Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - MHP: Petrol yasası DTP için çıkarılıyor
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       


Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası
 

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum YöneticisiKayıt: Nov 02, 2004
İletiler: 3121
Şehir: Turan/Almanya

İletiTarih: Sal Oca 16, 2007 11:00 pm    ileti konusu: MHP: Petrol yasası DTP için çıkarılıyor Alıntıyla Cevap Gönder

MHP: Petrol yasası DTP için çıkarılıyorMHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, AKP Hükümeti’nin hazırladığı Petrol Yasa Tasarısı ile DTP'nin petrolden pay isteğinin yerine getirildiğini ileri sürdü.MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’in petrolden sağlanan gelirin bir kısmının yerel idarelere verilmesi yönündeki sözlerine atıfta bulunarak, hükümetin hazırladığı Petrol Yasa Tasarısı ile bu talebi karşıladığını savundu.

Oktay Vural, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Petrol Yasa Tasarısı’nın 11 Ocak 2007’den bu yana TBMM’de görüşüldüğünü anımsatarak, anılan tasarının 19.maddesinde “devlet hissesi” hükmü olduğunu kaydetti. Vural, devlet hissesinin “üretilen petrol üzerinden devlete verilecek hisse” olduğunu belirterek, bunun Anayasa’nın 168.maddesiyle düzenlendiğine işaret etti. Vural'ın yazılı açıklaması şu şekilde:

AKP, DTP'Lİ BELEDİYE BAŞKANININ

PETROLDEN PAY VERİLSİN TALEBİNİ KARŞILIYOR

PKK'nın himayesinde siyaset yapan DTP'li Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir 19 Ekim 2006 tarihinde Avrupa Parlamentosunda "Petrolden sağlanan gelirin bir bölümünü" istemişti.

AKP Hükümetinin hazırladığı Petrol kanunu Tasarısının TBMM'de görüşülmesine 11 Ocak 2007 tarihinde başlanmıştır. Bu tasarının 19. maddesinde "Devlet Hissesi" düzenlenmektedir. Buna göre "Bir arayıcı veya işletmeci, günlük üretim miktarlarına göre tespit edilen oranlarda Devlet hissesi ödemekle yükümlüdür."

Petrol Kanunu tasarısında, devlet hissesi "üretilen petrol üzerinden Devlete verilecek hisse" olarak tarif edilmektedir. Anayasamızın 168. maddesine göre "Tabii servetler ve kaynaklar Devletin hüküm ve tasarrufu altındadır."

Anayasanın bu emri, ortadayken AKP'nin TBMM'de görüşülen Kanun Tasarısının 19 maddesinin son fıkrasıyla bu devlet hissesinin %50'si "ruhsatın bulunduğu il özel idaresine" bırakılmaktadır.

Bu hükümle il özel idaresi "devlet hissesi"nin yarısına sahip olmaktadır. Böylece DTP'nin istediği "petrolden pay" verilmesine yönelik talebin bir kısmı hayata geçirilmiş olmaktadır.

Sayın Başbakan ve Sayın Dışişleri Bakanı Irak'ın enerji gelirlerinin Irak'lılara ait olması gerektiğini ve bazı yörelere imtiyaz verilmesinin yanlış olduğunu söylerken, ülkemizin petroldeki devletin hissesinin yarısını İl Özel İdaresi bırakmaktadır.

Anlaşılan o ki Başbakan "cambaza bak" misali Irak'ı gösterirken, Türkiye'yi enerji kaynaklarının paylaşımı tartışması içine sokmuştur.

Devlet hissesinin, yarısının petrolün çıktığı yerel yönetime bırakılmasının siyasi anlamı, devletin hükümranlığını parçalamaktır. Devlet hepimizin devleti, üretilen petrol tüm milletimize ait ise, bunun yarısının petrol çıkan yörelere verilmesinin siyasi sonucu devletin adeta başka otoritelere pay vermesi değil midir? Türkiye'de bir eyalet sistemi mi oluşturulmak istenmektedir? İl özel idaresi kanununda böyle bir gelir kaynağından yer almadığına göre, Petrol Kanununa bunu koymak, tam anlamıyla yerel yönetimleri mali açıdan güçlendirmek değil, kaynaklara göre ayrım yaparak Türkiye'yi parçalamaktır.

Böyle bir düzenlemenin gerekçesi kanunda neden yoktur? Neden bu hissenin yarısını İL ÖZEL İDARESİNE bırakıyorsunuz? Türkiye'nin tüm kaynakları ve tüm gelirleri tüm millete ve Türkiye'ye ait değil midir?

Böyle bir düzenleme bölücülerin isteğini karşılama adımı değil midir?

Bundan sonra ne yapacaksınız? Devlet hissesinin yarısını verme adımından sonra, yönetimini de mi bırakacaksınız?

Sayın Başbakanın EŞBAŞKANI olmakla övündüğü Büyük Ortadoğu Projesinin coğrafyamızı petrol üzerinden yeniden düzenlediği bir dönemde böyle bir talebin karşılanması hangi anlama gelmektedir?

Bu hüküm aslında "Senin kaynakların, benim kaynaklarım" tartışmasının açılmasıdır. Doğusuyla, Batısıyla, Kuzeyiyle Güneyiyle kaynaklarımızın hepsi Türk milletindir. Türkiye'nin kaynaklarının paylaşımına yönelik böyle bir düzenleme ülkemizi farklı tartışmalar götürür.

Enerji kaynaklarına göre devlet hissesi bölüşümü doğru değildir. Eğer AKP gerçekten bölgenin kalkınmasına destek olmak istiyorsa, kaynaklara göre bir farklı tercih yerine, milletimizin tüm kaynaklarını milletimizin menfaati için, yoksulluğu yok etmek için, bölgesel kalkınma için kullanmayı ön plana getirmelidir.


Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
BOZKURTTT
Yeni Üye
Yeni ÜyeKayıt: Jan 13, 2007
İletiler: 9
Şehir: izmir

İletiTarih: Çar Oca 17, 2007 8:57 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yazi icin cok tesekkurler bu yonetimi basimiza neden getirdin ey yüce türk milleti!!! hepimiz buyuk ders aldigimiza inaniyorum atamiz ne güzel söylemis EY TÜRK TİTRE VE KENDİNE DÖN
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kadir45
Site Yöneticisi
Site YöneticisiKayıt: Jun 03, 2004
İletiler: 3100

İletiTarih: Çar Oca 17, 2007 11:23 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Özal ile başlayan mahalli idarelere büyük yetkiler tanımanın amaçları;o zamanlar bizim gibi belediyeleri ve yapılanmasını çok iyi bilen insanlar tarafından çok eleştirildi.İşte bugün gelinen noktalarda sonuçlarını görüyoruz.Güçlü belediye güçlü başkan modeli ile getirilmek istenilen ana noktalar şunlar.
1-Bu,Türkiye'nin bölünmesi için seçilen bir modeldir.
2-Belediye bütçeleri şişirilecek,güçlü fakat sorumsuz başkan(süresi dolar,alır şapkasını gider) modeli ile devlet yağmalanacak.
3-Ülke belediyeler marifetiyle borçlandırılacak,kaynakları savrulacak.
4-Özel konumları itibarı ile memurun gözden uzak olması nedeniyle,kılık kıyafet kanunu delinecek.Sakallı belediye başkanlarını,turbanlı memurları,yarın bir gün bu gidişle,sarıklı ve cüppeli tipler izleyecek.Meclis üyeleri için zaten sorun yok.Böylece dini yaşıyorum adı altında;laik cumhuriyet prensipleri belediyeler vasıtasıyla delinecek.Bunlar çoğaldı,güçlendi,denetim artık bunlarda dedirtilecek millete,ve ardından idare bu mollalara teslim edilecek.Bu en büyük psikolojik savaştır.
5-Merkezi yönetimden yerel yönetime geçilecek,yerel yönetimlerin zeten zayıf olan denetimleri neredeyse hiç yapılmayacak;güçlü devlet yerini bölünmüş, otoriter,astığı astık kestiği kestik,kanun kural tanımaz despotlara terkedecek.Eh bunların bütçelerini ayırdık,herkes kendi yağıyla kavrulsun,merkezdeki memurlardan tasarruf ediyoruz,bunlar kendi kendilerini idare edeceklerine göre ne gerek var valiye,kaymakama,bunlar idare ediversin denilecek;ehliyet almaya kadar tüm işler bunlara devredilecek;bir de bakacağız ki Türkiye'de il sayısı kadar ayrı tellerden çalan bir idare,başlarında bir despot,ortaçağın derebeyleri gelmiş oturmuş idarenin başına.Derebeyleri birbirleri ile tepişmeye başlamış.Alın size iç savaş bahanesi!
Değerli ülküdaşlarım size senaryo yazmıyorum.Belediyede çalışan arkadaşlarınıza sorun size anlatsınlar.Bakın o belediyelerden ülkenin başına bugün kimler geldi?rte nin kadrolarına bir bakın kimler?Başımıza bu belaları getirenler hep belediyelerden gelenler!
6-Yatırımlarda planlama kalkacak.Her belediye başkanı kafasına göre,meclis üyelerini kafaya alıp,canının istediği yatırımı yapacak.İhaleleri istediklerine verecek,satın almaları yandaşlarından yapacak,dilediği şekilde kadrolaşacak.Bunlar bugün yok mu?
Daha bir sürü yapmak istedikleri işler var.Şimdilik hepsini yazmak istemiyorum.Yerel idareleri güçlendirme adı altında ne yapılmak istenildiğinin,ve bu yazdıklarımızın hayla ürünü olmadığının isbatı şu yukarıda çıkarılmaya çalışılan kanun.Gidin batı belediyelerini inceleyin.Asla bizim ki hibi bir başıbozukluk göremezsiniz.Bir belediye başkanı kafasına eseni yapamaz.Bizde millet sorulup,şehir için bir kez referandum yapıldığını duydunuz mu?Bu çıkarılmak istenilen kanuna hiç şaşırmıyorum.
Zaten Diyarbakır belediye başkanı,dokunulmazlığı ile bunu tescil ettirmiştir ve modelin ilk canlı örneğidir.
Ama burada bütün siyasi partileri bu konuda suçlu ve iki yüzlü buluyorum.
Hiçkimse zamanında bu kanunun eleştirmedi,yani bu mahalli idareler kanununu.Hepsinin de işine geldi.Ama bakın ucu nerelere dokunuyor.
Türkiye gibi kurumları henüz oturmamış bir ülkede bu başıboşluk;bakın ülkeyi nasıl felakete sürüklüyor.Bu sistem getirilirken hala daha adama bağlı sistem anlayışı savunulmuş,belediye başkanının rahat çalışması bahane edilmiştir.Oysa böyle olmayacak.Sistem öyle olacak ki,en beceriksiz adam dahi gelse,işler yürüyecek.İşler otomasyona bağlanacak.
Kişiye bağlı düzen olmayacak.Düzen düzgün olacak,çarkın iki dişlisi sıyırmış ise,makina dağılıp paramparça olmayacak.Ama kime anlatacaksın?
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum YöneticisiKayıt: Nov 02, 2004
İletiler: 3121
Şehir: Turan/Almanya

İletiTarih: Per Oca 18, 2007 10:42 am    ileti konusu: Re: Belediyelere verilen yeni haklar Alıntıyla Cevap Gönder

yaallah demiş ki:
Selamün aleyküm.
Sevgili kardeşim ne güzel yazmış, ne güzel düşünmüşsün aklına, gönlüne sağlık. Takdir ediyorum ki, çok güzel bir meseleye parmak basmışsınız. Özal'ın eyalet sistemi hayalleri sanırım bu şekilde gerçekleştirilecek. Haklı yazına küçük de olsa uyarı ve hatırlatma yapmak istiyorum. Birincisi, farkında mısın bilmiyorum ama, çokyüzeysel bakıyorsun işe. Ve ayrıca tek yönlü bakıyorsun. Ne demek, buralar sakallı, mollalara kalacak. Niye buradan vuruyorsun anlamış değilim. Bu sözlerinle sen atalarına, babana ve belki dedene ihanet ediyorsun. Yani sen komünistlerden korkmuyorsun da, Allah'ı bir kitabı bir ümmeti bir olan insanlardan mı korkuyorsun. Yazında en doğru şey, Diyarbakır Belediye Başkanı durumuydu. Bunun da arkasında Avrupa Birliği sevdası yatmaktadır. İstenirse bir kaşık suda boğulabilir. Merak etmeyin daha Türk Milleti bitmedi. Belediyelere o haklar verilse bile, çıkarılacak küçük bir kanunla hepsinin ipi bağlanır. Yeter ki, sen adaletinle iktidara gel ve yönetimini ve denetimi adaletle yap. Osmanlı devletini iyi inceleyin ve onları iyi anlayın. O muhteşem insanlar da sarıklı, cübbeli ve sakallı idiler. Ve o halleriyle dünyaya hükmettiler. Lütfen dikkat edin. Bir Türk Milliyetçisinin, bir ülkücünün, bir MHP'linin en büyük düşmanı, dinsizlik ve komünizm ile ülkeye ihanet edenlerin yanında bölmeye kalkanlardır.


Sözümüz din adina dinsizlik yapanlaradir... Allah´i (c.c.) hasa birakip paraya tapanlaradir. Türk Milliyetciligini günah kabul eden arapcilara, irancilaradir.

Ya degilse Islam´i sade bicimde yasayip hayatina yön verenlere cok derin sevgimiz vardir...

Mollalar da YESIL KOMUNISTLERDIR... Ve cok daha büyük tehlikedir. Hz. Peygamber (SAV) efendimizin Ümmetini mal ugruna kaca böldüklerini varin siz tahmin edin.

Bunun adi bölücülük degil midir?


Ülkümüz; Türk Islam Ülküsü degil midir?

Öyelyse meseleyi dogru yerinden kavramakta yarar vardir.

Oncusu, buncusu ile dinimizden nemalananlara karsi uyanik omak Mü´minin görevi degil midir?

Bu dava özüdür Islamiyetin
Bu dava günesi mazlum milletin
Bu dava herseyden, herseyden cetin
Bu yolda dert, hüzün, gurbet bizimdir

Allah (c.c.) Türk´ü korusun ve yüceltsin

Saygilarimla...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site YöneticisiKayıt: Jun 03, 2004
İletiler: 3100

İletiTarih: Per Oca 18, 2007 10:58 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Birincisi, farkında mısın bilmiyorum ama, çokyüzeysel bakıyorsun işe. Ve ayrıca tek yönlü bakıyorsun. Ne demek, buralar sakallı, mollalara kalacak. Niye buradan vuruyorsun anlamış değilim. Bu sözlerinle sen atalarına, babana ve belki dedene ihanet ediyorsun. Yani sen komünistlerden korkmuyorsun da, Allah'ı bir kitabı bir ümmeti bir olan insanlardan mı korkuyorsun. Yazında en doğru şey, Diyarbakır Belediye Başkanı durumuydu. Bunun da arkasında Avrupa Birliği sevdası yatmaktadır. İstenirse bir kaşık suda boğulabilir.


önce aleykumselam.
Bizim sarığa da,sakala da cüppeye de herhangi bir sözümüz yok!Meseleyi iyi anlayın.Bizim bunların arkasındaki zihniyet ile problemiz var.Çeverene bakın,iyi incele,bu tipte dolaşan insanların kimlere hizmet ettiğini,kimlere oy verdiğini,hangi sermayeyi beslediğini,ve başta sahte peygamber ve şeyh bozuntularını desteklediğini iyice düşün.Kimleri put ilan ettiğini,kimlere küfrettiğini hatırla.
Mehmet Akif Ersoy'un DEVLET GÖREVİNDE İKEN DAHA OSMANLI ZAMANINDA "her yerde ayaklanma var.Sarıklı cüppeli,sakallı koca koca adamlar ayaklanıyor"şeklinde yağan telgrafların bir tanesine dayanamayarak;
"Eğer sakal ile kamil-i iman olsaydı kişi,
keçilere gördürürlerdi her işi
Eğer büyüklükle hallolsaydı milletin işi
Fillere gördürürlerdi her işi"
ADLI BEYİTİNİ HATIRLATMAK İSTERİM.Tarihimize uygun olarak,Türk'ün kıyafeti zamana bağlı olarak değişmiştir.O zaman o kıyafet değişikliğini yapanlar Türklüğe dedelerine isyan edip onları red mi etmişlerdi ki;sarık cüppe bilmem ne terkedildi diye biz de ecdadı inkar edelim?
Bu ne kısır bir düşüncedir?Satırların yazarı en az senin kadar dinine bağlı,görevlerini yerine getirmeye çalışan,Kuran-ın emirlerini hiçbir yorumsuz aynen kabul eden,ve bunu becerebildiği kadar yaşamaya çalışan bir adamdır.Sakal bırakmıyor,cüppe giymiyor diye;onun inancından bir şey mi eksildi ki;burada cüppenin avukatlığını yapıyorsun?
Bu dünyada nükleer bir savaş çıkıp da mağaralarda radyasyon özel elbisesi giyip de cüppe giymeyen adam,sence dininden,inancından ne eksiltecek?Problem ne cübbe ne sakal,ne tekke,ne dergahtır.Problem bunların arkasına sığınıp,bu milleti Allah ile kandırmaya çalışan,ve ülkeyi yüzyıllar önceki zihniyete götürmeye çalışan yobazlardır.Dini hala sakal ile cüppe den ibaret kabul eden adamların bu millete vereceği hiçbir şey yoktur,ortalığı karıştırmaktan başka.Biz bunların altındaki kafaya bakarız.Bize beyin lazım;kılık kıyafet değil!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
hasan1299
Kıdemli Üye
Kıdemli ÜyeKayıt: Oct 25, 2005
İletiler: 806

İletiTarih: Per Oca 18, 2007 11:28 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

petrol yasası dtp nin isteklerine cevap verdiği doğrudur.böylece türkiyede uygulanması istenen eyalet sistemine geçmenin temelleri atılıyor.böylece türkiye toprak bütünlüğünü kaybetme noktasına gelecektir,iç barış kopma noktasına gelecektir.türkiyede türk milliyetçileri dışında çıkar peşinde olanlar bu durumdan pay çıkaracaklar.ilk seçimde ülkemiz üzerine oynanan pis oyunları yok edeceğiz.hiç birsuç cezasız kalmaz felsefesine uyup bu suçu işleyenleri cezalandıracağız.ALLAH TÜRK ü korusun ve yüceltsin
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site YöneticisiKayıt: Jun 03, 2004
İletiler: 3100

İletiTarih: Per Oca 18, 2007 4:48 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bak değerli kardeşim;
sen bu tarz konuşursan biz sabaha kadar yazışsak bir yere varamayız.
Sen madem bana soru soru soruyorsun ,bir konuda rahatsız oldun;ben de senden rahatsız olduğum konu hakkında sana izninle bir kaç soru sorayım.
Birincisi her sitede bir kullanıcı adı vardır bilirsin.Buna yabancılar nick diyor.Biz de takma ad dedik.Adı üzerinde bu takma addır.Sen bir kere neden yaallah kullanıcı adını aldın,çok dindar olduğunu millete göstermek için mi?İkincisi yaallah değil,ya Allah yazılır. ALLAH KELİMESİNİ ,BİR ÖZEL İSMİ,HİÇBİR VARLIĞIN TAŞIMADIĞI İSMİN BAŞ HARFİNİ NEDEN KÜÇÜK HARFLE YAZIYORSUN?Bilgisiz misin,lakayt mı?İkiside çok kötü.TAKMA AD YERİNE HİTAP ÜNLEMİ İLE ÖZEL İSMİN İKİSİNİN BİRLİKTE TAKMA AD YERİNE KULLANILACAĞINI SANA KİM ÖĞRETTİ?Forumda bu kadar başlık var iken ilk ileti hakkını neden hemen bu başlığa kullandın?Aradığın ya da göstermek istediğin bir şey mi var?
Benim ilk vurduğum nokta bu değildi.Yazıda 4. madde idi.Yazılmış ortada belgesi duran yazıyı,ilk vurduğun nokta deyip saptırmakla neyi amaçlıyorsun?6 tane amaç saymışım dördüncüye bu kılık kıyafeti yazmışım.Özür dilemesi gereken şahıs sensin,beni ecdada ihanet ile suçladın.Kendine yazılınca burnundan kıl aldırmıyor hırçınlıkla suçluyorsun,ne demek bir insanı atasına ihanet ile suçlamak?Sana kendimi zorlayarak bu kadar kibar davranabildim ancak.Cevabıma yazdığın cevapta özürün kabahatinden de yanlışın diğerinden de büyük.Nerden çıktı şalvar lafı?Şalvarı kim işe karıştırdı?Bu devletin memurlarının bir kılık kıyafet kanunu var?Osmanlı kurulduğunda padişahların başında fes mi vardı mubarek?Fes ne zaman çıktı?O zaman onu giyen ilk padişaha da neler söylemediler.Son Osmanlı padişahları sarık mı takıyordu mubarek de sen bu sarık işine takıldın?Sen turbanı nasıl başörtüsü ile parantez içerisine alıp ayni gösteriyorsun?Benim ecdadımda turban takan yok,ama başörtüsü takan var.Şu anda da takan var.Ama turban dediğiniz o simgeyi inanç markası olarak kullanan yok çok şükür.Sen turban adında bir örtünme türü
icat edip,bizim geleneklerimizde yeri olmayan bir örtünme simgesini,baş örtüsü ile bir anma hakkını neye dayanarak kendinde görüyorsun?Güya onunla modernleşiyorsun,ama milletin sarık takmasını,cüppe giymesini maşaallah hiç yadırgamıyorsun ve devlet dairelerinde böyle dolaşılmasına söz edilmesinden rahatsız oluyorsun!O zaman neden turban takıyor bunlar kardeşim bana bi açıklasana.Ayni eskisi gibi giyinsinler ,nerden çıktı bu turban?
Bu daha uzar gider.Beni de yorma,kendini de üzme;hangi cemaattensin onu söyle de biz de gereğini yapalım.Kurallar kısmında forumda uyulması gereken epeyi bir madde var.İstersen onları bir kere oku .
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum YöneticisiKayıt: Nov 02, 2004
İletiler: 3121
Şehir: Turan/Almanya

İletiTarih: Per Oca 18, 2007 5:46 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Neden bilmiyorum ama 92-93´lü yillarda milli görüscülerle yaptigimiz tartismalar aklima geldi.

Öyle bir tartisma yaparlardi ki sanki dini bize savunurlardi. Böyle birsey olmaz, kabul edemeyiz.


"YAALLAH" diye sahsina hitap edemiyorum. Bunun ne demek oldugunu var sen anla. Kendini getirdigin mevkiyi hic düsündün mü?

Sunu hic unutma; BIR HILAL UGRUNA BATACAK MILYONLARCA GÜNESTEN BIRI OLMA GAYRETINDEYIZ...

Münafiklardan uzak kalmak dilegi ile...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

  


 
Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB

alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1