Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - 13 Şehit!....
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 10 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
cCcBilgecCc
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 326

İletiTarih: Çar Ekm 10, 2007 6:54 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

MHP'li Bölükbaşı: Tezkere hazırlığı şüpheli

Türkiye'nin Irak politikası konusunda uzman isimlerden biri olan Bölükbaşı, ANKA'nın sorusu üzerine tezkere konusunda şu değerlendirmeyi yaptı:

--------------------------------------------------------------------------------

MHP Ankara Milletvekili ve emekli Büyükelçi Deniz Bölükbaşı, Hükümetten gelen tüm açıklamalara karşılık, sınır ötesi bir operasyon için tezkere hazırlığından şüpheli olduğunu söyledi.

Türkiye,nin Irak politikası konusunda uzman isimlerden biri olan Bölükbaşı, ANKA,nın sorusu üzerine tezkere konusunda şu değerlendirmeyi yaptı:

,Hükümet bu tezkereyi halktaki infiali yatışmak için mi dile getirdi, yetki alacak mı, alsa bile kullanmayacak mı bunları göreceğiz. Ama ben tezkere için bir hazırlık olduğuna kani değilim. Tezkere öncesinde bazı hazırlıklar gerekir. Belli sahaların uçuşa yasaklanması ve Kuzey Irak,ta bulunan Türklere ,çıkın, demek lazım. Habur,la ilgili düzenlemeler gerekir. Bunlarla ilgili düzenlemelerin hiçbirinin olmadığını görüyoruz. Yetkiyi alabilirler ama kullanmayarak, halkı teskin etmek istiyor olabilirler."

anka
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
cCcBilgecCc
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Çar Ekm 10, 2007 7:01 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Devlet Bahçeli, tezkereyi bekliyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sınır ötesi operasyon için tezkere tartışmalarıyla ilgili olarak, ''Görelim bakalım. AKP prensip kararına varmışsa, Mecliste görüşülür'' dedi.

--------------------------------------------------------------------------------

Bahçeli, TBMM'den ayrılırken gazetecilerin sorusu üzerine, tezkereyle ilgili şimdi bir şey söylemenin erken olacağını söyledi. ''Tezkereyi görelim bakalım. AK Parti prensip kararına varmışsa, Mecliste görüşülür'' diyen Bahçeli, geç kalınıp kalınmadığına ilişkin soruya, ''Hayır, bundan sonra geç kalmamak lazım'' yanıtını verdi.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül de ''Tezkere Meclise ne zaman gelecek?'' sorusuna, ''Bayramdan sonra hazırlanır. Ancak bu konuyla ilgili detayları Dışişleri Bakanından alın. Onun çalışma sahası...'' dedi.

Dışişleri Bakanı Ali Babacan ise aynı yöndeki soruyu, ''5 yıldır ayak üstü demeç vermiyorum'' diyerek yanıtlamadı.

http://www.etikhaber.com/content/view/43149/77/

......

?
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Çar Ekm 10, 2007 7:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hürriyet den alıntı:
son dakika haberi
Alıntı:
Diyarbakır'da bombalı saldırı; 1 polis şehit 10 Ekim 2007

DİYARBAKIR, (DHA)

Diyarbakır'da teröristlerin devriye gezen polis aracına yönelik bombalı saldırısında 1 polis şehit oldu, 2'si polis 4 kişi yaralandı.

Bunlar tezkerecilik oynamaya devam etsinler.Yapılan açıklamalarını tümü artık patlama noktasına gelen kamuoyu sabrının yatıştırılması için söylenen yuvarlak,basmakalıp,iki ucu açık laflardır.
Bizim Irak amüdahale için tezkereye falan gereksinimimiz yok.Milletle dalga geçmesinler.Ben tezkere çıkarıyorum,çıkaracağım demek;orada yuvalanan virüsler,geliyoruz,orayı boşaltın kendinizi güvenceye alın demektir bu bir.Abd ye bak müdahale ederim ha diye blöf yapmaktır bu iki,korkaklığın,oyalamanın,işi zaman bırakarak yatıştırmanın alasıdır bu iç.
Ulan utanın hepiniz be!Eğer o tezkereyi 15 dakikada hazırlayıp meclise getirmezsem,beni beni meclisin kapısında asın!Tezkere hazırlayacklarmış.
4 yıldır bu abd ırak da ,orada ne olacağı belli,senin hala her duruma,özellikle bir kürt devleti kuruluşuna karşı şimdiden bir planın,alınmış kararın,tezkeren yoksa;sen ne yapıyorsun 4 senedir bu devletin başında?Boy göstermeye mi geldiniz oraya,artistlik yapmaya mı?
Ne tezkeresi imiş bu hazırlık yapılacak.Alt tarafı 3 cümle.İnsan utanır be.
Anayasayı ,koskoca anayasayı 2 ayda ,cumhuriyeti yokedecek şekilde hazırlamayı beceriyorsunuz da,iki satır tezker kaç günm oldu hala gelemedi o meclise.Siz kim devleti idare etmek kim!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Çar Ekm 10, 2007 8:03 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Terör artık dağdan şehire indi.Bundan sonra ülkenin her yerinde sürekli karışıklıklar çıkartılarak,dtp nin istediği sözde siyasi çözüme devleti yanaştırmak isteyecekler.Benim polis ekibim,Diyarbakırın merkezinde dolaşamaz hale gelmişse;İstanbulda şehrin göbeğinde kaç kez otobüs yakılıyorsa;bu işin nasıl çözüleceği belli.İşe önce apo ve dtp den başlanacak.Apo bi kere asılacak.Ondan sonra kim kalkışacak,kim doğru duracak görelim.Bence artık kalkışmaya niyeti olanlar kalkışsın ki,bu işi millet çözsün.Birbirimizi yemeden bu iş düzelmeyecek anlaşıldı!
kozenir
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 58

İletiTarih: Çar Ekm 10, 2007 8:04 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cüneyt Arkın'dan 13 şehidimize ağıt!

Güle güle oğlum

Yiğidim, aslanım

Şehidim Canım ciğerim Evladım

Korkunç cesur ve kahramansın

Son nefesini verirken o anda acaba ne düşündün?

Gözlerinin önünden neler geçti?

Sevdiklerinin yüzleri mesela...

Annenin kokusunu unutmamışsındır.

Mutlaka Adını da fısıldamışsındır 'Vatanım' der gibi.

Memedim, Mehmetçiğim

Çiçekler açıyor Anadolu'da.

Bebeler doğuyor inadına.

Ekinler büyüyor.

Ekmekler pişiyor.

Çocuklar gülüyor, hür ve mesut

Sen işte bunlar için şehit oldun.

Şeref ve gururumuz adına.

Hala bir umut varsa Anadolu'da.

Sen olduğun içindir.

Yüreklerimiz bayrak, bayrak zafer

Bereketse bu memleket

Ümitlerimiz sonsuz

Anlımız ak.

Hürriyet ve ekmek

Hepsi senin adına.

Bugün
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Per Ekm 11, 2007 6:22 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Vatan gazetesinden alıntı:
Alıntı:
Tezkere bayramdan sonraya kaldı

Meclis'in TSK'ya sınırötesi operasyon izni vereceği tezkerenin TBMM'ye sevki bayramdan sonraya kaldı

Ankara'da terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'taki faaliyetlerine yöneliksınır ötesi operasyon konusunda çalışmalar sürerken tezkerenin Meclis'e sevki bayramdan sonraya kaldı.

CNN Türk'e açıklamalar yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sınır ötesi operasyon konusunda 'Tezkere yarın (bugün) Meclis'e gidebilir. Bayramdan sonra 1 yıllık tezkere yetkisi almak istiyoruz' demişti.

O bayram alayınıza zehir zıkkım olsun inşaallah.Haram olsun.Bu ülke aslan gibi 15 evladını bir de polisini daha bir kaç gün önce şehit verdi.
Vatan savunulacağı gün bayram olur mu?Neden bu meclisi çalıştırmıyorsunuz?Şu yasama dönemi başladı başlayalı abdullah gül ü oraya çıkarmaktan başka ne yaptınız?Seçim geçeli kaç ay oldu.Başbakan kalkmış hala daha anayasa değişikliği konuşuyor.Ne anayasası?
Ortada anayasa mı kaldı,devlet mi var?
Savaş zamanı bayram mı olur?Sizin çıkaracağınız tezkere eksik olsun.
Siz de eksik olun.Duyarsıza,iş yapmaya değil iş bozmaya niyeti olana,bu vatanı koruyamanlara her gün bayram!Bu bayramı da burnumuzdan getirdiniz.Siz gidin bushoğlubush a danışın da ondan sonra gelin!
-ULKUCU-GARDAS-
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 395

İletiTarih: Per Ekm 11, 2007 6:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yazılarınıza Tüm benliğimle her zaman katılıyorum Değerli Ülküdaşım

Konuşmaları, bağırmaları, yazmaları, çizmeleri, milletin gazını almaktan başka bir şey değil.
Milletle alay ediyorlar şerefsizler..
Milletin yarısına yakınını da kendilerine benzettiler...
Yine milletin gazını alıyorlar...
"Asprin" tedavisiyle yola devam, Burası Türkiye durmak yok, yola devam...
Şerefsizlik parayla değil ya,
Şerefsizlik suçta değil...

ALLAH(c.c.) emanet olunuz

ALLAH (c.c.) TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN (ÂMİN)
TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN (ÂMİN)
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cum Ekm 12, 2007 5:29 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ORTADOĞUDAN ALINTI:
Alıntı:
Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Aslan, "Şehitlerimizin her birinde en az 10 kurşun deliği vardı. Otopsileri gözyaşları içinde yapabildik" dedi. Otopside, PKK'lı kalleşlerin şehitlerimizin yanlarına gelip yarım-bir metre mesafeden gözlerine, alınlarının tam ortasına ateş ettikleri de anlaşıldı.

Bunu iktidar okusun.Okusun da utansın.Ben yerimde duramaz oldum,isyan noktasına geldim.Kendinizi bu aslanların ailesi yerine koyun.
Hala daha bayram yapabilecek olan var mı şu satırları okuduktan sonra?
Bu aslanların intikamı alınmadıkça bize bayram da,uyku da her şey de haram.Şehitler için gösteri yapılıyor.Ben gazetelerde bu fotğrafları gördükten sonra utancımdan ve sinirimden yerimde duramaz oldum.
Nerede Cumhuriyet açık hava toplantıları?Bu iş laiklikten daha az mı önemli?Bu olanlara bu kadar cık tepki mi?Neden susuyorsunuz,neden çekiniyorsunuz?Neden hala daha adım atmayan mızmızlanan,ipe un seren bu ciddiyetsiz seviyesiz iktidara daha fazla katlanıp da meydanları bu adamların başına yıkmıyorsunuz?Neden bu adamları sokaklarda dolaştırıyorsunuz,seçim bölgelerinde bu gün gelip bayramlaşmalarına,size yalakalık yapmalarına izin veriyorsunuz?Yoksa vekaletin sahibi siz değil misiniz?Bunlar asıl değil fotokopidir.Neden hala daha bunları azledip hizaya gelmelerini,ya adam gibi bu vatan için çalışmalarını temin edip ya da defolup gitmelerini sağlamıyorsunuz?Kaderimiz bu adamlar mı;bunlara mahkum musunuz?Ne yaptılar bugüne kadar bu millet için?Bu devleti yıkmak,her şeyi berbat etmek,bizi madara etmekten,cümle aleme rezil edip,haysiyetsiz bir halde onursuzca başımızı yere eğdirmekten başka?
Aldığınız iki torba erzak,işe giren oğlunzu kızınız,TURBAN ,şu şehitlerin gözlerinden daha mı önemli?Hani kısas?Hani din?Hani aynısı ile karşılık verme? Din,bu olup biten rezaletleri sineye çekmek mi? Şehit olan hz .Hamza,bozulmakta olan islam askerini hareketi geçirip,KAYBEDİLEN SAVAŞI GERİ ÇEVİRMEDİ Mİ?Bu nasıl islam bir iktidar ki;keferenin bir taraflarını yalamaktan ağzı kahverengi hale gelmiş?Bu nasıl bir iktidar ki,hala daha bushoğlubush la görüşmeyi düşünen,iki satırlık tezkereyi günlerdir meclise getiremeyen bir ucube?Şu haberi okuyun.İçinizde biraz islam,biraz insanlık,biraz onur kaldıysa artık harekete geçin ve bu iktidara meydanları dar edin.Neyi bekliyorsunuz?Sizin çocuğunuzun da şehit edildikten sonra kafasına gözüne sıkılmasını mı?
cCcBilgecCc
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cum Ekm 12, 2007 7:52 am    ileti konusu: Erdoğan bayramda bile 'oy' istedi Alıntıyla Cevap Gönder

Erdoğan bayramda bile 'oy' istedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şeker Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, 21 Ekim'de yapılacak referandum için vatandaşlardan "evet" oyu istedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şeker Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, 21 Ekim,de yapılacak referandum için vatandaşlardan ,evet, oyu istedi.

Erdoğan bayram mesajında, yaşanan terör olaylarından dolayı bayramın buruk olarak yaşandığını belirterek bu terör olaylarının mücadele kararlılığını daha da artırdığını kaydetti.

-,,GEÇMİŞİN MUHASEBESİNİ YAPIN,,-

Erdoğan mesajında vatandaşlardan bayramda geçmişin muhasebesini yapmalarını isteyerek, Türkiye,nin ekonomik açıdan büyüdüğünü, eğitimden sağlığa, ulaşımdan emniyete kadar her alanda belirgin bir değişimin yaşandığını belirtti. Türkiye,nin güçlü ve müreffeh bir ülke hedefine doğru ilerleyen sağlam bir rotaya oturduğunu ifade eden Erdoğan, geride bırakılan dönemin her alanda yaşanan iyileşmelerin yanında gelecek umutlarını da büyüttüğünü belirtti.

-,,REFERANDUM’DA EVET OYU VERİN,,-

Bayram mesajında, 21 Ekim,de referandum yapılacağını hatırlatan Erdoğan şöyle dedi:
,,Cumhurbaşkanımızın halk tarafından seçilmesi, meclis seçimlerinin 4 yılda bir yapılması ve TBMM,nin tüm seçim ve işlerinde toplantı yeter sayısının 3,te 1 olması gibi içinde Türk demokrasisinin gelişmesi ve olgunlaşması açısından önemli maddelerin yer aldığı bu referandumda sizleri ,evet, oyu kullanmaya davet ediyorum. Türkiye,nin şimdiye kadar yaşadığı pek çok sıkıntı, sizlerin referanduma destek vermeniz halinde ortadan kalkacaktır. İnşallah önümüzdeki günlerde çok daha huzurlu ve istikrarlı bir ülke olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız.,,

Başbakan Erdoğan, Bütün gayretlerinin Cumhuriyetin temel nitelikleriyle milletin yüksek değerlerini bir toplumsal mutabakat zemini olarak güçlendirmek olduğunu ifade ederek, ,Hiçbir vatandaşımızı dışarıda bırakmadan ortak değer ve hedeflerimiz etrafında bir ve bütün olarak kenetlenmeyi başarmak durumundayız,, dedi.

ANKA

.......

Ya sabir...!
cCcBilgecCc
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cum Ekm 12, 2007 1:14 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ERDOĞAN ÇARKETTİ
12.10.2007

15 askerimizin şehit edildiği gün ne gerekiyorsa yapılacak diyen Baybakan Erdoğan, 24 saat sonra ağız değiştirdi. "Bir ay sonra Bush´la görüşeceğim"

15 askerimizin şehit edildiği gün ne gerekiyorsa yapılacak diyen Baybakan Erdoğan, 24 saat sonra ağız değiştirdi. "Bir ay sonra Bush'la görüşeceğim"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sınır ötesi operasyon için gerekli tezkerenin Meclis'ten bayram sonrası alınacağını söyledi. "Biz bu yetkiyi elimize almakla, aldığımız anda her şey olacak değil" diyen Erdoğan, Benim bir Amerika Seyahatim var. Bunu çok daha farklı bir şekilde ele alma durumumuz olacak bunların hepsini görüşeceğiz" sınırötesi operasyon izninin verilmeyeceği sinyalını verdi.

"Bayram ertesinde çıkaracakları kararla birlikte yetkiyi Meclis'ten almış olacaklarını ve bunu da sınırlı almayı düşündüklerini belirten Erdoğan, "Zaman itibariyle bir yıllık bir tezkereyi öngörüyoruz. Bir yıl içinde biz bu yetkiyi gerektiği anda gerektiği şeklinde hemen güvenlik güçlerimize veririz" diyerek operasyonun yapılamayacağını ima etti. Benim bir Amerika Seyahatim var. Bunu çok daha farklı bir şekilde ele alma durumumuz olacak bunların hepsini görüşeceğiz."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sınır ötesi operasyon konusunda bir yıllık bir süreyi kapsayan yetki tezkeresi almak istediklerini belirterek, "Bizim şu andaki çalışmamız (tezkere) büyük bir ihtimalle Bayram'dan sonra Meclis'e gelecek" dedi.

Erdoğan, CNN Türk Televizyonu'nun canlı yayınına katılarak soruları yanıtladı. Sınır ötesi operasyon için çıkarılması planlanan tezkerenin siyasi zemininin ne olduğu sorusu üzerine Başbakan Erdoğan, son günlerde meydana gelen terörist saldırılarda şehit olan asker, güvenlik güçleri mensupları ile vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Erdoğan, alçakça saldırılar neticesinde kaybedilen askerler ile vatandaşlar olmasının kendilerini "derinden üzdüğünü" belirterek, şöyle konuştu:

"Sınır ötesi operasyonlar, duygusallık zemininden uzak hareketlerdir. Bunun Siyasi, askeri, diplomatik boyutu var. Bütün bunları enine boyuna değerlendirmek suretiyle o adımları atmak, oturmuş, ileriyi görebilen bir devlet yönetimi için gerekli. Biz gerek seçim öncesi, gerek de şu anda bu hassasiyet içinde bu çalışmayı sürdürüyoruz. Bu işin bir takvimi var.

Gerek Irak'taki gelişleler, Irak kendi içinde rahat değil. Öbür taraftan, dünyada bir çok gelişmeler, özellikle Orta Doğu'daki gelişmeler, bir taraftan da Ermeni tasarısı var. Çünkü bu konunun ABD boyutu da var var. Bu hassasiyetler içinde bugüne kadar sabrettik. Biliyorsunuz bir mekanizma oluşturuldu. Oluşturulan bu mekanizma maalesef beklenen neticeyi vermedi. Kuruluş amacına uygun bir netice görmedik. Adeta sürekli olarak bir oyalama ile kaybolan bir süreç yaşandı. Tabii burada özellikle de halkımızda oluşan bir hava var. Yani bir sınır ötesi operasyon ne getirir, ne götürür..."
Bugüne kadar Irak'a 24 sınır ötesi operasyon yapıldığını anlatan Başbakan Erdoğan, "Bunlardan Netice alınmış mı diye değerlendirildiğinde pek bir netice alındığı söylenmiyor. Bu gerçekleri de tabii görmemiz lazım. Bunları da değerlendirmek suretiyle bu adımları atıyoruz" diye konuştu.

FAYDA ANALİZİ

İşin, stratejik ve teknik boyutunda başvuracakları merciler olduğunu, onların bilgisi almadan böyle bir kararı zaten vermeyeceklerini ifade eden Başbakan Erdoğan, "askerler mi?" sorusu üzerine "askerlerimiz var, aynı şekilde diğer güvenlik güçlerimiz var, istihbaratımız var. Hepsiyle bunu değerlendirmemiz var. Bunun bir ölçü içinde faydalı olması lazım. Eğer bu Fayda analizini yapmazsak o zaman kaybeden yine biz oluruz" dedi. Erdoğan, şöyle devam etti:

"Tüm bu değerlendirmeleri yapmak suretiyle, şu anda biz böyle bir operasyonun, önce Meclis'ten tezkereyi geçirmek suretiyle yetkisini alalım diyoruz. Bu yetki bizim elimizde bulunsun... Meclis'e gelmesi, Meclis'ten kararın çıkması ve onanması... Bizim çalışmamız büyük ihtimalle bayramdan sonra Meclis'e gelecek. Şu anda son şeklini veriyorlar, ben de göreceğim ondan sonra göndereceğim.

Bu arada Dışişlerindeki arkadaşlarımızı da muhalefeti bilgilendirmek için görevlendireceğim. Belki Bayram'dan sonra belki bu arada olabilir. Bu değerlendirmelerden, bilgilendirmelerden sonra da hemen Bayram'dan sonra da bununla ilgili yetkili alalım. Bilgilendirme için Bakan arkadaşım olabilir, Müsteşarlık bölümündeki arkadaşlar olabilir. Bayram ertesinde çıkaracağımız bu kararla birlikte yetkiyi Meclis'ten almış olalım, bunu da sınırlı almayı düşünüyoruz. Zaman itibariyle bir yıllık bir tezkereyi öngörüyoruz. Bir yıl içinde biz bu yetkiyi gerektiği anda gerektiği şeklinde hemen güvenlik güçlerimize bu noktada verip..."
"ANLAMAKTA ZORLANIYORUZ"

Tezkerenin zaman ve alan itibariyle çerçevesinin sorulması üzerine de Başbakan Erdoğan, "hepsi içinde olacak. Yetkiyi biz alacağız, şimdi çerçeveyi çiziyoruz. Aldığımız çerçeve içinde, diyelim ki askerimize talimatımızı verdiğimiz zaman, bütün bunlar onun içinde yerini alır" dedi.

Erdoğan, "Tezkere Meclis'e geldikten sonra çıkmaması söz konusu değil. Ondan sonra ne olacak. Tezkere için bir takım tabirler var, 'pimi çekilmiş bomba', 'saatli bomba' gibi tabirler var, bunlardan hangisi size yakın geliyor?" sorusuna, şu yanıtı verdi:
"Biz bunları anlamakta zorlanıyoruz. Yeri geliyor, herkes 'haydi yürüyün' diyor. Yürüyünce de 'niçin yürüyorsunuz' diyorlar... Biz hep bu konuda soğukkanlı davrandık. Bundan sonra da davranmakta kararlıyız. Biz bu yetkiyi elimize almakla, aldığımız anda her şey olacak değil.

Biz yine askerimizle güvenlik güçlerimizle sürekli müzakere halindeyiz. Gerek Genelkurmay Başkanı, gerek diğer Kuvvet komutanlarımızla, hepsiyle, bu işleri görüşürüz, çünkü boyutu tek değil, siyasi var, askeri var, diplomatik var. Bütün bunları bir arada yürüteceğiz. Bakın bu arada İstanbul'da Irak'a Komşu Ülkeler Toplantısı yapılacak, bu konular ele alınacak. Benim bir Amerika Seyahatim var. Bunu çok daha farklı bir şekilde ele alma durumumuz olacak bunların hepsini görüşeceğiz."

http://www.ortadogugazetesi.net/habergoster.asp?id=10151
-ULKUCU-GARDAS-
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cum Ekm 12, 2007 5:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu düğünde neyin nesi Vatanım yasta yüreklerimiz yanıyor acımız dinmiyor şehitlerim kanı yerde hiçbir şey yokmuş gibi
Pazar günü Cumhurbaşkanı Gül, kızının nikahı için 2 bin 500 davetiye gönderiliyor yazıklar olsun çok şey yazmak geliyor içimden şu sıkıntılı zamanımda kelimeleri toparlıyamıyorum canım yanıyor canım Ülkemin tek umudu TSK haydi paşalarım sevindirin bizi ne olur yalvarıyorum size sizler bizim tek güvencemizsiniz sizler bir adım atın girin kuzey ıraktaki leşlerin inine
tezkere gelir paşalarım sizler leşleri cehennemin dibine yollayın mecbur edin akp tayfasını yoksa bunların umrunda değil bakın paşam pazar günü düğünleri var bizim düğünümüzmü Kuzey ırakta tanklarımızı görünce paşam % 15 ( 5.004.003 )davetinize gelmeye hazır emirlerinizi bekliyoruz
Bozkurt-Yakup
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 137

İletiTarih: Cum Ekm 12, 2007 10:42 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cenabi Allah rahmet eylesin. Acili ailelerine ve yakinlarina sabir versin. Yeter artik okadar verdigimiz Sehitlerimize gazilerimize. Tam 27 senedir devam ediyor bu zillet. Olan geride kalan coculara, dul kadinlara ana ve babalara oluyor...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
-ULKUCU-GARDAS-
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cmt Ekm 13, 2007 9:20 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ALINTI : Haber 9

ABD Başkanlarının çağrılarına dahi tereddütsüz itaat edenler, bu yazımın konusu her kim olursanız olun sizlersiniz !

Genlerinizde azda olsa vatan ve millet sevgisi kalmış olabileceğini düşünerek silkinip kendinize gelmeniz için birkaç ayrıntıyı hatırlamanıza yardımcı olmaya çalışacağım !

2002 yılında KW’i 80.000 olan elektriği 2007 yılında 150.000 yaptınız !

2002 yılında 230.000 olan doğalgazı 2007 yılında 510.000 yaptınız !

2002 yılında 56.000 olan suyu 2007 yılında 120.000 yaptınız !

2002 yılında 100.000 olan 230 gram ekmeği 2007 yılında 250.000 yaptınız !

2002 yılında 1,5 Milyar Dolar olan cari açığını 2006 sonunda 31,5 Milyar Dolar yaptınız !

2002 yılında 15 Milyar Dolar olan dış ticaret açığını 2006 sonunda 53 Milyar Dolar yaptınız !

2002 yılında 222 Milyar Dolar olan toplam borcu 2007 yılında 400 Milyar Dolar yaptınız !

2002 yılında 3187 Dolar olan kişi başı borç miktarını 2007 yılında 5458 Dolar yaptınız.

2002 yılında vatandaşın bankalara olan 4,3 Milyar YTL borcunu 2007 yılı başlarında 24,4 Milyar YTL yaptınız.

2002 yılında bankacılık sektöründeki % 3 lük yabancı payını 2007 yılında % 42 yaptınız.

Daha vahimi artışları ile moral bulup istikrar diye vatandaşa yutturduğunuz borsanın % 71 ni yabancılara kaptırdınız. Bu ise anlama geliyor; 2002 yılında borsaya yatırılan yabancının her 1000 doları 2007 başı itibarı ile 3586 dolar oldu. Artış oranı % 259 !

Evet efendiler, ülkemi hangi noktadan alıp nasıl bir cendere içine sürüklediğinizi bu rakamlar net olarak ortaya koyuyor.

Hatta 2007 yılı genel seçimlerinde vahim bir şey daha yaptınız. Türk insanına anasının ak sütü gibi helal olan devlet malını, yardım adı altında seçim malzemesi olarak kullandınız ve bu milleti SADAKA ALMAYA alıştırmaya kalktınız !

Tüm bu olanlar en hafif ifade ile canımızı yaktı, içimizi acıttı !

Neden biliyor musunuz ?

Çünkü biz şanlı bir geçmişten şanlı bir ecdattan geliyoruz.

Çünkü biz Şanlı tarihinde;

- 12 İmparatorluk
- 41 Devlet
- 33 Beylik
- 4 Atabeylik
- 17 Hanlık
- Ve günümüzde 9 adet Cumhuriyet

Kurmuş olan bir milletiz.

Çünkü biz İslam’a kılıç, kalkan olmuş Türk Milletiyiz !

Ama içimizi en çok acıtan ne oldu biliyor musunuz ?

ŞEHİT VERDİĞİMİZ SON 13 CİVAN !
13 MEHMETÇİK !

Canımız hiç bu kadar yanmadı, içimiz hiç bu kadar titremedi !
Bizansın Torunu Beyler ! (Milli görüşçü Hocaları söylüyor )

Artık kendinize gelin !

ALLAH(c.c.) emanet olunuz

ALLAH (c.c.) TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN (ÂMİN)
TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN (ÂMİN)
IHTIYARKURT
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 109

İletiTarih: Pzr Ekm 14, 2007 12:13 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sehitlerimizin Kani yerde kalmayacak Masallarindan biktik artik

bu laf sözde kalmasin,icraat istiyoruz artik icraaat.

Ne durumlara düstük yarabbi düsürdüler daha dogrusu,adamlar taa Okya

nusun öburtarindan bize emir veriyor emir aliyoruz,ne günlere kaldik Yar

abbi bu Vatan icin düsenlerin kemikleri zizliyor bizimde icimiz.

Ne Mutlu TÜRKÜM diyene
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 10 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız