoloji
· Derin Haber
· Din
· Dünyadan
· Edebiyat
· Gündem
· Kültür Sanat
· Lider
· Politika
· Sizden Gelenler
· Spor
· Tarih Dünyası
· Türk Dünyası
· Ülkücü Hareket
· Yaşam ve Sağlık
· İlhan Esen Yazıları
· İlhan Esen Şiirleri

alt1 alt1
alt1
SELAHATTİN TEKİZOĞLU

İSİMSİZ KAHRAMANLAR
Siz uyuyorsunuz beyler siz gerçekten de gaflet içindesiniz. Yeri geldiğinde koca koca laflar edenler. Biliyor musunuz, bir çoğunuz, burnunuz ucunu bile görmekten aciz insanlarsınız!! Görüyorsunuz, ülkede neler oluyor ne çirkin işler sergileniyor. Ülkücüler, biz bunları, bu çirkin işleri yapan insanları bilmek ve tanımak durumunda değil miyiz?!.. Nerden bileceğiz. Galiba bunlar bizim ilgi alanımıza pek girmiyor Çünkü bizim işimiz bizim yarışımız başka sahalarda.. Köşe kapmak vitrine çıkmak Genel Başkanla uğraşmak Birbirimizin kuyusunu kazmak.... Ülkücünün ne işi olur, onunla-bununla ocuyla-bucuyla Cenab-ı ALLAH'ın gösterdiği yolda, adam gibi yürümek yetmiyor mu?!.... devamıalt1 alt1
alt1

BARBAROS BULVARI
İBA BLOKLARI 14/1 KAT:3 DAİRE:8 Balmumcu/Beşiktaş İstanbul Tel:0212 288 65 42 Fax:0212 288 65 27 >
ÇAKIRDİKEN
İlhan Esen


İstme Adresi:
Bilgeoğuz Yayınları
BARBAROS BULVARI İBA BLOKLARI 14/1 KAT:3 DAİRE:8 Balmumcu / Beşiktaş/İstanbul Tel:0212 288 65 42 Fax:0212 288 65 27

alt1 alt1
alt1


alt1 alt1
alt1


Diline Sahip Çık!Türkçe Kelime Kullan!


Okey
(Tamam)


Provokasyon
(Kışkırtmak)


Check Etmek
(Kontrol Etmek)


Deklare Etmek
(Bildirmek)


Trend
(Eğilim)


Objektif
(Tarafsız)


Persfektif
(Bakış Açısı)


Timing
(Zamanlama)


Laptop
(Diz Üstü)


Global
(Küresel)


Legal
(Yasal)


Partner
(Eş)


Entegre
(Bütünleşme)


Antipatik
(Sevimsiz)


Döküman
(Belge)


Dizayn
(Tasarım)


Analiz
(Çözümleme)


Pesimist
(Karamsar)


Departman
(Bölüm)


Monoton
(Tekdüze)


Mantalite
(Anlayış)


Prezentasyon
(Sunum)


Anektod
(Hikayecik)


Konsensus
(Uzlaşma)


Kriter
(Ölçüt)


İmitasyon
(Taklit)


Legal
(Yasal)


Full
(Tam)


Asparagas
(Şişrme Haber)


Bariyer
(Engel)


Demagoji
(Laf Ebeliği)


Damping
(Düşürüm)


Diaspora
(Kopuntu)


Enformasyon
(Bilgilendirme)


Enstantane
(Anlık Görünüş)


Fikstür
(Karşılaşma Takvimi)


Garnetür
(Yanlık)


Karambol
(Karmaşa)


Montaj
(Kurgu)


Metropol
(Anakent)


Motivasyon
(İsteklendirme)


Marj
(Pay)


Potbori
(Karmaca)


Trübülans
(Hava Burgacı)

C* Yabancı Kelimelerin Dilimize Girmesine İzin Verme


alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1