Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar
 

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Ermeni vahsheti...
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       


Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası
 

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum YöneticisiKayıt: Nov 02, 2004
İletiler: 3121
Şehir: Turan/Almanya

İletiTarih: Cum Mar 30, 2007 11:36 pm    ileti konusu: Ermeni vahsheti... Alıntıyla Cevap Gönder

Rovshan demiş ki:
salam aleykum Vuslatim qardash. sabah yani 31 Mart Dunya Azerbaycanlilarinin soyqirim gunudur, senden rica edirem bu mevzunu forumda yayinla, movzunu yayinlasan chok shad olurum.
Allaha emanet ol...


Aleykümselam Ülküdasim.

Ülküdasimizin istegi üzerine... Allah (c.c.) razi olsun...Ermeni vahsheti...


31 Mart soyqirimi 1918-ci ilde ermeni dashnak lider Shaumyanin bashchiligi altinda olmushdur. Shaumyan o devr Bakude olan Sovet hukumetine rehberlik ediyordu. diger tarafda ise Gencede Azerbaycan Cumhuriyyti yerleshmishdi. 1918-ci ilin mart ayında Brest - Litovsk-Sürix müqavilesinin bağlanması ile elaqedar İran ve Türkiye cebhesinden geri dönen rus ve ermeni asgerlerinin bir kismi Bakıda yerleşdirilmişdir. 12 minlik bu ordunun 75 faizi ermeni idi. Şeherde müselman asgerleri ise son derece az idi. Bu zaman Lenkeranda könüllü Azerbaycan asgerleri çetin vaziyyetde qalmışdılar. Bakıdan asgerlerimiz onlara silah göndermek teşebbüsü ile çıxış etmişdilər. Bu teşebbüs Şaumyana milletçi siyasetini reallaşdırmaq üçün elverişli behane olmuşdu. O, Lenkerana silah gönderilmesi emri vermişdi. 1918-ci il martın 30-da Azerbaycan könüllü ordusunun zabitleri silahları "Evelin" gemisine yükledikleri zaman fürseti elden vermeyen Şaumyan gemi ile Lenkerana getmek isteyen müselman zabitlerinin Muğanda rus-malokan kendlerini mahv etmek tapşırığı aldıqları haqqında şaye yayır ve bu mesele ile elaqedar tecili
tedbirler görür. O, her şeyden evvel rus-malokanlara canıyanan bir insan kimi riyakarlıq ederek rusları qızışdırır ve onları emin edir ki, bu işde ermeniler ruslara lazımi destek verecekdir. Belelikle, 1918-ci il martın 30-da Şaumyanın menfur planı fealiyyete başlayır. Onun isteyi reallaşır - münaqişe qığılcımı alovlanır. Qanli ermeni caynağı xerçeng kimi Azerbaycanı ehate edir.

1918-ci il martın 31-de ermeni desteleri Bakının küçelerində qırğına başladılar. Her shey Bakunun merkezinde ermeni kilsesinin yanindan bashladi. (onu dmeliyim ki, bu kilse hele de sheherin merkezinde ve yeniden duzeldilmishdir). Eli silahli ermeni desteleri azerbaycanlilara atesh achdilar, buna cavab olarak, azeriler mahelle doyushlerine girdiler. doyushler esasen Bakunun kohne hissesinde Icheri sheherde olmshdur. onu demek lazimdir ki, azerbaycanlilar pis silahlanmish ve ellerinden silahlari alindiklari uchun uzun muddet doyushe devam ede bilmediler. ve malesef silahi yere koydular. ermeni dashnaklari Baku limanida olan rus gemisine haber chatdirdilar i, Bakunun merkezinde Icheri sheherde ruslar olduruluyor. Bunu duyan rus gemicileri Bakunu top ateshine tutdular. Bir muddet top ateshinden sonra, ruslara bu haber yalan oldugu chatdirildiqdan sonra atesh kesildi.
Evlere, zirzemilere sığınmış silahsız müselmanları tapıb çıxarır, gülleleyir, qılınc ve ya nize ile öldürürdüler. Bezilerini ağac çarpayıya sarıyır, digerlerini xalça ve ya palaza büküb yandırırdılar. Quduzlaşmış ermeni celladları qadınları daha ağır işgence ile öldürürdüler. Südemer uşaqları süngüye keçirirdiler. Xırda uşaqları nişangah kimi gülleye tuturdular. Uşaqların heç birini salamat buraxmadılar ki, birden gelecekde öz ata-analarının, bacı-qardaşlarının intiqamını ala biler.
1918-ci il martın 31-də başlana qırğın üç gün çekdi. Senedlerin verdiyi melumata göre, bu müddet erzinde 15 binedek azerbaycanlı öldürüldü.
Bakıda azerbaycanlılara qarşı olan soyqırım aprelin 2-de gece yarısı ermenilerin tesiri altında olmayan herbi hisse ve iki herb gemisinin telebi ile dayandırıldı. Şaumyan Bakı Soveti hökumetine başçılıq ederken «Qırmızı qvardiya» adlanan ordu eslinde ermeni qvardiyası idi. Ona göre de Şaumyan Bakıdakı qırğınla kifayetlenmedi. Azərbaycanlıların qırğını başqa yerlerde de davam etdirildi. Şamaxı şeherini dağıdıb, ehalisini qırdılar. Qızları, gelinleri, uşaqları, qocaları diri-diri mescidde yandırdılar. Bakı və Şamaxıdan başqa Azerbaycanın Quba, Xaçmaz, Lenkeran, Salyan, Hacıqabul və başqa yerlerinde de bu cür vahşilikler, qırğın və talanlar olmuşdu.
Soyqırım 1918-ci ilin sentyabra kimi davam etdi. 1918-ci il qırğını zamanı minlerle azerbaycanlı öldürüldü, tahqir ve şikest edildi. Yalnız iki qezada (Şamaxı və Quba) 180 kend dağıdıldı. Belelikle, S.Şamuyanın başçılıq etdiyi Bakıdakı Sovet hökumeti, onun esasen ermenilerden ibaret
rehberliyi silahsız Azerbaycan xalqını mahv etmek, onu tamamile qırıb qurtarmaq planını heyata keçirirdiler!
Bakıda 1918-ci il soyqırımının qurbanları müqeddes şehidlerimiz indi Şehidler xiyabanı adlanan yerde defn olundular. Sonralar 20 Yanvar şehidleri defn olunarken bu müqeddes and yerimizde 1990-cı il şəhidleri ile 1918-ci il şehidlerinin ruhları bir-birinə qovuşdu. Xalqımız öz qatillerini yeniden tanıdı.
1919-cu ilde hökumetin qerarı ile 31 mart Milli matem günü elan edilmişdi. Lakin sonralar bu günün qeyd olunması qadağan edildi.
1918-ci ilin mart-aprelde Bakı, Şamaxı, Quba, Muğan ve Lenkaranda ermeniler 50 min azerbaycanlını qetle yetirmiş, 10 minlerle insanı öz doğma yurd-yuvalarından didergin salmışlar. Tekce Bakıda 30 mine yaxın azerbaycanlı xüsusi qeddarlıqla öldürülmüşdür. Şamaxıda 58, Quba erazisinde 122, Qarabağın Dağlıq hissesinde 150, Zengezurda 115, İrəvan Quberniyasında 211 kend yerle yeksan olunub.
Nuru Paşanın rehberlik etdiyi Qafqaz İslam Ordusu haraya çatmasa idi bu qırğının miqyası daha dehşetli olardı. Daşnak quldur destelerine qarşı vuruşlarda 5 min azerbaycanlı ve min neferedek türk helak olmuşdur.1918-ci ilin mayında Azərbaycana gələn Nuru Paşa,Türk əsgərləri və yerli qüvvələr əsasında yaradılan Qafqaz İslam ordusunun komandanı tə'yin edildi.
Türk zabitlerinin yaxindan köməyi ve iştirakı ile, Azerbaycan Demokratik Cumhuriyyeti ordusunu milli kadrla te'min etmek meqsedi ile 1918-ci ilin iyun ayinda Nuru Paşanın rehberliyi ile Gencede ilk herbi mekteb yaradıldı.

Shamaxi sheheri yaxnliginda namelum turk askerine abide koyulmushdur ve her zaman onun yanindan kechende, fikirleshiremm ki, onlar oz topraklarindan kalkip buralar geldiler. Ne uchun? Azerbaycani Vatani sandilari uchun, bizleri oz qardashlari saydiklaru uchun, bizleri sevdikleri uchun....

"Bir turk oglu kahramaninindir bu mezar,
Gor nasil yer ile yeksan eyleyibdir hazar,
Kafkas Islami yolunda eyleyip zinhar canin,
Erseyi-Harp ichre bir aslanindir bu mezar.
Bu mezar Osmanli alayi birliklerinden olan bir zabitin kabridir. Kafkas'a geldi, charpsihti ve shehit oldu. 1918 yilinda sherefli shahadeti tatti. Ilgarini sechti. Ruhu sad olsun!..."

"Bu anit kardeshleri ugruna seve seve canini feda edip "Ayrilarmi konul candan Turkiye Azerbaycandan" dusturunu yureklerine perchinleyen o mushteshen isimsiz kahramanlarin anisina 19 Mayis 2000 inshaa etdirilmish olub, mevcud mezar bolge halkinin istegi uzerine yer degishtirilmemishdir"

Yasha yasha cok yasha ey shanli Azerbaycan
Sen bizimsen bizimsen durduqca bu bendende can
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
hasan1299
Kıdemli Üye
Kıdemli ÜyeKayıt: Oct 25, 2005
İletiler: 806

İletiTarih: Cmt Mar 31, 2007 2:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ermeniler tarih boyunca TÜRKLERE sürekli zulum etmişlerdir.ama haksız yere türkler bize soykırım yaptı yalanını bütün dünyaya kabulk ettiriyorlar.öncelikle kendi tarihlerini bi bilşmeliler.ilk önce 1.dünya savaşıdönemlerinde doğu anadoluda ve güneydoğu anadoluda yaptıkalrı soykırımı ve daha sonra AZERBAYCAN TÜRKLEWRİNE yptıkları soykırımı bilmemiler.TÜRK MİLLETİ kendisine yapılan iyiliğide kötülüğüde unutmaz.bütün bunların hesabı sorulacaktır.ALLAH TÜRK ü korusun ve yüceltsin
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Rovshan
Yeni Üye
Yeni ÜyeKayıt: Apr 01, 2006
İletiler: 34
Şehir: Azerbaijan

İletiTarih: Cmt Mar 31, 2007 6:53 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

salam aleykum Vulatim qardash.
sene cok minnetdarim, sagol ki, ricami yere salmadim. Allah senden razi olsun.
Hasan qardashin dediyi kimi Alah Turkleri korusun ve yuceltsin!
Sen bizimsen bizimsen durduqca bu bedende can!
Yasha yasha cok yasha ey shanli Azerbaycan!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Gokcebala
Amatör Üye
Amatör ÜyeKayıt: Dec 20, 2008
İletiler: 172

İletiTarih: Per Eyl 17, 2009 6:11 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

[/img]http://www.nettavir.com/haberresim/1240568177951.jpg[img]
[/img]Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ve çok sayıda bakan ile milletvekilinin katıldığı törende, Erivan’daki sözde “Soykırım Anıtı" ziyaret edildi.
Türkiye aleyhtarı gösterilerin başını çeken bir Taşnaksütyun üyesi, Erivan ile Ankara arasındaki yakınlaşmayı protesto etmek için bayrak yaktıklarını söyledi.

Parti: "Bayrak yakılmasına karşıyız"

Taşnaksütyun Partisi ise Türk bayrağının yakılmasından gösterilere sızan aşırı milliyetçileri sorumlu tuttu ve parti olarak bayrak yakılmasına karşı olduklarını duyurdu.

Türkiye-Ermenistan ortak açıklamasına sert tepki gösteren milliyetçi Taşnaksütyun Partisi, hükümeti oluşturan dörtlü koalisyondan çekilebileceklerini açıklamıştı.

Ermeniler "soykırım anıtı"na koştu

Anma törenleri, Türkiye saati ile 09.00’da başladı. Erivan’dan ve çeşitli yerlerden gelen binlerce Ermeni’nin katıldığı törende, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ve din adamlarının anıtın önüne gelerek saygı duruşunda bulundu, dini tören yapıldı, ardından anıta çiçek bırakıldı.

Sarkisyan daha sonra kiliseye geçerek ayine katıldı.

Ayrıca Erivan’da mumlu ve meşaleli ’soykırım’ aleyhinde yürüyüş yapıldı.

ülkede resmi matem günü olan 24 Nisan’da birçok basın kuruluşu çalışmazken, televizyonlar sabahın ilk saatlerinden itibaren anıt çevresinden sürekli canlı yayın yaptı.
ALİNTİ.NETTAVİR.COM
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Gokcebala
Amatör Üye
Amatör ÜyeKayıt: Dec 20, 2008
İletiler: 172

İletiTarih: Per Eyl 17, 2009 6:12 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

]Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ve çok sayıda bakan ile milletvekilinin katıldığı törende, Erivan’daki sözde “Soykırım Anıtı" ziyaret edildi.
Türkiye aleyhtarı gösterilerin başını çeken bir Taşnaksütyun üyesi, Erivan ile Ankara arasındaki yakınlaşmayı protesto etmek için bayrak yaktıklarını söyledi.

Parti: "Bayrak yakılmasına karşıyız"

Taşnaksütyun Partisi ise Türk bayrağının yakılmasından gösterilere sızan aşırı milliyetçileri sorumlu tuttu ve parti olarak bayrak yakılmasına karşı olduklarını duyurdu.

Türkiye-Ermenistan ortak açıklamasına sert tepki gösteren milliyetçi Taşnaksütyun Partisi, hükümeti oluşturan dörtlü koalisyondan çekilebileceklerini açıklamıştı.

Ermeniler "soykırım anıtı"na koştu

Anma törenleri, Türkiye saati ile 09.00’da başladı. Erivan’dan ve çeşitli yerlerden gelen binlerce Ermeni’nin katıldığı törende, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ve din adamlarının anıtın önüne gelerek saygı duruşunda bulundu, dini tören yapıldı, ardından anıta çiçek bırakıldı.

Sarkisyan daha sonra kiliseye geçerek ayine katıldı.

Ayrıca Erivan’da mumlu ve meşaleli ’soykırım’ aleyhinde yürüyüş yapıldı.

ülkede resmi matem günü olan 24 Nisan’da birçok basın kuruluşu çalışmazken, televizyonlar sabahın ilk saatlerinden itibaren anıt çevresinden sürekli canlı yayın yaptı.
ALİNTİ.NETTAVİR.COM
[
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

  


 
Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB

alt1
1998-2007 Bozkurt NET
alt1
1998-2010 BOZKURT NET
--------------------------------------
Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.
alt1